WIELRIJDEN 6 1939 STAD IEPER 1939 Op Dinsdag 15 Oogst CROOTE PRIJS VAN IEPER en Eereprijs Sigaretten Belga 8000 Frank Prijzen STAD YPER Ter gelegenheid van Tuindag CROOTE TROTTINETTENKOERS YPERSCHE VOETBALKRONIEK ATHLETIE.K YPRES SWIMMING CLUB TE 1,30 UUR STIPT VOOR BEROEPSRENNERS Afstand 140 km. Ingericht door de Iepersche Wielrijdersclub, met de v\ elwillende ondersteuning van het stadsbestuur, de Firma Vander Eist, de Rijwielen Salvator de klak ken a Citv-Sport het huis Aimé Gruwez In de Pup pen Cesar Mottrie Garage «Chevroleten de Brou werijen en Neringdoeners EN TALRIJKE SCHOONE PREMIËN Verdeeld als volgtAan den overwinnaar1600 fr.. Palm en een prachtige TruiVerder 1300 1000 800 600 450 350 300 250 200 175 150 125 120 120 100 100 100 80 80 frank en verscheidene schoone premiën. Inschrijving gratis, van heden af, tot Zondag 13 Oogst, in het lokaal Casino Hotelbij Paul Beddeleem, Sta tiestraat. 65. Uitdeeling der rugnummers ter «Café ChevroletDij Gaspard Vanlimburg, Veurnesteenweg, waar ook te 1.30 uur stipt het vertrek zal gegeven wor den. Wegwijzer: Veurnesteenweg. Kaai, Sint-Jan, Potijze, leper. Groote Markt, Boterstraat, Tempelstraat, Dikke- busch, Clijtte. Kemmel, Wijtschaete, leper. Markt, Bo terstraat, Statiestraat (3 maal), daarnaStatiestraat, Dikkebusch. Clijtte. Kemmel, Wijtschaete, leper (1 maal). Vervolgens': Statiestraat. Veurnesteenweg, Kaai, Diksmuidestraat. Markt. Boterstraat, Tempelstraat en Statiestraat (8 maal). Aankomst: aan het lokaal-«Ca sino Hotel Statiestraat. Premieuitdeeling ter Café Universel», Statiestraat. De inrichters zijn niet ver antwoordelijk voor de ongevallen die zouden kunnen plaats hebben tijdens den koers. Sportmannen, steunt de sport en wordt lid van de Iepersche Wielrijdersclub. stichtster en medewerkster van de voornaamste koersen der frontstreek. Lokaal Casino Hotelbij Paul Beddeleem. Statiestraat. HET BESTUUR. BIJ DE BEROEPSRENNERS De Ronde van Frankrijk Lorient-Nantes kende een kalm begin, maar een be wogen koerseindetoen Cosson bandbreuk leed kre gen de belgen het vuur aan de schenen en vlogen in gestrekte vlucht ter aankomst. Fournier won dezen rit eerder kansrijk vóór Fréchaut, Meulenberg, enz, want in een normalen sprint zou Meulenberg wel voor een Belgische zege gezorgd hebben. In den volgenden rit Nantes-La Rochelle-Royan, wist Storme. die reeds den indruk gaf te zullen op geven, het eerste deel van dezen rit te winnen vóór Archambaud en Vervaecke, met wie hij ontsnapt was. Het tweede gedeelte zag de overwinning van den Franschman Pages, te Royan. Te Royan kregen de renners een welverdienden rust dag. Royan-Bordeaux was een rit zonder geschiedenis. Op 30 km. van de aankomst ontsnapten Passat, De Korver. Van Overberghe en Lowie en kwamen toe in die orde. De eerste halve rit Bordeaux-Salies kenmerkte zich vooral door een vreeselijke valpartij, tengevolge van dewelke onder meer de belgen R. Maes en J. Lowie. gekwetst, moesten opgeven. Deze eerste halve rit werd gewonnen door M Kint vóór Galateau en Fréchaut. De tweede halve rit, Salies-Pau, tegen het uurwerk verreden, werd gewonnen door Litschi, gevolgd van Archambaud, Vlaemynck en S. Maes, doch ook de meeste andere Belgen deden goede tijden, uitgezon derd Kint. die tijdens den sprint van den eersten halVfen rit een tamelijk ergen val deed. De eerste bergrit Pau-Toulouse (311 km.) zou ons de werkelijke conditie der renners leeren kennen. Vissers, die een tamelijk moeilijk debuut had in deze ronde ontpopte zich hier als de beste klimmer. Eerste op den Tourmalet. eerste op den Col d'Aspin en alleen met 4 minuten vooruit ter aankomst, na meer dan 150 km. alleen gereden te hebben. Een formidabele verrich ting. Na hem kwamen S. Maes, Ritserveldt, Gianello en Vietto samen in deze orde binnen. De algemeene rang schikking onderging een grondige wijzigingS. Maes komt tweede. Vlaemynck derde en Vissers vierde. Nu zal het voot de Belgen erom te doen zijn Vietto zoo haast mogelijk van de leidersplaats te verdringen. De medaille kende in dezen rit echter ook een keerzijde voor de Belgen. Vervaecke, de groote Vervaecke van verleden jaar, kon geen veet mee en gaf ontmoedigd op (misschien ook wel te vroeg) evenals Storme, Delat- houwer en Meulenbergh. De algemeene rangschikking. 1. Vietto (Z.O.) 60.45.07; 2. S. Maes (B. A.) 60 48,083. L. Vlaemynck (B.) 60.51.26; 4. Vissers (B. A.) 60.54,39; 5. Lambrichts (H.) 60.54,.42 6 Marcaillou (F.) 60.57,24; 7. Disseaux (B.) 60.59,49 8. Thiétard (N.O.) 61,01,45 9. M. Clemens (L.) 61.02.20; 10. Archambaud (N.O.) 61.02,32; 11. Ritserveldt (B.) 61.04,05; 12. Van Overberghe (B.) 61.07.30. Moerenhout wint te St Amandsberg. 57 renners namen het vertrek om den 10" Grooten Prijs St Amandsberg te betwisten. Na vele ontsnappingen wisten acht mannen samen naar de eindmeet te snel len. Uitslag1. Moerenhout, 145 km. in 4 u. 02 min.; 2. Van Eenaeme3. Van Stichelen 4. Thys5. Van der Ruit": 6. Christiaens; 7. Staelens; 8. David; 9. Devos, op 1 m. 05"; 10. De Smet. Claeys wint te Staden. We gelooven dat de koene klepper uit Ursel stilaan maar zeker de waardige opvolger wordt van Fred Hamerlink. In ieder geval is Marcel ter dage zeker de koning der kermiskoersen. Zondag laatst te Staden wist hij nogmaals te zegevieren. Gisquière en Woets moesten beiden na bandbreuk op geven. Uitslag1. Claeys2. Dufromont3. Vandepitte 4. Staelens 5. Bekaert6. Tersago; 7. Verbeke. Francois Albert wint bij de Onafh. te Bellaire. 37 renners namen het vertrek, wat gering mag ge noemd worden daar in gansch het land slechts deze koers plaats had. De uitslag: 1. Fr Albert. 100 km. in 2 u. 39; 2. Geu ten. op 2 min.3. Willot4. Pottgens 5. Carrara; 6. V. d. Bosch. BIJ DE JUNIORS Gust Van Overloop verslaat 5 man in den spurt te Waver en wordt baankampioen der juniors. Wuytack, die op het einde ontsnapt was, kon het al leen niet houden. 5 man kwamen samen en het was Van Overloop die zich de rapste toonde "Uitslag: 1. Van Overloop Gustaaf, (Sint-Niklaas- Waas), de 130 km. in 3 u. 37 m.2. Wuytack Jozef; 3. Keteleer Désiré4. Eeckhout Gustaaf5. Brack Al- bert 6. Keukeleir Maurice7. Cnockaert Roger, op 1 m. 05; 8 Decin Albert9. Desimpelaere Maurits10. Ernaelsteen Georges11. Alpaerts Eugeen12. Bus- schops Louis. Voor eigen volk te Rekkem wist R. Knockaert in prachtstijl te winnen. 34 renners namen het vertrek. Knockaert wist prach tig te winnen. De jonge junior Mouton sloeg knap fi guur en zijn tweede plaats verdiende hij ruimschoots. Degraeve en Woets, onze twee Iepersche juniors, le verden ook prachtwerk en bewezen ook op de pedalen te kunnen duwen. Uitslag1. Knockaert2 Mouton, op 2 min.3. Cal- lewaert4. Rosseel5. Calloo; 6. Deloz: 7. Dewaele 8. Ollivier9. Degraeve10. Woets. Geus wint Brussel-Rance bij de Liefhebbers. Deze koers werd gisteren door 29 liefhebbers be twist Zooals verwacht, won Geus, de favoriet. Ziehier ten anderen de uitslagen 1. Geus, 177 km. in 5 u. 30 m.2. Vincke, op 2 lengten; 3. Verimp 4. Van Ranst 5. V. d. Motte 6 Struys. Interclub 1. Cureghem Sportief2. V. C. L.; 3. S.C.B. OP DONDERDAG 10 OOGST 1939 om 3 uur namiddag op de R. Colaertplaats Maloulaan M. Haiglaan. Twee trottinetten en talrijke nuttige prijzen, ter weerde van 1000 fr. geschonken door het Stadsbestuur en Bijzonderen. Twee bekers geschonken door het huis Van Wónter- ghem. Boterstraat, Yper. 1. SNELHEIDSKOERS a) Voor jongens, reeksen van 7 8 9 en 10 laar. Vier prijzen per reeks. b) Voor meisjes, reeksen van 7 8 9 en 10 jaar Vier prijzen per reeks. 2. FONDKOERS MET HANDICAP op een afstand van 1000 m. a) Voor jongens van 9 en 10 jaar. Vier prijzen. b) Voor meisjes van 9 en 10 jaar. Vier prijzen. Men schrijft in op het Stadssecretariaat Zaterdag 29 Juli Dinsdag 1 Oogst Zaterdag 5 Oogst Dinsdag 8 Oogst, telkens van 3 tot 5 uur na middag. De inschrijving en de deelname aan deze koersen is kosteloos. De kinders gelieven het trouwboekje hunner ouders mede te brengen. De ingeschreven kinderen vergaderen op Donderdag 10 Oogst, om 2,30 uur, op de Groote Markt, rechtover het Stadhuis, om vandaar in stoet en met muziek op te trekken naar de R. Colaertplaats. BERICHT AAN DE SPELERS V Het Bestuur van C. S. Yper heeft besloten de oefe ningen op het terrein van af toekomende week te doen doorgaan. Volgende schikkingen werden getroffen Dinsdag, Donderdag Seniors (eerste ploeg en derde speciaal). Woensdag, VrijdagJuniors, scholieren en kadetten. Aanvangsuur 18 uur. De spelers die moeilijk kunnen trainengedu rende de week, zullen gelegenheid vinden den Zondag morgend van af 8 J uur. Er dient nochtans rekening gehouden dat de Don derdag voorloopig zal voorbehouden worden voor de athletiek-sport tot na het feest, dat op 30 Juli aan staande doorgaat. Het Bestuur raadt dan ook zijn spelende leden aan zooveel mogelijk aan de loopsport deel te nemen. De eerste oefeningen op Zaterdag laatst werden reeds door een twintigtal loopers bijgewoond en hetgeen de ze sportbeoefenaars reeds voor een eerste optreden verwezenlijkten mag van nu al als zeer bevredigend genoemd worden. Er kunnen zeker nog verbeteringen komen en op de volgende oefeningen, die telkens den Donderdag om 18 u. zullen plaats vinden, zal men gaandeweg bemer ken dat er vooruitgang aan te stippen valt voor deze welke zich willen inspannen om tof zekere prestaties te geraken. Het volstaat niet van te zeggen dat deze of gene oefening voor uw persoon niet past, als gij bij wijze van proef u zelfs de noodige krachtinspanning niet geeft om aan een bepaalden koers of wedstrijd deel te nemen, dan ook is het bijna zeker dat gij het niet ver zult brengen op andere gebieden. Behalve deze opmer king die uit de eerste oefeningen te maken valt, moet er nog aangestipt worden dat al de mededingers in sportkostumen zo.uden moeten optreden, daar het be houd der gewone burgerskleederen alle vrije en nood zakelijke bewegingen hindert. Ten titel van inlichting geven wij hieronder enkele tijden en afstanden die door Nieuwelingen en Jon geren in de laatste atletiekwedstrijden bewerkstel ligd werden. Kadetten 60 m. 8 sec. 300 m 43 4/10 sec Hoogte 1,25 m. gewicht 7,50 m. Scholieren: 80 m. 10" 2/10 - 600 m. 1'45" Hoogte 1,40 m. Gewicht 9.50 m. Juniors: 100 m. 13" 1000 m. 3,15 m. Hoogte 1,45 m. Gewicht 10 m. Seniorsongeveer hetzelfde als de juniors. Deze enkele aanduidingen zullen volstaan om de athletiekbeoefenaars aan te zetten goed te oefenen, ten einde op het feest van 30 Juli met de athleten van den loopersbond goed figuur te slaan.. O HET INTERNATIONAAL ZWEMFEEST van 23 JULI o Ziehier de samenstelling van de waterpolo-ploeg der Engelsche kampioenenPlaistow United Swimming Club Londen Goalkeeper S. Blake BacksW. Martin S. Webster CenterhalfE. H. Temme (Kapitein) ForwardsE. Pascoe R. Sotton R. Mitchell ReserveL. Lockwood. De ploeg van de Belgische kampioenen Cercle Nata tion de Bruxelles GoalkeeperBrodkom BacksMélardi Beckholds Centerhalf Isselée ForwardsDisy Coppieters Clavereau Reserve Leeuw. Sportmannen van Yper en omliggende, allen Zondag aanstaande naar 't Internationaal Zwemfeest, om de kampioenenvan Engeland in Waterpolomatch tegen de kampioenen van België te volgen. Om de twee beste centerhalfs van geheel de wereld, tegen elkander te zien spelen: de Heeren Temme (En geland) en Isselée (België). Om de demonstratie te zien van den heer Temme, de eenige man op de wereld, die 't kanaal overgezwom men heeft, met en tegen stroom. Om de volledige Damesploeg te zien zwemmen van de Brussels Swimming Club. Om de betwisting van den Grooten Prijs van Yper (Schaal André Veys) bij te wonen tusschen de kam pioenen van drie verschillende NationaliteitenLu xemburgers, Engelschen en Belgen. Om een exhibitie van Duikelen te zien. gegeven door de beste duikelaars van België. Om de Ypersche zwemmers en zwemsters aan te moe digen, in hun strijd om den beker van de Brasserie Centrale Yproise, die betwist wordt, tusschen de zwem- clubs van Kortrijk, Iseghem. Deinze, Meenen. Waere- ghem. Mouscroen, Roeselare en Yper. Dus allen Zondag om 3 uur naar 't Stedelijk Zwem- dok, waar 't grootste zwemfeest plaats heeft, ooit ge geven in Zuid-Vlaanderen. PALERMO. ZWEMFEEST MEENEN Er was groote belangstelling voor 't zwemfeest te Meenen. Voor de Ypersche Swimming Club, was 't een succes, vermits onze club den beker won uitgeloofd aan de Club die zich best plaatste in de verschillende zwem wedstrijden. ZIEHIER DE OFFICIEELE UITSLAGEN: I. Koers 200 meters schoolslag kadetten 1. Ghys, Kortrijk, 3 m. 50 sec. 2. Devriese Frans, Yper, 3 m. 51 sec. 3. Soenen Alfons, Yper, 3 m. 59 sec. II. Koers 50 meters Vrije slag kadetten 1. Demoor Roger, Yper, 37 sec. 2/5. 2. Becquart, Kortrijk, 46 sec. 3/5. 3. D'Hulster, Meenen, 48 sec. III. Koers 100 meters Schoolslag Heeren 1. Gustaaf Ossieur, Yper. 1 m. ,37 sec. 2. Vanmarcke, Kortrijk, 1 m. 38 sec. 3/5. 3. Walraedt Roger, Yper, 1 m. 41 sec. 2/5. IV. Koers 100 meters Vrije slag Heeren 1. Vandeplas, Meenen, 1 m. 25 sec. 3/5. 2. Mortie.r Kortrijk, 1 m. 27 sec. 4/5. 3. Louis Mion, Yper, 1 m. 33 sec. 4/5. V. Koers 3 x 50 m. Schoolslag Heeren 1. Kortrijk, 2 m. 5 sec. 3/5. 2. Yper (Ossieur, Gommaire, Koekelberg. Defever)„ 2 m. 17 sec. 1/5. 3. Ploeg Meenen, 2 m 21 sec. VI. Koers 100 meters Schoolslag Dames 1. Martha Busschaert, 1 m. 50 sec. 2. Denise Dehaene, 1 m. 50 sec. 1/5. 3. Jacqueline Knockaert, 2 m. 10 sec. 4. Rosa Duflou, 2 m. 12 sec. Prachtkoers van onze Dames, die de 3 eerste plaat sen behaalden. VII. Koers 400 meters Schoolslag Heeren 1. Dewitte, Kortrijk, 7 m. 42 sec. 2. Thomas Wood, Yper, 7 m. 48 sec. 2/5. 3. Dutilleul, Meenen, 8 m. 36 sec. Wood had bijna geheel de week ziek geweest, anders ware zijn uitslag beter geweest. VIII. Koers 3 x 50 meters Schoolslag Kadetten 1. Ploeg Meenen, 2 m. 25 sec. 3/5. 2. Ploeg Yper, 2 m. 29 sec. 2/5. 3. Ploeg Kortrijk, 2 m. 32 sec. IX. Koers 3 x 100 meters Vrije slag Heeren 1. Ploeg Kortrijk, 5 m. 3 sec. 2. Ploeg Meenen. 5 m. 6 sec. 3/5. 3. Ploeg Yper, (Wood-Walraedt-Demoor)5 m. 14 s. X. Wedstrijd voor Duikelen 1. Louis Mion, Yper. 2. Roger Demoor, Yper. 3. Dutilleul. Meenen. Het klassement voor den Beker gaf den volgenden uitslag 1. Ypres Swimming Club, 41 punten. 2. Kortrijksche Zwemkring, 27 punten. 3. Meenensche Zwemclub, 19 punten. De Polomatch werd door Kortrijk op Yper gewonnen met 6 goals tegen 4 voor Yper. Prachtmatch van Al- bert Lefevre, die 't kanon Declercq aan banden legde, en bovendien nog prachtig 't openingspunt maakte. Spijtig dat onze keeper Paul Donck vervangen moest worden. Onze reservekeeper had voor zijn eerste match de eerste 10 minuten den troc en wanneer hij zich her stelde was het 3 tegen 0 voor Kortrijk. Met een volledige ploeg wonnen we zeker de match. De goals werden gemaakt door Albert Lefevre. Louis Mion, en twee door Daniel Sedeyn. De ploeg was samengesteld als volgt GoalMaertens Albert Backs Charles Struyve Albert Depuydt Center half Albert Lefevre Forwards Louis Mion, Albert Sedeyn, Daniel Sedeyn.. Wij moeten alle zwemmers bedanken voor hun prach tig optreden te Meenen en we hopen dat allen deze week ernstig "Zullen trainen, voor 't groot feest van Zondag aanstaande. PALERMO.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6