LAKENHALLE. 8 HANDBOOGSCHIETINGEN TAKS OP DE HONDEN Gevonden en Verloren Voorwerpen ALLERHANDE NIEUWS HET BAL VAN DE OUD GEDIENDEN VAN HET RIJNLEGER NAAR KONGO Begrafenis van den Heer Maurice Gillis Oorlogsinvalide. Burgerlijke Stand van Yper CERCLE YPROIS DE BRUXELLES OOSTERVLEUGEL Het eerste bal, door onzen Bond in 't Victoria Palace te Yper ingericht, was een buitengewoon succes. Machtig veel volk en buitengewoon veel plezier, niet tegenstaande het weder niet al te gunstig was. Om 9 uur deden de afgevaardigden van Brussel, met de vaandels voorop, hun intrede in de zaal, begroet door 't Vaderlandsch lied. Na die korte plechtigheid, werden de vaandels opgesteld op 't verhoog, nevens 't muziek van Ypres Swimming Orchestra Met hun chef Daniel aan 't hoofd, hebben de muzikanten van dit puik orkest zich zelf overtroffen. De dansprijskampen hadden grooten bijval. De tombola was, op gebied van organisatie, tot in de puntjes verzorgd, dank de toe wijding van den wakkeren voorzitter Michel Staelens. Het bal eindigde om 3 uur, na één heerlijken avond. Vriend Michel, wanneer richt ge. nog zoo iets in De gezworen vrienden verlangen ernaar. Hier volgen thans de nummers van de nog overblij vende prijzen der tombola die bij den voorzitter, Heer Michel Staelens, Oude Houtmarktstraat, 17, te Yper, moeten afgehaald worden. 246 229 78 328 208 268 295 69 31 214 448 418 300 390 360 359 206 216 101 496 350 170 De prijzen welke niet zouden afgehaald zijn vóór Zondag 12 Maart a. s., worden verbeurd verklaard. LIGGENDE PERS ZONDAG 5 MAART 1939 Om 3 uurBIZET, bij Emile PaladeOppervogel 80 frankTwee zijdvogels, elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr.Kleine vogels 15 fr. Inleg 18 fr. Om 3 1 uur ROESELARE, in den OvenOppervogel 100 fr.Twee zijd vogels, elk 50 fr,Twee kallen, elk 30 fr. en 87 vogels van 20 fr. voor 100 schutters. Inleg 21 fr. MAANDAG 6 MAART 1939 Om 2 I uurBOESINGHE, bij C. DesmedtOpper vogel 60 fr.Twee zijdvogels, elk 30 fr.Twee kallen, elk 20 fr. en 35 vogels van 12 fr. voor 40 schutters boven de 40 alle tweetal een vogel van 30 fr. Inleg 15 frank. Om 4 j uur stiptROESELARE, park Rodenbach op 2 liggende persen Pers IOppervogel 100 fr.Twee zijdvogels, ieder 50 fr.Twee kallen, ieder 25 fr. en 80 vogels van 20 fr. Boven de 100 schutters een pana che van 40 fr. per twee schutters. Inleg 20 fr. Pers IITop een regulateur Twee zijdvogels en twee kallen, ieder een hespin 't spel1 kalkoen (6 kg.) 11 bakken cigaren en tal andere prijzen, ieder van mins tens 20 frank. ELKEN MAANDAG Om 5 uur zeer stiptPOTJESCHIETING, in de" aangename zaal der herberg Au Saumon DONDERDAG 9 MAART 1939 Om 5 uurYPER. bij Fr. De Hollander, Hondstraat, 22, VRIENDENSCHIETINGInleg 10 fr. 50 te ver schieten in vogels van 5 fr. Kantoor der Belastingen - Cartonstraat, 31. De houders van honden worden verzocht vóór 15 Maart de taks van 1939 te betalen. Na dien da- j tum zullen de nalatigen dubbel taks betalen. DE ONTVANGER i Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 24 Februari 1939. door M. Van Limburg Gerard, een bruin lederen kinderhandschoen. Zaterdag 25. door Mevr Verstraete Elise, op haar kraam op de markt, een handtasch bevattende een som geld. Zondag 26. dc*>r M' Stragier Ciara, Dickebuschsteen- weg, een bruine kinderhandschoen. Maandag 27, door M«' Verhaeghe Louise, Meenen- straat, een paternoster in een lederen zakje. Dinsdag 28. door M. Decommer Roger, Kalfvaart, twee sleuteltjes en een medaille aan een ketting gehecht. Door M Casier Marc. Rijselstraat, een huisdeursleutel. Door M. Depuydt Henri. Rijselstraat, een zak graan. Woensdag 1 Maart, door M Breyne Henri, Veemarkt, een koperen hoed van het wiel van een autocamion. Donderdag 2, in de Bank der Société Générale de Bel- gique. Groote Markt, een koepon van een beurswaarde. Verloren. Zaterdag 25 Februari is bij M. Voet Remi, Hoornwerk, een fazant weggevlogen. Zondag 26, door Mevr. Camiel Roosebeke, Dickebusch- steenweg, een rechter zwarte lederen dameshandschoen. YPER. Dronken ruststoorder. Woensdag avond was de 36 jarige Deckmyn Antoine, wonende alhier langs den Popéringhesteenweg, voor de zooveelste maal dronken. Om kwart vóór elf uur bevond hij zich in de Studentenstraat, waar hij lawaai miek voor twee en zoodanig luidkeels tierde dat de op dienst zijnde politie agenten niet de minste moeite hadden om hem te vin den. De wat te luidruchtige bacchusvriend, die, zonder zijn andere veroordeelingen erbij te rekenen, reeds wel twintigmaal wegens openbare dronkenschap met moeder Justitia af te rekenen had, werd in den amigo opgeslo ten en mocht 's anderdaags, met een nieuw proces-ver- baal wegens dronkenschap en nachtstoring als geschenk, naar huis toe keeren. HOLLEBEKE. Erge val. Zaterdag morgen was de metser Bonte Gustaaf bezig met enkele herstellings werken uit te voeren op het dak der woning van de We Devos, toen hij plots het evenwicht verloor en zwaar ten gronde stuikte. Dadelijk werd de ongelukkige opge nomen en in een huis binnengedregen waar een bijge roepen priester en dokter hem hun zorgen kwamen toe dienen. Gezien echter zijn ergen toestand, werd hij ter verdere behandeling overgebracht naar het L. Vrouwhospitaal van Yper, waar men vaststelde dat het slachtoffer, benevens erge verwondingen aan neus, mond en voorhoofd, ook nog een schedelbreuk had opgeloopen. Op 28 Maart a. s. zal te Marseille inschepen met bestemming naar Kongo een edelmoedige missie zuster uit leper, Jvr. Marie-Jeanne Flamey, dochter van den Heer Griffier en van Mw Gustaaf Flamey-Vande- wynckel. Zij behoort tot de Congregatie van de Dames der H. Familie (moederklooster te Helmet-bij-Brussel) en zal werkzaam zijn in de bloeiende missie van de provincie Kivu. Aan onze jeugdige zendelinge wenschen wij, van harte, een voorspoedige reis en een vruchtbaar aposto laat voor het heil der zielen. Zondag morgen is alhier de Ypersche Oorlogsinva lide Maurice Gillis overleden in den ouderdom van 51 jaar. De aflijvige, die bestuurslid was der plaatselijke af- deeling van het Nationaal Verbond der Oorlogsinva liden, was ook Ridder in de Orde van Leopold II en nog vereerd met de volgende eereteekensOorlogs- kruis, Vuurkruis, Herinneringsmedaille, Overwinnings medaille en Burgerlijke Medaille van 3® klas 1914-18. De plechtige lijkdienst had Donderdag morgen plaats, te 9 u. 30, in St Maartenskathedraal, onder een over- grooten toeloop van vrienden en kennissen. Vooral de makkers-oudstrijders van den afgestorvene woonden talrijk de plechtigheid bij, die eveneens door de aan wezigheid van vele overheidspersonen opgeluisterd was. Vooraan in het hoogkoor bemerkte men de met rouw omfloersde vlaggen van het Nationaal Verbond der Oor logsinvaliden, van het Nationaal Verbond der Oud strijders, van de Vuurkruisen, der Verbroedering van het 3® en 23° Linieregiment en van de Oorlogsvrijwilli gers, en benevens een drietal kronen van.de familie had men ook nog allerschoonste bloemenkransen van het Natioaal Verbond der Oorlogsinvaliden van Yper, van de plaatselijke afdeeling van het Nationaal Werk der Oorlogsinvaliden en der Verbroedering van het 9® Linieregiment. Vele oudstrijders hielden er ook aan den afgestor ven vriend tot aan zijn laatste rustplaats te vergezellen, waar, namens het N. V. I. van Yper, de volgende lijk rede uitgesproken werd door M. Camille Durie. Achtbare Familieleden, Mijne Heeren, Het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden te Yper komt een onherstelbaar verlies te ondergaan, door het afsterven van zijn uitstekenden makker en Bestuurslid, onzen goeden, onzen braven vriend Maurice Gillis. Toen de oorlog uitbrak in 1914, was Maurice bekend als een dienstvaardig burger, en wanneer zijne geliefde stad aan de beurt kwam vernield te worden, stond Hij, met een aantal andere goede burgers, aan de spits om behulpzaam te zijn en te redden wat nog kon gered worden. Voor deze daden werd Hij later beloond met het burgerlijk eereteeken. Maar Maurice wilde meer dienst bewijzen en daar Hij geen militieplichtige was, bood Hij zijne burgerlijke diensten aan de Engelsche Overheid. Wat later, werd Hij toch in het belgisch leger ingelijfd, en miek zoo deel van het 9® linieregiment dat om zijn dapperheid beroemd werd. Maurice heeft aan verscheidene gevechten deelge nomen en was, na het eindoffensief, zeer tevreden slechts lichtelijk gekwetst huiswaarts te mogen keeren. Ongelukkiglijk, zooals talrijke oorlogswrakken hier rond dit graf geschaard, heeft Hij geen rekening ge houden van de talrijke ontberingen, welke het kloekste gestel ondermijnen. Niet alleenlijk het moordend staal heeft veel slacht offers gemaakt, maar ook en wel in groote mate die ons opgelegde levensomstandigheden, zonder dan nog te gewagen van het verraderlijkste van al, de giftige gassen. Ja, Maurice heeft, zooals een groot aantal onzer mak kers, ook die giftige gassen ingeademd, en zonder twij fel werd hij erdoor langzaam neergeveM. Dierbare Maurice, in naam van onzen beminden voor zitter, welke door ziekte weerhouden is, bied ik U zijn laatsten broedergroet. In naam der bestuursleden en in naam uwer 430 getrouwe leden, waarvan Gij hieldt zoo als van een familiekring, en waarvoor Ge gedurende 10 jaren uwe beste krachten hebt besteed, stuur ik U het opperste vaarwel. Wat uw dagelijkschen vriend betreft, na hier een openbaren plicht vervuld te hebben, zal ik in stilte mij met Uw geest vereenigen, want, beste makker, voor mij zijt Gij niet dood uw laatste woorden werden nog tot mij gericht, ik zeg dus niet vaarwel, maar tot weder- ziens, Brave Maurice, rust zacht van den 25 Februari tot den 3 Maart 1939. GeboortenDe Wulf Christiane, Recollettenpoort, 5, van Sint Jan. Hoflack Daniel, Recollettenpoort, 5, van Vlamertinghe Marchand Liliane, Recolletten poort, 5, van Langemarck. Liefhooge Liliane, Recol lettenpoort, 5, Diksmuidestraat, 5. Comijn Paul, Re collettenpoort, 5, van Wytschaete. Garreyn Willy, Wateringstraat, 15. Van Renterghem Jules. Recollet tenpoort, 5, Bruggesteenweg, 70. Verdonck .Jos, Re collettenpoort, 5, van Reninghelst. Paelinck Monique, Recollettenpoort, 5, van Langemarck. Matton Mau- rits, Recollettenpoort, 5, Oude Kortrijkstraat, 7. Claes Gilberte, Recollettenpoort, 5, Statiestraat 61. OverlijdensGillis Maurice, 50 j., handelaar, echtg. Devos Maria-Louisa, Rijselstraat, 8. Claeys Ivette, 20 d„ Zonnebekesteenweg, 244. Vincke Florentine, 79 j., z, b., ongehuwd, Meenensteenweg, 25. Dethoor Gilbert, 20 d.. Poperinghesteenweg, 143. Leroy Ho- noré, 83 j., z. b., echtg. Devos Marie, Dickebuschsteen- weg, 175. Vantorre Pauline. 66 j., kloosterlinge, Rij selstraat, 85. Gillis Marie, 85 j., z. b„ wed. Depoot Pierre, Meenensteenweg, 25. Meyfroodt Francine. 3 maanden, Meenensteenweg, 31. Mooren Emma. 61 j„ z. b., echtg. Haeghebaert Pieter, Poperinghesteen weg, 8. Depoorter Benjamin, 84 j., z. b., wed. Ruffelet Amelia, Rijselstraat, 133. Delem Francine, 1 maand, van Lauwe. Hoorelbeke Maria-Ludovica, 31 j., huis houdster, echtg. Verminck Arthur, Lindendreef, 12. Carreyn Henri, 6 j. en 7 mZonnebekesteenweg, 202. Decroix Emma, 84 j., z. b., wed. Clement Ursmar, Jan- seniusstraat, 2. Vanswynsvoorde Petrus, 79 j., z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 133. Knockaert Beatrice. 15 j. en 9 maagden, van Poperinghe. Lemahieu Ka- miel, 68 j., veekoopman, echtg. Plowy Elodie, Lom baardstraat, 31. Le Cercle avait organisé pour Dimanche 19 Février un grand concert instrumental et vocal suivi de redoute, qui eut lieu en la salie des fêtes de l'Hötel des Acacias a Bruxelles-Midi. Le Président d'honneur Monsieur O. Bossaert, Bourg- mestre de Koekelberg, avait tenu a rehausser la fête de sa présence. L'organisation artistique avait été confiée a Monsieur Armand Bolland, directeur des concerts Apollo de Bru- xelles, qui, a la tête de son groupe d'artistes, nous fit entendre des morceaux de choix des meilleurs auteurs. Monsieur Bolland, baryton, et Mademoiselle Lise Da- vray. soprano, se firent longuement applaudir, ainsi que le joyeux comique Guy Feyrolles. L'orchestre, avec au piano M, u® José Zinzen. ne fut pas oublié dans les ap- plaudissements. Dans le programme arrangé par Ie Directeur des con certs Apollo fut intercalé un numéro Les soldats de bois interprêté par des amateurs du Cercle P A. N. amis et membres de notre Cercle et qui se firent chaleu- reusement acclamer et bisser. Dommage que pareille fête, réclamant un dévouement total de la part du comité ainsi que de lourdes dépen- ses pour la caisse, n'eut pas le succès désiré et mérité. Les absents volontaires ont cependant eu tort, car l'or ganisation fut impeccable d un bout a l'autre. Malheu- reusement, en dehors de ces absents volontaires, de nombreuses abstentions étaient dues a la crise de grippe régnant en maitresse en ce moment. A ces derniers je souhaite de tout cceür. prompt et complet rétablissement, avec l'espoir qu'a notre prochaine fête nous devrons refuser du monde, le programme en vaut d'ailleurs toujours la peine. Toutes nos félicitations a Monsieur A. Bolland et sa troupe d'artistes, capables de contenter les plus diffi- ciles, sans oublier notre sympathique directeur des fêtes M. Georges Van Campo qui a, comme aux fêtes précé- dentes, su réunir un grand nombre de lots destinés a agrémenter la soirée d'une tombola monstre. La fête se termina par une sauterie aux sons joyeux de l'orchestre des concerts Apollo. E.P. Dans le quotidien politique et financier La Réforme» des samedi 18 et dimanche 19 février, paraissait sous la rubrique Réunions et Conférences et la signature de M. Louis Bleu l'article intitulé Au Cercle Yprois dont ci-dessous copie AU CERCLE YPROIS J'éprouve encore un vif plaisir lorsque j'ai l'occasion d'être invité dans nos sociétés de l'ancienne époque oü régnait la joie, la bonne humeur, l'amitié. Hélas. ils sont clairsemés, ces anciens groupements. Par suite des cir- constances de la vie actuelle nombreux sont les grou pements qui ont passé de vie a trépas. Je viens encore d'en décrocher un qui refuse catégoriquement de faire le grand final. II s'agit du «CERCLE YPROIS», fondé en 1886. un demi siècle, et dont le Président d'honneur est M. O. Bossaert, le Maïeur du plateau de Koekel- bergh. Chaque année le CERCLE YPROIS organise une grande fête a... bureaux fermés et ceci pour amuser ses nombreux membres. Comme l'année précédente, le Co mité a mis, en réquisition forcée. l'Organisation des Concerts Apollo de Bruxelles et le sympathique direc teur M. A. BOLLAND est aux abois et pour cause les C. A. de Bruxelles ont pour principe de varier dans leurs auditions les Auteurs et les Artistes. Cette fois, le 19 février 1939 nos Yprois pourront s'en mettre plein la vue. Voyez plutót un schéma du programme qui fera pamer les briques de THötel des Acacias 6, Avenue Fonsny, Bruxelles-Midi. Auteurs exécutésRossini, Arditi, Diaz, Tosti, Mascagni, etc... Artistes en repré- sentation. MelIe Lise Davray Soprano, M. A. Bolland, Baryton. L'incomparable comique Guy Feyrolles et l'im- peccable orchestre des Concerts Apollo de Bruxelles. L'orchestre des Concerts Apollo a aussi pour mission de jouer une redoute nocturne. Louis Bleu. STAD YPER AANBESTEDING Op Dinsdag 21 Maart eerstkomende, om 15 1/4 uur, zal ten Stadhuize overgegaan worden tot de opening der inschrijvingen voor den herbouw van den der Het werk is de Ypersche aannemers voorbe houden. Plans, lastenboek en beschrijvende meetstaat liggen ter inzage der belanghebbenden, op het Gemeentesecretariaat. Deze bescheiden kunnen verkregen, worden bij den Heer J. Coomans, St Jacobsstraat, Nummer 24, vanaf 4n dezer, tusschen 9 en 10 uur, mits be taling der som van 130 fr., waar ook verdere in lichtingen kunnen bekomen worden. Yper, den 2 Maart 1939. De Secretaris, De Burgemeester, G. Versailles. J. Vanderghote. MARKTEN MARCHtS Tarwe de lüü kilog. Froment les 100 kil. Rogge Seigle Haver Avoine id. id. id. id. Aardappelen 100 k. Pommes de Terre Boter de kilogram Beurre le kilo Eieren het stuk CEufs la pièce Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kil. 3 X 0) O. 120,50 76,50 93,00 32.50 3 t X I- O) O CL SC O) 122,00 72,50 76,00 33,00 23,50 26,00 0,42 0,43 a> 1— <v TL 2 TL L- C 3 <x> rs CA V, OJ EL. 3 <u 3 O 00 116,00 57,00 74,00 27,50 25,00 0,40 ,9 koopers verkoopers C t: "aS - 117,00 117,00 66,00 62,00 77,00 74,00 40,00 27,00 23,00 23.00 0,42 0,39 775 800

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 8