Hub. Decrock-Pottel 5 KALENDER DER VOETBALMATCHEN III SPECIAAL REEKS C BOUWEN VAN SERREN TYPE HOEYLAERT SERREN VERANDA'S REGENDAKEN RAMEN VOOR BROEIBED 26, Adjudant Masscheleinlaan, 26 Werkhuizen Veemarkt, 22 YPER jULIEN DEMOLDER een klinkende naam op de eerelijst van den Koers in de Lovie. 4 September F. C. Poperinghe W. S. Lauwe S. K. Sweveghem R. C. Harelbeke Kortrijk Sp. C. S. Yper (bye) 11 September St. Kortrijk Kuurne Sp. C. S. Yper Deerlijk Sp. U. S. Dottenys A. A. Moeskroen (bye) 18 September F. C. Poperinghe A. A. Moeskroen S. K. Sweveghem R. C. Harelbeke Kortrijk Sp. Lauwe (bye) 25 September W. S. Lauwe Kuurne Sp. R. C. Harelbeke Deerlijk Sp. U. S. Dottenys St. Kortrijk (bye) 2 October F. C. Poperinghe A. A. Moeskroen S. K. Sweveghem- C. S. Yper Kortrijk Sp. Kuurne Sp. (bye) 9 October St. Kortrijk W. S. Lauwe Kuurne Sp. Kortrijk Sp. U. S. Dottenys R. C. Harelbeke (bye) 16 October F. C. Poperinghe A. A. Moeskroen S. K. Sweveghem C. S. Yper Deerlijk Sp. U. S. Dottenys (bye) 23 October St. Kortrijk W. S. Lauwe C. S. Yper Kortrijk Sp. U. S. Dottenys S. K. Sweveghem (bye) 30 October F. C. Poperinghe A. A. Moeskroen Kuurne Sp. R. C. Harelbeke Deerlijk Sp. Kortrijk Sp. (bye) 6 November St. Kortrijk W. S. Lauwe S. K. Sweveghem C. S. Yper Kortrijk Sp. F. C. Poperinghe (bye) 13 November F. C. Poperinghe A. A. Moeskroen Kuurne Sp. R. C. Harelbeke U. S. Dottenys Deerlijk Sp. (bye) 20 November A. A. Moeskroen U. S. Dottenys Kuurne Sp. Deerlijk Sp. St. Kortrijk 27 November W. S. Lauwe Kortrijk Sp. S. K. Sweveghem F. C. Poperinghe R. C. Harelbeke 4 December C. S. Yper Deerlijk Sp. St. Kortrijk Kuurne Sp. U. S. Dottenys 11 December Kortrijk Sp. A. A. Moeskroen F. C. Poperinghe C. S. Yper S. K. Sweveghem 18 December U. S. Dottenys W. S. Lauwe R. C. Harelbeke St. Kortrijk Deerlijk Sp. 8 Januari Deerlijk Sp. C. S. Yper F. C. Poperinghe S. K. Sweveghem A. A. Moeskroen 15 Januari St. Kortrijk R. C. Harelbeke W. S. Lauwe Kortrijk Sp. Kuurne Sp. 22 Januari Kuurne Sp. F. C. Poperinghe A. A. Moeskroen R. C. Harelbeke Deerlijk Sp. 5 Februari S. K. Sweveghem St. Kortrijk U. S. Dottenys C. S. Yper W. S. Lauwe 12 Februari R. C. Harelbeke Kuurne Sp. Deerlijk Sp. U. S. Dottenys A. A. Moeskroen 19 Februari Kortrijk Sp. S. K. Sweveghem C. S. Yper W. S. Lauwe St. Kortrijk O (755) Wij hadden gelijk toen wij verleden week meenden te mogen veronderstellen dat de Koers in de Lovie een nieuw succes te gemoet ging Het was wel geen triomf en er was wellicht wat min volk dan andere jaren, maar terwijl kriteriums en velodroms hun poorten mogen sluiten, omdat er toch geen volk komt, was de opkomst in Poperinghe toch bevredigend, vermits er na afloop verklaard werd toekomend jaar herbegin nen wij Op den aanplakbrief stonden nu niet zooveel ronkende figuren als andere jaren en het is misschien wel daarom dat sommige menschen ge meend hebben te moeten thuis blij ven Met renners waarover ellen lange artikels in de dagbladen ver schijnen lokt men wel volk, maar ge ziet van hen daarom nog geen sport omdat deze renners doorgaans hun brood te gemakkelijk verdienen om zich met hert en ziel te kunnen werenEn van de duizenden toe schouwers die Zondag in de Lovie tegenwoordig waren zouden wij wil len zeggendat het echte waren die kwamen voor de sport, om de sport. Ze moeten zich die verplaat sing niet beklaagd hebben vermits ze ware kregen voor hun geld er werd heel rap gereden, de koers had een spannend verloop en werd bovendien op heel regelmatige wijze betwist, wat andere jaren niet al tijd het geval was, omdat het meer dan eens gebeurde dat deelnemers meenden te mogen afstappen om... den guidon een millimeter te verla gen, om hem dan eenige kilometers verder terug op zijn plaats te zet ten. Ook tegen dat bedrog werd er een radikaal middel gebruikt, ver mits alwie afstapte, 't zij omdat hij plat viel, 't zij omdat hij wat rust noodig had, op het lijstje werd gezet van de renners die een ronde achterstal hadden. De snelheid werd gewonnen door den Franschman Cacheux van wien wij niet wisten dat hij zoo rap was. Wij kenden zijn strijdlustig karakter en wij wisten dat hij als pisterenner in den laatsten tijd naam had gekregen, maar dat hij bekwaam zou geweest zijn mannen als Kint, Decaluwé en Bonduel in zuivere snelheid te kloppen, dat hadden wij van hem niet verwacht Cacheux bewees ten andere ook dat je geen kop moet hebben waaraan veel kleurige lintjes wapperen om koers te houden, want deze Fransch man, een schier onbekende van het publiek, heeft heel den namiddag getoond dat hij van een vechtersras is en niet benauwd is te gaan kampen tegen dezen die zich sterker wanen dan hij. In den puntenkoers won Danneels lijk hij wilde, te gemakkelijk zelf om veel indruk na te laten hij zelf moet dat gevoeld hebben vermits hij zich in de twee laatste sprinten vergenoegde met achteraan te kijken wie er de rapste was van zijn tegenstrevers, omdat hij toch reeds punten genoeg had opgedaan om nog ingeloopen te worden. De groote pla van den dag was de 80 km. op eigen kracht en die eindigde met de schitterende en verdien de overwinning van Julien Demolder die in de laatste ronde 100 meters wist te nemen en dien voorsprong tot op de meet behield. De 80 km. werden afgelegd in 2 u. 08 wat een ge middelde snelheid beteekent van 37 km. 500 per uur. wat heel rap kan genoemd worden voor een omloop van 1800 meters en bijzonderlijk als er zooveel stof is als Zondag laatst, want iederen keer dat de renners voorbij trokken, verdwenen zij als in een rookwolk en alhoewel wij weten dat dit te wijten is aan het feit dat de banen dit jaar poerdroog lagen, zouden wij toch willen vragen aan de inrichters of er geen middel kan gevonden worden om daar in de toekomst desnoods aan te verhelpen. En buiten die ongewenschte stof wolken, die niet eens op de rekening der inrichters mogen aangeschreven worden, maar wel het gevolg zijn van de geweldige droogte der laatste dagen, was de inrichting puik Alhoewel er aan die formidabele snelheid gereden werd, is men er toch nooit heelemaal in gelukt het peloton uiteen te slaan en dit komt omdat een omioop niet geschikt is om groote gapingen in de groep te slaan, omdat de achtervolgers altijd zoo geweldig door het publiek aangemoedigd worden dat ze er liever het allerlaatste uithalen dan onder de oogen van al die menschen geklopt te worden. Toch heeft het niet ontbroken aan pogingen waarvan deze van Rebry, Viaemynck en Desmedt de bijzon derste was vermits zij het niet min dan 18 ronden uit hielden maar zij, zoowel als al die anderen die het na hen beproefden, moesten zich ten slotte overgeven. En in dat spektaculair werk hebben bijzonderlijk twee figuren op den voorgrond gekomenRebry en Lucien Viaemynck. Rebry heeft reeds zooveel jaren dienst achter den rug dat men van hem zegt dat hij een versleten man is en wij zelf gelooven dat het toppunt zijner loopbaan reeds voorbij is. maar Rebry houdt van den koers in de Lovie en daar zal hij altijd iets meer kunnen dan in gelijk welk anderen koers de .oude Rebry vond er het vuur zijner jeugd terug, dat vuur waarmee hij eens bergen had kunnen verzetten. Viaemynck had het ge zegd ik rijd wel geen zoo goed meer als een paar maanden geleden, maar in Poperinghe zal ik koers houden, ik zal het op het laatste misschien bekoopen, maar ik zal toch het mijne bijgebracht hebben om aar. den koers een spannend verloop te geven. Wij weten niet hoeveel keeren hij gepoogd heeft de groep te ont vluchten, maar altijd zat hij gereed om te demareeren of om mee te springen van als er iemand weg lieo en 't schoonste van al was dat zijn krachten verder droegen dan hij het had verwacht, vermits hij er nog bij was toen er moest gesprint worden om den twee den prijs. Emiel Decroix, Capoen en Woets sloegen geen slecht figuur al vielen ze toch niet bepaald op. De croix en Capoen hadden daarbij nog het cngeluk van plat te vallen wat hen een ronde achterstal bezorgde en hen buiten koers wierpmet Woets verging het beter, daar hij de 9" plaats wist te bemachtigen. Wat wij van Woets gezien hebben, is dat met zijn forme cok zijn rappe eindsprong is gaan vliegenvroeger, toen hij goed reed, was hij door niemand te kloppen in den eindsprint. In den puntenkoers. zoowel als in den e'n^ sprint, hebben wij gezien dat het scherpe van tm eindsprong er af is. Maar tegen hem zeggen wij toen gij hebt u zooveel ronden lang geweerd en wij wisten niet dat ge dat nog kondet 1 Delchambre, ook een renner uit de streek, heeft he vertrouwen dat de inrichters in hem stelden niet be schaamd en hij heeft voor zijn talrijke supporters be wezen dat hij een paard is dat liever aan den kop wroe dan in de wieltjes te blijven hangen, bijzonderlijk in den afvallingskoers liet hij een machtigen indruk na. Van twee renners hadden wij meer verwachtvan Lowie die onder voorwendsel dat hij te veel bandbreu ken had. den strijd staakte al zou hij het moeten weten dat hij met goed materiaal naar een koers moet komen Van links raar rechtsCACHEUX, overwinnaar van den snelheids- koers, DELCHAMBRE, overwinnaar van den afvallingskoers, DANNEELS, overwinnaar van den puntenkoers. en Kint die niet gaf wat men van hem verwachtte. Na den afloop zei hij dat hij den Zaterdag in Pont-de- Loup gereden had, dat hij er Meulenberg tot twee maal toe leelijk had zien vallen, en dat hij heel den koers dcor lijk een schrik had van zelf te vallen, wat hem misschien duur zou te staan komen, omdat hij in beste konditie aan het wereldkampioenschap wil deelnemen. Al de andere renners hebben zich geweerd en gedaan wat zij konden om den koers aantrekkelijk te maken, waarin zij ten andere gelukt zijn. Zoo eindigde deze spannende koers met de overwinning van Demolder, tot groote vreugde van zijn supporters, die lijk zoo luidruchtig en trotsch waren als wilden ze heel de wereld uitdagen om het tegen hun Julien op te ne men. Hij liet den indruk na van iemand die weet waar hij naartoe ging in 't begin hield hij zich koes in de wiel tjes om op het laatste gedurig in de eerste lijnen te zijn waar er gevochten werd om de overwinning en vermits hij nog genoeg reserve overgehouden had om in de laatste ronde alleman van zijn wiel te schudden, heeft hij bewezen dat hij ook nog wat anders kan dan op de pedalen duwen dat hij ook weet waar hij naartoe gaat. Uit Demolder komt er iets, en Veurne heeft het recht fier op hem te zijn al hopen wij dat die fierheid niet zal aangetast worden door het fanatisme eener eigenliefde. Om te sluiten, en op aanvraag van de inrichters, zeg gen wij aan de rijkswacht en aan de leden van de velo-club De West-Vlaamsche Bergstreek wij be danken u omdat ge zooveel uren op uw post hebt ge staan en zooveel hebt bijgedragen voor het regelmatig verloop van dit sportfeest. Albert Bafcop. Julien DEMOLDER, c verwinnaar van de 80 km. op eigen kracht TECHNISCHE UITSLAGEN Snelheid Eerste reeks: 1. Cacheux; 7. Decaluwé; 3. Kint 4. Benduel. Tweede reeks1. Cacheux 2. Decaluwé 3 Bonduel; 4. Kint. Derde reeks1. Kint2. Bonduel3. Decaluwé 4. Cacheux. Puntenkoers 1. Danneels 11 p.; 2 Barbe 15 p.; 3. Claeys 11 p. 4. Vanhoutte 8 p.5. Woets 4 punten. Afvallingskoers 1. Delchambre; 2. Roseel3. Vandepitte4. Chris- tiaens 5. Lauwers Vielen beurte.ings afS. Maes, Desmedt, Viaemynck. Lowie, Rebry. Paepens. Verveer, Remy Hendrickx Al- bert Hendrickx, Decroix, Capoen. Deman. 80 krn. cp eigen kracht 1. Demolder 83 km. :n 2 u. 08 2. Bonduel op 100 m. 3. Barbe 1. Ver', eer 5. Christiaer.s 6. Lauwers 7' Viaemynck8. Albert Hendrickx; 9. Woets. Oa een ronde: al de overige deelnemers uitgenomen Lowie die opgaf.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 5