WIE LR Ij DEN 6 BIJ C. X. ■AdtèNcc Verslag over het Voetbaljaar 1938-39 VOETBALNIEUV^S - VLAMERTINGHE EEN GROOTE WEDSTRIJD JJywielen Salvator I)r Algemeene Verga cfe jaar- Zaterdilg U ging in het riWtiNcontinental liiksche vergadering door van C. S Y. De heer Voorzitter V. Seys opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom. Hij gaf vervolgens het woord aan den heer Janssens. secretaris, die een zeer uitgebreid overzicht gaf over de verrichtingen van de verscheidene ploegen gedurende het verloopen sei zoen. Na hem gaf de heer Indervuyst, schatbewaarder, kennis van de ontvangsten en uitgaven van de club. waaruit bleek dat de rekeningen sluiten met een nog aanzienlijk tekort, alhoewel er een lichte verbetering is tegenover den toestand van verleden jaar. Onder handgeklap dankte de Voorzitter, de heeren secretaris en schatbewaarder, om de uitgebrachte ver slagen evenals om de ijvervolle toewijding die zij ge durende het verloopen seizoen in het volbrengen van hun lastig ambt hebben aan den dag gelegd. Vervolgens werd overgegaan tot de herkiezing van een deel van het bestuur de 11 uittredende leden wer den bij algemeene instemming herkozen en de Heeren Marcel Symoens en Tom Brown als nieuwe bestuurs leden aangesteld. Om te sluiten werd een grondige bespreking gehouden betreffende de vooruitzichten voor het aanstaande sei zoen. De slechte toestand der kas is een rem voor al de plannen die het bestuur zou voornemens zijn uit te voeren en er zal naar middelen uitgezien worden om het bestaande tekort te dekken De dagen en uren van training zullen eerstdaags vastgesteld en aan.de spe lers bekend gemaakt worden. De voorzitter sluit de vergadering met een warmen oproep tot de spelers om door goede verstandhouding en innige samenwerking de geliefde kleuren van C.S.Y. te verdedigen en dikwijls te doen zegevieren gedurende het aanstaande seizoen. Het Bestuur van zijnentwege zal niets onverlet laten om de spelers in de goede rich ting te leiden en hunne pogingen te steunen. 5 Geachte Leden, Om aan de loffelijke gewoonte geen afbreuk te doen, overziet de rood-witte voetbalfamilie jaarlijks den algemeenen toestand van de maatschappij om. zoowel op moraal- als financieel gebied, de noodige gevolg trekkingen aan te Stfljflén. Vallen wij maar recht streeks met de deur"in huis en verklaren wij zonder dralen dat het seizoen niet al te rooskleurig begon en dat zwartkijkers, gedurende de oefeningswedstrijden, ons reeds naar II B zagen verhuizen. Doch zij hadden zonder onze jongens gerekend, die van meet af aan getoond hebben dat zij de besten waard zijn en ons op mooie uitslagen hebben vergast. Ware het niet dat zij een kleine inzinking gekend hebben, om dan nog en kele matchen met één doel verschil te verliezen, dan bekleedden wij thans zeker de vierde of de vijfde plaats in stede van de negende, die ons definitief toegekend werd. Derde speciaal heeft, zooals voorgaande seizoen, hoogten en laagten gekend, doch onze reservisten mogen toch nog op een bevredigende vijfde plaats bo gen. Eindelijk hebben de juniors, waarvan het een nieuwe samenstelling gold, voor een eerste optreden toch nog op de voorlaatste plaats kunnen eindigen. In een woord mogen wij van onze spelers zeggen, dat zij hun kleuren goed verdedigd hebben en zij verdie nen dan ook onzen besten dank en welgemeendste ge- lukwenschen. Ten einde beter de verrichtingen van ieder elftal van nabij te beschouwen, laten wij eens de cijfertaal spreken. De juniors speelden 12 matchen, wonnen er 2 en ver loren er 10, doelgemiddelde16 vóór, 66 tegen, of 0.24 4 punten. Dit elftal moest op de diensten van 19 spelers beroep doen. Debeck. Depoortere, Dumalin Cam., Boudry speelden 12 matchen, Deruddere en Soete 11, Dehaene Marcel 10, Samyn en Vandenberghe 9. Gryson 8, Duprez F. en Sedeyn 6. Crepeele 4. De- plancke. Wenes en Witdouck 2, Coppens, Decheiver en Maes 1 De zestien doelpunten werden door de volgende spelers aangeteekend: Soete 6, Debeck, Duprez F., Sedeyn en Vandenberghe elk 2, Boudry en Gryson elk 1. Vier strafschoppen werden toegekend, één in ons voordeel, nevengezonden. en drie tegen welke in doel omgezet werden. Derde speciaal eindigde met volgende cijfers 20 matchen, 8 gewonnen, 7 verloren, 5 gelijke spelen, 55 vóór, 47 tegen, 21 punten doelgemiddelde 1.29. Hoe eigenaardig het ook schijne. 't is enkel in de terug matchen dat de specialers zich op buitengewone manier hebben onderscheiden. Immers zij telden amper 5 pun ten op 10 matchen na de heenmatchen, 't zij 1 gewon nen. 2 drawn's en 7 verloren, doch het gelijk spel 3-3 tegen Kortrijk Sport werd nadien in forfait omgezet. Vervolgens werd er niet meer verloren, zij boekten 4 gelijke spelen en 6 overwinningen? waarvan één door forfait op Deerlijk, 't zij 16 punten of vier maal zoo veel als in de heenronde. Om dit te bewerkstelligen na men niet min dan 39 spelers aan de verschillende wed strijden deel Rubben 17. Devloo 16, Anseeuw 15, Coeckelbergs V. en Devos J. 14, Becquart 13, Duprez F., Naudts en Versailles A. 11, Versailles G. 9, Alle man 8. Devos en Gryson 7, Coffyn A., Maes en Rotru 5, Bartier 4. Dehaene M.. Dezutter. Lesage en Samoy 3, Boudry. Claeys L., Croes, Hoeck en Sedeyn 2, Coffyn JDepoorter. Vercouter, Lieveyns, Vanbost, Bennett, Dewilde, Vandenberghe, Dumalin M., Dumalin C„ De beck. Deruddere en Hertogs 1. De doelen werden aangeteekend door Devos J. en Devloo 11, Alleman 7, Becquart en Naudts 4, Devos F. 3. Dehaene M., Gryson, Rotru 2, Sedeyn, Duprez. Croes. en de tegenpartij 1. Doch dit laatste doel mag niet in rekening gebracht worden vermits het aangeteekend werd gedurende de partij Yper-Kortrijk Sp., die aan den stand 3-3 werd geschorst, als gevolg op het onge luk overgekomen aan een speler der Leiezonen. Het zelfde moet gezegd worden van twee doelen door De vloo en Rotru gedurende deze partij aangeteekend. Wat de strafschoppen betreft, speciaal moest er 7 voor zijn rekening nemen, daarvan vlogen er 5 binnen, 1 nevens en 1 werd gehouden. 6 penalties werden tegen speciaal gefloten, daarvan werden 2 doel, 2 gehouden en 2 nevens gezonden. Tweede afdeeling besloot het seizoen met volgende getallen 26 matchen, 10 gewonnen. 13 verloren, 3 drawn's, 60 doelen vóór. 72 tegen, 23 punten, doelgemiddelde 0,83. In tegenstelling met derde speciaal heeft de eerste ploeg de mooiste uitslagen in de heenronde ver wezenlijkt. 15 punten bekomen op 13 matchen, waar van 6 gewonnen, 3 gelijk en 4 verloren. In de terug wedstrijden 8 puntwr veroverd op 13 innwben. waarvan 4 gewonnen en 9 verloren. Om d^ rojgt-wiüe.ploae samen te stellen wedden la spelers opgproeptii^De *2(g ontmoetingen .werden door kapitein Cberchye, keeper Sonneville en centervoor Dumalin M. bijgewoond. Gau- quie. Godderis. Vandamme, Versavel, Ververken 24. Beddeleem en Ossieur 21. Lesage 19, Rótru 12. 'Vanse- venant 7, Devloo 3, Soete 2. Debeck. Versailles A. en Dehaene M. 1. De doelen werden als volgt binnenge- zonden Beddeleem 16. Dumalin 15, Cherchye 12. God deris 5, Ververken 4, Ossieur en Rotru 2. Gauquie. Vandamme. Vansevenant en de tegenpartij 1. In zake strafschoppen melden wij er zes in ons voordeel, waar van 4 in doel omgezet en 2 gehouden werden. Tegen ons werd 2 penalties gefloten, waarvan 4 gehouden en 1 binnengezonden werd. - - v- Als vriendenmatchen hebben wij voor tweede aan te stippen Yper 3 Poperinge 5. Poperinge 5 Yper 1. Yper 4 Marcq en Baroeül 3, Veurne 2^ Yper 0;',voör derde speciaalYper 2 Militairen Westroozebeke 3, Yper 1 Poperinge 3, Poperinge 5 Yper 1. Ziedaar, geachte leden, wat ons het vervlogen sei zoen gebracht heeft Zooals hooger op vermeld, mogen de uitslagen ons eenigszins bevredigen. Iedereen heeft het zijne bijgebracht om de ëer van de club hoog te houden. Indien de spelers' op de eerste plaats dienen bedankt te worden, mag men ook niet vergeten dat het Bestuur, met voorzitter Valère Seys aan het hoofd, insgelijks alles in 't werk gesteld heeft wat maar mo gelijk was, om de elftallen te stennen en de vriend schapsbanden onder de spelers te bevorderen. Wij drukken dan ook den wensch uit dat het toekomend voetbaljaar van meet af aan met denzelfden geest zal aangevat worden, de rood-witte kleuren ten bate. De Secretaris, Janssens. Om het voetbalseizoen prachtig te sluiten heeft het bestuur van S. K. Vlamertinghe besloten een gala in te richten. Inderdaad op Zondag 28 Mei (Sinksen) hebben de lokalen de uitstekende ploeg van 't 9' Linieregiment Brussel uitgenoodigd om de repliek te geven aan een Keurploeg van Zuid-West-Vlaanderen. Nutteloos zeker u de ploeg van 't 9" Linie voor te stellende beste militaire ploeg van 't oogenbliksamengesteld uit- sluitelijk uit spelers van Eere-. le Divisie en Promotie is de groote Favoriet voor de Finaal van 't kampioen schap van 't Garnizoen Brussel, waarin ploegen zooals het 14'" Artillerie, het 3e Vliégwezen. Finalisten van den Beker van den Koning, uitgeschakeld werden. In de ploeg van 't 9t vinden we onder meer Andries (F. C. Mechelen), Deprins (S. C. Afiderlecht)Van Looy (C. S. Vorst), de grootste goalgefter van den K. B. V. B.. alle drie Internationaal Militairen, Planckaert (C. S. Schaerbeek), Borremans en Van Dyck (Cercle Halle) kampioenen in Bevordering B. enz... enz... De keur ploeg die tegen die tenors zal uitkomen'is heel moeilijk samen te stellen het Bestuur van S. K. Vlamertinghe heeft zich nochtans de deelname verzekerd van de .beste spelers van F. C. Poperinghe, C. S. Yper, F. C. Bizet. F. C. Komen en S. K. Vlamertinghe, noemen we onder meer: Sansen gebroeders (F. C. Poperinghe). Wall (F. C. Poperinghe), Thorn. Veys (S. K. Vlamertinghe), Verleure gebroeders (Bizet) enz... enz... Geen enkel sportliefhebber van de streek zal dus die gala willen missen, de gelegenheid van de beste voetballers van ons land, in ons gewest, aan 't werk te zien is te zel den voorwaar. rPt Aftrap om 4 uur stipt Algemeene ingang3 fr. Op Sinksen alle sportliefhebbers naar Vlamertinghe BtJ DE BEROEPSRENNERS Lode Janssens schijnt onklopbaar vierde zege te St Gillis-Dendermonde. Niet min dan 87 rijders verschenen aan den start. Na geweldige jachten weten zich 3 renners op het einde der koers los te werken, en Lode Janssens. in schitterende form, weet zelfs Vandenbroeck en Van Hove te lossen en alleen tere* te komen met een hon derdtal meters voorsprong. De uitslag 1. L. Janssens 2. Van den Broeck op 30"; 3. V. Hove op 1 lengte4. Moerenhout op 45" 5. Fleur- bay op 1 wiel; 6. Horemans 7. Bonduel8. Deloor G.; 9. Lauwers 10. Debruyn. Toubeau klopt zeven man in den sprint te Zinnik. 36 renners waren opgekomen. Zeven renners" be twistten samen den sprint door den rappen Toubeau met 1 lengte gewonnen. De uitslag1. Toubeau, 185 km. in 4 u. 51' 2. De- mond op 1 lengte3. Dedonder4. Decaluwé; 5. Ver- beke; 6. Seynaeve7. Croon8. Dubuisson; 9. Thys; 10. Pappens. Paul Maye, de snelste in Parijs-Angers Disseaux op de vierde plaats. Na de eerste helft vormde zich een peloton op kop van 7 renners, die dan ook samen den sprint betwistten. De Belg Disseaux, de eenigste landgenoot in den strijd, werd vierde. De uitslag1. Paul Maye. 310 km. in 9 u. 06'50" 2. Lauck 3. Le Golff4. Disseaux (Belg); 5. Fontenay; 6. Lemaire; 7. Goasmat. W. Vissers wint Parijs-Belfort Met Hendrickx de beslissende slag. 30 renners naq»ej% deel, aan dezen langen rit. Op het bergachtig gedeelte naar Belfort ontsnapten Vissers en Hendrickx. De twee Antwerpsche craks vochten het toen onderling in den sprint uit. De uitslag werd1. Vissers. 450 km. in 12 u. 28'26" 2. Hendrickx op 20 meter; 3. Van Nek op 2'55" 4. Yv. Marie op 4'10" 5. Lowie J. op 5'27'f; 6. Van Överber- ghe op 6'27"; 7. Coulaert8. Staeren 9. Dubois10. Hardiquest11. Heernaert. na gilaabKK M. Raes wint Parijs-Valenciennes, A. Woets (leper) op de 3* plaats. 43 renners namen het vertrek. Na allerhande verwik kelingen bereikten volgende renners samen St Quentin (135 km,) HoufBne Tack, Woefs. Harmand. Windels. Van de Velde, Dufromont. Hermie( Raej, Coudrpn en Lafosse. In Cambrai ontsnapte Woets en nam 300 met.; terwijl Dufromont in stad viel doordat zijn band af sloeg en hij a'dus alle kansen op winnen verspeelde, sprongen Raes en Hermie op Woets. In de laatste km. K/r T3M :iüü. .38UH 27 Beste kwaliteit Bij de Agenten moest de moedige Woets nog lossen. Spijtig hé Albert want wie wget hé. De uitslag: I. Ra'es, 215 km. in 5 2.'Heriïiie op 10 m.3. Woets (leper) op 218"; 4. Harmand op 4'r 5. Vandeveide; 6. Houffin7 Caudron 8. Tack (Ko men)-; 9. Dulnomont. Ronde van Luxemburg, Overwinning van Clemens.; De lf rit zag de overwinning van den Belg Somers. Ghisquière piaafste zich mooi 5' mk. De 2° rit werd nogmaals een Belgischefov^rwinning. namelijk door Vlaemynck. Alfons dig riet .goeden mg^d vertrök brak zijn versnetlingstoesteiert. nadit fiij veel tijd verloren had om deze breuk te herstellen, leed hij dan nog bandbreuk. Alfqns kwam--dan 31'' Dg rit was voor Clemens, maar Ghisquière be weet hiér weer zijn forme en kwam 6' aan waardoor hij van dé 31° plaats dér rangschikking op de '20° kwam. De vierde en laatste rit was nogmaals voor Clemens die meteen Vlaemynck van de leidersplaats verdrong Alfons was zevende. Ziehiër den eindstand: 1. Clemens M.. 21-6-57; 2. Vlaemynck 21-7-08: 3. Mithouard 21-10-10; 4. Dignef 21-12-19 5. Pedroli 21-17-01; 6. Thone 21-20-48 7. Va- lentijn 21-20-54: 8 Perickel 21-21-49; 9. Demmenie 21-24-18 10. Bruneau 21-24-23 19. Ghisquière 21-42-49. Spijtig hé Fons van dien tweeden rit, anders stondt gij op de eereplaatsen. BIJ DE ONAFHANKELUKEN Kiewit wint Brussel - Luik. 87 renners namen hét vertrek. Kféwit wist praciftig te winnen in den sprint op Van Hellemont. De uitslag 1. Kiewit, 250 km, ,in 7,y. 1'2. Van Helle- mbflt; 3. Ryckers4. DestréeAi; 3. Depredhomme 6. Geuten: 7. Vandyck 8. Draimaux9: Thys: .10. Des-» trée O. Douws wint te Schaffen. Een schoon lot van 37 renners kwam zich in regel zetten voor het vertrek In den eindsprint toonde Douws zich een wieltje vlugger dan Pelgrims. De uitslag: 1. Douws, 140 km. in 3 u. 46; 2. Pelgriuji^; 3. Van Ransbeek 4. Trekels 5. Cordier 6. Coppens 7. Vercammen; 8. Gui. Hzvodianski wint te Velaine (34 vertrekkers). De uitslag1. Hzvodianski, 120 km. in 3 u. 102. Brichard 3. Tonnelier4. V. d. Weydén; 5. Luppens 6. Patou. BIJ DE JUNIORS 1 Alb. Bracke wint oververdiend de icSter Na zich altijd flink te hebben geplaatst in de 3 ritten heeft Bracke beslag gelegd op de 1*" plaats der rang schikking. Algemeene rangschikking: 1. Bracke2. Busschops: 3. Paepe4. Vandebroeck; 5. Hotag8. Dëclerck: 71. Valckenborg 8. Braeckeveldt9. Berlo. Sprintzege van Sercu te Roeselaere. Mouton op de 4C plaats. Van in het begin ontsnappen Sercu, Deceyn. Van Outryve en Mouton; en hoe de anderen zich nog in spannen, ze kunnen de leiders niet meer vervoegen. Op het laatste moet Mouton nog lossen. De uitslag: 1. Sercu (Rumbeke). 100 km. in 2 u. 44 2. Deceyn; 3. Van Outryve4. Mouton (Reninghe) 5. Desmets 6. Pylyzer; 7. Claeys. Roger Desmet wint te Waeregem. 29 deelnemers; de sprint met drie man wordt betwist midden machtig veel volk en gewonnen door Desmet. De uitslag: J. Desmet, 100 km in 2 u. 49 2. Debock op 1/2 wiel3. Vanderstraeten 4. Debock R.: 5: Tange: 6. Hardeel; 7. De Rycke. Renard de sterkste te Mechelen. 82 renners bevonden zich aan den start De uitslag: 1. Renard, 134 km. in 3 25'; 2. Ver- wimp op 2 1.3. Desmet4. Van Stayen5. Badts 6. De Bie; 7 De Pauw; 8. Franken. Leenen Fr. wint te Grand-Axhe. 21 renners aan den start. De uitslag: 1. Leenen. 100 km. in 3 u. 2. Bqussu 3. Van der Spikken 4. Guillians 5. Dumont6-."Appel- mans. Sercu wint weer, nu te Kortrijk. 41 renners verschenen er aan den start. Poltje Salomé die bandbreuk had moest zich tevre den stellen met de 14' plaats. - De uitslag1. Sercu (Rumbeke); 100 km. in 2 u. 47 m.; 2. Schotte; 3 Desmét; 4. Van Outryve; 5. Van Heu- verzwyn: 6. Braeckeveld7. Knockaert; 8. Deceyn 9.. Thoma 10. Lanssens; 14. P. Salomé (leper). BEGINNELINGEN. Zondag yierde de Diksmuidestraat haar jaarlijksch feest, en om uit de gewoonte niet te gaan was er dus koers voor Beginnelingen B W. B. 29 renners namen het vertrek. De renners hielden ey een geweldig»tempo op na en vooral Delos en de lo kale craks Vanhovê en Coppens onderscheidden zich het meest. Toch werd .de koers beslist in den sprint, prachtig door Degrendel gewonnen. De uitslag: 1. Degrendel (Roes:) 2. Delos: 3. Ver- rrieulen 4. Galloo 5. Casier 6. Decroix 7. Rondelé 8^-Vauhove (leper). Uitslag van Maandag te leper21 vertrekkers1. Vermeulen. 40 km. in 1 u. 14' 2. Casier 3. Degrendel. 4 Delos5. Decroix; 6. Rondelé; 7. Vanhove; 8. Ver- crüysSe 9. Slembroeck. Zonnebeke (Zondag). 25 vertrekkers, 55 km. in 1 u. 36": 1. Vancraynest; 2. Pennick 3. Ostyn; 4. De- simpelaere'; -ft' Moriskor 6. Derudder; 7, Hoèt; 8. Beer- Zonnebeke (Maandag). 23 vertrekkers: Knockaert op de 2plaats:'l. Gekierë. 36 km. in 1 u. 33 2, Knoc kaert (leper); 3.- Rondelez; 4. Godderisr.,5. Desplinter. 6. Denaegel; 7. Sjnnaeve8. Compernolle9. Sagaere, i8TDKF-Ü

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6