VELOSPORT DE KORTRIJKSCHE ONDERLINGE Groote Moto - Cross Georges SonneviHe Algemeene Opziener OMER ROBYN Mondstraat, 8, YPER Tel. 159. Zondag 11 September 1938 op en rond den Kemmelberg YPERSCHE VOETBALKRONIEK BIJ C. S. Y. SUPPORTERSCLUB C. S. Y. Gewestelijk Bureel voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid AANNEMERS -- LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROFIJT Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsmuren en alle andere cementproducten wendt U volle vertrouwen bij in Bruggesteenweg, 96 -- YPER -- Tel. 406 Gewaarborgd werk aan zeer genadige prijzen. (239) Stilaan naderen we het einde-seizoen der baankoer- sen. Van zoodra de graangewassen t'allen kante wor den ingehaald en gedorschen, en dat de bladeren der boomen bij het minste windje verdord geel langs straat en wegel afvallen, mag men er zich van vergewissen dat de mannen van de beenenspierkracht welhaast hebben uitgediend En toch moet men bekennen dat zoo de inrichters vroeg in het jaar bezig zijn met hun koers, zij ook laat zijn om wedstrijden uit te schrijven. De renners varen er het beste bij, maar waar zal dit eindigen Bij stormweder ziet men vanaf Februari de renners in koerskleedij de wegen afketsen, en tot in Oktober wan neer zich inmiddels een verschil in temperatuur heeft voorgedaan, rijden zij onafgebroken. Niet te verwon deren dat het keurkorps van de renners eronder lijdt. Niet dat de bete broods de renners overjond wordt, verre van ons die gedachte, maar een indeeling te méér van renners is voor ons land méér dan noodig. Zou men b. v. in den B. W. B. niet mogen bestudeeren een of twee kategories in te stellen, tusschen de onaf- hankelijken en beroepsrijders, lijk in Frankrijk de AspirantsDit zou aan menige onzer jonge profs de bete verzekeren en tevens aan de profs de verplich ting opleggen zich strikt te houden aan het hen toe geschreven minimum, wanneer zij zich reeds hebben te goed gedaan aan de klasseering van Ronden, waar uit zij menige kontrakten hebben geput en waarvan de andere jongens versteken blijven. Inmiddels zien we dit thema bewaarhtid worden in de Ronde van het Westen, waar de jonge Belgen zonder illusie,, zonder einddoel tegen elkaar opreden, zoodat de Franschen fir.aallijk met den kaas gingen loopen. Dat er zullen aanvaard worden, om t' jarent den stap naar de hoogere kategorie te wagen is zeker, maar de ploeg- geest welke de Belgen moesten overerven van een Speicher, Archambaud, Magne, Moineau en andere uit den stal Ruinart is tot op het vriespunt gedaald, ten gevolge van den overvloed. Dit laatste schaadt immers aan alles, en meest alle sportkroniekers strijken zalf aan den baard, wanneer ze de Belgische spierkracht ophemelen, alswanneer deze er in den laatsten tijd niet zoo schitterend voorstaat. Ontelbare jonge kroniekers zijn aan den slag, die niet eens gekend hebben wat de baankoersen ons eertijds gaven aan strijdlust en aan emotie, aldus gooien ze soms hun eigen ruiten in, en het is te hopen dat ze niet te verre gaan, om van niet te verre te moeten terugkeeren. Zagen we ook niet dat een renner der streek, een der schoonste koersen van het jaar winnende, bij een feestelijkheid zoovéél waar heden werd gezegd door een kronieker dat deze laatste zich genoodzaakt zag zich naderhand te herroepen in een sportblad om aangenaam te zijn aan de vriendjes- supporters. Daarmee zitten we allang weg van deze Ronde van het Westen die juist niets gaf voor onze jongeren. In Lorient-Brest kon Fournier die met den geweste lijken Cloarec toekwam, weerom de vlag der zege hijschen en vond middel om de Belgen Torfs, Wierinckx, Depredhomme en Ritservelde in deze orde te vloeren. Van Brest terug naar St Brieuc won de jonge Van Cauwenberghe, wat voor den knaap van Geeraardsber- gen een heele beteekenis is, zooveel te meer dat leider Cogan er voor zijn algemeene rangschikking moest aan gelooven, maar in dezes plaats kwam een nobele onbe kende, Rossier, aan de leiding, wat voor ons nationaal prestige weerom een deuk te meer gaf. Uitslag van dezen rit1. Van Cauwenberghe, 105 km. in 5 u. 23 min. 56 sec. 2. Beirnaert3. Mauger4. De predhomme 5. Henry6. Aureille7. Rossier, allen zelfden tijd. De laatste rit van de Ronde van 't Westen zag Cloarec aan de eer vóór Grysolle, P. Cogan en Level, wijl Ros sier zijn veroverde stelling bewaarde, en het algemeen klassement als een onbekende op zijn naam zette vóór Vergili en Depredhomme, Carini en V. Cauwenberghe. De twee Belgen Depredhomme en V. Cauwenberghe beantwoordden dus maar alleen aan de verwachtingen en verrasten eerder wijl we meer hadden verwacht van een Wierinckx en Van Oppen en inzonder van den jongen Beirnaert, die in glansrijke forme was vertrok ken. De eindstand 1. Rossier 46.59,24 2. Virgili 47.00,42 3. Depredhomme 47 04,30 4. Carini 47.07,165. Van Cauwenberghe 47.08,486. Ritservelde 47.09,13 7. Wie rinckx 47.09,25 8. Van Oppen 47.16,06 9. Tassin 47.21,55; 10. Cogan J. 47.22,28. omsiw>iwnwww»iPin>i»iwti>nii>iwwi Voor uwe verzekeringen van gelijk welken aard, wendt U bij voorkeur tot de zoo gunstig gekende en voordeelige Naamlooze Vennootschap Gesticht in 1919 Maatschappelijk kapitaal 5.000.000 fr. Reserven 10.000.000 fr. Gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 De cember 1932, in uitvoering der wet van 25 Juni 1930, betrekkelijk de Levensverzekeringonder nemingen. De voordeeligste tarieven. Klare en uitgebreide Polisvoorwaarden. Thans uitbetaalde rampen MEER DAN 15.000.000 FRANK. Reeds uitgekeerd aan de verzekerden onder vorm van premievermindering MEER DAN 2.000.000 FRANK. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL KORTRIJK Bijkantoren YPER OOSTENDE VEURNE GENT. De Maatschappij stelt belang in elke ernstige aanvraag voor agentschap. Maar het grootste sportevenement dat we in de laat ste jaren kenden en waarvoor gevreesd werd, is de neerlaag van Poeske Scherens in de wereldkampioen schappen. Van Vliet overwinnaar, was voor iedereen iets mogelijks, doch nog zeer onwaarschijnlijk en nochtans onze Poes, onze Tijger of hoe noemde men hem nu ook weer, is toch geklopt en zal voor het 7' achtereenvolgende jaar zich slechts met de nationale in plaats van met de regenboogtrui mogen omgorden Tijd van komen en tijd van gaan, ja maar de tijd van Scherens is nog niet voorbij. Van Vliet zal zich mogen vasthouden want vele nederlagen staan hem misschien te wachten, want Poes zal er zijn eer op stellen dat in de eerstkomende ontmoetingen zijn laatste meters hun effekt niet missen. De einduitslag1. Arie Van Vliet (Nederlander) 2. Jet Scherens (Belg) 3. Albert Richter (Duitscher) 4. Louis Gerardin (Franschman). Zondag was in de streek van Pbperinghe de jaar- lijksche koers der Lovie uitgeschreven. Niet zooveel volk als andere jaren, maar toch meer dan bevredi gende opkomst. Toch konden we enkele bestatigingen doen. Kint zal voorwaar beter moeten rijden dan hij het daar deed. om in aanmerking te komen voor Val kenburg. Alleen zijn laatste spurtje was iets schoons, al had hij veel ruzie met Cacheux en Bonduel, die dan toch nog geen Bini's en andere rappe Frechaut's be- teekenen, om nog van de Hollanders niet te spreken, die in snelheid beroepsrenners als liefhebbers alles inpalmden en daartoe ook bekwaam zijn bij de baan renners. De puntenkoers was voor Danneels, vóór Barbe. Claeys. Vanhoutte en Alb. Woets, welke laatste goed reed. zonder meer. De afvalling was voor Delchambre die Rosseels, Van- depitte en Christiaens klopte. Vielen afS. Maes, Desmet, Lowie, Vlaemynck. Be- kaert. Rebry, Lauwers, Paepens, Verveer, Em. Decroix, Remi Hendrickx, Deman, Cappoen, Demolder en Deloor. De 80 km. koers was voor Demolder in 2 u. 08, die het peloton wijselijk ontliep, waarin Bonduel den sprint won. nadat hij daags voordien had gezegevierd in «Pont de Loup Volgden dan in deze orde Barbe, Verveer, Christiaens. Lauwers, Vlaemynck, die een sterken koers leverde, Hendrickx, Woets, Deloor en Rebry Woets ver raste ons aangenaam door zijn zuiveren stijl en het ge mak van rijden, maar ontgoochelde door zijn gebrek aan strijdlust. Altijd van achter en den boel laten draaien. Ge kunt beter Albert, en dit heeft uw verle den bewezen. Denkt erop, het wordt hoog tijd. Donderdag werd de Groote Prijs van Haasdonk ge wonnen door Middelkamp vóór Cavé en Valentijn. Ook een die zal gevaarlijk zijn op Valkenburg èn in fond èn in den sprintlet er op. In Meire heeft de Hollander John Braspenninckx met den eersten prijs gaan loopen. Die is nu ook een onzer kwaadste tegenstrevers geworden, getuigde een der voornaamste Belgische kermiskoersers. Hier won hij voor Hubert Degeeter en Hendrickx Remi om dit eenige dagen daarna te herhalen in Bierset vóór Dignef, Walschot. Rayen, Van Herck en Vangenechten. Zaterdag in Pont de Loup rende Frans Bonduel, voor aleer naar Poperinghe te komen, inderhaast eerste vóór De Caluwé, Marcel Kint, Bruneau, Max Harmand en Pedroli. En om zijne glansforme te onderlijnen klopte hij te Poperinghe daags nadien de gansche groep, na den uitgeloopen Demolder Daarom moet men over macht in de kuiten beschikken. De uitslag in Pont de Loup1. Frans Bonduel, de 130 km. in 3 u. 30 min. 2. Edgard De Caluwé, op 1 lengte 3. Marcel Kint4. Bruneau5. Max Harmand 6 Pe droli 7. Buckley; 8. Demayer9. Defoort. In Lokeren reden de 2 aanwezig zijnde Wetterenaars eerste en tweedeAchiel Buysse en Alb. Van Wese- mael vóór Frans Spiessens, Van Hassel, Valentijn, Dhooge en Rich Depoorter, welke stilaan de kategorie der profs gewoon geraakt en zich aan het opdringen is. Maandag in Berchem bij Audenaerde deed Chris- taens weerom een wip naar eene zege, wat zoo stilaan zijn specialiteit wordt waar er lastig en hard moet ge wroet worden. Jammer dat Georges niet mee gaat naar den Omloop der Zeeën met onzen Fonten Ghesquière en Deltour. Juul Depoortere was tweede en ook bij hem is verbetering aan te stippen, wijl Cyriel Van Over- berghe .en Defoort. Braeckeveldt en Depoorter Richard altijd in de topvliegers zijn als ze van ongelukken vrij blijven. De Schaal Seis werd Dinsdag door de Clubs hard betwist en wijl Antwerp B. C. de schaal veroverde, reed individueel Frans Spiessens eerste over de meet vóór Geets, Deryck, De Caluwé en Vandemeerschaut. Fons Ghesquière en Miel Decroix vertegenwoordigden Mee- nen Sportief maar konden zich door onkans niet plaat sen. In Geeraardbergen reed Dignef Woensdag eerste vóór Alb Beirnaert en Christiaens. Steeds dezelfden aan de spits, wijl we op de vijfde plaats een Bonduel vinden die tegenwoordig zijn voet naast de besten mag zetten, ook al noemen ze Kint of gelijk wie. In Roeselaere was het Donderdag volop slag. De be roepsrenners immers werden er opgeroepen en het kan alleen maar iemand verwonderen dat zulks in de Rodenbachstede, niet eerder gebeurde, als men bedenkt dat gansch de stad op stelten stond ten tijde van hun Martin s, Dedecker, Fonten Van Hecke, Deeapelle enz Nu won Sylveer Maes, die dus wat van alles kan vóór Defoordt dan nog op 1/2 lengte, Grysolle. Rosseèl die er door komt, Claeys, Depoortere R„ Vandepitte en Fons Ghesquière die weerom opperbest reed, en zal vlammen in Italië, we mogen er staat op maken. In Moerbeke-Waas won Fons Deloor vóór Cavé en Vandenbossche. De Fons is er ook bepaald door en zal nog eerste meenemen, want het hard labeur is ook zijne volle gading. DE ONAFHANKELiJKEN verreden Brussel-Marcke waarin een Depestel en Van- deveegaete zich langs den weg de sterksten hadden ge toond. maar zich moesten gewonnen geven voor Marcel Termont en Schellinck op 1 lengte. Uitslag1 Termont Marcel2. Schellinck, op 1 1. 3. Vandeveegate, op 2 lengten 4. Depestel. op 5 sec! 5. Dick, op 30 sec.6. Vandenbossche A.7. Salu 8 Decroix Remi, wiel in wiel9. Slos10. Vanlaecke.' DE JUNIORS reden Dinsdag te Kortemark waar tegen alle verwach ting in Ramon en Declercq werden gevloerd in den sprint, weliswaar door een snel spurtenden Desimpe- laere, maar de historie van twee honden die om een been vechten zal hier wel bewaarheid zijn geweest. Uitslag1. Desimpelaere Maurits, de 120 km. in 3 u. 30 m. 20 sec.2. Ramon Albert, op 2 lengten3. De clercq André. op 12 sec.4 Depuydt Jozef, op 15 sec. 5. Janssens René, op 20 sec.6. Lingier Julien, op 55 sec.7. Dereu Albert, op 2 min. 8 sec.8. Rogghe Leon, op 3 min. 10 sec. Op hetzelfde uur werd te Lendelede ook een wed strijd verreden die aan Schotte de gelegenheid schonk den eersten mee te schaven vóór Vandeweghe, Masse- üs en Theo Salomé werd zesde en bij Pol is er een heel lichte verbetering aan te stippen. Men moet evenwel niet verwonderd zijn. moest Pol t' jarent beter zijn dan ZtSPRINTER. OM 2 UUR ingericht door de MOTO CLUB 1EPER Verzameling der. deelnemers aan het lokaal «Moto Club leperFochlaan, 22, leper, om 1 uur. Talrijke waardevolle Prijzen in natura en mooie Bekers voor een waarde van ongeveer 1000 frank. Alle motorijders kunnen er aan deelnemen, daar de omloop geen bijzondere eischen stelt aan piloot en machine, maar niettemin moeilijkheden bevat om de ex-aequo te vermijden. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor alle gebeurlijke ongevallen overgekomen aan renners of toeschouwers. Matchen van Zondag 4 September 1938 F. C. Iseghem C. S. Yper S. K. Roeselare S. K. Sweveghem S. V. Blankenberghe W. S. Lauwe A. A. Moeskroen S. V. Rumbeke F. C. Wakken R. S. Waereghem Stade Kortrijk F. C. Thourout Waereghem Sp. F. C. Roeselare Het bestuur van C. S. Y. heeft het genoegen het ge achte Ypersch publiek te melden, dat er zitplaatsen aangebracht zijn in de tribuun van het voetbal terrein, Augustinusstraat. Deze zitplaatsen worden beschikbaar gesteld Aan 2 fr. voor de matchen van Tweede Afdeeling. Aan 1 fr. voor de matchen van lagere Afdeeling. De prijs der staande tribuunplaatsen bedraagt 1 fr. voor de matchen van IP Afdeeling 0,50 fr. voor de matchen van lagere afdeeling. Tribuun abonnementen zijn verkrijgbaar bij den Heer Van Neste, Groote Markt. Het Bestuur. Café de l'Yser, M. Fochlaan Op Zondag 4 September 1938, om 1 3/4 uur, reis naar Iseghem voor de match Iseghem-C. S. Y. Leden 4,00 frank. Niet leden 8,00 frank. Vertrek aan 't lokaal. Inschrijving van heden tot Zondagnamiddag. WORDT LID VAN SUPPORTERSCLUB C. S. Y. I E P E R Werkaanbiedingen waaraan nog niet voldaan werd. Men vraagt voor Eisden 1 uitvoeringsteekenaar voor bruggen en gebinten. Voor Hassëlt1 zeer bekwa men autogeen- en electrische booglasscher. Loop 6 fr. per uur. Voor St Truiden 1 steenkapper. Voor Eupen 1 werkman kunnende met den luchthamer wer ken. Voor Eupen ten spoedigste 50 zeer bekwame manoeuvers-grondwerkers. Voor Haren 1 lijst werkmaker-vier kantenschaver (quatrefacier). Voor Peruwelz1 ontvleezer. Voor Zinnik 1 haarkapper voor heeren en dames. Voor Waterschei1°) 10 kool houwers 2°) 10 steenhouwers. Voor Zinnikvier granietpolijsters met de machine en met de hand. Voor Overpelt1 bakkersgast. Voor Oosterbeek (Nederland) 2 elastiekbandwevers, zeer op de hoogte. Voor Kwaadmechelen 16 metsers-moellonzetters. Voor Neerpelt1 schrijnwerker, zeer goed op de hoogte. Voor Brussel: 1 bediende, goede algemeene ontwik keling bezittend. Voor Brussel1 goeden monteer- der cp de hoogte van electriciteit. Voor Gosselies: 3 blikslagers. Voor Mechelen3 bekwame jute- weefsters. Voor Leuven 1 brodeerster met de ma chine. Voor Heverlee2 timmerlieden voor beton- bekisting. Voor Wasmes 1 brocheerder (Leder). Voor Tongeren: 1 broodbakker. Voor Aalst; vier bekwame kousenfemailleersters. Voor Genkdrie bezetters. Voor Verviers 3 steenkappers voor graf zerken Voor Genk: 1 zeer bekwamen haarkappers- gast voor heeren. Alle inlichtingen op het G. B. Lange Thouroutstraat. 4, leper. Telefoon, 501. Diensten totaal kosteloos.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6