HET YPERSCHE- LA REGION D'YPRES DENTISTE M" Vandendriessche H. Defalque Zielmissen BIJVOEGSEL STERFGEVALLEN Zondagrust Repos Dominical 19 jaar, N 35 26 November 1938 19 Année, N 35 26 Novembre 1938 SUPPLÉMENT ONDERSCHEIDINGEN Bij Koninklijk Besluit werden bevorderd of benoemd M. Vardevelde Guillaume. Procureur des Konings bij de Rechtbank van Eersten Aanleg te Yper. tot officier in de Leopoldsorde. M. Seys Valère, Voorzitter van het Arbeidsgerecht te Yper. tot ridder in de Kroonorde. M. Vanlandschoot Eugeen, ontvanger der belastingen, tot ridder in de Kroonorde. Baron Pierre de Coninck de Merckem, burgemeester van Merckem, tot ridder in de Kroonorde. >1. Seys Ernest, nijveraar te Yper, tot ridder in de Kroonorde. M. Moreau Victor, kassier bij het agentschap te Yper der Nationale Bank van België, tot ridder in de Orde van Leopold II. De gouden medaille der Kroonorde werd verleend aan 1 M. Dujardin Maurice, burgemeester van Komen. De gouden medaille der Orde van Leopold II werd j verleend aan MM. Florentijn Louis en Pinteion Felix, leden der harmonie Ypriana, en aan MM. Bafcop Jules. Vanthuyne Camille en Verfaillie Henri, leden der Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia van Nieuwkerke Yper). De zilveren medaille der Orde van Leopold II werd verleend aan M. Goedgeluck Arthur, lid der harmonie Ypriana. MM. Bonneel Charles. Derudder Pierre, Geeraets Richard en Wenes Alphonse, brandweerman nen bij het gemeentelijk brandweerkorps van Yper. aan MM. Baelden Nestor en Samyn Jules, leden der Koninklijke Fanfare Sinte Cecilia van Nieuwkerke en M. Baert Mauritius, lid van de muziekvereeniging Sinte Cecilia te Poperinghe. De bronzen medaille der Orde van Leopold II werd verleend aan M. Ryon Cyriel, korporaal bij het ge meentelijk brandweerkorps te Oostvleteren. Aan allen onze beste gelukwenschen. Gevonden en Verloren Voorwerpen o Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 17 November, door M. Lefe- ver André. Dixmudesteenweg.'een sleuteltje. Door M1' Ameloot Alice, Capronstraat, een kleine ket ting. Vrijdag 18, door M'' Riquiere Rachel, Zonnebekesteen- weg, een lederen kinderhandschoen. Door M. Goodhind Walter, Bruggesteenweg, een vul pen. Zaterdag 19, door M. Vanuxem August, Meenensteen- weg, een pels. Denzelfden dag. in den winkel van M. Aimé Gruwez, Boterstraat. een som geld. Zondag 20, door M. Vienne Gerard, Ligywijk. een le deren handzakje Door Mevr. Marcel Vallaeys-Garrein, Kaai-West, een kinderhandschoen. Maandag 21, door den scholier Dejaeger André, Korte Thouroutstraat, een sajetten kinderhandschoen. Door M. Kerrinckx Urbain, Bruggesteenweg, een le deren handschoen. Dinsdag 22, door M. Beun Gaston, Blauwe Leliestraat, een lederen manshandschoen. Woensdag 23, door M® Dobbels Louisa. Dixmude- straat. een vulpen. Door M. Verlie Raymond. Meenensteenweg. een poker. Door M. Maselis Camille, van Wytschaete, een zwen gel van auto. Donderdag 24. door M. Deltombe Camiel, Maarschalk Haiglaan. een dameshoed. Door M. Mion Albin. de Montstraat, een kinderklak. Vrijdag 25, door M. Delandtsheer Maurice, Brugge steenweg. een portemonnaie eenig kleingeld en een een- zelvigheidskaart bevattende. Door Mej. Provoost Georgette, Kalfvaart. een schoone lederen portemonnaie inhoudende eenig kleingeld en nog een ander voorwerp. Verloren. Vrijdag 18 November, door M. Sedeyn Daniel. St Jacobstraat. drie aaneengehechte sleutels. Door M. Knockaert Arthur. Rijselsteenweg, zijn brie- ventasch bevattende eenzelvigheidskaart en verzeke ringspapieren. Door M. Forrez André, Meenensteenweg, een rood achterlicht van rijwiel. Zaterdag 19, door M. Daelemans Frans, Elverdinghe- straat. een bruin lederen linker handschoen. Dinsdag 22 is bij Mmc Donck, Rijselstraat, een hond weggeloopen. Woensdag 23. door M. Decadt René, Dickebuschsteen- weg. een rijwielpomp. LE MERVEILLEUX TRAITEMENT DU DOCTEUR VIDAL. 'Le Docteur VIDAL. Ie grand spécialiste de la Sympa- thicothérapie. tient a préciser les maladies qui sont justiciables de sa méthode. Sont guéries ou améliorées les affections suivantes lu - L'asthme, l'emphysème, le coryza spasmodique, la toux quinteuse. 2° - Les troubles nerveuxinsomnies, maux de tête, nervosité excessive, vertiges. tremblements, angoisses, perte de mémoire. neurasthénie, impuissance. 3° - Les troubles digestifsmaux d'estomac. aéropha- gie. troubles de la secrétion biliaire, entérite, diarrhées chroniques. constipation. 4° - Les troubles circulatoireshypertension, varices, öourdonnements d'oreilles, régies irrégulières ou dou- loureuses. bouffées de chaleur. troubles du retour d'age. 5° - Les douleurs rhumatismales et les névralgies (sciatique et faciale), douleurs intercostales. arthrites, lumbago. 6° - Certaines paralysies: hémiplégies, tabès, Par kinson. paralysie infantile. 7° - Les retards de croissance, les déficiences men- tales chez les enfants crises nerveuses. paresse intel- lectuelle, difficulté pour marcher ou parler. incontinence durine. Le traitement consiste provoquer sans aucune dou- 'eur l'excitation du Grand Sympathique au niveau de points précis de la muqueuse nasale, excitation qui déclanchera la réaction bienfaisante dans le membre malade ou dans l'organe déficient. N. B. L'Institut du Docteur VIDAL a LILLE, 13, rue Faidherbe, recoit tous les jours, de 10 h. a midi et de 2 a 6 h. Tél. 505-65. Les Fonctionnaires et les Retraites Beiges ainsi que les Anciens Combattants et leur familie sont traités a un tarif spécial trés modéré. Het tandheelkundig kabinet van YPER, 7, DE STUERSSTRAAT IS HEROPEND DOOR Licencié in Tandheelkunde van de Hoogeschool van Leuven. RAADPLEGING Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, van iedere week, van 8 tot 19 uur. HOEFSMEDERIJ Er zullen in Januari 1939 leergangen van Hoefsme derij geopend worden te Yper. in de smis van M. Leon VANDERMARLIERE, meester - hoefsmid, Rijselstraat, 170. Worden tot de lessen aangenomen, al de hoefsmeden en personen die. minstens 17 jaar oud zijnde, ertoe de aanvraag zullen gedaan hebben aan M. Louis Scharla ken. dokter in de Veeartsenijkunde te Roeselare, door den Heer Minister van Landbouw gelast met het geven der leergangen. Bij de aanvraag die moet toegezonden worden vóór 24 December 1938, moet een uittreksel uit hun geboorte- akt gevoegd worden. Zij zullen daarna een bijzondere uitnoodiging ont vangen. meldende dag en uur van het beginnen der leer gangen. De hoefsmeden moeten zich voorzien van de kleine werktuigen welke zij noodig hebben om het hoefijzer te maken en aan te zetten. Eervolle Onderscheidingen Vijf onzer Ypersohe kloosterzusters komen onlangs gedecoreerd te worden als belooning voor de verkleef de toewijding waarvan zij sinds jaren reeds in den dienst van zieken, weezen en ouderlingen blijk geven. Bekwamen het Burgerlijk Kruis van le klas, voor 35 jaar dienst, E. Z. Antonia van het O. L. Vrouwhos pitaal, Eerweerde Overste van het Belle Godshuis en E Z. Agatha der Weezenschool. De Burgerlijke Me daille van 1® klas, voor 25 jaar dienst, werd verleend aan E. Z. Hermlna van het Nazareth en E. Z. Bona- ventura der Wezenschool. Tijdens de zitting der Commissie van Openbaren On derstand, in datum van 15" dezer, werden de eeretee- kens plechtig aan de gedecoreerde Zusters overhandigd en werden zij door de Commissie van harte geluk ge- wenscht om de eervolle en verdiende onderscheiding die haar te beurt valt. Op zijne beurt wenscht Het Ypersche een hartelijk proficiat aan die verdienstelijke kloosterzusters. Au grand portail de la Cathédrale d'Ypres. Les portails des grandes églises ogivales ont fourni aux architectes du moyen-age des motifs splendides de décoration. Grace a de nouvelles largesses de M. Georges Tack, le dévoué président du Conseil de fabrique de St Mar tin. l'ornementation extérieure du grand portail de notre Cathédrale est en voie d'exécution. Mercredi dernier, la première statue la principale en pierre de France, a été placée sur le trumeau central. Debout, le Christ miséricordieux figure le Bon Pasteur portant sur les épaules la brebis égarée rame- née au bercail. Cette grande statue de belle allure est l'ceuvre du réputé maitre sculpteur Gantois Oscar Sinia. Le socle et le dais, aux remarquables motifs taillés dans la pierre dure, concourent a l'ensemble majes- tueux de cette oeuvre d'art iconographique. Félicitons en Je grand artiste et remercions cordiale- ment le généreux donateur. YPRIS. Plechtig Octaaf van de H. Barbara Morgen begint in St-Maartenskathedraal, de ver maarde Octaaf ter eere van de H. Barbara, patrones van de goede dood. Op Zondag 27 Nov., te 3 u„ Vespers en Lof. waar onder openingssermoen. Van Maandag 28 Nov., tot Vrijdag 2 Dec., 's Morgens, onder de H. Mis van 7 u., korte onder richting 's Avonds, onder het Lof van 6 u., groot Sermoen. Op Zaterdag 3 Dec., te 7 u„ Sol. Mis ter intentie van de leden der Broederschap. Op Zondag 4 Dec., te 3 u., Rozenhoedje en sluitings sermoen plechtig Lof en processie binnen de kerk. Al de sermoenen zullen gepredikt worden door een Eerw. Pater Redemptorist uit Roeselare. De devotie tot de H. Barbara, patrones van de goede dood. is een eeuwenoude Iepersche traditie. De Confrérie of Broederschap bestaat hier sedert 1685. De leden betalen 2 fr. 's jaars en hebben recht, na hun afsterven, op een zielmis. Het christen volk van leper zal de genade niet laten voorbijgaan van die oefeningen en sermoenen. Wat zal ons beter smaken, Ons gezond en vroolijk maken, Als die lekkre tooverij, Onze PACHA Cichorei St Jozefs Kerk der Paters Karmelieten Broederschap van 't H. Kind Jezus van Praag Zondag 27 November Te 7 J uurMis met algemeene Kommunie voor de kinders. 's Namiddags te 3 uur. maandelijksche vergadering waarna een St Maarten aan al de aanwezige kinderen zal gegeven worden. Beste ouders, wij verwachten' U in groot getal met uwe kinderen. Heer en Vrouw Jules Defever-Ververken en kinders Juffrouw Marie Defever Heer en Vrouw Gaston Vanassche-Defever De familiën Sennesael, Defever, Vermeulen en Volckaert, melden met diepe droefheid het afsterven van hun teergeliefde moeder, schoonmoeder, grootmoe der en bloedverwante, Vrouw Weduwe PETRUS DEFEVER geboren Pelagie-Alixe SENNESAEL te Langemarck, den 10 Juni 1872, en godvruchtig over leden te Yper. den 20 November 1938. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Yper, Dixmudestraat, 64. Vrouw Achiel Maerten, geboren Estella Heddebauw De familiën Maerten en Heddebauw, melden met droefheid het afsterven van hun teergeliefden echt genoot en bloedverwant. Heer ACHIEL MAERTEN geboren te Yper, den 6 Augustus 1879, en aldaar god vruchtig overleden, den 24 November 1938. De lijkdienst, gevolgd van de teraardbestelling. zal plaats hebben in de parochiale kerk van St Jacobs, Maandag 28 November 1938, om 9 J uur. Vergadering in de kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Pilkemstraat, 62. (2000) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 27 November, om 8 J uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Louis LOGIER en zijn echtgenoote Vrouw Clemence WINDELS. (1093) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 27 November, om 9 uur, in de kerk der Paters Capucienen (Posthoornstraat), tot zielelafenis van de overledene familie van Heer en Vrouw Camiel BEKE-VANDENDRIESSCHE (1092) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 December, om 8 jt uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Constant WATERBLEY-WYCKAERT (1094) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 4 December, om 8 j uur, in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw August DOLFEN-LANNOO. Groote Markt, 2. (1095) Mevrouw Dokter Henri Brutsaert-De Baets, kinderen en kleinkinderen noodigen beleefd familie, vrienden en kennissen uit tot het bijwonen der laatste zeswekenmis, op Donderdag 1 December, te 10 uur, in St Janskerk te Poperinghe, voor hun diepbetreurden echtgenoot, vader en grootvader. Mijnheer Dokter HENRI BKUTSAERT echtgenoot van Mevrouw Marie-Joséphine De Baets Meteen drukken Mevrouw Dokter Brutsaert-De Baets kinderen en kleinkinderen opnieuw hun dank uit aan familie, vrienden en kennissen om de zoovele blijken van genegenheid betoond bij het pijnlijk verlies dat zij hebben ondergaan en danken ook dezen die in de laat ste zeswekenmis een gebed zullen storten tot zielelafenis van den duurbaren overledene. (2001) De Apotheek van La Pharmacie de Mr VAN Statiestraat WALLEGHEM rue de la Station is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 27 November Dimanche 27 Novembre van 8 tot 12 uur en van lï tot 19 uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 9