25, Boterstraat - YPER LE GANT Het best aanbevolen voor HOEDEN Breukbanden met of zonder staal, matige prijzen. Buikbanden Zwangerschap, hangbuik, lendenpijn, vlottende nier A derspat kousen Naar alle keus LASTEX Rekbaar in CORSETS en BORSTHOUDERS op maat. 5 YPRES SWIMMING CLUB o Op Dinsdag 30 Mei, om 7 uur, eerste oefening voor de leden van Ypres Swimming Club. Men kan zich lid maken, den Dinsdag en Donderdag van 7 tot 8 uur 's avonds in 't stedelijk zwemdok, of bij den Secretaris André Versailles, advokaat. Malou- laan. 't Lidgeld is dees jaar vastgesteld als volgt Voor jongelingen en meisjes, beneden de 18 jaar 10 fr. 's jaars. Voor volwassenen 20 fr. 's jaars. Yperlingen, steunt de zwembeweging in onze stad. zwemmen is de gezondste en nuttigste aller sporten. PALERMO. De Voetbalwedstrijd der Cafébazen en Hotelbedienden Zooals aangekondigd werd de jaarlijksche voetbal wedstrijd tusschen de Cafébazen en de Hotelbedienden niettegenstaande het slechte weder, op Maandag 15 Mei betwist. Inderdaad, reeds in den vroegen morgen viel de re gen om zeggens met gansche emmers om daarna met het middaguur op ie klaren, zoodat wij reeds hoopvol dachten het w. ermakertje voor zijn schoon gebaar te moeten danken. Het moet zijn dat deze gunst ons niet was voorbehouden, want 't was onder een geweldigen regen dat wij ons op het gestelde uur. stoetsgewijze begeleid van enkele muzikanten, naar het speelter rein begaven We bemerkten onderweg dat de opgekomen menigte om de big-match te aanschouwen reeds hier en daar op café ongeduldig naar de komst van de spelers scheen te wachten. Met een weinig vertraging werd de match aldus aan gevangen en op eene faire manier betwist, tot genoe gen van de inrichters evenals van de toeschouwers. De toss werd gewonnen door de Hotelbedienden, zoo dat de Herbergiers mochten aftrappen. Van weers kanten werden er aanvallen gedaan zoodat de rust met 1-1 intrad en de 3-2 zege door de Hotelbedienden werd behaald, waarna hun den prachtbeker geschon ken door de Firma Sigaretten Boule d'Orwerd overhandigd. Door het feit dat de match betwist werd op eene weide gelegen vóór het café «Stade Yprois». werden onder de toeschouwers opmerkingen gemaakt, doch wij houden liaan er op te wijzen, en terecht, dat alle mo gelijke verwijtsels a3n het adres van het Comiteit van C'. S. Y. ais ongegrond dienen beschouwd te worden, êii wij de eersten zijn om te bekennen dat de genomen maatregel ïechtvaardig was. En aldus en digde nogmaals een «Scaooo: dag v >o: de Cafébazen en Hotelbedienden op een vriendschap pelijk afscheid van al diegenen welke aan het welluk- ken van deze match, het hunne hebben bijgedragen Centrefoor. DE YPER8CHE BOLDKR^ II FEEST Het peloton van 't Postje, dat den Kampioentitel veroverde, met Voorzitter Tavernier en Federatievoorzitter Val. Seys. HECHTS Groepsfoto na de huldiging van M. Val. Seys als Voorzitter der IJoldersfederatie. Op de eerste rij de Voorzitters der Boldersmaatsctuyjpijen. De bolders waren zooals telken jare op O. H. Hemel vaart in feest, 't Is immers op dezen dag dat de kam pioenen gevierd worden 't Postje werd dan ook op zijne beurt gehuldigd omdat dit peloton den titel voor het jaar 1938-39 verworven had. Rond 17 ure kwamen de bolders van de verschillende maatschappijen te zamen in het lokaal dat voor de ge legenheid mooi v,ersierd was. De tra had insgelijks een feestelijk uitzicht gekregen. Aan de eeretafel hadden plaats genomen de Heer V. Seys. met de Voorzitters Heeren Tavernier (Postje), Salomez (Bascule), Ververken (Katholieke Kring). Vierstraete (Statie). Devos (Coo). De H. Valère Seys. Eere-Voorzitter der Federatie, kwam dan eerst aan het woord om het winnend pelo ton geluk te wenschen en in enkele gepaste bewoor dingen wist hij de'aandacht der aanwezigen te. trek ken op het verloop van het kampioenschap, dat dit jaar vinnig betwist werd en ons bijna een extra-match te zien gaf tusschen het Postje en de Statie. Na den spelleider H. Noyez op zijne beurt gelukgewenscht te hebben, overhandigde hij vervolgens den mooien beker aan den H Tavernier, voorzittér van de gevierde maat schappij. Deze bedankte de bolders voor hun goede op komst en verklaarde meteen dat de eer, die hem te beurt viel, veeleer aan den spelleider met zijn bolders toekwam. Hij besloot met den wensch uit te drukken de bolders van het Postje nog dikwijls den titel te zien behalen. Nadien kwam de H. Janssens aan het woord en drukte zich in volgenden zin uit Geachte Vrienden - Bolders, Na de huldiging van het zegevierend peloton, zal het wel niet misstaan 'eenige belangstelling te wijden aan het tienjarig bestaan van het Ypersch boldersverbond, dat in 1929 gesticht werd. Indien ik het goed voor heb. dan zal de huidige Federatievoorzitter van die vijf maatschappijen wel aan de basis geweest zijn van dit huidig boldersverbond: ik noem de H.-Valère Seys. De eerste bolling had op 16 Oktober 1929 plaats tus schen het Postje en den Katholieken Kring De rege ling bestond alsdan van twee partijen van 10 punten op drie te winnen om één klassementpunt op zijn ac tief te kunnen plaatsen. Sedert 1930-31 gaat de partij voor 25 punten op. Iedereen zal wel eéns nieuwsgierig zijn om te weten door welke pelotons de eerste beker wedstrijden gespeeld werden POSTJE Baekelandt, Soete J.. Vancoillie. Van Bra bant, Deknudt G.. Vanmarcke. Vandenbussche. Van Doolaeghe. KATHOLIEKE KRING Verkinderen, Flamey. Dela- haye, Tavenier, Ververken. Seys V.. Leuridan R.. Ver- savel BASCULESalomé, Maddens. Vanderghinste. Nor man. Favorel. Desmet. Declercq. Vasseur. STATIE Berez D., Vierstraete. Rubben Leon. Cor- nette. Bruneel. Compernolle. Demuynck. Benoot C. COO Noyez, Devos, Vandepitte, Vanoudenhove. Mou- laert, Bouchaert. Decrock, Janssens. Wat de kampioenschappen aangaat, deze werden achtereenvolgens gewonnenin 1929-30 door Bascule, die den eersten beker behaalde om tweemaal naeen- volgens gezegevierd te hebben Nadien werd er ieder jaar een beker aan het winnend peloton toegekend: in 1930-31. Katholieke Kring: 1931- 1932, Katholieke Kring ('t jaar van het manneke van Toerkonje) 1932-33. Katholieke Kring, 2"' prijs Statie: 1933-34. Katholieke Kring, 2° prijs Postje1934-1935, Postje, 2e prijs Statie1935-36. Postje1936-37. Coo 1937-38, Statie 1938-39, Postje. Na deze statistische gegevens opgesomd te hebben, blijft er echter nog iets aan al de vrienden-bolders klaar voor oogen te leggen. Indien de verstandhouding der maatschappijen zoolang aaneengeschakeld bleef, indien de wedstrijden altijd op een sportieve wijze be twist werden, indien de boldersliefhebbers de vriend schapsbanden nauwer- toesloten, in een woord indien Huis DENISE Alswanneer de H. Maes R., sekretaris van de Statie bolders, den mooien bloemtuil aan den H Valère Seys overhandigde, werd deze uitbundig toegejuicht. Hij be dankte al de bolders voor hun schoon gebaar en ver klaarde deze lofbetuigingen niet te verdienen. Hetgeen ik meest beoogd heb, zoo sprak hij, is de bolderssport in stad zoo bloeiend mogelijk te maken, de bolders aan gename uren te verschaffen en ijveren om de Federatie zoolang mogelijk in stand te houden. Hij drukte dan ook den wensch uit het kampioenschap nog lange jaren te zien betwisten. Deze wensch werd door al de aan wezigen ten volle beaamd. Onder het ledigen van een lekker glas. verbleven de bolders nog enkelen tijd in gezellig samenzijn onder een en zoo verliep de boldersmestdagin de beste stemming. En nu tot het toekomend kampioenschap alsook voor Zakking van maag en darmen. hoogte en breedte. SPECIALITEIT VAN Draagt tie CIUMIIIKV Warner's nieuwigheden. ATtijtl tie laatste mode Bezorg de slanke lijn de boidersfederatie stevige grondvesten had, dat alles heb bén' wij aan Federatie-voorzitter Valère Seys te danken, die door zijn milde tusschenkomst het mogelijk gemaakt heeft ieder jaar een bekerbolling in te rich ten Zeker werd de H. Seys door de wederkeerige maat schappij-voorzitters en besturen in zijn onderneming gerugsteund, doch de samenhoorigheid dichter aaneen te snoeren, was zijn bijzonderste oogpunt, iets waar in hij dan ook uitstekend geslaagd is. Om dit gebeuren op treffende wijze te vieren, hebben de maatschappijen eensgezind besloten den Federatie voorzitter ter gelegenheid van de bekerviering op zijne béurt te huldigen en bieden zij hem dan ook in naam van al de aangesloten boldersliefhebbers deze bloemengarve aan. als aandenken van zijn tienjarig voorzitterschap. Moge dit nederig gebaar, Mijnheer Valère (zooals de bolders Ued. gewoonlijk noemen), een aanmoediging wezen om het verbond zooals voorheen genegen te blij ven en te zorgen dat de boldersport in de stad Yper moge verder bloeien en groeien. Leve de H. Seys Leve de Federatie Leve de bolders! Men aanvaardt alle HERSTELLINGEN.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 5