WIELRIJDEN Jaarlijksche Kermis De eerste Beroepsrennerskoers te Poperinge was een meesterstuk. Stad Yper Wijk Citadelle ATHLETIEK Adrlin Van Simaeys rapper dan Vanstichelen le Neder-over-Heembeek. Van Simaeys heeft gisteren na een korten maar zwa- ren rit. op de eindstreep een peloton van acht renners geslagen, waartusschen Jef Van Kerckhoven. Deze laatste was n. m. op dit punt nog de eenige van dezen, die van in het begin uit het 42 man sterke deelnemers peloton waren weg gesprongen en die zijn plaats aan de leiding had weten te handhaven. Hij schonk trou wens. door zijn optie'den. een zeer spannend karakter aan den wedstrijd. De uitslag1. Van Simaeys, 125 km. in 3 u. 25 min. 2. Van Stichelen 3. Pauwels 4. De Mayer 5. Synaeve; 6. Van Kerckhoven; 7. Van der Gucht 8. Vanden Driessche. De Belgische baankampioen Van Teemsche komt weer op dreef. De koers was van 't begin tot het einde een aaneen schakeling van ontsnappingen. Berton A. van Woumen gaf op zeker oogenblik den indruk te kunnen winnen. Uit dien harden koers kwam P. Van Teemsche als verdiende overwinnaar. De uitslag: 1. Van Teemsche, 135 km. in 4 u.2. Bal- ducq op 1 lengte 3. Denys G. op 1 lengte4. Berton op 2 lengten 5. David 6. Bekaert7. Desmet. G. Christiaens bevestigt zijn schitterenden vorm. Nieuwe spurtzege in Toerkonje-Duinkerken en terug. Deze koers begon vanaf kilometer vijf, en eindigde eerst op de meet. Inderdaad sloegen reeds van bij den aanvang Ghesquière. Woets. Capoen. Hendrickx, De- foort en Clement op de vlucht. Maar toch moesten de leiders aan km. 40 begeven. Pas was alles weer bij el kaar of daar ontsnapten Woets, Clement en Hendrickx. Maar rond den Casselberg gekomen, begon ook meteen Ghesquière zijn parten te spelen. Boven op den top van den Kasselberg teekende de toestand zich als volgt af. Vooraan de drie leiders op 30 sec. groep Ghes quière op 45 sec. Capoen en Dewaeleop 2 m. 10 Christiaens; op 3 m. de groote groep Bij den terug tocht was de doortocht op den berg1. Ghesquière op 10 sec. Hermie, Christiaens, en Stadsbaeder.op 15 sec. Declercq, Woets, Hendrickx. Echter moest Fon- ten tijdens den afzink aan de meerderheid gelooven. Hij probeerde het echter opnieuw aan km. 150 en had reeds 500 meter voorsprong toen hij moest afstappen om aan zijn versnellingsapparaat te werken. Zoo mocht Fons nogmaals de welverdiende bloemen niet plukken. Spijtig toch Alb. Woets die ook een der strijdlustigen was. plaatste zich 8e. Salomé die ook een prachtigen koers deed, maar spijtig genoeg bandbreuk leed, was 15« De uitslag1. Christiaens, 200 km. in 5 u. 29' 30" 2. Hermie 3. Stadsbaeder4. Clement5. Marcellac; 7. Hendrickx 8. Woets13. Ghisquière 15. Salomé. Prachtige zege van Van Oppen te Poperinge. 67 renners namen het vertrek. Op het einde wisten Van Oppen, Vandenbroeck en Depoorter R. te ontsnap pen. In de voorlaatste ronde zien we plots R. Depoor ter afstappen. De twee anderen gaan samen naar de meet waar Van Oppen met klank wint De uitslag1 Van Oppen. 140 km. in 3 u. 42 2. Van denbroeck3. Barbe, op 2 m. 20 4. Seynaeve 5. Ver- beke 6. Michielsen7. R. Depoorter 8. Malbrancke. op 4 min. 25 9. Vervaecke 10. Cacheux 11. Tersago, op 4 min. 5012. Depoorter J.. op 5 min. 15 13. Dem- menie. op 6 m. 1514. Vanhoutte15. Degreef16. Dercu 17. Desmet; 18. David: 19. Cappoen 20. Ver- schaeve21. Vandenbroucke. Alf. Ghisquière en Woets kenden weer geen geluk en moesten door bandbreuk opgeven. BIJ DE ONAFHANKELIJKEN Sercu toont zich de beste onafhankelijke te Water vliet. 26 renners kwamen aan het vertrek. Half weg koers ontsnapt Sercu (Rumbeke) en komt met kiemen voor sprong toe. De uitslag1. Sercu, de 135 km. in 3 u. 56 min.2. Pelgrims, op 30 sec.3. G. Mertens 4. De Pestel5. Buuron6. Vercammen, op 5 min.7. Lambrecht8. Van Voren9. Masquelier, op 8 min. 40 sec.10 Schel- linck, op 10 min. 35 sec.11. Termont, op 14 min.12. Simoens, op 18 min. 40 sec.13. Verwers. BIJ DE JUNIORS Poelkapelle. Overwinning van Ramon (Brugge). Om 15 ure werd het vertrek gegeven aan 25 deel nemers. Onder geleide van Paepe wordt de koers inge zet. De eerste ronde, 15 km., wordt afgelegd in 20 mi nuten en het zijn Desimpelaere en Demeulenaere die eerst voorbij komen; op 3 min. volgt Van Insberghe die bandbreuk had. De 4e ronde wordt ingezet met De meulenaere en Desimpelaere die hun voorsprong op het peloton tot 7 sec. hebben gebracht. Dit laatste be staat uit Janssens, Galloo, Braeckeveldt, Deloz, Van- outryve. Eekhout. Ramon, Tommeleyn, Vandierendonck, Paepe. Redde en Woets (leper) op 1 m 20 volgen Degronde, Rogge en Kint. Kint heeft dezen achterstal te wijten aan een bandbreuk, doch bij het ingaan van de volgende ronde vervoegt hij het peloton. De laatste ronde komt Janssens voorbij met 100 meter voorsprong, doch wordt onder leiding van Ramon terug ingeloopen en de sprint wordt ingezet door een groep van 9 ren ners en prachtig gewonnen door Ramon. Uitslag1. Ramon, 105 km. in 3 8'2. Eekhout3. Paepe 4. Kint5. Desimpelaere 6. Janssens 7 Braec keveldt 8. V. Dierendonck9. Degrande10. Van Outryve, 30"; 11. Tommeleyn, 1'.12. Deloz. 1'30". Alb. Decin blijft winnen, nu te Stacegem. 31 renners namen het vertrek. Decin wist als groote overwinnaar over de meet te vliegen. De uitslag: 1. Decin Albert (Rumbeke), 104 km. in 2 u. 402. Theo. op 200 meter3. Knockaert (Dessel- gem). op 400 m.4. Desmet M.5. Desmet A.6. Olli- vier7. Coopman, wiel in wiel8. Delannoy, op 1 min.; 9. Callen10. Hardeel11. Dhont. Van Overloop wint na een machtige spurt te Drogenbosch. De uitslag1. Van Overloop Gustaaf, de 105 km. in 3 uur 25 m.2. Keteleer Désiré, op 1/2 lengte3. Goo- vaerts, op 1 lengte 1 4. Devocht, op 10 cm.5, Slag- meulder M.6. Busschops Louis 7. Aerts 8. De Maer- schalck. op 2 min.9. De Wannemaeker. op 2 m. 10 s. 10. Goedhuys, op 2 m. 50 sec.11. Sonck, id.; 12. Van Hecke. id. BIJ DE BEGINNELINGEN Zonnebeke 34 vertrekkers. 1. Vanryckegem, 35 km. in 1 u. 022. Boudein3. Denagel (leper) 4. Beirnaert5. Suffis6. Derutter: 7. Delaguelle 8. Saac 9. Marisco. Zondag op St l'ieters» ijk. 1. Rondelez. 30 km in 55 min.2. Verhaeck. op 1 ronde3. Vanhove (leper) 4. Veralleman5. Bra bant6. Debakker7. Decroix 8. Coppens (leper), bandbreuk; 9. Devos10. Alleman (leper). Overwinning van Degraeve (leper), te Koksijde - 32 vertrekkers. 1. Degraeve2. De Hert3. Colpaert4. Schacht5. Slembrouck6. Roels7. Leire8. Knockaerts9. Hosten; 10. Vercruysse. Overwinning van Degraeve te Elverdinghe vóór Degryse. STAYER. GEMEENTE DIKKEBUSCH Op Zondag 9 Juli 1939 aan de Herberg De Nieuwe Leute GROOTE VELOKOERS VOOR BEGINNELINGEN gegever. door het gemeentebestuur, met de medewer king van verschillende sportliefhebbers en handels firma's. 500 fr. prijzen verdeeld als volgt100 80 70 60 50 40 30 20 20 10 10 5 5 en 150 fr. premiën, alsook 2 bekers. Inschrijving en prijsdeeling in bovengemelde herberg. Qe renners zijn verantwoordelijk voor de ongevallen die ze zouden veroorzaken. GEMEENTE WYTSCHATE Ter gelegenheid der Kermis, op Donderdag 13 Juli om 3 ure GROOTE VELOKOERS voor Beginnelingen B. W. B. Afstand 60 kilometers 650 fr. Prijzen 650 fr. Inschrijving bij Vereecke Antoon. In de Sultan. Aankomst op de Dorpplaats. Prijsdeeling bij Vanthorre C. De overwinnaar Van Oppen met Burgemeester Van Walleghem. Zie uitslag in onze Sportrubriek Poperinge kwam Dinsdag uit met zijn eerste uitgave van een koers voor beroepsrenners. Die koers miek eigenlijk deel uit van het feestpro gramma, Burgemeester Van Walleghem ter eere Naar hetgeen wij ervan gezien hebben, dat schoon lot vertrekkers, die koers die tot een, groote brakke sport uitgroeide, die duizendtallige koppen c.ie dorr de straten der stad wemelden, mag men zonder overdrij ving zéggen dat dit sportfeest opperbest slaagde en dat het succes enorm was. Niet te verwonderen dat de inrichters, na afloop van den koers, geestdriftig uitriepen toekomend jaar herbeginnen wij Zoodat hiermee onze streek een sporthoogdag rijker geworden is En het verloop van den koers zelf Dat was een sparrevuur van jachten en ontsnappin gen die eindigden met de overwinning van lie twee renners, die wel geen tegenslag hadden gehad, n aar die toch het langst tegen den daver der gekasseide straten hadden weerstaanVan Oppen en Martin Van denbroeck. Maar de bewerker van dien spannenden koers is wel Felicien Vervaecke geweest Met zijn gekenden vecht lust had hij zich in het vuur der voprlijn gesmeten, zoo ongemeten als hij zelf ongeschaafd is. Lijk hij zich daar te Poperinge toonde, zoo moet hij zijn tijdens de be klimming der Cols in de Ronde van Frankrijk. Eigen aardig is 't wel dat. alswanneer die Ronde j&n de deur staat, Felicien altijd in, zijn beste kleeren steekt. Er waren menschen die zich afvroegen hoe het komt dat hij op 't laatste begaf. Eerst en vooral deed hij den koers mee, meer uit oefening dan met het gedacht van te winnen en daarbij stonden zijn tegenstrevers altijd naar hem te kijken van als er iemand ontsnapte, en 't gebeurde wel meer dat men al het werk op zijn rug schoof. Als ge een zekeren naam verworven hebt, moet ge al dikwijls iets meer doen dan een ander. Er zaten nog Ronderenners onder de deelnemers Storme viel te rap plat om hem te kunnen beoordeelen, Sylveer Maes hhd een heelen besten indruk nagelaten op het oogenblik dat hij van band moest veranderen. Romain Maes scheen lijk macht te kort te komen en lijkt nog in de gewenschte conditie niet te verkeeren, en Lucien Vlaemynck moet in een slechten dag gezeten hebben, want 't is anders zijn gewoonte niet dat hij zoo slecht een berg opgaat. Spijtig dat de jongens der streek zoo geweldig door den tegenslag vastgegrepen werden. Wij spraken reeds van Storme; Woets stond reeds met een gebroken de- railleur toen de torens der stad nog niet heelemaal achter den rug waren Ghesquière en Delchambre, die zich beiden heel strijdlustig toonden, moesten na 20 km. reeds den terugtocht blazen, de eene door band breuk en de andere door kettingbreuk, en zeggen dat Fonten gezworen had van in Poperinge te toonen hoe geweldig rap hij tegenwoordig wel rijden kan Die het verst bracht uit ons gewestelijk rennersleger was wel Remi Capoen. Hij ook leed bandbreuk toen hij bij de leiders iag en reeds naar een schoonen prijs mocht uitzien, hij deed voort en gaf hiermee een staaltje van zijn onuitputtelijken moed. 't Heeft ons ten andere toch zooveel deugd gedaan te kunnen bestatigen dat hij weer op den goeden weg is. Hiermee zullen wij deze korte beschouwingen sluiten en aan de inrichters zeggen wijuw eerste stuk was een meesterstuk. met de welwillende medehulp van het Stadsbestuur ZONDAG 9 JULI 1939 Om 4 ure namiddag Groote Ringsteking voor man nen en vrouwen per velo. 200 fr. prijzen verdeeld als volgt30 25 20 20 15 15 10 10 10 5 5 5 en 5 frank. en 25 fr. voor de verst- komenden (minstens 5 man). In den namiddag en 's avonds GROOT BAL. 's Avonds Groote Prijskamp op den Teerlingbak. Om 8 ure. bij Weduwe Vandamme Om S ure, bij Pol Verfaillie Om 10 ure. bij Cyriel Gyselen Om 11 ure. bij Camiel Balduyck. MAANDAG 10 JULI 1939 Vanaf 4 ure namiddagAllerhande Vermakelijkhe den, meer dan 200 fr. prijzen. Om 5 uur, Aardappelkoers bij Cam. Balduyck Om 6 uur, Prijsbolling bij Wed. Vandamme Om 7 uur. Prijsbolling bij Pol Verfaillie •Om 8 uur, Prijsbolling bij Cyriel Gyselen. 's AvondsKluchtspelen in voormelde herbergen. Er zal een lijst uithangen in dezelfde herbergen tot steun der feesten. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor alle ge beurlijke ongevallen. HET BESTUUR. Ten einde de Jongerenen de Nieuwelingen (voetbalspelers en andere athletiekliefhebbersin het beoefenen van de zoo heilzame en nuttige athletieke sport aan te moedigen, richt het Bestuur van C S. Yper een dergelijk feest in op Zondag 30 Juli. Niet alleen zijn de athleten van den Koninklijken Belgischen athle- tiek Bond tot deze sportdemonstratie uitgenoodigd, maar ook tal van voetbalclubs die hunne spelers er willen toe aanzetten, zich ernstig voor te bereiden voor het toekomend seizoen. Deze athletieke proeven (loo- pen. gewichtwerpen en hoogspringen) kunnen niet an ders dan geweldig veel bijdragen om de voetbalspelers in uitmuntende en gezonde lichaamsvoorwaarden te brengen. Hoe dikwijls hebben wij gedurende de voetbalont moetingen niet kunnen bestatigen dat spelers, bij ge brek aan athletieke machtsontplooiing, dat tikje te kort kwamen om te beletten dat hun tegenstander zijn ge dacht zou uitvoeren. Hoe menigmaal komt het niet voor dat de eene speler de andere afloert omdat hij vlugger is in het loopen, leniger in het inwerpen of behendiger in het springen. Dit alles kan maar verkregen worden door het beoefenen van de athletiek, sport die als een inleiding moet wezen tot het eigenlijk trainen of het behandelen van het bruine leder. Want 't zal altijd te bemerken vallen of een voetbalspeler uithou dingsvermogen bézit of niet. daar de kijklustigen van de eerste ontmoetingen zonder veel moeite de niet getrainde spelers met de vingers kunnen aanwijzen. Er wordt bijgevolg een bijzonder beroep gedaan op de voetbalspelers van al de omliggende clubs opdat zij deze gelegenheid zouden te baat nemen om zich bijzon der op de athletiek-proeven toe te leggen. Voor de jon gelingen die zich met geen voetbal bezig houden, doch smaak vinden in deze oefeningen, zal het aangekon digde feest te baat genomen worden om zich eens ter dege te meten met athleten die reeds geen nieuwelin gen meer zijn en 't' kan maar bijdragen om hunne athletieke eigenschappen te bevorderen of te ontwikke len. Ziehier nu het reglement van die propagandamee- ting Reglement Propaganda Meeting C. S. Yper. ARTIKEL 1. Cercle Sportif Yprois richt op Zon dag 30 Juli 1939, te 15 uur. op het terrein van de Augus- tinusstraat een Athletieke bijeenkomst in. voor Jonge ren. Nieuwelingen en Voetbalspelers (le klassers uit gesloten), met de medewerking van het Propaganda- Komiteit van den K. Belgischen Athletiek Bond. ARTIKEL 2. De volgende loopproeven en wedstrij den. zullen betwist worden onder de reglementén van den K. Belgischen Athletiek Bond KADETTEN(geboren tusschen 1-10-23 en 31-9-25) 60 m. en 300 m. SCHOLIEREN (geboren tusschen 1-10-21 en 31-9-23) 80 m.. 600 m 1000 m. gewichtwerpen. JUNIORS: (geboren tusschen 1-10-19 en 1-10-21) 100 yards. 800 m., 1500 m.. gewichtwerpen en hoogsprin gen. SENIORS (geboren voor 1-10-19); 100 yard. 400 m., gewichtwerpen en hoogspringen. Aflossing: 4 maal 200 m. (Juniors en Seniors). ARTIKEL 3. De twee eerste van elke proeve ont vangen een prachtigen prijs in natura. Het Bestuur is niet 'verantwoordelijk voor alle ge beurlijke ongelukken De leiding is toevertrouwd aan een officieelen scheids rechter van den K. Belgischen Athletiek Bond. ARTIKEL 4. De verplaatsingskosten zijn ten laste van de inschrijvende clubs. ARTIKEL 5. De inschrijvingen moeten bezorgd worden aan den Heer J. Janssens, Diksmuidestraat. 68, Yper, voor de niet aangesloten Jongeren en Nieuwelin gen (Club en geboortedatum van eiken mededinger vermelden). De Athieten van West Vlaamsche Clubs, aangesloten bij den K. B. Athletiek Bond moeten ge meld worden bij den Héér De Deken E„ 100, Filips van Elzaslaan. Kortrijk. (Afgevaardigde van den K B.A.B.) tegen 25 Juli aanstaande. De oefeningen voor de athletieke meeting zullen op Zaterdag 15 Juli aanvangen. Begin om 17 J uur. Ter rein Augustinusstraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6