HET YPERSCHE- LA REGION D'YPRES Ziel missen 20 Année, N 3 15 Avril 1939 BIJVOEGSEL SUPPLÉMENT ZOMERUUR LAST POST Onthulling te Merckem van het Monument der Derde Legerafdeeling GROOTE MI5SIEWEEK Sf Jozefs Kerk der Pafers Karmelieten BEDANKINGEN Eervolte Onderscheiding WIE GAAT ER MEE Zondagrust Repos Dominical iwwnuwwwujwpisimpiniiiw Ingevolge de Koninklijke Besluiten van'22 Fe bruari 1926 en 15 September 1928 wordt de tijd met een uur vooruitgesteld in den nacht van Zaterdag 15 op Zondag 16 April 1939, te 2 uur (gewone wettelijke tijd) diè aldus 3 uur (zomer tijd) wordt. Vergeet dus niet nog heden avond, vooraleer slapen te gaan, alle uurwerken en horloges een uur vooruit te. steken. Vanaf Zondag 16 April aanstaande zal de dage- lijksche plechtigheid van den Last Post onder het Britsch gedenkteeken der Meenenpoort, eiken avond plaats hebben, zooals tijdens de voorgaande zomers, om 9 uur. La cérémonie quotidienne du Last Post sous le mémorial britannique de la Porte de Menin, aura lieu, comme au cours des étés précédents, tous les soirs, a 9 heures, a partir du Dimanche 16 Avril prochain. From Sunday 16 of April next, the Last Post will be sounded, by the British Memorial of the Menin Gate, every day at 9 p. m. as during the preceding summers. Zondag a. s. zal te Merckem de plechtige ont hulling plaats hebben van het Monument der Derde Legerafdeeling (3 D. A.) Deze onthulling valt samen met de 21D verjaring van den slag van Merckem, waarin het 3e D. A. zich heldhaf tig heeft onderscheiden. Het monument, naar het ontwerp van archi- tekt Georges Faniel, is eigenaardig en tevens sober van opvatting. Het bestaat uit een groote ruwe blok' granietsteen, geplaatst op een gemet seld voetstuk. In het graniet is een bronzen plaat ingehecht, die aan het wapenfeit herinnert. Het monument is gelegen aan den westkant der baan Yper-Dixmude, op de hoogte van km. paal 11, tusschen Langewaede en Het Hoekske Op de plechtigheid der onthulling zal het leger vertegenwoordigd zijn door een detachement van het 9" Linieregiment met muziek en klaroenen. De vlaggen van het 9C, het 11°, het 12" en het 14e linieregiment, het eerste jagers, het derde en het vijftiende artillerie, het tweede lanciers en het derde genie alsmede de vlaggen van het vierde jagers en het negende artillerie, die thans in het museum van het leger opgeborgen zijn, zullen op de plechtigheid aanwezig zijn. Deze afvaardiging van het leger zal per autocamions in den voor middag te Merckem toekomen. De deelnemende groepen van oud-strijders zul len met den trein van 8 u. 08 uit Brussel Noord te Dixmude aankomen te 9 u. 46. Hier zal door de afvaardigingen en broederbon den een hulde plaats hebben voor het monument van Luitenant-generaal Baron Jacques de Dix mude waar bloemen zullen neergelegd worden evenals aan het monument aan de gesneuvelden van Dixmude. Te 10 u. 30 vertrekken'de deelnemers per spe ciale tram naar Merckem, waar ze omstreeks 10 u. 45 aankomen. Te 11 uur wordt in de parochiale kerk van Merckem een plechtige Dienst gecelebreerd. Na den dienst, wordt te 11 u. 30 de stoet ge vormd; bloemen zullen worden neergelegd aan het Gedenkteeken aan de Gesneuvelden van Merckem, waarna de stoet zich naar het gedenk teeken der derde legerdivisie zal begeven. Te 12 u. 30 zal hier de plechtigheid der onthul ling plaats grijpen. Eere Luitenant-Generaal Préaux, voorzitter van het uitvoerend comité, zal er de fransche en Colonel geneesheer Vandérghinst, de vlaamsche redevoering houden, waarna Baron de Coninck de Merckem, burgemeester der gemeente, het monument zal in ontvangst nemen. Na de onthulling zullen het detachement van het negende Linieregiment de vlaggen, het mu ziek van het negende Linie, de afvaardigingen der regimenten, de afvaardigingen der broeder bonden met vaandels en de deelnemende maat schappijen voor het monument defileeren. Luitenant-generaal Denis, Minister van Lands verdediging, die het voorzitterschap van het Eerecomité aanvaard heeft, zal op de plechtig heid vertegenwoordigd zijn door Generaal Mi- chiels. Na de onthulling zal op het gemeentehuis te Merckem een ontvangst der overheden plaats hebben waarna hen een lunch zal worden aan geboden, wijl de «anciens der Fraternellen bij eenkomen in verschillende drankgelegenheden der gemeente en er in een gezellig samenzijn het middagmaal gebruiken. j Het wordt beslist een schoone en heugnisvolle dag voor Merckem en de bevolking zal zich on getwijfeld eenparig aansluiten bij de hulde ge- bracht aan degenen, die voor de bevrijding van I hun dierbaren grond, het opperste offer brachten. Het monument dat morgen onthuld wordt, zal voor de komende geslachten een glorievolle her innering zijn aan de heldhaftigheid van de der de Legerafdeeling. Het Comiteit is druk aan het werk om de groote Missie week van 16 tot 23 Juli voor te bereiden. De Iepersche Missienaaikrans. dank zij de Penning van den Missionaris heeft reeds een schoone hoeveel heid kleedingsstukken vervaardigd voor de heidenkin- derkens, seminaristen, hospitalen en moederhuizen in de Missies. Daarnevens heerscht een flinke bedrijvigheid in de naaikransen van al de parochies der Dekenij. Wat de Missiekermis betreft een onderdeel der Missieweek stellen zich vele Dames en Juffrouwen gewillig ten dienste van het Comiteit. Aan de Missietentoonstellingzullen de volgende Orden of Congregatiën deel nemende EE. Paters Capucienen. Karmelieten, Witte Paters, Scheutisten, Je- zuïten, Oblaten van Maria. H. Hart, H. Geest, Minder broeders, Benediktijnen van, Lopem en Paters van Steenbruggealsook de Kanunnikessen van den H. Augustinus (Heverlé) en de Witte Zusters van O. L. Vrouw van Afrika. Alles laat een groot succes voorzien voor leper's Missiewerk. Broederschap van 't H. Kind Jezus van Praag Tombola der Kinderen Dinsdag, 18 April, te 2 1/2 u.. in de S. Maartens- patronagezaal, Lange Meerschstraat. Al de kinderen zijn uitgenoodigd, samen met hunne moeder en familieleden. De kinderen die hunne communiebons nog niet heb ben ingediend, moeten het zoohaast mogelijk doen, on der gesloten omslag, met voornaam en familienaam. Vrouw Prosper Desaedeleire, geboren Marie Ver- schoore Heer en Vrouw Mdrcel Desaedeleire - Vervust en dochter Lydie Heer en Vrouw Gerard Devolder - Desaedeleire en dochter Yvonne Heer en Vrouw Florent Bruneel-Desaedeleire en kinders Jeannette, Richard en Jenny Heer en Vrouw Lucien Desaedeleire-Moerman en kinders Nini en Willy Heer en Vrouw Daniël Pyck-Desaedeleire en doch ter Jacqueline Vrouw Weduwe Jan Verschoore-Boone De familiën Desaedeleire en Verschoore, danken, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van Heer Prosper-Cornelis DESAEDELEIRE Echtgenoot van Vrouw Marie Verschoore en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. (1418) Mevrouw Maurice Gillis, geboren Maria Devos Mevrouw Weduwe Gaston Prum-Gillis Heer Gustaaf Gillis-Tanghe Heer en Vrouw Alfons Debever-Gillis, kinders en kleinkinders Heer en Vrouw Victor Gillis-Vermeersch en kinders; Heer en Vrouw Robert Vienne-Gillis en kinders Heer Charles Verplancke-Gillis en kinders Heer en Vrouw Jules Devos-Durnez en kinders Heer en Vrouw Leopold Baekelandt-Devos en zoon; Heer en Vrouw Lucien Dewanckel-Devos Mevrouw Weduwe Joseph Bonnet-Devos en dochter; Heer en Vrouw Leon Devos-Vanwelden en kinders De familiën Gillis, Lauwyck, Devos, Aeck, danken, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van deelneming hen betuigd tijdens het afsterven van Heer Maurice-Antoon GILLIS en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. (1417) Heer en Vrouw Ferdinand Bories-Descamps Heer en Vrouw Michel Bories-Eggermont Heer en Vrouw Louis Margot-Bories Heer en Vrouw Raymond Bories-Peeters; Heer en Vrouw André Bories-Devos De familiën Laurie, Bories, Verstraete. Devos, danken, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van Vrouw Weduwe Théophile BORIES geboren Lucie-Octavie LAURIE hunne teergeliefde moeder, schoonmoeder en bloedver wante en tevens voor hunne tegenwoordigheid óp de begrafenis. Vrouw Prosper Maertens, geboren Anna Desmedt en familie, danken, langs dezen weg, de vrienden en ken nissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdes het afsterven van hun teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader en familielid. Heer Prosper MAERTENS en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. (1425) Bij Koninklijk Besluit van 7 April 1939 wordt de Gouden Medaille der Orde van Leopold II verleend aan Mijnheer Polydore Andries, kerk bediende van St Maartenskerk te Yper, als be looning voor meer dan 50 jaar goede en trouwe diensten. Wij wenschen dezen voorbeeldigen kerkbe diende van harte proficiat. Voor de excursie naar de groote Missiekermis van Kortrijk, op Woensdag 19 April, hebben zich talrijke Dames en Juffrouwen laten inschrijven bij Mevrouw Flamey, Wenninckstraat, 6. Nog enkele plaatsen zijn beschikbaar in de mooie autocars van Kosmos De lijst der toe tredingen 8 fr. per persoon wordt definitief gesloten op Maandag 17 April. Wij herinneren aan alle deelneemsters dat de autocars op de markt zullen vertrekken te 2 u. stipt en terug zijn in leper 's avonds om 8 uur. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 April, om 8 uur, in Sint Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Martha WIJFFELS Echtgenoote van Heer Hector Corneillie Pennestraat, 31bis. (1411) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 April, om 8 uur, in Sint Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Alphonse KERRINCKX gewezen koster der Parochie, (1419) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 April, om 8 1/2 uur, in de kerk van. het O. L. V. Hospitaal,tot zielelafenis van Mevrouw Marie-Louise HOORELBEKE afgestorven huisvrouw van Heer Arthur Vermink vanwege de familie Vermink en Hoorelbeke. (1426) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 16 April, om 9 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Quirin STRUMANE (1420) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 16 April, om 10 uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Louise BENÓOT Huisvrouw van Heer Jules Vanraes. (1421) De familiën J. Moulaert en E. Merlevede noo- digen vrienden en kennissen uit de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gelezen worden op Zondag 16 April, om 11 uur, in Sint Maartens- kathedraal, tot zielelafenis van den Heer Jozef MOULAERT. (1422) Les families J. Moulaert et E. Merlevede prient les amis et connaissances de vouloir assister a la MESSE qui sera célébrée le Dimanche 16 Avril, a 11 heures, en la Cathédrale St Martin, pour le repos de l'ame de Monsieur Joseph MOULAERT Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 April, om 8 uur, in Sint Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Theophiel BORIES-LAURIE en zoon Achille. (1423) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS te willen bijwonen die zal gezongen worden op Zondag 23 April, om 9 uur, in Sint Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Albertine DEPUYDT Echtgenoote van Heer Daniel Derez. (1424) De Apotheek van La Pharmacie de Mr VANDAMME Rijselstraat oRue de Lille is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 16 April Dimanche 16 Avril van 8 tot 12 uur en van 13 tot 19 uur

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 9