Cinema «Oud Yper» To u r a, Godin der Wildernis La Route Enchantée Luisterlijke Kermis 3 Kinderfeest der Officieeie Scholen Stad Yper Dixmudestraat ROYAL TAILOR Vrijdag 19, Zaterdag 20, Maandag 22 Mei, te 8 u. Zondag 21 Mei, te 2 en 5 uur doorloopend. Avondvertooning te 8 uur. Deze week, twee groote succesfilms, waaronder een prachtige productie GEHEEL in KLEUREN Groote fransch gesproken film met de beeldschoone Dorothy Lamour en Ray Milland. Een triomf voor de kleurfilm. TOURA, DÉESSE DE LA JUNGLE. o Daarbij nog Groote en zeer lustige fransch gesproken film. met den beroemden Radiozanger Charles Trenet, bijgenaamd DE ZINGENDE DWAAS. ECLAIR JOURNAL Kinderen toegelaten. De vrienden van het officieel onderwijs geven elkaar rendez-vous Zondag 21 Mei, te 3 uur in den Stads schouwburg. Er bestaat geen twijfel of het kinderfeest, dat weer voor een bomvolle zaal zal doorgaan, zal de moeilijk sten bevredigen. Iedereen kent het succes van dit jaar op filmgebied SneeuwwitjeWelnu de opvoering van dit sprook jesstuk staat alleen' reeds borg voor een flink succes, succes dat des te meer zal verdiend zijn. daar alle medespelers en speelsters, hoe klein ook. leerlingen zijn der officieeie scholen Dit spel alleen, dat 3 uur duurt, loont de verplaat sing. Ook voor muziekopluistering, waaronder sneeuw witje-aria's, zal gezorgd worden. Gezien de groote onkosten, waarvoor de inrichters staan, die geen moeite voor een schitterend vertoon hebben gespaard, acht het bestuur zich jammer ver plicht, de prijzen der plaatsen ietwat te verhoogen. Dit mag echter geen reden zijn voor mogelijke thuisblijvers. Wie het officieel onderwijs genegen is, moet het als een plicht beschouwen, op het kinderfeest tegenwoor dig te zijn. Voorbehouden plaatsen 3 fr. Gewone plaatsen2 fr. Kinderen1 fr. Leden der officieeie scholen 0,50 fr. Te verkrijgen Saumon«Concordia». «Ontvoog ding», bij 't bestuur en aan den ingang van den Schouwburg. HET BESTUUR. O opgeluisterd door Muziekkorpsen en Radiomuziek. ZONDAG 21 MEI Om 3 J uurVelokoers voor beginnelingen B. W. B. 55 km. 400 fr prijzen en talrijke schoone premiën. Om 3 uur Vuurvogelschieting In de Pompier 150 fr. prijzen. Bal ter herberg De drie Snoeken Prijskampen op den Teerlingbak ter herbergen De drie Snoeken», De Olifant en Café de Londres Prijskamp op den Rpssischen Biljart bij Omer Van- devivere In den Nieuwen Openbaren Hof 50 fr. prijzen. MAANDAG 22 MEI Om 6 1 uur: Velokoers.voor beginnelingen B. W. B. 40 km. 300 fr. prijzen. Groote Schieting op de liggende pers bij Omer Van- devivere. Om 8 uur Prijskamp in 't Bieden in de «Cour de Bruxelles 75 fr. prijzen. Na de velokoers: loopkoers voor kinderen van 10 tot 12 jaar (20 fr. prijzen) en jongelingen van 12 tot 15 jaar (30 fr. prijzen). De Ware Gilles van Aalst len van het Reuzelied den rondedans omheen de reuzen aanvingen. Dit kleurrijk slottafereel is telkenjare een onvergetelijk oogenblik. De Ypersche Carnavalstoet 1939 is waerom voorbij. Hij was op buitengewone wiize geslaagd en ongetwijfeld verreweg de schoonste die we tot nog toe te aanschouwen kregen. Alle groepen waren om ter prachtigst, deftig en net, en wis selden elkander op gelukkige wijze af. Dank zij de ervaring door het Comiteit opgedaan is de Ypersche Carnavalstoet uitgegroeid tot een prachtig volksfeest dat van uren in 't ronde de toeschouwers te Yper doet samenstroomen, de kleine nering ten bate. Daarom zeggen we dank, duizendmaal dank. aan het wakkere Comueit dat onder het voorzitterschap van den sympathie ken heer Aimé Gruwez, dit schitterende feest, Waaraan we zooveel genoegen hebben beleefd, heeft ingericht. Dat het comiteit verzekerd weze dat het de algeheele goedkeuring van de gansche bevolking wegdraagt en voorts op de medewer king en den steun van allen mag rekenen. Na den stoet werden de voorzitters der maat schappijen, evenals de afzonderlijken op het stad huis ontvangen. De Heer burgemeester Vander- ghote dankte de maatschappijen van Aalst, Kort rijk, Oostende, Heule, Lokeren, Hamme.Reninghe, Coxyde, evenals de afzonderlijken van Rijsel en Kortrijk die naar Yper gekomen waren om onzen Carnavalstoet op te luisteren, en hoopte dat zij van het bezoek en het onthaal in onze stad een gunstig aandenken zouden bewaren. Hij dankte eveneens de Ypersche Maatschappijen om hun jaarlijksche medewerking en wenschte het Co- De Ware Kortrijkzanen miteit geluk om het schitterend welslagen van het feest, dat ongetwijfeld het schoonste is dat wij tot nu toe hebben gekend. De heer Aimé Gruwez zegde namens het in- richtingscomiteit dank aan het Stadsbestuur om den steun dien het verleenthij dankte de leden der Jury, die telkenjare met offervaardigheid hun zeer kiesche taak vervullen evenals de afgevaar digden van Thourout en Oostende die den stoet kwamen bijwonen met het doel groepen aan te werven. Hij wenschte al de deelnemers zonder onderscheid geluk om hun prachtige prestaties. De heer arrondissementscommissaris Clincke- maille, voorzitter der Jury. zegde hoe bijzonder moeilijk de taak der Jury dit jaar is geweest om de groepen, die allen om ter schoonst waren, volgens verdienste te klasseeren. Hij hoopte dat de klasseering niettemin een ieder zou bevredigen en gaf daarna kennis van den uitslag der werking van de Jury. Tot slot werd overgegaan tot de overhandiging van de fanions aan de eerst geklasseerde maat schappijen van elke reeks, en van de gedenkpen ningen aan de afzonderlijken. UITSLAG VAN DEN WEDSTRIJD Eerste Reeks 1. Plechtige uitstap van een Oostersch Vorst. 2. De Lustige Flierefluiters en Damen, Heule. 3. Carmen, Kortrijk. De Moderne Typen, Kortrijk. 5. Het Zwi jn leidt den Beenhouwer. Oostende. Tweede Reeks 1. De Mephistos, Heule. 2. De Jager uit Alaska. 3. Groep van Reninghe. 4. Groep Chineezen, Lokeren. 5. De Ware Kortrijkzanen. 6. De Ware Gilles, Aalst. 7. De Lustige Troubadours, Kortrijk. Derde Reeks Sneeuwwitje, Koksijde. Vierde Reeks 1. De eerste Stappen van 't Kind. Fraternité. 3. L'attente. 4. Déesse Cambodge. 5. De Verzorgster van Beatriske. 6. De Fakir. 7. Fierté. 8. De Wezel die Eieren rooft. 9. Chariot. 10. De Koningin der Bloemen. 11. Marquis et Marquise. Buiten Wedstrijd Hartedief, Yper De Ypersche Schotten De Reus Goliath, Yper. HET AVONDFEEST 's Avonds te 8 uur trad de groep Mephisto's uit Heule in onzen Stads schouwburg op met een 'eer gevarieerd program ma dat een bomvolle zaal had gelokt. De verschillende dans- nummers die met veel sa menhang werden uitge voerd en telkens met een kunstige pyramiede be sloten, behaalden veel succes. De clowns Freddy en Beby verlustigden-op aan gename wijze het publiek en 't schijnt dat de kleine kleuters Maandag op school beter wisten te ver tellen van de klucht bij den fotograaf en van de plaats waar Hol - land lag, dan ze hun les wis ten op te zeggen. Het acrobatisch werk, dat werd vertoond, was voor liefhebbers prachtig werk, dat ongetwijfeld veel oefening vergt en dan ook op bijzondere wijze werd toegejuicht. De plastische beelden waren als zoovele spre kende tafereelen die op wonderschoone manier waren uitgebeeld. Tusschenin zong de jonge heer Georges Pieters, met een mooie stem begaafd, opvolgentlijk Moedershuisvan Blaes, Invocation a la Nature» uit «Werther» van Massenet, Aria uit «Jozef in Egypte» van Méhul, en eindelijk Mon Coeur t'appelle dat op stormachtige wijze werd gebisseerd. De heer Aimé Gruwez feliciteerde de jonge heer Pieters en dankte de mooie groep der Me phisto's uit Heule om den aangenamen avond die ze ons hadden laten doorbrengen. Hij richtte een bijzonder woord van dank tot den heer Van- deleene. die de leiding van deze tuchtvolle groep waarnam Tous nos complets sont faits de telle que mème plusieurs années d'usage ne peuvent altérer leur ligne, leur coupe et leur cachet. Vous pourrez les user jusqu'è la corde, vous ne pourrez rien contre leur élégance. Et cela est vrai pour no vête- ments d'hommes, de dames ou d'enfants, faits d'avance ou sur mesures. Costumes depuis395 Frs Manteaux de Dames depuis 495 Frs Complets pour Gar^onnets depuis225 Frs 65 - 67, Rue Nationale - LILLE.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 3