DE KEIZER VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat - YPER «Margarine Heddy MEESTER - KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAAGSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING ALLERHANDE NIEUWS Stedelijk Slachthuis Yper GEMEENTERAAD VAN YPER Ome politieke mandatarissen Gevonden en Verloren Voorwerpen A la gloire de l'lnfanterie Francaise Een nieuw fabrikaat EVENAART DE FIJNSTE BOTER. H AN DBOOGSCHIETINGEN Broadcasting of Service in the British Memorial Church Inauguration d une Plaque Commémorative en I'Eglise Anglicane d'Ypres Burgerlijke Stand van Yper - T,K YflR. Het aantal verkeersongevallen. Gedu rende het eerste kwartaal 1939 hadden er op het grond gebied van Yper in het geheel 14 verkeersongevallen plaats waarbij een persoon gedood en vier andere ver wond werden Onder de 11 aanrijdingsongevallen tusschen voer tuigen waren er7 botsingen tusschen auto's, waarvan 6 alleen materieele schade veroorzaakten en 1 terzelf- dertijd materieele beschadiging en lichamelijk letsel aan een der inzittende personen 2 aanrijdingen tus- -chen auto en rijwiel, waarvan een alleen materieele schade en een andere benevens beschadiging der voer tuigen ook nog twee slachtoffers miek, namelijk een doode en een gekwetsteen ten slotte nog twee andere aanrijdingen die alleen materieele schade veroorzaak ten. De overige drie verkeersongevallen, zonder aanrij ding tusschen voertuigen werden veroorzaakt door auto's en verwondden twee personen. Twee dezer on gevallen hadden alleen lichamelijk letsel als gevolg, terwijl een lichamelijk letsel en dok materieele schade veroorzaakte. Groentendiefstal. Deze laatste tijden werd er be- statigd dat enkele hovingen, gelegen aan de Rijsel- poort, het bezoek ontvingen van ongewenschte gasten die er allerlei groenten kwamen stelen, zoodat de eige naar, wanneer hij meende van zijn arbeid en moeite te kunnen genieten, soms verplicht was zijne groenten in den winkel te gaan koopen. Dank aan het onderzoek dat hierover door den Heer adjunct-politiecommissaris Vansevenant op discrete wijze ingesteld werd, is men er in geslaagd den groentendief te ontdekken. Proces verbaal werd tegen dezen persoon opgesteld en dit zal ongetwijfeld een goede les zijn voor al dezen die een anders eigendom niet kunnen gerust laten. Autolicht gestolen. Verleden week Vrijdag, rond 8 uur 's avonds, plaatste M Ferfers Eugene; wonende alhier in de Rijselstraat, zijn auto op de Groote Markt, doch toen hij rond 11 u. terugkwam, bestatigde hij dat men een phare anti-brouillard, merk Willock-Botten, van Brussel, van zijn auto afgenomen had. Klacht werd ingediend bij de politie, die een onderzoek opende. Vuige daad. Zondag laatst, ter gelegenheid van Paschen, waren talrijke groepen vreemdelingen onze stad komen bezoeken. Een dezer, namelijk een Duit- sche groep, had een grooten bloemenkrans, versierd met een lint voorzien van het hakenkruis, onder het Britsch gedenkteeken der Meenenpoort neergelegd. Om te beletten dat deze króón beschadigd werd, zooals het vroeger reeds gebeurde, bracht de bewaker der Meenenpoort deze kroon den Zondag avond in veilig heid en legde ze den Maandag morgen terug op haar plaats. Deze voorzorg is echter nutteloos gebleken, want de dader van dergelijke laagheden heeft niet ge aarzeld zijn schelmstuk in den klaren dag te hernieu wen Immers, den Maandag avond, te 8 u., bestatigde men dat het. hakenkruis van het lint opnieuw afge knipt was. Het ware te wenschen dat men dezen lagen kerel eens op heeterdaad kon betrappen. Aanrijding. Maandag namiddag, rond 2 u. 30, kwam de Heer Goethals Gerard, geneesheer te We- velghem, die per auto door de Capronstraat reed in de richting van den Poperinghesteenweg, met zijn linker voorwiel in botsing met een motorijder, den Heer Soe- nen Gaston, wonende alhier in de Capucienenstraat, die van uit de tegenovergestelde richting kwam. Alles bepaalde zich echter bij enkele lichte beschadiging van beide rijtuigen. Begin van brand. Maandag avond, rond 9 u.10 huilde het noodsein over de stad en gezien er op dit uur. genietend van het goed weder, nog tal van wan delaars op gang waren, was er dadelijk een groote menigte die zich beangstigd afvroeg waar et brand uitgebroken was en die koortsig liep naar de plaats waar zich spoedig ook reeds de eerst aangekomen pom piers naartoe begaven. Binst de afwezigheid der bewoners was er brand ontstaan in het huisje, opgetrokken in een half steen tusschen stijlen en bewoond door Beernaert August, langs de Adj. Masscheleinlaan, tusschen de Dixmude- poort en het Minneplein. Gelukkiglijk werd het onheil spoedig opgemerkt door Declercq Arthur, die dadelijk de politie verwittigde en het alarm gaf. Het vuur was ontstaan nevens een deurstijl in de voorplaats en had reeds het behangpapier langs den stijl verbrand om zoo ook de houten zoldering aan te tasten. De pom piers waren echter spoedig ter plaats en kapten een opening door het dak, waardoor zij den brand zonder groote moeite konden overmeesteren. De aangerichte schade is weinig belangrijk, doch dit is vooral te wijten aan het snel ingrijpen, zooniet had men ongetwijfeld een grootere ramp te betreuren gehad. Maand Maart 1939 GESLACHT3 Stieren -r- 16 Ossen 28 Veerzen 26 Koeien 34 Nuchter kalvers 48 Vette kalvers 9 Schapen 101 Verkens 1 Geit 17 Paarden. Totaal283 dieren. Zitting van Maandag 17 April 1939, om 18 ure DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van den 13 Maart 1939. 2. Stadskas Proces-verbaal van nazicht Eerste kwartaal 1939. 3. Commissie van Openbaren Onderstand Be grootingen a) 1938, Wijzigingen b) 1939, Wijziging. 4. Commissie van Openbaren Onderstand Anti- tering dispensarium Toelage. 5. Commissie van Openbaren Onderstand Pro ces-verbaal van Onderzoek der kas Eerste kwartaal 1939 6. Taksverordening op de Openbare Bals Wij zigingen. 7. Taksverordening op de Muziekinstrumenten in de herbergen, enz. Wijzigingen. 8. Kerkfabriek van Sint Pieters Rekening 1938. 9. Kerkfabriek St George Memorial Church Re kening 1938. 10. Nieuw station gebouw Aanbesteding Be slissing. 11. Jeugdherberg Aanbesteding Proces-ver- baal. 12. Nieuwe voorlanden Aandeel der aanpalende eigenaars Rol Vaststelling 13. Cercle Sportif Yprois Aanvraag om toelage. 14. Bond Burgerlijke Invaliden Bond Gebrek- kelijken en Verminkten Aanvragen. 15. Mededeelingen. De Heer Benoni Vermeulen, die tijdens de laatste wetgevende verkiezingen tot senator verkozen werd. heeft als dusdanig ontslag genomen en wordt vervan gen door den Heer Leuridan, die op zijn beurt ontslag nam als volkvertegenwoordiger voor Dixrhude - Veurne-Oostende. Verder werden de Heeren Missiaen, niet herkozen volksvertegenwoordiger van Yper, en Vandenbulcke, senator, tot provinciale senators verkozen. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 7 April, door M. Beele Albert, van St Jan, een brieventasch bevattende een aantal portretten en andere' papieren. Door M. Denys Joseph, Elverdinghestraat. een rech ter dameshandschoen. Door M" Vandevelde Ghislaine. Lange Thourout- straat, een rechter schoen. Zaterdag 8, door M. Odent Arthur, Ligywijk, een rechter handschoen. Door M. Alleman Gaston, Ligywijk, een handtasch een zekere som bevattende. Maandag 10 door M. Verhack André, Eigen Heerd- straat, een zijden foulard. Dinsdag 11, door M. Ligneel Georges, Zonnebeke- steenweg, een lederen dameshandschoen. Door M. Ceuninck Albert, Bukkerstraat, een huis deursleutel. Woensdag 12, door M. Tytgat Raphael, Slachthuis- straat. een lederen riempje. Door Me Albrecht Germaine, Dickebuschsteenweg, een zilveren oorring. Donderdag 13, is bij M. Vankeersbulck Eugène, Maar schalk Plumerïaan, een hazewindhond toegekomen. Verloren. Donderdag 6 April, door M. Vermeulen Oscar, de Montstraat, een wit zakje inhoudende een som van 100 fr. in stukken van 20 en 5 fr. en eenig ander kleingeld. Vrijdag 7, door M. Decroix Noël, Maloulaan. een zwarte schort. Zaterdag 8, is bij M. Bertier Willy, Rijselstraat, een klein bruin hondje weggeloopen. Door M. Declercq Maurice, Basculestraat, een grijze kinderkous. Door M. Dewachter Robert, van La Madeleine (Noord Frankrijk), een gouden oorring versierd met diamanten steen. Zondag 9. door M. Vanderghote Frans, K. Meersch- straat, een bruin lederen handschoen. Maandag 10, door Me Werquin Aline, Boterstraat, een borstspeld met diamanten versierd. Door M Vantomme Omer, van Wervick. het mond stuk van een muziekinstrument. Dinsdag 11. door M Wilfart René, Dixmudestraat, een vergulden armband. Door M« Feys Marie-Jeanne, van Yper, hare een- zelvigheidskaart en kaart van vermindering op den spoorweg. Woensdag 12, tusschen de Bascule en Zillebekeplaats, door M. Forrez Charles, Maarschalk Frenchlaan, twee kouters van een jumelle. Pour remercier les Frangais d'avoir élevé une statue au Roi Albert, les sociétés patriotiques beiges ont dé- cidé d'intervenir dans une certaine mesure, aux frais du monument qui sera érigé sous peu, a Paris, a la gloire de l'lnfanterie frangaise. A eet effet, un appel est fait, a tous les beiges de bonne volonté pour qu'ils souscri- vent aux listes qui vont circuler dans toutes les villes. L'apport de chacun ne doit consister que dans une modeste obole. Une liste circulera ou circule déja a Ypres. Nous la recommandons trés chaleureusement aux membres du cercle «Les Amitiéset des divers groupements d'an- ciens combattants. Vraagt een staal bij uwen winkelier. (1315) STAANDE PERS ZONDAG 16 APRIL 1939 Om 3 uurPOELKAPELLE, bij de Gebr. Pyck (Liggende pers) Oppervogel 60 fr.Twee zijdvogels, elk 30 fr.Twee kallen, elk 20 fr. 10 primés van 15 frank Kleine vogels 10 fr. Inleg 13 fr. 50 Boven de 50 schutters alle vijftal een prime van 15 fr. 1 fr, voor de 3 kleuren. Om 2 3/4 uur: WERVICK-CRUYSEECKE, bij Leon Deleu, (Liggende spel) Oppervogel 80 fr.Twee zijd vogels. elk 40 fr.Twee kallen, elk 25 fr. en 37 vogels van 15 fr. voor 50 schutters. Inleg 17 fr. On Sunday April 23rd. being St. George's Day the Service from the British Memorial Church, Ypres, will be broadcast by the British Broadcasting Corporation. This is the first time that a Service in an English Church on the Continent has been broadcast by the B. B. C., it will also be sent out on the Empire Broad cast and it is estimated that 12 million people will hear it the Service will take place between 8. and 8,45 p. m. English time which is five"minutes behind Belgian timethe Service has been arranged at the request of the British Legion Headquarters in Londen. The Bishop of Fulham, who is the Bishop of North and Central Europe will be the preacher and Sir Fa bian Ware, the Head of the Imperial War Graves Com mission, will read the Lessons and the Service will be taken by the Chaplain, Rev. C. H. D. Grimes. At the close of the Service the Last Postand the «Reveille» will be. sounded by the men who sound it every night at the Menin Gate and this will make a special appeal to all those in England and Abroad who have lost relatives in the late War. Some 50 members of the O. T. C., who will be in Ypres will be present at the Service and in addition several of the Headquarters Staff of the Imperial War Graves Commission and it is hoped some members of the Last Post Committee and some of the high Offi cials of the Town will also be present as well as some Officials from the Headquarters of the British Legion in London. In the afternoon a Reception will be given to the Bishop and other visiting Officials in the Pilgrim's Hall. A la suite d'une série de conférences données en Angleterre par M. L N. Murphy, d'Ypres, divers mem bres d'une association d'anciens combattants britan- niques, qu'il avait rencontrés la bas, sont venus a I'oc- casion des fêtes de Paques en pélerinage a Ypres. oü ils ont séjourné quatre jours. Le samedi de Paques ils ont visité les champs de 'oa- taille de l'Artois et de la Somme et le lieutenant-colo nel G. S. Hutchison, D. S. O.. M C., président de l'as- sociation des Machine Gun Corps y dévoila, en pre sence de nombreuses autorités frangaises, une plaque placée sur la fagade de la mairie de la ville d'Albert. Le Dimanche. après avoir déposé une couronne au Monüment aux Morts d'Ypres, ils assistèrent a une céré monie religieuse en l'église St Georges d'Ypres, con duite par le Rev. C H. D. Grimes, au cours de laquelle M. Goodwin, vice-président de l'association des Ma chine Gun Corps, procéda au dévoilement d'une plaque commémorative dédiée a la mémoire des anciens mi trailleurs britanniques. Cette cérémonie était rehaus- sée par la présence de M. le député Vanderghote, bourgmestre d'Ypres, d'un commandant du 3 de Ligne, représentant l'armée beige, et de la colonie Britannique d'Ypres. Après le service, toutes lés sociétés présentes. ac- compagnées de M. le bourgmestre, allèrent déposer des fleurs sous le Mémorial de la Porte de Menin. van den 8 tot den 14 April 1939 GeboortenDe Carne Rita, Recollettenpoort, 5, M. Haiglaan. 14A. Vervisch Karei. Recollettenpoort. 5, van Passchendaele. Vanhoudt Agnès, Recolletten poort, 5, van Bixschote. Moerman Daniel. Recollet tenpoort, 5, Augustinusstraat, 35. Vandeputte Yo- lande. Recollettenpoort, 5, van Poelkapelle. Blanc- kaert Renée, Recollettenpoort. 5. van Komen (B.). Milleville Henri, Recollettenpoort, 5, Veemarkt, 10. Ingelaere Esther, Recollettenpoort, 5. van Gheluvelt. Vandevyver Anne. G. de Stuersstraat, 1. Tytgat Ol- ga, M. Frenchlaan, 32. Lahaye Martial-Henri. Rijsel straat, 60. HuwelijkenVersaevel Andreas, wever, en Claeys Julienne, naaister, beiden te Yper. Versaevel Leon, monteerder en Heughebaert Rosanne, z. b., beiden te Yper. Debrouwer Arthur, gas werker en Verhaeghe Martha, z b., beiden te Yper. Malfait Lucien, werk man en Segier Maria, fabriekwerkster, beiden te Yper. Overlijdens Wildemeersch José. 1 jaar en 9 maan den, Dickebuschsteenweg, 83. Deknudt Raoul. 2 d., van Voormezeele. Dekeyser Maria, 61 jaar. z. b., echtg. Breine Joseph, Poperinghesteenweg, 8. Se- losse Sophie. 80 jaar. z b.. ongehuwd, Poperinghesteen weg, 8. Decock Rose, 4 dagen, van Brussel. Dervaux Gaston, 70 jaar, z. b., wed. Bouden Marie- Louise, Rijselstraat, 133 Tasseel Febronia, 86 jaar, z. b., ongehuwd. St Janshospitaalstraat 1. Woets Ludovica. 50 jaar. huishoudster, echtg. Leroy Romain, Blinde Liedenstraat. 3. HuwelijksbeloftenLouis Verschoore, fabriekwerker, te Yper en Elisabeth Salens, fabriekwerkster, te Ghe luvelt. Andreas Platteeuw. beenhouwer, en Irma Vandamme, z. b., beiden te Yper. Urbain Kinget, landbouwer, te Yper en Ida Lambert, landbouwster, te Zillebeke. Georges Dehaene autogeleider, en Ga- brielle Devos, winkeljuffer, beiden te Yper. Louis Vanaudruel, apotheker, te Waasten, en EJisabeth Le- percq, z. b., te Yper. Gustave Buysse aardewerker, te Yper en Martha Denys, dienstmeid, te Merkem

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 8