K0FFIES en CHIC0REI met PREMIEN Christiaens Devolder - KortrijK Ie koop in alle goede winkels. - Premiedepot i G. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. Georges Sonneville Wl ELRIJDEN A. D'Hellem-Degryse EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE AANNEMERS LANDBOUWERS en PARTICULIEREN BEMINT UW PROF I JT Voor uwe betonnen grafkelders, afsluitingsmuren en alle andere cementproducten wendt U in volle vertrouwen bij Bruggesteenweg, 96 YPER Tel. 406 Gewaarborgd werk aan zeer genadige prijzen. (2S9) YPERSCHE VOETBALKRONIEK ALTIJD ZONDER OPSLAG Alle laatste nieuwe modellen van tapisseerwerken aan 2,50 Fr. de rol. BEHANGER Dickebuschsteenweg, 156, YPER BEHANGPAPIEREN, LINOLEUM BALATUM en STRACULA. Exposition Internationale' de l'Eau a Liége 1939. Men zou beginnen te geiooven dat de reeks ontmoe tingen van 2° October, die om reden van den interna tionalen toestand moesten uitgesteld worden, moeilijk haar gepasten datum zullen krijgen, daar zij nu Zondag laatst, terwille van het sneeuwweder. nogmaals niet konden doorgaan. De eerste vrije dag is 29 Januari aanstaande, doch dan wordt België-Duitschland ge speeld en bij ondervinding weten wij dat er gewoonlijk op internationale matchen geen officieele wedstrijden toegelaten worden. Ten ware men zou inzien dat de goede gang van de kampioenschappen er onder zou te lijden hebben en bijgevolg die uitgestelde reeks mat chen zouden mogen doorgaan. 'Intusschen moeten onze spelers onledig blijven, wat ook schade berokkent aan de forme en dienvolgens aan gansch het elftal. Ver mits de eerste ontmoeting enkel op 8 Januari tegen S. K Roeselare in de Mandelstad doorgaat, is het aan onze spelers aan te raden in den loop der week, als 't mogelijk is wel te verstaan, zich de beenen eens op het veld der Augustinusstraat te gaan rekken, ten einde min of meer op adem te blijven. Verder nieuws is er voor het oogenblik niet tenzij dat Men zegt dat het bal van de Supportersclub op Zater dag 14 Januari 1939, in de zaal Victoria Palace. een groot succes te gemoet gaat. Behalve dat het door het bèfaamd Ypres Swimming Orchestraopgeluisterd wordt, zal er nog een prachtige tombola ten beste ge geven worden. Men zegt dat een .wedstrijd tusschen de rood-witte eerste ploeg en een samenstelling van oud-spelers, waaronder Vanderbauwhede. Bourdeau, Molein, Mar- gonneau enz., eerlang zal plaats grijpen. Men zegt dat men een verbroedering van oud-spelers in den schoot van C. S. Yper zal oprichten. Men zegt dat iedereen reeds verlangt naar het her nemen der voetbalwedstrijden, daar de Zondagnamid dagen toch zoo dood zijn. Eindelijk sluiten wij met te zeggen dat wij de beste wenschen voor het jaar 1939 toesturen aan het bestuur, spelers, en supporters van de groote rood-witte voetbal familie. NEMO. TE GENT De Kerstdagmeeting had Zondag namiddag een groo te menigte naar het kleine Gentsche kuipje gelokt, waarvan het verloop van het programma een bewo gen einde kende. Immers door de verwarming van den velodroom begon de sneeuw op het dak te smelten en daar dit laatste niet in besten toestand was sijpel de het water er door en maakte de pist op sommige plaatsen erg glad. Uit vrees voor ongevallen besliste het bestuur van den velodroom alsdan de ploegkoers af te lasten en 's anderendaags te laten doorgaan. Dit nieuws werd door een deel van het publiek slecht ont haald en enkele woestaards begonnen banken en zit plaatsen af te breken en deze op de piste te gooien, zoodat de hulp der rijkswacht moest ingeroepen wor den om de pist te ontruimen Het bestuur heeft thans beslist op Zondag 15 Januari een prachtig programma op touw te zetten, waarvoor de ingangsticketten van 25 December zouden geldig blijven. En nu een overzicht over de uitslagen. In snelheid wonnen Scherens en Van Vliet in de reek sen van twee met alle gemak van Loatti. De reeks die nu den gewezen en den nieuwen wereldkampioen te genover elkander stelde werd gewonnen door Van Vliet die aldus bewees wel de beste sprinter van het oogenblik te zijn doch in reeks van drie liet hij zich evenals acht dagen te voor te Brussel weer door Scherens beet nemen en eindigde slechts derde in deze reeks die door Scherens gewonnen werd. welke aldus de algemeene rangschikking won. In de 500 meter tijdrijden was de tijd van Scherens 1 5 sec. beter dan dezen van Van Vliet. In den internationalen omnium wonnen Kaers-De Bruycker onbedreigd. De achtervolgingen hadden niet veel om het lijf en de ploegkoers werd afgelast. Ziehier nu de technisehe uitslagen Internationale Snelheid 1 reeks: 1. Scherens; 2. Loatti. op 2 lengten; Laat ste ronde in 10 sec 2/5. 2' reeks1. Van Vliet2. Loatti. op 2 lengten Laat ste ronde in 10 sec. 2/5. 31 reeks1. Van Vliet2. Scherens op 1 lengteLaat ste ronde in 10 sec. 4 reeks 1. Scherens 2. Loatti. op 10 cm.3 Van Vliet, op 20 cm. 500 meter tijdrijden 1. Scherens. in 31 sec. 4/5 2. Van Vliet, in 32 sec. 3. Loatti. in 32 sec. Algemeene Rangschikking 1 lef scherens. 5 punten2. Arrie Van Vliet, 7 1/2 p. 3. Loatti, 8 1/2 p. Internationale Omnium 1 reeks: i snelheid1. Kaers2. Pellenaars. op 1 wiel: 3. Debruycker. op 12 wiel: 4. Slaats5 Pelis- sier6. Fournier. Rangschikking1. Kaers-Debruycker. 3 punten2. Slaats-Pellenaars, 6 p. 3. Fournier-Pelissier, 11 D. Tweede reeks: (1 km tijdrijden per koppel met af lossing); 1. Kaers-Üebruycker. 1 min. 5 sec. 2 5; 2. Slaats-Pellenaars, 1 min. 6 sec. 4/5: 3. Fournier-Pelis sier. 1 min. 8 sec. 2/5 Derde reeks: (Achtervolging over 4 km. 830 (30 ron den) 1. Kaers-Debruycker, in 4 min. 11 sec. 4/5: 2. Pelissier-Fournier. ingeloopen na 21 ronden (3 km. 380) 3. Slaats-Pellenaars, ingeloopen na 7 ronden tl km 120). Algemeene Rangschikking 1. Kaers-Debruycker. 9 p. 2. Slaats-Pellenaars. 5 p. 3. Fournier-Pelissier, 4 p. Snelheid der Jongeren 1' reeks1. Van de Vivere 2. Gosselin, op 1 2 leng te Laatste ronde in 10 sec. 2/5. 2'' reeks: 1. Van de Vivere: 2. Deny. Laatste ronde in 10 sec. 2/5. 3' reeks1. Gosselin2. Deny, op 1 lengte. Laatste ronde in 10 sec. 2/5. 4 reeks: 1. Deny; 2. Gosselin, op 1/4 wiel; 3. Van de Vivere, op 10 cm. Laatste ronde in 10 sec. 3/5. Algemeene Rangschikking 1. Van de Vivere (2 overwinningen) 5 p. 2 Gosselin. 5 p. 3. Deny, 5 p. Achtervolgingen 1' reeks: (over 20 ronden, 3220 m.) 1. Defoordt, in 4 min. 4 sec. 2. Bruneau, op 7 meter (De anderen ga ven op), 2- reeks: (20 ronden) 1. Somers, in 4 min. 10 sec.: 2. De Korver, op 5 m. (De anderen gaven op.) 3° reeks: (20 ronden) 1. Loncke-Huys 2. Van den Meersschaut-Thyssen. ingeloopen na 14 ronden, 3 min. 47 sec. ALLERHANDE NIEUWSJES UIT DE VVIELERWERELD De Waalsche Ronde voor Juniors zal plaats hebben van Zaterdag 8 tot Zondag 16 Juli, in zeven ritten en twee rustdagen. De Ronde van België voor Juniors zal insgelijks in 7 ritten worden betwist van Zaterdag 29 April tot Zondag 7 Mei. De Brusselsche zesdagen zullen van Maandag 16 tot Zondag 22 Januari verreden worden. Onderhande lingen zijn met talrijke groote ploegen aan den gang. Georges Ronsse heeft verklaard nog één seizoen te zullen rijden. Op het bureel van de Internationale Wielerunie was een voorstel ingediend om de reeksen en finaal van de stayers wereldkampioenschappen bij wijze van af valling te doen betwisten en aldus den renner te doen afstappen die b. v. aan km. 25, 50 en 75 in laatste po sitie zou zijn Vanwege de Duitschers is echter een geweldig verzet tegen dit voorstel opgekomen en ze hebben een reeks bezwaren geuit welke ze tegen deze formuul hebben en die alleszins het overwegen waard zijn. Het lijkt dus wel dat er van dit nieuw voorstel niet veel terecht komt. In de a. s. Ronde van Frankrijk zullen vast geen Italianen starten. Immers de Italiaansche Wielerbond komt nu ook aan de in den vreemde verblijvende Ita lianen, waarmede Desgrange nog gedacht had een Ita liaansche ploeg te kunnen samenstellen, te verbieden aan de Fransche Ronde deel te nemen. Ook de ver houdingen op sportgebied worden dus tusschen deze twee naties zeer gespannen. De drie uren van Kopenhagen werden gewonnen door Falk Hansen-Cor Wals met 67 punten tegen 61 p. aan Grundhal Hansen - Stiehler. Onze landgenooten Buysse. gekoppeld aan Christensen en Billiet, gekoppeld aan Petersen eindigden respectievelijk op de derde en vierde plaats. Parijs-Nizza wordt beslist van 15 tot 19 Maart verreden in 5 ritten, zonder rustdag. Er zullen bonifi caties gegeven worden op de cols d'Auvergne. de la République en Mont des Mules Het koersinrichtingskomiteit van Diksmuide heeft bij den B. W. B. zijn kandidatuur gesteld om het ju niorskampioenschap van België 1939 in te richten. Onze beste Belgische ploeg Kaers-Debruycker werd nu ook eindelijk te Parijs gevraagd en zal er op 1 Ja nuari optreden niettegenstaande ze daags te voren te Brussel een zwaren ploegkoers rijden. Buysse-Billiet en Groenewegen-Boeyer die eveneens te Brussel rijden zullen ook te Parijs uitkomen. Milaan-San Remo zal toch op 19 Maart verreden worden. Daar deze datum samenvalt met de eerste rit van Parijs-Nizza zullen er omzeggens geen vreemde deelnemers in vertrekken. -o De schoonste en grootste keus der streek van PJaceeren van BALATUM enz., aan buitengewone prijzen. Bijzondere prijzen voor Behangers en Schilders. Speicher die om de feiten, verleden jaar !n de Fransche ronde gebeurd, een jaar schorsing opliep komt zijn straf te zien herleiden op zes maanden, zoo dat hij einde Maart zal mogen koersen. Hij zou echter graag aan Parijs-Nizza deelnemen die op 15 Maart aan vangt en zal daarom vragen dat men zijn straf een paar weken vroeger zou opheffen. Er bestaat veel kans dat hij ook dat bekomt... gezien hij toch zoo «goed» is ge weest zijn proces +egen L'Autoin te trekken' LE PAVILLON DE LA VIE CATHOLIQUE Le Pavilion de la Vie Catholique. dont la première pierre a été posée en présence de S. E Monseigneur Kerkhofs, Evêque de Liége, est l'oeuvre de M. Georges MAES, architecte, premier prix de l'Ecole St. Luc. II s'élèvera a front de la grande avenue longeant la rive gauche de la Meuse, face au téléférique et a la grande fontaine lumineuse. Ce pavilion comportera une partie décorative dont les panneaux constitueront une évocation de la vie des oeuvres sociales en Bel- gique. Un centre d'accueil et de renseignements pour les groupes d'action catholique y fonctionnera égale- ment. La construction comprendra deux restaurants, l'un au niveau de l'avenue, le second en terrasse découverte d'oü l'on jouira d'une magnifique vue d'ensemble sur toute l'Exposition. L'architecte a su tirer un admirable parti des nivel- lements du terrain en centralisant tous les services dans les sous-solsd'autre part la forme triangulaire du pa vilion a permis d'en faire une masse claire qui se dé- tachera de fagon harmonieuse sur l'ensemble des pa lais avoisinants En somme, belle réalisation, qui fera honneur aux oeuvres sociales chrétiennes et a son directeur général M. le Chanoine FAYASSE. LA VILLE DE PARIS ET L'EXPOSITION DE LIÉGE 1939. Non seulement la France mais la ville de Paris par- ticipera a l'Exposition Internationale de Liége 1939. La nouvelle 'est officielle et elle réjouira tous les lié- geois qui se souviennent de la fagon brillante, inou- bliable même, dont la Ville Lumière était représentée aux Expositions de Liége en 1905 et 1930. Interrogé au sujet de cette participation. M. Maurice Quentin, Président de la Commission des Expositions et des Foires Commerciales, a déclaré Lorsque, avec M. Charles Crescent, commissaire général pour la France a l'Exposition Internationale de Liége, j'ai fait le tour de la question, je me suis rendu compte que notre programme devait être une manifes tation de tous les éléments d'activité de notre vie pa- risienne se rattachant a l'eau. C'ést un vaste programme II a trait aux sciences et aux arts appliqués dans leurs rapports avec l'eau. aux fleuves et rivières de Paris et du. département de la Seine, tant dans le passé que dans le présent. Le port de Paris y figurera nécessairement ainsi que les ser vices concernant les eaux potables et les eaux vives. Nous ne saurions oublier les piscines, les centrales hy- drauliques, les sports nautiques, le röle de l'eau dans 1 hygiëne des villes, l'emploi de l'eau dans les manifes tations spectaculaires, les aquariums, etc. Nous serons a cöté de nos amis, comme nous 1 avons toujours été. Paris a une prédilection pour Liége. sa filleule dans l'ordre de la Légion d'Honneur. En collaborant a cette Exposition, Paris fait oeuvre patriotique. Je vous le répète l'Exposition Internationale de 1 Eau a Liége sera l'occasion d une manifestation d'amiti® franco-beige Ces déclarations particulièrement flatteuses pour la Ville de Liége et son exposition méritaient d'être enre- gistrées. G. C.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1938 | | pagina 6