Groote Boksmeeting Koloniale Loterij 6 TOERISTISCHE KRONIEK ONZE SCHEEPVAART Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Vlaamsche Toeristenbond leper GELEIBRIEVEN (PASSAVANTS) De Sportreportage van het N. 1. R. Parijs - Brussel ATHLETIEK Stad leper Stadsschouwburg ZATERDAG 29 APRIL Het Groot Lot Een Millioen. Twee vakken van de autostrade welke Brussel met de kust moet verbinden over Gent, zijn bij na in gereedheid. Het eerste deel is gelegen tus- schen Loppem en Aalter, het tweede tusschen Loppem en Jabbeke. Ook de autostrade uit Ant werpen, welke de eerste moet vervoegen te Mal- degem is reeds in aanleg de aardewerken zijn af op een afstand van 10 km. De officieele opening van de Luiksche ten toonstelling is gesteld op Zaterdag 20 Mei. Naast de gewone tentoonstelling zullen allerhande fees telijkheden zijn waarvan wij er thans reeds en kele kunnen opsommen. Een groote carnavalstoet zal 's anderendaags, dus 21 Mei de voornaamste lanen van de expo sitie doorloopen. Op 27, 28, 29 Mei heeft een groote internationale Accordeon-wedstrijd plaats, waaraan meer dan 1.000 virtuosen deelnemen. Einde Mei wordt een tentoonstelling geopend over al de herinneringen aan Napoleon in het Land van Luik. Op dezelfde dagen, nl. op Sink sen, heeft een groote wedstrijd plaats van pad delbooten, welke tellen voor het kampioenschap van België. Verder is er nog het Festival der Ruiterij, georganiseerd door de Artillerie-regi menten van het Luiksche garnizoen, op 22 en 23 Juli. Dit feest zal vooral een stoet en een ruite rij-feest omvatten waaraan meer dan 800 leger- paarden zullen deelnemen. De stcet zal een over zicht geven van al de ruiterij-uniformen der Bel gische ruiters van de vroegste tijden af tot aan de gemotoriseerde ruiterij. Eindelijk is er dan nog de Internationale meeting voor Watertoe risme en de Groote Automobielprijs de eerste op 15, 16, 17 Juli en de laatste op 27 Augustus. Zooals men kan zien een zeer belangrijke reeks groote feestelijkheden, waar iedereen zijn gading zal kunnen vinden. In den loop der maand Mei heeft te Brussel een eigenaardige tentoonstelling plaats, nl. een reconstitutie van den Slag bij Waterloo, door middel van 40.000 looden soldaatjes. Het is de eerste maal dat zulke tentoonstelling in België wordt ingericht en het lijdt geen twijfel of zij zal een groot succes oogsten. De expositie-zaal is rue de la Régence, 65, te Brussel. Van 29 April tot 21 Mei heeft te Brussel plaats een tentoonstelling gewijd aan schilderwerken van oude Nederlandsche meesters uit de XVIT eeuw (Paleis der Schoone Kunsten). Zullen op deze expositie te zien zijn, werken van Rem brandt, Pieter de Hoogh, Jan Steen, Hobbema, Nicolaas Maes, van Ostade, Jan van Goyen, Ruys- dael, Gerard Terborgh, en anderen. Op Goeden Vrijdag greep op den Katsberg, zoo als ieder jaar trouwens, een zeer eigenaardige plechtigheid plaats. Dien dag komen er namelijk honderden bedevaarders naar den berg, om er te dienen tegen de koorts. De plaats waar zulks ge schiedt is de kleine Passiekapel, op een 400 m. van het klooster gelegen. Dit gebeurt wel is waar eiken Vrijdag, maar dien dag is het er vooral zeer druk. Dit oude kapelletje, in bergsteen, werd hersteld in het jaar 1857 door den eersten abt van het klooster, nl. door Dom D. Lacaes. Er is een zeer schoon kruisbeeld uit de 18* eeuw. Zoo als men weet kan ook het klooster bezocht wor den door de mannen echter alleenen wel op de volgende uren van den dag9 u., 9,30 u, 15 u., 16 u., 17 u., (niet 's Zondags). Wij geven binnenkort een volledige beschrij ving van deze uiterst interessante plaats welke nog niet genoeg gekend is door de Ieperlingen. Reysiger. Binnengevaren Vrijdag 31 Maart 1939, de Leontine (schipper Ja cobs) met 115 ton graan voor M. Vandeputte, leper de Honorine (schipper Van Hecke) met 161 ton ko len voor M. Vanoverberghe, leper. Zaterdag 1 April 1939, de Prins Leopold (schipper Allermeersch) met 100 ton fosfaat voor M. Talpe, Kort- rijk; de Irène (schipper Allermeersch) met 138 ton kolen voor M. De Geest, leperde Jeune Maurice», (schipper Stekelorium) met 77 ton aarde voor de Bri- queteries Yproises, leper. Dinsdag 4, de «Baksteen(schipper Vanderghote) met 110 ton aarde voor de Briqueteries Yproises, leper; de Marie(schipper Claus) met 105 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Weggevaren Zaterdag 1 April 1939. de Celestine (schipper Ver- schraegen) met 159 ton oud ijzer, verz. door M. Hoflack, leper; de «Helene», (schipper Frankaert) met 125 ton oud ijzer. verz. door M. Degels, leper. Woensdag 5, de Maria(schipper Alebrechtse) met 65 ton oud ijzer, verz. door M. Hoflack, leperde Zwerver(schipper Kruyt) met 86 ton oud ijzer, verz. door M. Hoflack, leper. Donderdag 6, de Leontine(schipper Jacobs) met 70 ton erwten, verz. door M. Igodt. Poperinge. Waterhoogte toestand normaal. Verslag der Algemeene Vergadering van 19 Maart 1939. De Voorzitter, Heer Hector Casier, opent de vergadering om 14 1/2 uur, en verleent het woord aan den Secretaris, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Voordracht. Mijnheer Van der Borght, Staatsvoordrachthouder, geeft een wel uiteenge zette en leer2ame voordracht over de seizoen- werkzaamhedeii in den tuin. Hij beantwoordt ook menige vragen, hem door de leden gesteld, en welke aan allen ten goede komen. De gevierde spreker wordt in zijn nuttige wenken met aandacht gevolgd en ten slotte door de talrijke aanwezige leden met handgeklap begroet. De Voorzitter bedankt M. Van der Borght voor zijne zoo klare en nuttige les en wakkert tevens de toehoorders aan er voordeel uit te trekken. Mededeelingen. Er wordt aan de leden me degedeeld dat de eerstkomende vergadering zal plaats hebben om 15 uur en niet om 14 1/2 uur. De Voorzitter laat insgelijks kennen dat. met 2" Sinksendag, dus op 29 Mei aanstaande, de Maatschappij een uitstapje belegt naar Roese- lare om er de tentoonstelling en de tuinbouw school te bezoeken. De reis zal geschieden per autocar, en de leden die begeeren er aan deel' te nemen mogen zich van nu af laten inschrij ven bij den Secretaris. Voorstelling van nieuwe leden. Worden als nieuwe leden voorgesteld 1) Philip Isidore, door Vandevoorde Leon 2) Juffer Esquenet, door Lepercq Firmin 3) Carnel Michel, door Mortreu Daniel 4) Vanuxem Albert, door Soenen Leonard 5) Victor Gerard, door Victoor Paul. Tombola. Een prachtige tombola, geschon ken door het Werk van den Akker en door Me vrouw Hector Vermeulen, en bestaande uit al lerhande tuinbouwzaden,- wordt vervolgens on der de talrijke aanwezige leden uitgeloot, eri de vergadering gaat uiteen om 17 uur. Zondag 16 April 1939 ALGEMEENE VERGADERING DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering 2) Mededeelingen 3) Voordracht 4) Becordeeling der aanbrengsten 5) Voorstelling van nieuwe leden 6) Tombola. NAMENS HET BESTUUR De Secretaris, De Voorzitter, Ferd. Dethoor. Hector Casier. o Zondag 23 April e. k. gaat dus de reis door naar Poperinge, nl. het bezoek aan Talbot House. Na dit bezoek gaat de tocht verder naar het Sanatorium De Lovie Een uiterst interessan te tocht dus Men moet inschrijven bij den vertegenwoor diger vóór Woensdag 19 April. De deelnemings- prijs is 7 Fr. Het vertrek heeft plaats op de Groote Markt, te 2 uur stipt. Zondag 30 April te 11 uur 's morgens wordt een bezoek gebracht aan het atelier van den beeldhouwer De Raedt. Daar deze kunstenaar nu juist bezig is met de beeldengroepen te ma ken van de Vischpoort, is dit bezoek dubbel interessant. Daar het aantal deelnemers strikt beperkt is gelieve men een deelnemingskaart te komen afhalen bij den vertegenwoordiger tegen 1 Fr. voor algemeene kosten, (liefst tusschen 6 en 8 uur 's avonds). Zondag 14 Mei rijdt de speciale trein naar Rouen. De juiste deelnemingsprijs wordt volgen de week medegedeeld. Houdt van nu af reeds den dag vrij. Let wel14 Mei en niet 7 Mei, zooals eerst aangekondigd. WERELDBIBLIOTHEEK -TENTOONSTELLING De Wereldbibliotheek door elk ontwikkeld Vlaming gekend exposeert hare uitgaven te leper op Woensdag 19 April, in de Hal van het Hotel Excelsior (Bijzondere ingang), en wel van 5 tot 9 uur. Wie zich eenigszins voor mooie boe ken interesseert, kome naar deze tentoonstelling. Trouwens de bezoekers wordt voor zeer weinig geld een prachtige premie aangeboden zijn te verkrijgen ten bureele dezer, Het zal wel overbodig zijn de aandacht dei- sport liefhebbers te vestigen op het feit, dat op Zondag 16 April den Internationalen wegwedstrijd voor beroeps renners Parijs-Brussel wordt betwistde meesten on der hen hebben immers reeds van tevoren de kansen van hun favoriete renners gewikt en gewogen en den naam van den vermoedelijken winnaar gemerkt. Wan neer deze sportliefhebbers rond 15.15 uur en 17.30 uur afstemmen op Vlaamsch Brussel zullen zij uit de twee gesproken reportages van Frans Dierickx onderschei- delijk te geven tijdens den doortocht der renners te Boussu en bij de aankomst te Brussel, kunnen opma ken of hun pronostiek de goede is geweest. Sportmakkers, Het zomerseizoen is aangebroken 1 De oefening in open lucht dient onmiddellijk ingezet. Gepaard met de noodzakelijke voorbereidende lessen in dt lichamelijke opvoeding, komen nu de gezonde en heil zame athletiek-oefeningen aan de beurtloopen, sprin gen en werpen. Voor de vierde maal, wordt door den Koninklijken Belgischen At'neliek Bond. met de medewerking van alle Vereenigingen die het met de sportopleiding van de jeugd goed opnemen willen, het NATIONAAL CRI TERIUM voor ATHLETIEK ingericht. De volgende proeven staan op 't programma Kadetten (13 a 15 j.) loopen 60 M. en 300 M. hoogspringen, niet verplichtend. Scholieren: (15 a 17 loopen 80 M. en 600 M. verspringen, niet verplichtend. Juniors: (17 a 19 j. loopen: 100 M. en 1000 M. gewichtwerpen (5 kgr.) Seniors (meer dan 19 j,) loopen 100 M en 1000 M. (voor 4 categoriën). De Eerste Stapwordt ingezet, in alle sportmid- dens (onderwijsinrichtingen, jeugdbonden, turnvereeni- gingen, voetbalclubs, enz.) tijdens de maand April. De lokale ziftingsproeven worden gehouden op 7 Mei; waarbij de twee eèrsten van eiken wedstrijd voor elke categorie in aanmerking komen voor het Ge westelijk Criterium, dat ingericht wordt in elke pro vincie op 21 Mei aanstaande. De Finaalwedstrijden van het Nationaal Baan-Cri- terium voor Athletiek gaan door te Brussel op 4 Juni, "waartoe de twee eersten van elke provinciale proef in elke categorie worden uitgenoodigd. TRAINING Zondag van 10 uur tot 12 uur 's voormiddags. Dinsdag van 5.30 uur tot 7,30 uur 's namiddags. Donderdag of 's Vrijdags van 5 uur tot 8 uur 's na middags. Iedereen dus op post Voor de inschrijvingen zich wenden tot den Heer Sekretaris C. S. Yper, Diksmujdestraat, 68. leper, of tot dèn Heer Debeck. Kauwekijnstraat, leper. OP ZONDAG 16 APRIL Bureel open te 3 uur Begin om 4 uur ingericht door Promotor Billiet. met de medewerking van den Yperschen Supporters club. onder toezicht var; den B B. B. Eerste Hoofdkamp in 10 x 2' Handschoenen 6 oneen Andrésabel, 75 kg.. Meenen. tegen Demeyere, 76 kg. Moeskroen. Tweede Hoofdkamp in 10 x 2' Handschoenen 5 oneen Fr. Carlier, leper, 6 kg.', tegen Kid Herman, 61 kg. Moeskroen. 5 Liefhebberskampen in 4 x 2' Handschoenen 8 oneen Hollebeke, 71 kg. Wervik. tegen Vandevelde 72 kg., Moeskroen. Heughebaert, 66 kg.. leper, tegen Mully, 62 kg. Moeskroen. Carlier Achiel, 52 kg.. leper, tegen Baco, 52 kg Moeskroen. Verdoene, 6,0 kg.. leper, tegen Demets, 61 kg.. Moes kroen. Ketels, 65 kg.. leper, tegen Segaert, 64 kg.. Moeskroen Prijzen der plaatsen15 10 7 4 frank. Vermindering voor werkloozen. Voor voorbehouden plaatsen Café Astrid TREKKING van de Vierde Schijf 1939 der te LA LOUVIÈRE 56.260 loten van 100 tot 100.000 frank. Drie loten van 250.000 frank.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6