ET YPERSCHE- LA REGION D'YPR - H DENTISTE M Vandendriessche E S Zielmissen BIJVOEGSEL Bijzonderheid van Kunstgebitten necrologie sterfgevallen Zondagrust Repos Dominical SUPPLÉMENT 19 jaar, N 38 17 December 1938 ONDERSCHEIDING De Heer F. Devos de Moldergem, onderzoeksrechter bij de Rechtbank van eersten Aanleg te Yper. komt, bij Koninklijk Besluit bekend gemaakt in het Staats- j blad van 11 December 1938, benoemd te worden tot I Ridder der Orde van Leopold. Het Yperschebiedt den Heer onderzoeksrechter Devos de Moldergem zijn beste gelukwenschen Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 9 December, door M. Reyngaart Michel. Bruggesteenweg. een muts. Zaterdag 10. door M. Lane Albert. Bollingstraat, een paar kinderbotten in caoutchouc. Maandag 12, in de Lapiere's zaal, een sajetten kin derhandschoen en een vrouwenceintuur. Door M. Desmui Petrus, Groote Markt, een in zijn hotel Reginaachtergelaten pardessus waarin zich een tros sleutels bevindt. Door M" Vanslambrouck Madeleine, Rijselstraat. een linker vrouwenhandschoen. Woensdag 14, door M. Florentyn William, Brugge steenweg, een alpenmuts. Door M. Vanuxem Gilbert. Adj. Masscheleinlaan. een roode ceintuur met gesp. Donderdag 15, in een waterput op de barmlanden langs den rechterkant der vaart Yper-Boesinghe. door de kinderen Gekiere André en Tieberghein Camiel, een rijwiel met taksplaat Nr 418.933. Verloren. Zaterdag 10 December, door Mevrouw Doch'y-Dehollander, Bruggesteenweg. een geldbeugel inhoudende een som van 100 fr. Door M« Callandt Helène, van Zonnebeke. een sa- coche inhoudende eenzelvigheidspapieren. Door M. Frantzen August. Dickebuschsteenweg. een bruin lederen brieventasch. Zondag 11, tusschen de Potyze en Ligywijk. door M Dezitter Richard, Merghelynckstraat. een bank briefje van 50 fr. Dinsdag 13. door M. Platteau Joseph, Adj. Massche leinlaan, een blauwe sajetten handschoen. Woensdag 14. in Lapiere'szaal, door M'' Vercant Godelieve, Meenenstraat, een pels. Door M. Doolaeghe Arthur, Hondstraat, een bruin lederen geldbeugel een som geld inhoudende. Door M. Depoorter Henri. Groote Markt, een bruin en wit gespikkelde sjerp. Door M. Leuridan Henri, Maarschalk Haiglaan, een lederen handschoen. O Het tandheelkundig kabinet van 7, DE STUERSSTRAAT, IEPER Tel. 311 is open den DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG van iedere week. NOORDSCHOTE Inhaling van den nieuwen Pasfoor Het is op Zondag 11 December laatstleden dat de plechtige inhuldiging heeft plaats gehad van den E. H. Louis Vanden Hoven, als Pastoor der parochie. Van 's morgens vroeg reeds was alleman aan 't ver sieren en aan 't pinten als om ter meest, iedereen wilde z en uiterste best doen om den nieuwen Herder te la ten zien dat Hij hier oprecht Welkom is, en algauw wapperden de vlaggen aan ieder huis, deuren en ven sters droegen gepaste opschriften, de gevels waren weggedoken achter bloemen en kransen van alle kleu ren, prachtige poorten waren als uit den grond gere zen, en het was alsof het weder niet ten achteren wilde blijven, want een heerlijk zonnetje kwam weldra te voorschijn en was den ganschen dag van de partij. De nieuwe pastoor, vergezeld van Z. E H. Hanssens, deken van Poperinghe. en van zijne twee getuigen, kwam om 1 u. 30 namiddag toe in de Nonnenstraat, op de wijk Leute, waar hij opgewacht en verwelkomd werd door de leden van gemeente-, kerk- en dischraad. De Heer René Louagie. burgemeester, miek zich aller tolk om E. H. Vanden Hoven te Noordschote van harte welkom te wenschen. Daarna bood de jeugdige Hugo Butaye den herderlijken staf aan den nieuwen pastoor, waarop deze, omringd van de overheden, den prach- tigen stoet in oogenschouw nam. Bij het einde van den stoet, die door de onvermoeibare Harmonie Sinte Ce cilia van Merckem opgeluisterd was en niet minder dan 20 groepen telde waaronder een sterke afvaardi ging van Herzeeuw, sloot de E. H. Vanden Hoven zich erbij aan en zoo werd hij, langs gansch den weg door een steeds grooter wordende menigte gulhartig gegroet, plechtig ter kerk geleid. Aan de deur van Gods tempel overhandigde de kleine Gabrielle Lanen de sleutels aan den nieuwen parochieherder, die vervolgens de mooi versierde kerk binnentrad. De Z. E. H. Hanssens. deken van Poperinghe, ging dan over tot de liturgische aanstelling van den nieuwen pastoor en hield een tref fend gelegenheidssermoen tijdens hetwelk hij E. H. Vanden Hoven in vleiende bewoordingen aan zijne kudde voorstelde. Deze schoone kerkelijke plechtig heid, die door een overtalrijke menigte bijgewoond was. eindigde met een Te Deum en gansch het heerlijk feest werd besloten met een smakelijk banket dat in het klooster opgediend werd. Dank zij de Belgische Maatschappij voor Electrische Uitbatingen van Drie-Grachten mocht de dorpplaats genieten van een fraaie verlichting met tintelende kleu ren. Alle wagens en groepen zonder onderscheid waren met veel smaak opgesteld en versierd en allen verdie nen een woord van lof. In één woord, alles is opperbest gelukt en liep goed van stapel. De Noordschotenaren nalen eer van hun werk. Aan hun Nieuwen Herder, goed heil en ad muitos annos Sf jozefs Kerk der Paters Karmelieten HOOGDAG VAN KERSTMIS 1938 Ter gelegenheid van het schoone feest van Jezus' Blijde Geboorte, zullen de goddelijke diensten met bij zonderen luister geschieden. Zooals de voorgaande jaren, worden op Kerstavond, Zaterdag 24 December, te 2 u. 's namiddags, de 1' Ves pers van Kerstmis gezongen waarna er eerst biecht gelegenheid zal zijn. Te 6 u. Lof ter eere van O. L. V. en Salve Re gina 's Avonds te 9.30 u. wordt de kerk geopend voor het Kerstnacht-officiede ingang is langs de kloosterdeur. Niemand wordt toegelaten zonder ingangskaart die, vanaf Donderdag kan verkregen worden in het kloos ter. Gedurende den dienst wordt er geen biecht ge hoord. Te10 u. beginnen de plechtige Kerstnacht-metten. x Te 11.30 u. Kerstnacht-processie, van uit het kloos ter in de kerk, naar het stalleken. Plechtig gezongen aankondiging van Christus' Ge boorte, en zegen met het Kerstekindeke. Onmiddellijk vóór de Mjddernacht-mis wordt de kloosterdeur gesloten. Het St Jozefs-Koor zingt a capella het steeds roe rend «Stille Nacht!...» Te 12 u Middernacht, Zondag 25 December. Plech tig gezongene Kerstmis. Het eigene en het gewone der H. Mis wordt uitge voerd door het voltallig Sint Jozefs-Koor, onder lei ding van M. G. Van Overbeke, met begeleiding van crgel, bespeeld door M. A. Van Wassenhove en sna- renkwintet. Kerstnachtmis in St Maarfens Tot de plechtige Kerstnachtmis wordt iedereen toe gelaten en vriendelijk uitgenoodigd. De Kerstnachtmis wordt voorafgegaan (kw. vóór Middernacht) door de roerende plechtigheid van het aanbrengen van het Kindeke Jezus in de kribbe, en het aandoenlijk Kerstlied Stille Nachten 't Is Middernacht» (Minuit, Chrétiens). De kerk schitterend Verlicht zal geopend wor den een half uur vóór de ceremonie, dus te 11 J u. Na middernacht wordt niemand meer binnengelaten. Een gezegende Kerstnacht te wege, geheiligd door een vurige H. Communie en de vrome ingetogenheid van ons christen volk Gouden Priesterjubileum 't Is vijf jaar geleden dat hier is komen wonen, als rustend pastoor, een godvruchtige en geleerde-priester, afkomstig van Heule (30 Januari 1865). Z. E. H. Jos. Devos. Opvolgenlijk was hij schitterende leeraar van de Rhetorika, aan 't college te Meenen (Sept. 1889), ge zagvolle Principaal van 't College te Veurne (December 1898), en ijverige pastoor van Heestert waar hij, van Maart 1910 tot April 1933, zijn rijke gaven van geest en van hart ten beste gaf aan de hem toevertrouwde kudde. Thans herdenkt Z. E. H. Devos de 50<" verjaring van zijn H. Priesterwijding (22 December 1888). Onze christen bevolking zal hem gaarne haar eerbiedige sympathie betuigen, met aanwezig te zijn in de plech tige Jubilé-Mis welke hij zal opdragen, op Woensdag 21 December, te 10 u., in de St Maartenskerk. Aan 't Evan gelie der H. Mis wordt een toespraak gehouden door E. H. Verhaeghe. Principaal van 't College, en, aan de Offerande, zullen gedachtenissen uitgedeeld worden. Den gevierden, en steeds dienstvaardigen, priester jubilaris bieden wij onze eerbiedige en hartelijke ge lukwenschen aan. Moge Onze Lieve Heer hem nog lange jaren verleenen lange en gelukkige jaren, ge wijd aan studie en gebed, in onze goede Iepersche stede Monsieur et Madame Hilaire Van Eenaeme-Pautard Monsieur et Madame Emile Pautard-Vandenbenden; Monsieur Jean Van Eenaeme Mademoiselle Denise Van Eenaeme Mademoiselle Geneviève Pautard Monsieur et Madame Marcel Rivalin et leur fille Marcelle Madame Veuve Jean Rivalin Monsieur Albert Schalier et ses enfants Madame Madeleine Barbier et ses enfants. ont la profonde douleur de faire part du décès de Madame Veuve EUGÈNE PAUTARD née Marie DAYRAS leur mère, belle-mère, grand'mère, cousine et parente bien-aimée. née a Aubusson-Creuse, le 28 janvier 1867. et pieusement décédée a Ypres, le 14 décembre 1938 Le Service funèbre sera célébré en la Cathédrale de St Martin a Ypres, ce Samedi 17 Décembre 1938, a 9 h. Réunion a l'Eglise. Les amis et connaissances qui, par oubli, n'auraient pas regu de lettre de faire part, sont priés de considérer le présent avis comme en tenant lieu. Ypres, Rue Courte du Marais, 4. Vrouw Weduwe Eugeen Corneillie-Delattre Jufvrouw Elisa Corneillie Heer en Vrouw Constant Corneillie-Vanbesien, kin- ders en kleinkinders Heer Jules Buyse-Corneillie, kinders en kleinkinders; De kinders en kleinkinders van wijlen Heer en Vrouw Petrus Corneillie-Vanhove De familiën Corneillie, Tommeleyn. Bouckaert, De- lattre, melden met diepe droefheid het afsterven van hun teerbeminden schoonvader, broeder, schoonbroeder, oom, grootoom en bloedverwant, Heer HENRI CORNEILLIE Weduwnaar van Vrouw Octavie BOUCKAERT geboren te Gits, den 17 Juni 1870. en godvruchtig over leden te Yper, den 8 December 1938. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Yper, Lombaardstraat, 28. 19 Année, N 38—17 Décembre 1938 Mevrouw Adrien Stratsaert, geboren Denise Verhack, en hare kinderen Ives en Ivane Heer en Vrouw Gustave Stratsaert-Mylle Mevrouw Weduwe Emile Verhack-Dewulf Mevrouw Weduwe Henri Mylle-Bogaert Eerwaarde Zuster Adriana, van de Zusters der Voor zienigheid te Rousselaere. in de wereld Jufvrouw Yvonne Stratsaert Heer André Verhtfck De familiën Stratsaert. Mylle, Verhack en Dewulf. melden met diepe droefheid het afsterven van Heer ADRIEN - LUCIEN STRATSAERT Surnumerair der Registratie en Domeinen hun teergeliefden echtgenoot, vader. zoon. schoonzoon, kleinzoon, broeder, schoonbroeder, neef en bloedver want. geboren te Yper. den 23 September 1907 en al daar godvruchtig overleden, den 13 December 1938. De Lijkdienst, gevolgd van de Teraardbestelling, heeft plaats in de parochiale kerk van St Niklaas te Yper. heden ZATERDAG 17 DECEMBER 1938, te 9 uur. Vergadering in de kerk. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Waterkasteelstraat. 1. o Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwpnen die zal gezongen worden op Zondag 18 December, om 8 uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Pieter VERSCHOORE en zijne huisvrouw Sophie RONSSE. (1142) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 18 December, om 9 uur, in St- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Nestor DOUTRELANT. (1127) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 18 December, om 9 uur, in de kerk der Eerw. Paters Carmelieten, tot zielela fenis van Jufvrouw Sylvie NOLF. (1143) Bakkers en Pasteibakkers Bond leper en Omliggende. De leden en niet - leden, vrienden en ken nissen worden vriendelijk uitgenoodigd tot het bijwonen der ZIELMIS voor de Overledene Vak broeders, die plaats heeft op Zondag 18 Decem ber, om 11 1/2 uur, in St Maartenskathedraal. Het Bestuur. (1126) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 December (Kerstdag), om 8 i uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Joseph DE PLANCKE - SLECHTINCK. (1144) Vrienden en kennissen worden uitgehoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 December (Kerstdag), om 8 i uur, in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Eugène CORNEILLIE-DELATTRE en vader Henri CORNEILLIE. (1145) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 December, om 8 J uur, in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Anna DERLTDDERE echtgenoote van Heer Isidore Dehaene. (1146) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 25 December (Kerstdag), om 9 uur, in de kerk der Eerw. Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Arthur VANDEVYVER. (1147) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 26 December (2 Kerstdag), om 9 uur, in St Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Henri ROOSE en dochter Elisa echtgenoote van Hr Maurits Vanderghote. (1148) De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOCTEKIER Meenenstraat o— rue de Menin is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 18 December Dimanche 18 Décembre van 8 tot 12 uur eu van 13 tot 19 uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 11