Athletiek - Meeting VRAAGT CRISTAL-CHAUDFONTAINE het volmaakt tafelwater Depot BROUWERIJ j. G. DONCK ETAMG de yjI.LUtEGi: Crandes Festivités CONCOURS DE CANOË Op Zondag 30 juli J939 GROOTE In St Vincentiuscollege, leper dienst van Bruggen en Wegen te BruggeVer- sehoore, hoofdingenieur - bestuurder van den dienst der kust te Oostende Mallems, hcofdin- i genieur-bestuurder te Gentverders nog de Hee- ren e. a, ingenieurs Somerling. van Oostende, Van Rijsselberghe, van BruggeMerlin, van Gent, die ten tijde dat hij te Yper verbleef de verbeteringswerken der vaart Yper-Yzer leidde en Dumon, conducteur van Bruggen en Wegen te Yper. Met de motorboot, die door den Heer Verheye bereidwillig ter beschikking der bezoekers ge steld was, werd gansch de vaart Yzer-Yper af gevaren van aan de brug van Knokke tot aan Boesinghe-sas. Deze aangename boottocht, die ruim een uur duurde, liet aan den Heer Minister en de hem vergezellende personaliteiten toe van dichtbij en in al hun bijzonderheden de uitge voerde verbeteringswerken te bezichtigen die van de vroeger zoo smalle en kronkelende vaart nu een schoonen, breeden en rechten waterweg gemaakt hebben. Daar waar vroeger de scheep vaart op Yper in den zomer zoo dikwijls ge stremd werd bij gebrek aan voldoenden diep gang tengevolge van het zakken van het peil van den Yzer ten einde de aflossing der Broucken mogelijk te maken, zullen thans, eens de nu in uitvoering zijnde werken geheel voltooid, de schepen te allen tijde en met volle lading onge hinderd tot aan Yper kunnen varen, wat den handel van Yper en van gansch de streek ten zeerste zal bevoordeeligen. Onderweg deed de Heer Minister zich aller- handen uitleg door zijn ambtenaren verstrekken en betoonde hij de grootste belangstelling in de uitgevoerde werken. Ook kon hij zich overtui gen van de degelijkheid van het werk door den Heer aannemer Verheye geleverd en van het mo derne materiaal, onder andere de groote bagger molens en modderzuiger, door hem daar te werk gesteld. 1 Toen men den Heer Minister wees op de ont goocheling der Yperlingen tengevolge der ver mindering van de eerst voorziene kredieten, waardoor de aan gang zijnde werken der vaart Yper-Yzer zooniet zullen moeten stilgelegd dan toch grootelijks vertraagd worden, verzekerde de Heer Minister dat hij erover waken zou die schoo- ne en zoo nuttige werken niet te onderbreken. Hij verklaarde zich voorstander van het prin ciep eerst de in uitvoering zijnde werken te vol tooien en daarvoor al de noodige kredieten te voorzien, vooraleer eenig ander werk aan te vat ten. De huidige financieele moeilijkheden, waar mede de regeering te kampen heeft, laten niet toe thans over groote kredieten te beschikken en daarom is het beter een werk in eens aan te vatten en dit volledig af te werken in plaats van meerdere ontwerpen te beginnen en die half vol tooid te moeten laten steken bij gebrek aan de noodige geldmiddelen. Gekomen aan het sas van Boesinghe stapte de Heer Vanderpoorten en zijn gevolg, na den Heer Verheye bedankt en vooral geluk gewenscht te hebben over de manier waarop hij de hem toe vertrouwde werken heeft uitgevoerd, terug in de auto's die intusschentijd daar ook aangekomen waren. De reis werd dan voortgezet in auto langs de vaart tot aan de kaai van Yper. Daar werd stilgehouden en uitgestapt aan de monding der vaart Yper-Komen. De Heer Minister begaf zich tot nabij de aan stuk geschoten sluis en luisterde hier ook met de grootste aandacht naar den hem gegeven uitleg. Op een kaart volgde hij den loop der vaart Yper-Komen tot aan haar monding al daar in de Leie en vroeg eveneens nadere bijzon derheden over het nieuw ontwerp dat langs Sint Elooi een kleinen omweg maakt ten einde de ge vaarlijke hoogte van Hollebeke te vermijden. Daar de lengte der vaart Yper-Komen onge veer dezelfde is als die van het kanaal Yper-Yzer en het ook nog geruimen tijd zou duren om de bijzonderste plaatsen der nog te herstellen vaart aan den Heer Minister te toonen en tot aan Ko men te gaan, moest spijtig genofg, gezien het gevorderde uur, van dit deel van het ontworpen reisprogramma afgezien worden, daar de Heer Minister wenschte nog denzelfden avond naar Brussel terug te keeren. Tijdens de bespreking welke over de vaart Yper-Komen plaats had, bewees de Heer Minister dat hij reeds eenigszins met die kwestie vertrouwd was en beloofde hij ze verder te onderzoeken met al de aandacht die ze verdient. Het kleine gedeelte dat de Heer Mi nister van die vaart gezien heeft, zal hem over tuigd hebben dat het hier slechts de herstelling betreft van een bestaande vaart en dat deze wa terweg ten grooten deele werkelijk door oorlogs feiten beschadigd werd. De indruk die de Heer Minister gelaten heeft bij de personen die de eer hadden hem op zijn reis te vergezellen, is dat hij een man is van de daad. Van hem vernamen we geen ijdele belof ten, zooals wij er reeds zooveel mochten hooren en die nooit gehouden werden, doch hij sprak eenvoudig en gemeend, hij redeneerde zakelijk over de hem opgeworpen vraagstukken, zoodat men de zekerheid mag hebben dat men op hem rekenen mag. Als gewezen handelsreiziger die hier vroeger dikwijls de streek bezocht, is de H. Minister hier geen onbekende als handelaar kent hij de moeilijkheden van allen aard waarmede de zakenmannen en neringdoeners te kampen hebben, hij begrijpt hun nooden en weet ook dat goede waterwegen de handelsbetrekkingen ver gemakkelijken, de vervoerskosten verminderen en dus het beste, ja zelfs het onontbeerlijke mid del zijn om handel en nijverheid leefbaar te ma ken en te bevorderen en als Minister zal hij niet nalaten het mogelijke te doen om onze reeds te lang vergeten en verwaarloosde streek, die hij zeer genegen schijnt, eindelijk de noodige mid delen ter hand te stellen om aan den opbloei en vooruitgang, die alle andere steden van 't land reeds in zoo hooge mate kenden, deel te nemen. De auto's reden dan verder langs de kaai, waar een drietal schepen lagen, en stopten op de Groo te Markt, waar de Heer Minister uitstapte om in gezelschap van de Heeren Vanderghote en Vermeulen eens rond de Hallen te gaan en de St Maartenskathedraal te bezichtigen. Nadien nam de Heer Vanderpoorten afscheid van de Heeren Vanderghote, Vandenbulcke, Van Alleynnes en Vermeulen, die hem hartelijk be dankten voor zijn welwillend doch helaas te kort bezoek, waarvan Yper toch de beste gevolgen verwacht. Vervolgens stapte de Heer Minister terug in zijn auto en vergezeld van de ambte naren van zijn departement vertrok hij naar Brugge om daar dan den trein voor Brussel te nemen. 8. Lombaardstraat, YPER. Tel. 255 LE 30 JUILLET 1939, A 14 HEURES La grande COUPE de l'Etang de Zillebeke. PROGRAMME I. Course 500 m. pour double Messieurs. 500 m pour équipe Mixte. II. Course500 m. pour double Messieurs de 14 a 18 ans. 500 m. pour équipe Mixte, de 14 a 18 ans. III. Course1000 m. double Messieurs. IV. Course 3000 m. pour double Messieurs 3000 m. pour équipe Mixte. La grande COUPE de l'Etang de Zillebeke. au club qui obtient le plus grand nombre de points. A ces courses partieiperont les ClubsSport Nau- tique Meninois, Isegemsche Roei- en zeil Club, Lauw- sche roei- en kano Club. Le concours se déroule sous le haut patronage de la Ville d'Ypres. Le concours est rehaussé par des dons de Brasserie Phoenix et Van de Vyver, Perle Caulier. Monsieur Capelle, Brasserie Centrale Yproise et Tóp Bronnen. Chocolat Kwatta. Cigarettes Boule Nationale, St Michel et Bel ga. Une prime est offerte par l'Hostellerie de l'Etang (propr.M. Briffaut). Le Comité. Een Nieuwe Hoed voor 10 fr. is inderdaad niet mogelijk, maar de meest bevuilde Heerenhoed, grondig gekuischt en hervormd door MERRY ziet er wel uit als nieuw. (Model naar wensch). MERRY Verven Kuischen Stoppen Natwasch Kilowasch Droogwasch Pressing Luxe Wasch. Vermaken van Kousen Stoffen Knoopen. L. KNOCÏiAERT, Dixmudestraat, 53, YPER Telefoon 260." (1439) om 3 uur op het Stadium van C. S. Y. Augustinenstraat Hebben de S 10 der punten bekomen LAGERE GRAAD 1 Studiejaar 1. Daniël Demarré. leper; 2. Antoine Wollaert, id.; 3. Paul Erard. id. 4. Emile Fiers, id.5. Hendrik Ver- visch, id.6. Gerard Deturck. id 7. Laurent Gillioen. id. 8. Fernand Vanderper. id.9. Achiel Vansevenant. id.; 10. Willy Mulier, id.; 11. Fernand Declercq, id. 12. Raym Vanderbauwhede, id. 13. Henri Vandekerx- hove, id.14. Roger Stevens, id. 2'' Studiejaar 1. Walter Stevens, leper 2. Jozef Benoot, id.3. An- dré Sercu. Zonnebeke4. André Vandenberghe, leper 5. Raphael Dooms, id.; 6. Lucien Vandermarliere, ;d 7. André Boudry. id. 8. Noël Heinckiens, id. 9. Gérard Kimpe en Pierre Tavenier. id.; 11. Michel Welvaert, id.12. Emiel Vancappel, id MIDDELBARE GRAAD 3'' Studiejaar 1. Lionel Boudin, leper2. Roger Coulembier. id. 3. Jacques Gits, id 4. Guibert Compernolle .id5. Jozef Denys, id. 6. Albert Dedeurwaerder, id. 4" Studiejaar 1. Willy Leroy. leper 2. Daniël Degryse, id. 3. Gus- taaf Dewulf. id. 4. Guido Erard, id. 5. Gerard Riem. id. 6. Charles Visart de Bocarmé, id 7. Jean-Pierre Vanden Bossche, id. 8. Fernand Balens, id. HOOGERE GRAAD 5*' Studiejaar 1. Wilfried Ampe, Woesten 2. Roger Deberdt, leper; 3- Daniël Visart de Bocarmé, id. 4. Wilfried Erard, id. 5. Guy Grmvez, id 6. Jean-Marie De Cock. id. 7. André Verfaiilie, id. 8. Gerard Louwagie, id. 61' Studiejaar T. Jan Snoeck. leper 2. Jozef Erard en Jan Vande- kerckhove, id. 4. Frans Maes. id. 5. Noël Maerten, id 6. Lucien Leuridan, id.7. Kristiaen Leuridan, id. 8. Roger Landuyt. Vlamertinge 9. Pierre Malbrancke. leper 10. Henri Vierstraete, id. 11. Robert Vandam- me. Vlamertinge. 7» Studiejaar A 1. Jean De Tandt. Zillebeke 2. Aimé Dewulf. leper 3. Gilbert Desramault, id 4. Frans Rogiers, Lange- mark5. Jacques Gruwez, leper6. Antoon Boudin. id. 7. Albert Dezegher, id. 8. Guy van Renynghe de Voxvrie. id. 7" Studiejaar B 1. Marcel Vietoor, Kemmel2. André Deweerdt. leper3. Roger Dewanckel, Sint Jan (leper) 4. Paul Delva, id. 5. Paul Mahieu. Wervik 6. Christiaan Ver- beke. Landegem 7. Herman Hillewaere, leper 8. Cy- riel Thevelin, Vlamertinge9. Frans Demeulenaere. Brielen10. Jacques Goudeseune, Dikkebusch 11. Raphaël Debaene, id. MODERNE HUMANIORA 6' Klas A 1. Paul Storme. Boezinge 2. Roger Vanthorre. Wijt- schate. 0.7 3. Roger Vandenberghe, leper 4. Noel Vander- meiren Geluveld. 6' Klas B 1. Lucien Lefever, Elverdinge. 0.72. André Deloof,. Boezinge 3. Roger Blanckaert. leper4. .Jozef Lesage. id. 5. Leon Philippe. Dikke busch 6. Roger Gisquière. leper 7. André Vander- stichele, Boezinge. 5° Klas 1. Roger Beele en Gaston Debeuf, leper3. Joris Platteau. Voormezeele. 4' Klas 0.65 1. P. Dierckx. leper; 2. J. Quitsthoudt. leper. OUDERE HUMANIORA 6C Klas A 1. Robert Baekelandt. leper 2. Marcel Depuydt. Kemmel3 Jacques Benoot, leper. 6 Klas B 1. Werner Vanbesien. leper; 2. Roger Vanoverber- ghe. Sint Jan (leper) 3 Luc Vanraes, leper 4. Guido Liefooghe. id. 5' Klas 1. Jozef Vierstraete. leper 2. Jan Cocle, id. en Mi- chiel Ostyn, West-Nieuwkerke 4. Julien Liégeois, leper; 5. Octaaf Mus, id. 4 Klas 1. Felix Benoot. leper; 2. Edgard Benoot. id.: 3. Antoon Storme. Boezinge4. Albert Delahaye. Gelu- velt5 Maurice Vandeputte. leper 6. Frans Vanhee. id. 7. Leon Ronse, id. 3' Klas 1. -Jean Devos de Moldergem. leper; 2. Georges De- vroe. West-Nieuwkerke 3.André Ryngaert, leper 4. Andre Dehollander, id.5. André Logie. id. 6. Ro ger Devos, id.7. Fernand Spotbeen, id.8. André Biebuyck, id. Poësis 1. Paul Vanderghote, leper 2. André Ryckaert, id. Rhetorica 1. Alexander De Bruyn. leper2. Lewis Decleire, id.: 3. Simon Veys. Vlamertinge: 4. Leon Logie, leper. Het Eeremerk geschonken aan den laureaat der Rhe- torica^wordt toegekend aan Heer Alexander He Bruyn uit leper De Prijs door de Vlaamsche Academie verleend aan den leerling die achtereenvolgens in de Poësis en in de Rhetorica de Eerste Plaats bekomen heeft in de Natuur wetenschappen werd gewonnen door den Heer Lewis Decleire uit leper. De Prijs in den wedstrijd in Nederlandsch Opstel, uit geschreven door de Iepersche Afdeeling van het Da- vidsfonds, werd behaald In de zevende klasdoor den Heer Albert Dezegher uit leper In de Vierde Latijnsche klas door den Heer Roger Lauwers uit leper In de Rhetorica door den Heer Germain Van Won- terghem uit leper. De Bijzondere Prijs, aangeboden door The British Council for Relations with other Countries, verleend aan den leerling die in de Rhetorica de Eerste Plaats bekomen heeft in de Engelsche Taal werd gewonnen door den Heer Alexander De Bruvn uit leper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 2