EXPOSITION DE TABLEAUX «LeChantdu Désert» Joncfiort Nord - Midi 3 DE MAITRES HONCROIS 3 JOURS AAN ONZE ABONNENTEN Leest en verspreidt HET YPERSCHE Asiles des Soldats Invalides Beiges representation extraordinaire LE MARIAGE DE MADEMOISELLE BEULEMANS THEATRE COMMUNAL D'YPRES LE GRAND SUCCÈS MONDIAL THÉATRE COMMUNAL D'YPRES Samedi 10 Décembre 1938 GRAND GALA LA welke hei den Vorst behaagd heelt over enxeie dagen te vereeremerken. Ik ben terecht fier over U allen nogmaals mijn hartelijken dank. Na hem kwam de Heer Voorzitter Aimé Gruwez aan de beurt en op de eenvoudige manier hem eigen richtte hij een woordje van lof en aanmoediging tot allen zonder niemand te vergeten. Hij bedankte den Heer Bagein voor de rede die hij. in naam van den Heer Donck. eerevoorzitter.' kwam uit te spreken en voor de hartelijke lofwoorden die hij hem kwam toe te sturen, doch verzekerde dat zijne taak als voorzitter zeer gemakkelijk is daar hij om ringd is door een comiteit waarvan al de leden zondrr uitzondering hem zooveel hulpe bieden en hunne ver- antwoordelijkheid nemen. Hij dankte hierom dan ook al de bestuursleden en inzonder den chef en de mu zikanten voor den vlijt en toewijding die zij ten bate van hun muziek aan den dag leggen. Hij richtte een bijzonder woord van gelukwenschen tot de vérdienste- lijke muzikanten Felix Pintelon. Louis Florentyn en Arthur Goedgeluck die hij Dinsdag laatst, tijdens het concert, de eer had een vereerende onderscheiding op de borst te mogen vesten als belooning voor de vele jaren die zij de muziekkunst beoefenen. Ook de aanwezige overheden en de eereleden werden ifiet ver-' geten en de Heer Gruwez drukte hen zijn innigste er kentelijkheid uit voor den steun en aanmoediging die zij de Harmonie Ypriana verleenen. Om te eindigen zegde de Heer Gruwez fier te zijn voorzitter te zijn der Harmonie Ypriana. die dank aan de medewerking van al de leden nogmaals op een schoon succesjaar mag bogen, tijdens hetwelk zij over al waar zij optrad, en onder meer te Halluin. Komen. De Panne en Poperinghe. den grootsten bijval oogstte. Daarna nam ook nog de chef. Heei1 Fr. Deridder. het woord om het bestuur van Ypriana en inzonder den Heer Aimé Gruwez van harte te bedanken voor al het geen zij met zooveel liefde en 'toewijding voor Ypriana doen. Van den Heer Gruwez sprekende, verzekerde hij dat nergens elders in gansch het land een maatschappij het geluk heeft zoo een voorzitter "te bezitten als den Heer Gruwez. die altijd gereed is om dienst te bewijzen, om aangenaam te zijn, en als inrichter, zijn weerga niet heeft. Ook over zijn muzikanten beloofde zich de chef in vleiende bewoordingen en "verklaarde dat hij de herhalingen van de Harmonie Ypriana niet aanzag als een werk, maar als een verzet voor hem, omdat hij, wat hij elders nog niet ontmoet heeft, zoo goed begre pen wordt door zijn muzikanten, omdat allen dl doen wat ze kunnen voor hem en omdat hij fier is een mu ziek te besturen dat, alhoewel uitsluitend bestaande uit liefhebbers, onder de beste van West-Vlaanderen mag gerekend worden. De Heer Burgemeester sloot de reeks aanspraken met den Heer Voorzitter te bedanken voor zijn vrien delijke uitnoodiging en te verzekeren dat het voor hem. als lid der schoone maatschappij Ypriana, een eer en genoegen was aan het Sinte Ceciliabanket. waar het steeds zoo gezellig en zoo familiaal toegaat, deel te ne men. Vervolgens overhandigde hij een medaille aan een lid der Harmonie, dén Heer Maurice Vermeulen, die vroeger aan de stedelijke muziekschool een eersten prijs van klarinet behaalde. Hij wenschte den laureaat ge luk en verontschuldigde zich niet vroeger in de gelegen heid te zijn geweest hem deze welverdiende medaille te kunnen overhandigden. De Heer Burgemeester feli citeerde ook hartelijk de nieuw gedecoreerde leden van Ypriana en zegde, om te eindigen, hoezeer hij de diensten, door Ypriana aan de stad bewezen, op prijs stelde Al deze verscheidene aanspraken werden telkens op luidruchtig handgeklap onthaald. De erkentelijkheidsmedaille van Ypriana, toegekend aan de leden die reeds sedert meer dan tien jaar in de rangen der Harmonie staan, werd dit jaar op de borst gespéld van de Heeren Louis Florentyn, Felicien Schreel en. Charles Vandenbroucke. Een prachtige en welvoorziene tombola werd vervol gens onder de werkende leden der Harmonie Ypriana uitgeloot en 't is ten zeerste verheugd over die zoo aan gename en gezellige verbroedering dat men van elkaar afscheid nam. Antwoord van den Koning op het hem gezonden telegram De Koning werd ten zeerste getroffen door de ge voelens van vaderlandsche trouw die U Hem bij gele genheid van Sinte Ceciliafeest kenbaar gemaakt hebt en zijn Majesteit draagt mij op U zijn oprechten dank te betuigen alsmede aan al de leden van Uwe ver- eeniging. Het VVd Hoofd van 's Konings Kabinet. HET KINDERFEEST Ook de kinderen mochten dit jaar nogmaals deelen in de Sinte Ceciliavreugde, want voor hen had het ijverig bestuur van den Muziekkring Ypriana. met den onvermoeibaren Heer Aimé Gruwez aan het hoofd, een prachtig kinderfeest ingericht dat Maandag laatst, om 4 u. namiddag, doorging in den Stadsschouwburg en dat. zooals de voorgaande jaren, nogmaals den uitbun- digsten bijval bekwam. ,Op het gestelde uur waren dicht bij de vijfhonderd kinderen in de zaal aanwezig en de gedienstige juffers, die zich ter beschikking gesteld hadden van den Heer Gruwez om de kinderen op de hen voorbehouden plaat sen te rangschikken, hadden de handen vol om voor dat levendig en ongeduldig volkje te zorgen. Of het er blij rumoerig toeging, hoeft niet gevraagd. De ou ders, die dit feestje talrijk bijwoonden, zullen er onge twijfeld veel plezier beleefd hebben hun kinderen zoo verheugd en welgezind te zien Doch. daar verschijnt de Heer A. Gruwez op het ver- dans le Hall de l Hótel Excelsior GRAND'PLACE YPRES LE SAMEDI 3 LE DIMANSHE 4 LE LUNDI 5 DÉCEMBRE Ouvert de 10 a 20 h. ENTRÈE LIBRE. (1117) Vanaf aanstaande week zullen de post boden de kwijtschriften voor de vernieu wing" van het abonnement aanbieden. De prijs blijft als verleden jaar bepaald op 21 fr. Daar het kwijtschrift slechts EEN I ENKELE MAAL aangeboden wordt doen onze abonnenten best hun huisgenooten te verwittigen dit bedrag gereed te houden. Wij durven bij onze trouwe lezers op een gced onthaal rekenen en danken hen bij voorbaat. jÉawgNgidi'aMgMgfcafNMarttMiaKuidK— hoog eji. wetende dat er voor kinderen geen lange redevoeringen moeten uitgesproken worden, kondigt hij eenvoudig aan dat het feest beginnen zal. Een vreugdegeroep begroet deze aankondiging en plots wordt het muizestil in de zaal. De aandacht der kin- ders is ten voile gericht naar het marionnettentheater dat daar vóór hen op het tooneel is opgericht. Weldra g3at het gordijn op en de helden van het leuk spel De M^kpot weten de kinderen, die het spel meé- leven en er zelfs aan helpen, ruim een half uur te boeien en te verlustigen. Tijdens de rustpoos werden aan al de aanwezige kin deren mooie papieren hoedjes gegeven. Vooral die der meisjes waren dit jaar bijzonder welgeslaagd en lief. De mutsen der jongens verdwenen spoedig in ïun broekzakken en ook de meisjes zetten even gauw de papieren hoedjes op. zoodat gansch die jolige kinder menigte weldra niets anders meer dan witte en roode hoedjes op het hoofd had. wat een verrukkelijken aan blik bood. Het tweede deel van het feest deed de geestdrift dezer vroolijke jeugd ten top stijgen. De kinderen had den om zeggens geen oogen genoeg om die kunstig ge maakte, levende en sprekende poppen te bewonderen. Zelfs de grooten stonden verbaasd bi.i het zien dezer wonderbare poppen die zingen, dansen, per velo rijden, en wat weet ik al. Hunne aantrekkelijke en meesle pende liederen werden meer dan eens luidruchtig door de kinderen meêgezongen. en wanneer de poppen hunne zotte dansen uitvoerden was het één lachbui in gansch de zaal De verschillige nummertjes, die allen even lief waren, werden hartelijk toegejuicht en ook de Heer Pic en zijne dame. die in het poppenspel een ongeëvenaarde handigheid bezitten, werden bij het einde der vertoo ning met warm applaus begroet. De Heer Aimé Gruwez bood aan Mevrouw Pic een allerprachtigste bloemen garve om haar te bedanken voor de goede en deugd doende oogenblikken die zij en haar echtgenoot aan de kinderen der leden van Ypriana verschaft hadden. Uiterst opgeruimd trokken de kinderen dan huis waarts en wij zijn er zeker van dat zij bij lange nog niet uitverteld zijn over al het schoone dat zij daar tijdens dit zoo aangenaam en welgeslaagd kinderfeest zagen. Ook de ouders waren ten zeerste verheugd en wij maken ons hier hun tolk om het bestuur van Ypriana en inzonder den Heer Aimé Gruwez voor dit prachtig feest en het genot aan de kinderen verschaft van ganscher harte te bedanken. HET GROOT BAL En om de reeks der luisterrijke Sinte Ceciliafeesten te sluiten, gaf de Harmonie Ypriana Dinsdag avond haar eerste groot bal van het winterseizoen. Dit feest greep ditmaal plaats in de schoone en ruime Lapiere's zaal, waar de steeds talrijker wor dende leden van Ypriana zich dadelijk thuis gevoel den en die, laat het ons maar aanstonds bekennen, voor het geven van dergelijk feest veel beter geschikt is dan de zaal waar de bals van Ypriana tot hiertoe steeds gehouden werden. De dansers beschikken er over een grooter ruimte en vooral de kijklustigen, die daar, bij een lekker glas, een smakelijk pijpke of een gezellig koutertje en bij het aanhooren der verlustigende mu ziek en het zien der rondzwierende koppeltjes, een ge- zelligen avond komen doorbrengen, vooral die perso nen bevonden zich er meer op hun gemak, bij zoover dat men algemeen den wensch hoorde uitdrukken de bals van Ypriana voortaan steeds in de Lapiere's zaal te zien houden. Bij het binnentreden der zaal werden aan al de da mes bloemen aangeboden en om 8 u. stipt nam het feest een aanvang. Het puik orkest, onder de leiding van den Heer Georges Van Egroo, voerde ononderbro ken de aantrekkelijkste nummers van zijn zeer geva rieerd repertorium uit en, zooals telken jare, was het de vriendelijke voorzitter der Harmonie, de Heer Aimé Gruwez, die den eersten dans opende. Zijn voor beeld werd spoedig door anderen gevolgd en de dans- koppeltjes groeiden gedurig aan, zoodat het weldra een bonte wemeling werd. Talrijke dansen werden gebis seerd en door het onvermoeibaar orkest, dat niets beters vroeg dan allen aangenaam te zijn, steeds ge willig herhaald, doch vooral de moderne lambeth- walk die niet kunstig noch mooi mag geheeten wor den doch erg vermakelijk schijnt, genoot zooals meest alle nieuwigheden den uitbundigsten bijval. Tijdens de rustpoos werd een tombola, begiftigd met niet minder dan 130 prachtige prijzen, waarvoor de Heer A. Gruwez de milde schenkers van harte be dankte, kosteloos onder de aanwezige leden uitgeloot. De door het lot niet begunstigden genoten toch veel plezier bij de uitreiking der prijzen en koesterden de hoop toekomend jaar ook bij die gelukkigen te behoo- ren. Daarna werd het bal met vernieuwde geestdrift voortgezet en steeds volgden de meest verscheidene dansen elkaar op tot groot vermaak van oud en jong. Midden die algemeene vreugde^ en dit zoo aangenaam verzet vlogen de uren zonder dat men er zich reken schap van gaf en velen waren niet weinig verwonderd te vernemen dat het reeds middernacht was toen het muziek het Reusjeslied aanhief en de dansers dit prachtig geslaagd en zoo familiaal, zoo deftig bal met een laatste en vroolijke ronde eindigden Zulke aangename, gezellige feestjes zijn waarlijk verkwikkend en doen deugd, niet alleen aan de inrich ters die eere halen van hun werk, maar ook aan al de aanwezigen die er zooveel genoegen beleven en reeds verlangend naar het volgende feest uitzien. Leve Ypriana Association sans but lucratif sous le Haut Patronage de S. M. la Reine Elisabeth, de S. M. le Roi Léopold III, et sous le controle de l'O. N. I. G.. COMITÉ D'YPRES LUNDI 5 DÉCEMBRE 1938, a 20 heures au Théatre Communal Coniéclie en 3 Actes de J. fonson et f. avec le concours de la Compagnie Artistique Charles Mahieu. Prix des places 12 10 et 8 Jrancs. Location des places moyennant 1" fr., le di- manche 4 et lundi 5. de 11 heures a 12.30 heures au Théatre Communal. On pëut se procurer des cartes chez M. Dumor- tier. rue au Beurre, 34, et chez M'"' Delva, rue de Stuers. 10. Nous rappelons au Public que la Ligue des Poilus de France et Anciens Combattants (Sec tion d'Ypres). organise Jeudi 8 Décembre en soi- rée. (Rideau a 19 h. 30), une grande repre sentation de Gala avec le concours de la troupe du Théatre Royal de Gand, qui interprètera Opérette a Grand spectacle en 3 parties et 9 tableaux d'après la pièce de MM. Otto HARBACH, Oscar HAMMERSTEN et Franck MANDEL, musique de Sigmund ROMBERG, privilège des Tournées Marcel Franck de Paris. Cette pièce, qui sera représentée pour la pre mière fois sur la scène du Théatre Communal d'Ypres, forme un ensemble parfait, rien ne manquera au succès de ce beau spectacle, belle musique, meilleurs artistes, superbes ballets, magnifiques costumes et décors nouveauxle tout sera d'une organisation soignée jusque dans les moindres détails. Le public Yprois doit se rappeler la belle opé rette «LAuberge du Cheval Blancjouée ici même l'an dernier et son succès triomphal. Cette pièce avait été présentée par M. Marcel Franck de Paris. Le Théatre Royal de Gand a obtenu le privilège des Tournées Marcel Franck de Paris, c'est vous dire l'heureux choix qu'a fait encore une fois la Ligue des Poilus de France en vous présentant Jeudi prochain Le Chant du Désertqui fera l'admiration de tops et dont le succès a juste titre est mondial. Hatez-voustel est le cri de ralliement que nous langons. Des cartes sont en vente chez MM. Claeys, Pré sident, 36, Rue de Lille Decocq, 43, Boulevard Malou, (Téléphone 28) Blic Café au Chatelet», route de Brielen (Téléphone 631) et chez tous les membres. Permanence au théatre communal d'Ypres le Samedi 3 Décembre, de 10 h. a midi et de 14 a 16 heures, le Dimanche 4, et les jours suivants de 10 h. a midi. Le Comité. Bureau8 heures Rideau 8 h. 30 du THÉATRE DES NOUVEAUTÉS avec le concours de Germain - Lueigny, Ex-pènsionnaire de l'Odéon Suzy Marquis, du Théatre de la Potinière de Paris, dans Comédie gaie en 3 actes avec Hubert Valter, Robert Murat, Frida Houbert, Sergyl, Lucy Roy, Hélène Dussart. Spectacle de Familie. Prix des Places12 10 8 6 et 4 francs. Les membres des Amitiés et d' Ypriana jouiront d'une réduction de 2 frs aux places a 12 frs et de 1 fr. aux places a 10 et 8 frs. Ils de- vront présenter leur carte de membre au con trole du Théatre. La location est ouverte tous les jours au Café Astrid et Dimanche prochain 4 Décembre au Théatre Communal de 11 heures a 12 J heures, et le jour même de la représentation a partir de 16 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 3