A. D'Heüem-Pegryse ROYAL AM E R Georges Sonneville 5 ALLERHANDE NIEUWS ALTIJD ZONDER OPSLAG Alle laatste nieuwe modellen van TAPISSEERWERKEN aan 2,50 Fr. de rol. BEHANGER Dickebuschsteenweg, 156, YPER BEHANGPAPIEREN, LINOLEUM BALATUM en STRAGULA. Gevonden en Verloren Voorwerpen DU MORTIER BLOMME ONZE SCHEEPVAART AANNEMERS - LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROF I JT Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsmuren en alle andere cementproducten wendt U in volle vertrouwen bij Bruggesteenweg, 96 -- YPER - Tel. 406 Gewr.3ricrgd werk aan genadige prijzen. (239) YPER. Aanrijding. Verleden week Vrij dag. rond 7 u. 's avonds, kwam de leerhandelaar Notebaert An toon, wonende in de Meenenstraat, met zijn auto langs den Kemmelsteenweg gere den, toen zijn voertuig plots tegen een nog niet verlichten kolenwagen botste. De aanrijding was vrij hevig en had voor gevolg dat de Heer Note baert de elleboog gebroken had. Ook de paarden- geleider, de 45 jarige Laire Henri, werd aan de kin gewond en had de rechterhand ontwricht, terwijl Derudder Cyriel, die hem vergezelde, aan het hoofd gekwetst werd. Allen werden ter ver zorging naar het O. L. Vrouwhospitaal overge bracht. Wat de auto en den kolenwagen betreft, deze waren erg beschadigd en ook het paard, dat ten gronde geslingerd werd, liep een breede wonde op aan de borst. Rijwielongeval. Zaterdag laatst, rond 6 u. 's avonds, kwam de genaamde Ingels Eugène, wo nende Capucienenstraat, per velo van de Slacht huisstraat naar het Minneplein gereden, toen, ge komen achter het slachthuis nabij de Adj. Mas- scheleinlaan, hij plots in aanrijding kwam met een anderen wielrijder, den genaamde Versteele Gaston, van den Bruggesteenweg, die van uit de richting van het Minneplein kwam. Beiden stuik ten ten gronde, waarbij Ingels zich licht bezeerde en ook zijn rijwiel beschadigd werd. Nachtrumoer. Dinsdag laatst was de genaam de Pickel Julien herhaalde malen komen ruzie maken bij zijn schoonouders in de Brakkestraat en 's avonds, rond 10 u. 30, stond hij daar weer vóór de deur om zijn wrok uit te werken. Dit maal wierp hij een drietal ruiten uit boven de deur der woning van Vantroyen Désiré en miek. daarbij zooveel lawijd dat al de geburen in hun nachtrust gestoord werden. Klacht werd tegen den oploopenden kerel ingediend. Valsch alarm. Vrijdag, om 11 u. 30 voormid dag. weergalmde plots het akelig en onheilspel lend geluid van het noodsein over de stad, zoo dat iedereen dacht dat er ergens brand uitgebro ken was. De brandweermannen, welke te allen kante op hun werk waren, spoedden zich in aller ijl naar het arsenaal en dadelijk was er ook een groote beweging op straat, daar meest al de men- schen beangstigd en tevens nieuwsgierig naar buiten geloopen kwamen om te vernemen waar het onheil ontstaan was. Spoedig echter vernam men dat de Majoor Van Mosselvelde, inspecteur-generaal der brandweer diensten bij het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, en de Heer Debusschere, commandant van het Brandweerkorps van Rousselare en tevens gewestelijk opziener der Brandweer voor Zuid- West-Vlaanderen, op inspectiereis zijnde, op het onverwachts naar Yper gekomen waren en dat het gegeven alarm enkel een proefneming gold om te zien hoe de brandweer van Yper werkte. Intusschen hadden de pompiers al hun mate riaal buiten gehaald en trokken inderhaast naar de hen aangeduide plaats, te weten de werkhui zen Picanol, op den Dixmudesteenweg, waar de ingebeelde brand zoogezegd uitgebroken was. Ook de politie en rijkswacht was spoedig ter plaats om er den ordedienst te verzekeren, de brand spuiten werden in werking gesteld en onder het bevel van den Heer Luitenant Seys, die den Heer Commandant Vergracht, afwezig zijnde, verving, ging alles juist alsof er daar werkelijk een brand te bestrijden was. Deze zoo onverwachte oefening, die een oogen- blik schier gansch de stad in rep en roer zette, duurde een twintigtal minuten en bewees, naar hetgeen wij meenen te mogen verzekeren, de de gelijkheid van onzen brandweerdienst. Op enkele uitzonderingen na waren al de brandweermannen op hun post en drie of vier minuten nadat het noodsein had gehuild waren de brandspuiten reeds ter plaats gebracht en in volle werking. De schoonste en grootste keus der streek van Placeeren van BALATUM enz., aan buitengewone prijzen. Bijzondere prijzen voor Behangers en Schilders. GHELUWE. Wielrijder omvergereden. De genaamde Vermandere Alois, wonende op de Oude Kruyseeckewijk, kwam Zaterdag namiddag, om 4 u., per velo langs de baan van Wervick naar Gheluwe gereden, toen hij op het gehucht Oude Hond waar de baan een bocht maakt, aangere den werd door de moto bestuurd door Vanackere Emile, insgelijks op de Oude Kruyseeckewijk wonende. Vermandere, die met geweld ten gron de geslingerd werd, ontwrichtte zich hierbij een voet en werd ook nog ernstig aan het aangezicht gekwetst. MEENEN. Diefstallen. Bij een overval, den 7 September 11. door de rijkswacht gedaan bij de wed. Noppe-Geldhof, Koningstraat, werd haar 36 jarige zoon Oscar, die vroeger reeds meer maals veroordeeld werd en nog voor zekere mis drijven te verantwoorden had, aangehouden en in het gevang te Kortrijk opgesloten. Na enkele weken echter werd hij in voorloopige vrijheid ge steld, tot wanneer het onderzoek zou geëindigd zijn. Noppe Oscar, die zonder vaste woonst is, ging dan zijn intrek nemen bij zijn zuster, Marie Noppe, wonende Hoogeweg, waar hij nu een kof fertje wist open te breken en een aantal juweelen en briljanten, ter waarde van 9000 fr„ ten nadeele zijner zuster ontvreemde. Deze laatste diende een klacht in tegen haar broeder, die met den buit spoorloos verdween en door de rijkswacht ijverig wordt opgezocht. In een herberg der Wahisstraat, uitgebaat door de 26 jarige Julia Expeel, echtgenoote van Gaston Waignein, heeft een klant de gelegenheid gevonden om er een geldbeugel weg te nemen welke op de schouwbank in de keuken lag. De herbergierster diende een klacht in bij de rijks wacht en verklaarde vermoedens te hebben op zekeren Duvillier Ernest, wonende te Halewijn, die 's morgens een glas was komen drinken in de herberg en daarna nog een tas koffie had gedron ken in de keuken waar zij hem enkele oogenblik- ken alleen had moeten laten. Een onderzoek werd ingesteld. Botsing. Op den hoek der Rijsel- en Moes- kroenstraat had er Donderdag morgen, rond 8 u. 30, een aanrijding plaats tusschen de bespannen koolkar van den handelaar Leleu Maurice en de auto eener onderwijzeres van het klooster van Reckem, die drie zusters naar Meenen voerde. De voertuigen liepen eenige schade op, doch de inzittenden kwamen er gelukkiglijk met den schrik van af. Werkongeval. - In de Moeskroenstraat werd de metserdiender Commeyne Joseph, 35 jaar oud, wonende Bleekerijsteeg, tijdens het werk ge kwetst door een vallende plank die hem per onge luk op den rug trof. Het slachtoffer werd ernstig gewond aan de onderste ribben en de rechter borstkas. Spoorwegbediende gekwetst. De hoofdtrein- wachter Carlier Leon, wonende te Kortrijk, werd in de statie alhier, bij het toeslaan der portieren van een trein, met de hand tusschen een dezer deuren gegrepen en wel zoo erg dat hem drie vin gers verpletterd werden. Het slachtoffer werd, na de eerste zorgen ter plaats ontvangen te heb ben, voor verdere verpleging naar het dispen- sarium te Gent overgebracht. NIEUWKERKE. Verkeersongeval. Op de baan van Ploegsteert naar Nieuwkerke, nabij het gehucht De Kribbehad er een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders, die van uit een zijweg gereden kwamen, en de auto gevoerd door den 29 jarigen slagersknecht Verweyen A., van St Janscappel, die van zijne moeder vergezeld was. Tengevolge der zwenking, om de wielrijders te vermijden, kwam de auto in de gracht terecht en werd Mevr. Verweyen hierbij aan het hoofd gewond. Ook de wielrijders werden gekwetst, doch vooral de genaamde N. Demarets, die over gansch het lichaam erge kneuzingen had opge- loopen. PLOEGSTEERT. Botsing. Op den weg van het gehucht De Kapelle naar de wijk Veld- sleutelhad er een aanrijding plaats tusschen een moto, waarop twee personen gezeten waren, en de auto van landbouwer Dubaar René, die van het dorp gereden kwam en den steenweg naar Armentiers wilde inzwenken. Geholpen door voorbijgangers droeg de autovoerder de gekwet ste motorijders binnen in een naburige herberg. De 37 jarige Lettelier M. had een breede hoofd wonde opgeloopen waaruit hij veel bloed verloor, en zijn vriend, de 32 jarige Colin Y.. was aan de handen gekwetst en kloeg daarbij nog van in wendige pijnen in het bekken. KOMEN. Doodelijk verkeersongeval. Maandag avond volgden eenige jongelingen, waaronder er eene een rijwiel aan de hand hield, de groote baan van Komen naar Waasten om zich huiswaarts te begeven. Achter hen kwam een auto aangereden, bestuurd door M. Eerepont Gus- tave, van Waasten, die, om een groep wielrijders, welke uit de tegenovergestelde richting aangere den kwamen, niet te verblinden, zijn groote auto lichten doofde. Daardoor bemerkte de autovoer der de groep jongelingen niet en haakte een hun ner, de 16 jarige Christiaens B., aan. De onge lukkige jongeling, die langs achter gevat wei werd een eind ver meegesleurd en bleef dan, eig aan het hoofd gewond en veel bloed verliezend, bewusteloos op den steenweg liggen. Hij werd da delijk in een naburig huis gedragen, waar een bijgeroepen geneesheer vaststelde dat Christiaens een dubbele schedelbreuk opgeloopen had. Het jeugdig slachtoffer is aan de gevolgen der beko men verwondingen bezweken zonder tot het be wustzijn te zijn teruggekeerd. DADIZEELE. Auto in de gracht. De han delsvertegenwoordiger Van Meerhaeghe, van Po- peringhe, was Woensdag namiddag eenige klan ten op den Westhoek komen bezoeken. Op zeker oogenblik moest hij zijn auto draaien, doch bij het maneuver kwam het voertuig in de gracht terecht. Tengevolge van den schok botste de auto bestuurder met het aangezicht tegen het stuur en liep alzoo eenige kwetsuren op. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 14 October, door M. Ver- meersch André, Hondstraat, een alpenmuts. Maandag 17, door M. Vanderghote Gerard, Bas culestraat, een wollen sjerp. Woensdag 19, door M. Decrock Daniel, Oude Veurnestraat, een geldbeugel een som geld in houdende. Donderdag 20, een grijze dameshandschoen. Denzelfden dag ,in de Paterskerk, een dames regenscherm. Verloren. Vrijdag 14 October, door M. Ca- sier Marie. Merghelynckstraat, een geldbeugel een som geld inhoudende. Maandag 17, door M. Deramoudt Albert, Fre- zenbergstraat, een gechromeerde armbandhor loge. Dinsdag 18, door M' Dehollander Irène, Yper- leestraat, een bruin lederen vrouwhandschoen. Door M. Platteau Joseph, Adj. Masschelein- laan, drie fotos. Exposition Internationale de la Boisson Bruxelles 1937 D i plöme d'excellence La plus haute récompense. VINS ET LIQUEURS BRUXELLES-LAEKEN Téléphone 26.10.84 AGENTS DEMANDES Binnengevaren Vrijdag 14 October 1938. de Eduard (schipper Tim merman) met 116 ton graan voor M. Vandeputte, leper; de Linquida(schipper Krikke) met 95 ton graan voor M. Vandeputte. leper. Zaterdag 15, de Rosalie(schipper Boute) met 100 ton phosfaat voor M. Vandeputte, leperde «Nieuwe Zorg (schipper Van de Pol) met 100 ton graan voor M. Vandeputte. leper. Maandag 17. de Maurice (schipper Van Hal) met 160 ton graan voor M. Vandeputte. leper de Elza (schipper Vancauwenberghe) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen. Dinsdag 18. de Edmaber (schipper Verhagen) met 105 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper de Guliernius (schipper Lievens) met 132 ton kolen voor M. Vanoverberghe. leper. Weggevaren Woensdag 19 October 1938, de Eduard (schipper Timmerman) met 48 ton beurtgoed voor verscheidenen de Elza(schipper Vancauwenberghe) met 40 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogtebenedenpand 3.03 m.. toegelaten te varen 1.75 m. WMMWiMWMMMMMM

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 5