II i K0FFIES en CHICI Christiaens De JREI met PREMIEN volder - Kortrijk WIELRIJDEN REK LAAM eischt altijd en overal de Tb koop in alle goede winkels. - Premiedepo tG. Laroye, 20, Boomgaardstraai, Yper. Goede 6 ill Salvator IEPER KATTEKOERS YPERSCHE VOETBALKRONIEK CROOTE PRIJS DE 3 BELFORTSTEDEN Cent Brugge leper BOLDERSNIEUWS GELEIBRIEVEN (PASSAVANTS) is de bronader van iedere handelszaak Plaat-st daarom uwe aankondigingen in ons veelgelezen weekblad. •t- Rijwielen Beste kwaliteit Bij de Agenten West-Vlaamsche renners zoeken de form in het lubkampioenaciuip te Meenen. Overwinning van Lucien Storme. Met een schoonen Februaridag namen 14 deelnemers het vertrek, die er een gematigd tempo op na hielden. Er diende gewacht tot nabij Poperinghe om de eerste schermutselingen te zien uitgelokt door Ghisquière en Vlaemijnck, maar Vervaecke trok rap het gansche pe- leton op de twee vluchtelingen. Aan den voet van den Rooden Berg ontsnapt Vlae mijnck (die geweldig op dreef is) opnieuw en bereikt alleen den top, gevolgd van Storme, Ghisquière, Del- chambre en Degryse. Delchambre valt hier plat op het oogenblik dat Vlaemijnck ingeloopen wordt. Nu ont snappen Vlaemijnck en Storme opnieuw en hoe de ach tervolgers zich ook inspannen, de wegloopers vermeer deren hun voorsprong. In den sprint wint Storme ge makkelijk. Uitslag1. Storme Lucien. 105 km. in 2 u. 50; 2. Vlae mijnck. op 10 meters3. Verscheuren, op 3 min.4. Gisquière op 5 m.5. Degryse6. Woets7. Thoma 8. Retry 9. Delchambre10. Lecluyse. M. Seynaeve wint den Cyclo-cross van Erembodegem, 17 renners namen het vertrek. Na een geweldigen strijd behaalde Seynaeve een sprekende zege op Bel gisch kampioen Thys. Uitslag1. Seynaeve2. Thys op 15"3. Vermassen op 1 1. 4. Van Espenhout 2'35" 5. De Schrijver 2'30" 6. Mersdh op een lengte 7. Cocquericaux 8. Wermoes 9. Van Ransbeek op 3'30". Michiels Louis wint den Cyclo-cross te Eigenbilsen. Na een bitsigen strijd met zijn broeder en Meuleman wint hij schitterend. Uitslag1. Michiels L., 27 km. in 1 u. 23 min.2. Meu leman. op 10 sec.3. Michiels Ach., op 55 sec.4. Steeg- mans (kampioen van Limburg), op 2 m. 30 sec.5. Lee- naerts. op 6 m. 15 sec.6. Seyen7. Hansen8. Wil- lems 9. Loncke A.10. Packlé Albert Vandenbroucke is kampioen van Vyve St Elooi. Zondag werd dit jaarlijksch Club kampioenschap in gericht en onder groote belangstelling betwist. Na tal rijke ontsnappingen, die allen vernietigd werden, ging het met 6 mannen samen naar de eindmeet. Uitslag: 1 Vandenbroucke A.2. Christiaens, op 1 1. 3. Desmet4. Heydens5. Duquene6. Barbe. De Zwitser Vaucher wint de beklimming van den Agelberg. Zondag namen 48 renners het vertrek om de beklim ming van de 36 km. langen Agelberg aan te vatten. Uitslag1. Vaucher (Zw.), 36 km. in 1 u. 16 m. 55 sec. 2 Gianello, in 1 u. 18'39" 3. Ruozzi, in 1 u. 19'39" 4. Litschi, in 1 u. 19'39"5. Mallet, in 1 u. 19'43"6. Zim merman. in 1 u. 19*57" 7.. Fricher, in 1 u. 20'32". PARIJSCHE WIN TER VELODROOM De opkomst was gering. Michard ziek zijnde werd door Falk Hansen vervangen. De uitslagen waren als volgt Medaliekoers. Finaal1. Dufournet2. Partrot 3. Coste4. Hansen. Snelheid 1. Loatti, 5 p.2. Chaillot. 6 p.3. Van de Vyver, 7 p.4. F. Hansen, 8 p.5. Renaudin. 9 p. 6 Georget, 10 p. Omnium. 1. Reeks 1. Terreau 2. Sérès 3. Ch. Pelissier 4. Richard. 2* Reeks 1. Pelissier 2. Richard 3. Terreau 4. Gabard. 3' Reeks 1. Sérès 2. Terreau 3. Richard 4. Calle. Klassement 1. Terreau 2. Sérès 3. Richard 4. Pelissier 5. Gabard 6. Calle. 1 Uur achter Derny-Motor 1. Diot, 54 km. 900 m. 2. Van Amsterdam 3. Aimar4. A. Buysse5. Pail- lard. WEET U Dat Alfons Gisquiere graag deel zou nemen aan Parijs-Nizza. Dat Alfons zich duchtig oefent met Frik Vervaecke. Dat E. Decroix oefent met Storme, Vlaemynck en Al. Delchambre. Naar het schijnt is Storme weer goed op dreef... Parijs-Roubaix, hé Lucien Dat Woets A. en Cappoen er flink de pees opleggen; die mannen zullen dit jaar ook wel hun naam eer aan doen. Dat Paul Salomé aan het oefenen is met Sercu. Dat onze Ypersche beginnelingen reeds goed in form zijn. Dat er den 5 Maart velokoers is voor juniors Gent- Brugge-Ieper met aankomst in de Statiestraat, her berg «Casino Dat er 19 Maart velokoers is voor beginnelingen bij E. Decroix. Stayer. OP ZONDAG 5 MAART 1939 2JAAR 100 km. voor JUNIORS B. W. B. 1' Proef van het Kriterium van West- en Ocst-Vlaanderen Ingericht door de Iepersche Wielrijdersclub met den welwillenden steun van het Stadsbestuur, het Feest- komiteit, de firmas Vander Eist, Rijwielen «Salvator», de «Iepersche Centrale Brouwerij» en Brouwerij Hector Vermeulen-Meynne, het huis De Puppen (M. Aimé Gruwez), en de klakken City Sport. 2.150 Fr. Prijzen en talrijke Premiën. verdeeld als volgt1'', 400 fr. palm ,en symbolische Kat- tetrui. verder325 250 200 175 150 125 100 100 75 50 50 -V 50 50 25 en 25 fr. Vertrek om 12.30 uur stipt aan de «Sterre» te Gent, aiover Eekloo, Maldegem, Brugge, Torhout naar leper. Wegwijzer Brugge Thourout Hooglede -— West- Roosebeke Poelcapelle Langemarck Boesinghe Wegwijzer Kaai Dixmudestraat Groote Markt Boterstraat Tempelstraat Statiestraat. Ingeschreven renners 1 Salomé Paul, Yper 2, Sercu Albert, Rumbeke 3. Vandenberghe Georges, Roeselare 4. Desimpelaere Maurice, Slips 5. Vande Walle Arthur, Gent 6. Rosseel Marcel, Lauwe 7. Christiaens Maurice, Hom- beek-bij-Mechelen 8. Ramon Albert, Brugge 9. Paepe Albert, Brugge 10. Eeckhoudt Gustave, Brugge 11. Herremans Albert. Brugge 12. Rogghe Leon. Brugge 13. Roose Albert, Brugge 14. Couvreur Frans, Brugge 15. Meert Joseph, Aalst 16. D'Haere Georges, Bambrugge 17. Thio Albert, Roeselare 18. Verscheure* Joseph, Meenen 19. De Kimpe Lucien, Meenen 20. Lecluyse Albert, Wervick 21. Knoc- kaert Roger. Rekkem 22. Thoma Em, Rolleghem (Cappelle) 23. Verstaeten Triphon, Lyngem 24. De Bock Roger, Lyngem 25. Cnudde Hippolyte, Gent 26. Sielses Jimmy, Brussel 27. Accou Lucien, An- derlecht 28. De Corte Maurice. Knesselaere 29. De Greve Hilaire, Knesselaere 30. Picavet L., Ant werpen 31. Edebauw Jozef, Ardoye 32. Desmet Al- bert, Ardóye 33. Van Isterdael Marcel, Dender leeuw 34. Van Melle O., Brussel 35. Castelein Albert, Linselle bij Wervick. Aankomst ten lokale Casino HotelStatiestraat, 65, leper. Premiënverdeeling Café De Statiebij Daniel Derez. Dikkebuschsteenweg. Lijst der Premiën Bij Maurits Verheecke. Café Sportman. Eekloo, 20 fr. Te Brugge. 25 fr. plaats nog te bepalen. 20 fr. Café De Phare, Ghistelsteenweg. 25 fr Café Beige. Thouroutschesteenweg. 25 fr. Café, Thouroutschesteenweg te Veldeghem. Een bijzondere Premie van 50 fr. aan den overwin naar die met 1 minuut voorsprong toekomt. Inschrijving vanaf heden mits 5 fr. in het lokaal Ca sino Hotelbij Pol Beddeleem, Statiestraat, leper. Den dag der koers tot 12 uur bij Lampens, Café De Nieuwe Peerdekopde Sterre te Gent. Sportmannen steunt de wielersport, maakt U lid van de Ypersche Wielrijdersclub. Lokaal Casino Hotel, Statiestraat, 65. Sportmannen, Toeristen, Grensarbeiders, alwie zich per rijwiel naar Frankrijk wil begeven, schaft u eene tolkaart aan afgeleverd door den Koninklijken Bel gischen Wielrijdersbond, prijs 12 fr., met kostelooze ver zekering. Zich wenden Casinq Hotel, Statiestraat, 65, Yper. N. B. Om 4.30 uur aan het BelfortUitvoering der Folkloristische Kattefeesten. De Statie is er in geslaagd de Bascule te vloeren met 25 punten tegen 16. Aanvankelijk nochtans namen De- vos' mannen een kleinen voorsprong, maar geleidelijk haalden Daniels' bolders den achterstand in om verder afgeteekend het punt der partij op hun actief te plaat sen. Daarmede staan Postje en Statie wederom "samen aan de leiding. Klassement Postje 7 6 1 172 115 6 Statie 7 6 1 165 129 6 Coo 7 3 4 139 160 3 Bascule 8 3 5 147 182 3 Katholieke Kring 7 0 7 138 175 0 Woensdag 8 Maart aanstaande speelt het Postje te gen de Coo. Voor de thuisspelers is deze wedstrijd van belang, omdat dit punt moet veroverd worden, willen alle kansen op den titel behouden blijven. Anderzijds zal de Coo er op belust zijn de derde plaats in de rang schikking te behouden. Een partij bijgevolg die de be langstelling der boldersliefhebbers zal verdienen. zijn te verkrijgen ten bureele dezer. Matchen van Zondag 5 Maart 1939 c. S. Yper F. C. Roeselare F. C. Iseghem S. V. Blankenberghe S. K. Roeselare A. A. Moeskroen F. C. Thourout W. S. Lauwe R. S. Waereghem Stade Kortrijk F. C. Wakken Waereghem Sp. S. K. Sweveghem S. y. Rumbeke Tweede Afdeeling C. S. Yper F. C. Roeselare Alle pogingen om dezen wedstrijd te vervroegen of op een behoorlijk uur te laten doorgaan, zijn mislukt. De match gaat dus op het gewone uur (15 u.) door. Wij verhopen dat de voetballiefhebbers toch goed zullen op komen en wij meenen zelf dat er velen, dadelijk na de aankomst van den juniorskoers, nog naar het veld der Augustijnenstraat zullen optrekken om hunne jongens te komen aanmoedigen. Het gaat er immers tegen F. C. Roeselare, tegen wie op het Rodenbachplein 00 ge speeld werd. Sindsdien is deze samenstelling er fel op vooruit gegaan, doch onze jongens zijn ook bij de pak ken niet blijven zitten en hebben eenige mooie over winningen op hun actief. Daar de rood-witten ervan overtuigd zijn dat zij in de rangschikking nog kunnen opschuiven indien zij de Mandelzonen vloeren, lijdt het geen twijfel dat zij alles in 't werk zullen stellen om de twee punten thuis te houden. Alles wel ingezien valt deze puntenwinst in hun bevoegdheid en het ware te wenschen dat zij er in gelukken. Derde Speciaal Deerlijk 1 C. S. Yper 9 Deze uitgestelde match is toch moeten doorgaan, zoo dat de specialers zich voor de laatste maal officieel gemeten hebben. Jammer genoeg zijn zij er niet in ge slaagd het seizoen waardig te sluiten, vermits zij met 10 het onderspit hebben gedolven. BOKSEN De Boxingclub van Yper heeft ditmaal een volledig succes gekend, want niet alleen was de opkomst groot, ook de inrichting was goed verzorgd en de, scheidsrech ter, H. Demunter, heeft er veel toe bijgedragen om de liefhebbers van verschillende boksreglementen op de hoogte te stellen. Spijtig dat de twee boksers van Roe selare afwezig waren, anders had het volledig program ma, zooals aangekondigd, kunnen doorgaan. In alle ge val een welgelukte boksgala, waarvoor Voorzitter, H. Cerf Jules, met zijn bestuur en speaker Bailleul dienen gelukgewenscht. Ziehier nu de uitslagen Liefhebberskampen in 4 x 2 m. handschoenen 8 onces, Carlier (jongere), 52 kg. Yper tegen Dehoucq, 56 kg., Tourcoing. le ronde voor Carlier2'' gelijk3° voor Dehoucq4'-' gelijk. De scheidsrechter, gezien het verschil van 4 kg., geeft een «no decision». Vercouter, 58 kg., Yper tegen Desrumeaux, 60 1/2' kg., Tourcoing. le round Voor Desrumeaux, Vercouter gaat tot tweemaal toe met de planken kennis maken2" ge lijk 3'' voor Desrumeaux, Vercouter valt nogmaals op het tapijt4* voor Desrumeaux. Deze laatste wint dan ook met de punten. Galloo, 54 kg., Geluwe tegen Mathurin, 56 kg. Tour coing. le round voor Galloo2e round gelijk 3e lichte meerderheid van Galloo, daar zijn tegenstander zich goed te weer stelt4° voor Galloo die dan Ook, als oud-kampioen der Vlaanderen, de overwinning in de wacht sleept. Gezien hun tegenstanders hunne kat gezonden had den. moesten Buysse en Heughebaert zich tot een no decisionkamp bepalen. Voorafgaandelijk had André Kinsabel zich met den jongen Ossieur, 15 j.. Yper, in een exhibitie match gemeten. Beroepskampen in 10 x 2 minuten, handschoenen 5 onces, Carlier Fr., 62 kgr., Yper, tegen Dujardin H 63 kgr., Tourcoing. 1. round voor Carlier2. voor Car lier 3. gelijk 4. voor Carlier 5. gelijk 6. gelijk 7. gelijk 8. voor Dujardin 9 voor Dujardin 10. gelijk. Carlier wordt overwinnaar op de punten uitgeroepen. Ons inziens zochten beide boksers te veel het lijf aarr lijf gevecht. G. Kinsabel. 74 kgr., Komen, tegen G. Dujardin, 74 kgr., Tourcoing. De 1° round ging daaromtrent gelijk op, met dat verschil dat Kinsabel een mooien slag mis te die Dujardin wellicht aan 't wankelen zou gebracht hebben. Doch de 2P round was nauwelijks ingezet of men was gewaar dat de Komenaar zijn geweldigen slag zocht te plaatsen. Ook moest Dujardin. een oogen blik ongedekt, zulk een wel gemikten uppercut op de kin in ontvangst nemen, dat hij op het tapijt nederzeeg en zich niet meer bijtijds kon hernemen, zoodat Kin sabel met knock-out den wedstrijd won Dit zijn de indrukken van een gewoon toeschouwer-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6