PEERDENkOERS Cerele Littéraire LA CONCORDE ALLERHANDE NIEUWS TENTOONSTELLING PRIJSKAMP VOOR HOORNVEE A cause de l'abondance des matières il nous a été im possible d'insérer dans le présent numéro le compte rendu de la conférence de Monsieur Jean Cossart, qu'on nous avait fait parvenir. Ce compte-rendu pa ra it ra dans le prochain numéro. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 2 September, is bij M. Anne Maurice, Hondstraat, een wit en zwartgevlekt hondje toegekomen. Zaterdag 3, door Jvr. Souxdorf Raymonde, Boter- straat, een drinkflesch. Maandag 5, door M. Carpentier Fernand, Maarschalk Haiglaan. een ceintuur van damesmantel. Door M. Verminck André, Adj. Masschelemlaan, een vulpen. Woensdag 7, door M. Kesteloot Charles. Lombaard straat, een geldbeugel een som geld inhoudende. Door M. Van Praet Robert, van Poperinghe, een taks plaat van auto Nr 165.959. Donderdag 8, door M. Compernolle Maurice. Brugge- steenweg, een auto taksplaat Nr 344.881. Verloren. Zondag 4 September, door M. Angillis Eugène. Ligywijk. een regenscherm. Door M. Deketelaere Jules, van Thourout, een blauw lederen sacoche inhoudende twee portemonnaies. Door Mw Duprez Isabelle, Pennestraat, een gouden ring met steentjes versierd. Nog steeds denzelfden dag, een gouden trouwring. YPER. Eerlijke vinders. Eenigen tijd geleden vond de genaamde Kesteloot Charles, marktkramer hier te Yper wonende, toen hij thuis bezig was met zijn pakken koopwaren los te maken, midden in een der pakken een portemonnaie waarin een nog al belang rijke som geld stak. Vermoedelijk moet een persoon die portemonnaie ergens tijdens een marktdag tusschen de koopwaren van M. Kesteloot verloren hebben, en daar deze laatste meende dat zulks te Meenen moest gebeurd zijn, gaf hij er dadelijk kennis van aan de politie dier stad. De eigenaar van den gevonden geld beugel liet er zich echter niet kennen, waarop de Heer Kesteloot dan, in de hoop hier gelukkiger te zijn, even eens de politie van Yper op de hoogte bracht zijner vondst. Reeds slaagde men er hier in sommige inlich tingen in te winnen van aard om den eigenaar terug te vinden Deze laatste zal zich waarlijk mogen beloven dat de belangrijke som geld, die hij verloor zonder het zelf misschien te weten waar of hoe, in zulke goede han den gevallen is. De Heer Kesteloot, en hij dient er om geloofd, heeft immers geen moeite gespaard om den eigenaar terug te vinden en wij wenschen dat al de vinders van voorwerpen steeds hetzelfde begrip van de eerlijkheid er zouden op nahouden als dit waarvan de marktkramer Kesteloot thans het schoon voorbeeld komt te geven. Zaterdag laatst, 3® dezer, vond Mevr. Richard De- vos, van Yper, alhier op de markt een geldbeugel die insgelijks een schoone som geld inhield. Zij verhaastte zich het gevondene naar het politiebureel te dragen, waar de eigenaarster weinigen tijd nadien overgeluk kig was terug in 't bezit van haar goed te komen. Dergelijke daden dienen vermeld en strekken de eer lijke vinders ter eere. Aanrijding. Verleden week Zaterdag, rond 5 u. 30 namiddag, kwam de genaamde Doise Elie, wonende te Meessen. per auto van uit de Statiestraat naar de Tem pelstraat gereden. Juist op het oogenblik dat hij meende laatstgenoemde straat in te slaan, kwam zijn rijtuig in botsing met de auto van Demuynck Hilaire van Oosten de, die van uit de richting der Esplanade kwam en ins gelijks zijn weg al door de Tempelstraat wilde vervol gen, Gelukkiglijk waren er geen persoonlijke ongeval len en alles bepaalt zich bij eenige stoffelijke schade aan beide auto's. Vandalenwerk. Zondag morgen bestatigde de be waker van het Britsch gedenkteeken der Meenenpoort de verdwijning van een paar kronen die daar vroeger door het Comiteit der Yzerbedevaart en door een groep bezoekers uit Brussel waren neergelegd geworden. Enkele dagen te voren reeds was, zooals dit vroeger ook eens gebeurde met een kroon aldaar door Duitsche bedevaarders neergelegd, het lint van een dier kronen beschadigd geworden en waren namelijk de opschriften ervan afgesneden. Bij nader onderzoek vond de bewa ker van het gedenkteeken de twee vermiste kronen, alsmede nog een derde met het opschrift British Le gion terug in het vestingwater langs den kant van het Hoornwerk. Een klacht werd bij de politie ingediend en het ware te wenschen dat men erin slaagde die gemeene schur ken, die nog niet eens de bloemenkransen aan onze ge sneuvelde helden opgeofferd kunnen eerbiedigen, bij den kraag te vatten. Velodiefstal. Maandag laatst had M. Verstraete Albert, soldaat in dienst van het munitiedepot van Westroosebeke, zijn rijwiel geplaatst tegen den gevel der herberg Gambrinus in de Statiestraat alhier, 's Avonds rond 10 u., toen hij op het punt was te ver trekken, stelde hij tot zijn ontzetting vast dat een ander met zijn fiets vertrokken was. De gedane opzoekingen om de gestolen velo terug te vinden, leverden tot hier toe nog den gewenschten uitslag niet op. ZUYDSCHOTE. Voetbal. Op Kermis-Zondag 11 September 1938, Groote Voetbalmatch Zuydschote- Pypegale Supertegen White Starleper. Plein Decroos, te 2 uur. Beker Boule d'Or GHELDWE. Wielrijder door auto gevat. De dag- looner Vande Wattyne Oscar kwam Zaterdag avond, rond 7 u.. per velo van Gheluvelt naar den Koelenberg gereden, toen hij op zeker oogenblik, aan een zijstraat van den Rozenhoek. door een auto verrast en omverge worpen werd. De wielrijder bekwam erge verwondingen aan beenen en rug, terwijl zijn velo, die onder de auto was blijven haperen, gansch buiten gebruik gesteld werd. ZONN'EBEKE. Voetbalspeler gewond. Tijdens de voetbalmatch Zonnebeke-Langemarck, welke Zon dag laatst doorging, zijn twee spelers, de genaamden Priem Frans en Chaene Marcel, in botsing gekomen op het oogenblik dat zij den bal met het hoofd wilden weg werken. Chaene zeeg bewusteloos ten gronde en een bijgeroepen geneesheer stelde een groote wonde aan het voorhoofd vast. De gekwetste werd ter verzorging naar een ziekenhuis overgebracht. DADIZEELE. Moto-ongeval. De genaamde Del- rue A., van Hollebeke, kwam per moto van Dadizeele naar Becelaere gereden, met zekeren Castelain V., van Komen, die op de duozitting had plaats genomen. Ge komen op den Keiberg sprong de vorenste band van de moto, waardoor Delrue het stuur verloor en de moto alzoo in de gracht terecht kwam De motobestuurder werd gewond aan hoofd en schouder, terwijl zijn mak ker over het gansche lichaam gekneusd werd. NEERWAASTEN. Botsing. Op de wijk Hou- lette had er een aanrijding plaats tusschen de auto van den handelsreiziger Dessein Louis, van Armentiers, en deze van Degryse O., van Waasten. Tengevolge van den schok werd laatstgenoemde auto bezijden de baan geslingerd waar het rijtuig terecht kwam op twee wiel rijders, de genaamden Vanhulst' A. en Rommens T., die daar met de fiets aan de hand stonden te praten. De twee autovoerders en ook beide wielrijders werden gewond. Continental Biliard Club L'n exploit sensationnel. Mercredi 7 Septembre 1938. le sympathique et super- champion de biliard, Albert Angillis. a réalisé a la partie libre, un coup de maïtre, réussissant une ma gistrale série de 644 points. Nous félicitons bien vivement ce recordman et sou- haitons qu'il garde encore longtemps ce record, lequel croyons-nous ne sera pas de si tót égalé ni peut-être surpasse. L'n connaisseur. GEMEENTE VLAMERTINGHE ZONDAG 11 SEPTEMBER 1938 om 3 uur op het plein Vandenbulcke, Reninghelstkalsijde GROOTE LIEFDADIGHEIDS tot steun van Z. E. Zuster Martiale (Jufvr. Martha Adriaen). 3.000 Frank Prijzen 3.000 Frank Keizerschieting te Knoeke a/Zee Een Yperling aan de eer. Jaarlijks wordt door de Koninklijke St Sebastiaans- gilde van Knocke-aan-Zee een groote en rijk begiftigde Keizerschieting uitgeschreven, waaraan al de in wer king zijnde koningen- en keizers van de verschillende schuttersmaatschappijen van gansch het land en zelfs van den vreemde mogen deelnemen. Dit jaar hadden zich voor die Keizerschieting, die Zondag laatst plaats greep, niet minder dan 104 schut- terskoningen en -keizers laten inschrijven, waaronder een drietal Yperlingen, namelijk de Heeren Coene Hec tor, keizer van Willem Teil. Thoma Gaston, koning van zelfde maatschappij, en De Grave René, koning van de St Michielsgilde van Zillebeke-Hooghe. Ieder ingeschreven koning of keizer mocht beurtelings, volgens de orde zijner inschrijving, drie naeenvolgende schoten lossen en zoo was den hoogvogel reeds zes maal neergehaald alswanneer het de beurt kwam aan De Grave René, die de 94" ingeschreven was. Vriend René, die over een negental jaren ook eens koning schoot van Willem Teil en nu nog steeds te Yper en in gansch de streek als een der beste schutters bekend staat, haalde op zijn beurt en dit met den derden pijl den oppervogel voor de zevende maal neer. Na hem lukte het nog slechts aan een enkel koning den hoogvogel neer te halen, zoodat deze in het geheel dus achtmaal afgeschoten werd. Nadien had onder deze acht schutters de bekorting plaats voor den keizerstitel. Ieder dezer acht schutters schoot om de beurt in de volgorde der afgeschoten hoogvogels, zoodat De Grave dus iedermaal den zeven de was om te schieten. Reeds met zijn derde schot rukte hij een vleugel af van den pronkvogel en in de elfde ronde was hij zoo gelukkig den prachtigen keizersvogel neer te halen. De nieuwe keizer werd, dit hoeft niet gezegd, door al de andere mededingers hartelijk gelukgewenscht en ge vierd en hem werd, namens de inrichtende maatschap pij. een zware zilveren ketting met mooie brelok, ken- teeken zijner waardigheid, alsmede een zilveren cou vert (lepel en vork) met het wapen der Koninklijke St Sebastiaansgilde van Knoeke aangeboden. De ver gulde pronkvogel, die onderweg in het naar huis ko men zoo dikwijls moest bewonderd worden en zooveel succes had. meet samen met de driekleurige panache iets meer dan een meter. Onnoodig te zeggen dat dit nieuws hier in alle schut- tersmiddens van Yper, waar De Grave René niets dan vrienden telt. welkom was, gezien het de eerste maal is dat dergelijke eer aan een Yperschen schutter te beurt valt. Aan den nieuwen keizer René zeggen wij van harte proficiat. HANDBOOGSCHIETINGEN STAANDE PERS ZONDAG 11 SEPTEMBER 1938 Om 2 uurLOKER Oppervogel 70 fr. Twee zijd vogels, elk 35 fr.Twee kallen, elk 17,50 fr. Kleine vogels 10 fr. en boven de 50 schutters aan 13 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 uurHOLLEBEKE Oppervogel 60 fr. Twee zijdvogels, elk 30 fr Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijf tal een primé van 15 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 1 uurPOELCAPELLEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr. Twee kallen, elk 20 fr. Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. Om 2 uurOOSTVLETERENOppervogel 80 fr Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. 30 primes van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. - Inleg 13.50 fr. MAANDAG 12 SEPTEMBER 1938 Om 2 uurZUYDSCHOTEOppervogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr. Twee kallen, elk 35 fr. Kleine vogels 20 fr. en boven de 80 schutters al primés aan 25 fr Inleg 25 fr. Om 2 uur ZILLEBEKE-HOOGHE Oppervogel 60 fr.* Twee zijdvogels, elk 30 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Kleine vogels 10 fr.Boven de 50 schutters 12 fr. Inleg 13 fr. 50 zonder aftrek. DINSDAG 13 SEPTEMBER 1938 Om 2 uurHOLLEBEKEOppervogel 100 fr Twee zijdvogels, elk 50 fr.Twee kallen, elk 30 fr. en 35 vogels van 20 fr. voor 40 schutters. Boven de 40 schutters al vogels van 25 fr. Inleg 25 fr. Om 2 uurSTA VELE Oppervogel 150 fr. Twee zijd vogels, elk 75 fr. Twee kallen, elk 35 fr.Kleine vogels 20 fr. Boven de 80 schutters al primés van 25 fr waaronder 20 van 30 fr. Inleg 26 fr DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1938 Om 2 uurHOOGSTADEOppervogel 150 fr. Twee zijdvogels, elk 75 fr. Twee kallen, elk 35 fr. kleine vogels 20 fr.Boven de 80 schutters primés aan 25 fr.— Inleg 26 fr. ZONDAG 18 SEPTEMBER 1938 Om 2 1 uurY'PER-HOEKJEOppervogel 80 fr. Twee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 20 fr. Alle vijftal een primé van 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50. SC HULDEN ERKENNING Heer Ferdinand DEPRETTERE, handelaar in keukengerief te leper, verklaart hierbij geen schulden meer te erkennen van zijn echtgenoote, geboren Antoinette VAN GRYPERRE, die op derden September 1938 de echtelijke woonst ver laten heeft. Hij zelf blijft zooals voorheen zijn handel in keukengerief uitbaten te leper. GEMEENTE BOEZINGE ROOD VLAAMSCH RAS ingericht door het Veekweeksyndicaat der Boerengilde van Boezinge. met medehulp van het Gemeentebestuur en de Provinciale Landbouwkamer, voor de Kweekers van het Rood Vlaamsch Ras der Provincie West-Vlaan- deren, op Donderdag 8 September om 10 u. voormid dag op de weide van het Kasteelhof. 1- PRIJSKAMP Ingeschreven Stierenkalveren geboren van 1 Jan. tot 1-8-38 12 inschrijvingen. 1. Vanthuyne Leon. Hooglede, met Bernard. 2 Vanderfaillie Odiel, Loo, met Bruno. 3. Dewaele Georges, Loo. met Barom 4. Debackere André, Boezinge, met Barmat. 5 Colpaert Hector, Lichtervelde, met Buffalo. 6. Samyn Isidoor, Boezinge. met Boris. 7 Vanneste Remi, Lichtervelde, met Bruno. 8. Soete Cyriel. Boezinge, met Baron. 2 PRIJSKAMP Ingeschreven Stierenkalveren geb. van 1 September tot 31-12-37. 14 inschrijvingen. 1. Verhamme Robert, Loo, met Bruno. 2. Goethals Antoon, Lichtervelde, met Bristol. 3. Debackere André, Boezinge, met Bismarck. 4 Storme Leon. Boezinge, met Barro. 5. Loones Cyriel, Loo, met Bachus. 6. Dewaele Georges, Loo, met Bazil. 7. Debackere André Boezinge, met Brutus. 8. Dochy Jerome, Elverdinge, met Bazil. 9. Persoone Gaston, Reninge, met Baron. 10 Persoone Gaston, Reninge, met Bandiet. Ill PRIJSKAMP Ingeschreven Stieren geboren van 1 Sept. 1936 tot 31 Oogst 1937 en ingeschreven in het stamboek (9 inschrijvingen). 1. Verhamme Robert. Loo, met Anatole. 2. Veebond Boerengilde, Boezinge, met Albrik Klare Wal. 3. Dochy Camiel, St Jan (leper), met Adam. 4. Vermeulen Cyriel, Ploegsteert, met Arnold Damme. 5. Storme Camiel, Boezinge, met Alfons. 6. Crombez Odiel, Bikschote. met Adam. IV" PRIJSKAMP Ingeschreven Stieren geboren 1 Sept. 1935 tot 31 Oogst 1936 en ingeschreven in het stamboek. (3 inschrijvingen). 1. Veebond Boerengilde, Boezinge, met Rollo Bazelare. 2. Louwagie Jules, Woesten, met Bruno. 3. Syndikaat Boezinge, met Bristol. V PRIJSKAMP Ingeschreven Stieren geb. voor 1 Sept. 1935 en ingeschreven in het stamboek. (2 inschrijvingen) 1. Veebond Lichtervelde, met Bruno. 2. Persoone Gaston, Reninge, met Ursus. VI PRIJSKAMP Ingeschreven Vaarzenkalveren geb. van 1 Januari tot 1 Oogst 1938 (10 inschr.) 1. Colpaert Hector, Lichtervelde, met Baldine. 2. Colpaert Hector, Lichtervelde, met Bosha. 3. Goderis Henri, Boezinge, met Brunette. 4. Coulier Eugeen, Boezinge, met Belotte 5. Breemeersch Henri, Boezinge, met Brigda. 6. Coulier Eugeen, Boezinge, met Bazinne. 7' PRIJSKAMP Ingeschreven Vaarzenkalveren geb. van 1 Sept. 1937 tot 31 Dec. 1937. (7 inschrijvingen)- 1. Roelens Richard. Lichtervelde, met Bella. 2. BruynoogHe Karei, Pollinkhove, met Blondine. 3. Debackere André, Boezinge, met Blesse. 4. Coulier Eugeen, Boezinge, met Bella. 5. Goderis Henri, Boezinge, met Bona. 6. Vandenberghe-Vanderheeren Leon, Boezinge, met Brigitte. VIII' PRIJSKAMP Ingeschreven Vaarzen geb. van 1 Sept. 1936 tot 31 Oogst 1937 (14 inschr.) 1. Vanneste Remi, Lichtervelde, met Aline. 2. Vanthuyne Leon. Hooglede, met Arlette. 3. Goderis Henri. Boezinge, met Alma. 4. Desmadriel André, Elverdinge, met Aline. 5. Goderis Henri. Boezinge, met Alice. 6. Goderis Henri, Boezinge, met Alda. 7. Kindt Karei, Lichtervelde, met Adele. 8. Vandamme Cyriel. Brielen, met Alida. IX' PRIJSKAMP Ingeschreven Vaarzen geb. van 1 Sept. 1935 tot 31 Oogst 1936 (13 inschrijvingen). 1. Goethals Antoon, Lichtervelde, met Dina. 2. Loones Cyriel, Loo, met Laura. 3. Verbiese Emiel. Brielen, met Bella. 4. Storme Leon, Boezinge, met Lena. 5. Vandenberghe-Vanderheeren Leon, Boezinge, met Laura. 6. Vancoillie Alfons, Kortemark, met Liana. 7. Crombez Odiel, Bikschote, met Brunette. 8. Pil Michel. Lóo, met Mina. 9. Vandenberghe-Vanderheeren Leon, Boezinge, met. Marillou. 10. Pil Michel, Loo. met Paula. X" PRIJSKAMP Ingeschreven Vaarzen geb. van 1 Sept. 1934 tot 31 Oogst 1935 (7 inschr,) 1. Rosseel René, Boezinge, met Lena. 2. Wed. Roelens Alois, Lichtervelde, met Sterre. 3. Debackere André, Boezinge, met Mika. 4. Rosseel René. Boezinge, met Mina. 5. Louwagie Jules. Boezinge, met Bazinne. 6. Verheerst Emiel, Elverdinge, met Lina. XI PRIJSKAMP Melkkoeien A. metende 1,39 m. en meer, schofthoogte (stokmaat) (3 inschrijvingen). 1. Cool Emiel, St Jan (leper), met Lytte. 2. Breemeersch Henri, Boezinge, met Lena. 3. Goderi? Henri, Boezinge, met Stekker. B. Metende minder dan 1,39 m. schofthoogte (stokmaat) (10 inschrijvingen) 1. Van Eecke Daniel, Boezinge, met Leona. 2. Goethals Antoon. Lichtervelde, met Sterre. 3. Tommelyn David. Bikschote, met Louise. 4. Vandenberghe-Vanderheeren Leon, Boezinge. met Lady. 5. Vanneste Remi, Lichtervelde, met Bella. 6. Castryck Victor. Boezinge, met Livina 7. Goderis Henri. Boezinge, met Bella XII PRIJSKAMP Stieren met minstens vier afstammelingen (3 inschrijvingen). 1. eebond Lichtervelde, met Bruno. 2. Syndikaat «De Vrienden van den Vooruitgang», Boezinge. met Bristol II. 3. Veebond Boerengilde. Boezinge, m. Rollo Bazelaere.. XIII PRIJSKAMP Koeien met minstens twee afstammelingen 1 1 A (4 inschrijvingen) l. Goethals Antoon, Lichtervelde, met Sterre. i ^°5ens Henri, Boezinge, met Bella. 3. Goderis Henri. Boezinge. met Sterre. XIV PRIJSKAMP Loten van ten minste 8 afstammelingen >an eenen en denzelfden ingeschreven vader ,r (3 inschrijvingen). 1. Veebond Lichtervelde, met Bruno, 2. Stierensyndikaat. Loo, met Baron. 3. veebond Boerengilde, Boezinge, met Riko.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 8