WIELRIJDEN C. VAN MARCKE 6 Ter gelegenheid van Tuindag CROOTE TROTTINETTENKOERS KOERSUITSLACEN 1939 STAD IEPER 1939 Groote Prijs Brasserie Centrale Yproise STAD YPER Op Dinsdag 15 Oogst GROOTE PRIJS VAN IEPER en Eereprijs Sigaretten Belga 8000 Frank Prijzen De glorierijke aankomst van de Ronderenners in 't Prinsenpark .te Parijs YPRES SWIMMING CLUB Station de Graissage D'AUTOS SM EERDIENST VOOR AUTOS Rijsselstraat, 30 Rue de Lille YPERYPRES. Hoogspringen Scholieren. 1. Vandendriessche A. Kortrijk, 1.45; 2. Vervaecke, Kortrijk. 1.45; 3. Langlez. Kortrijk, 1.40; 4. Deschodt, Poperinghe, 1.40. Juniors 1. Debouvry, Kortrijk, 1.55; 2. Seyns. Kortrijk, 150; Seniors 1. Vervaecke. Komen. 1.572. Valempint, Kortrijk, 1.35. Gewichtwerpen Scholieren 1. Naessens, Kortrijk, 11 m. 44; 2. Vandendriessche, Kortrijk. 10 m. 803. Loosveldt Roger. leper, 9 m. 09 4. Pinteion, Kortrijk, 8 m. 90. Juniors 1. Poellaert, Brugge, 11 m. 68; 2. Seyns, Kortrijk, 11 m. 043. Carpentier. Kortrijk, 11 m. 02; 4. Rau. Brugge. 10 m. 24 5. Tetaert. Brugge. 7 m. 88. Seniors 1. De Rycke. Kortrijk, 13 m. 87 2 Vervaecke. Ko men., 11 m. 19; 3. Decuyper. Brugge. 11 m. 16; 4. Va- lenpint, Kortrijk. 11 m. 015. Peuteman. Brugge, 10 m. 47. OP DONDERDAG 10 OOGST 1939 om 3 uur namiddag op de R. Oolaertplaats Maloulaan M. Haiglaan. Twee trottinetten en talrijke nuttige prijzen, ter weerde van 1000 fr. geschonken door het Stadsbestuur en Bijzonderen. Twee bekers geschonken door het huis Van Wonter- ghem. Boterstraat. Yper. 1. SNELHEIDSKOERS a) Voor jongens, reeksen van 7 8 9 en 10 mar. Vier prijzen per reeks. b) Voor meisjes, reeksen van 7 8 9 en 10 jaar. Vier prijzen per reeks. 2. FONDKOERS MET HANDICAP op een afstand van 1000 m. a) .Voor jongens van 9 en 10 jaar. Vier prijzen. b) Voor meisjes van 9 en 10 jaar. Vier prijzen. Men schrijft in op het Stadssecretariaat Zaterdag 29 Juli Dinsdag 1 Oogst Zaterdag 5 Oogst Dinsdag 8 Oogst, telkens van 3 tot 5 uur na middag. De inschrijving en de deelname aan deze koersen is kosteloos. De kinders gelieven het trouwboekje hunner ouders mede te brengen. De ingeschreven kinderen vergaderen op Donderdag 10 Oogst, om 2.30 uur. op de Groote Markt, rechtover het Stadhuis, om vandaar in stoet en met muziek op te trekken naar de R. Oolaertplaats. BEGINNELINGEN Gheluvelt 40 vertrekkers. 1. Dumurie 2. Bossuyt3. Feys 4. Vissers; 5. Hachat6. Dumont7. Casaert8. Ver- haeghe. JUNIORS Te Deinze 1. De Keyser (Hansbeke), 120 km. in 3 uur 19; 2. Van Daele, op 1 wiel3. Debock Achiel, op 1 lengte 4. De Smet5. Pylyzer 6. Porte 7. Kint, 200 m.8. Hardeel9. D'Hondt; 10. Knockaert (Rekkem); 11. Keu- kelier12. ex-aquoVerstraeten, Decock en Vanden Bovie15. Mouton16. De Stofferis17. Brackeveldt H.18. Brackeveldt O.19. Van Wynsberghe 20. Froe- giers 21. Vandenberghe 22. Deloz23. Nyssens. Te Veurne 1. Degraeve M. (leper) 105 km. in 3 u. 05 m.2. Van Daele, op 1/2 lengte; 3. Braeckeveldt Omer4. Woets 5. Desmedt Maur.6. Deschacht7. Pylyser8. Roose, op 2 min.9. Cnockaert Roger10. Olivier, op 3 m. 45 11. Salomé, op 5 min. 5 12. Verschueren M.13. Moey- aert14. Rogier S.15. Galloo. Nog te Veurne 1. Ramon Albert (Brugge), de 131 km. in 3 u. 29 m. 2. Cnockaert Roger (Desselgem) op 2 1.3. Paepe Al- bert 4. Geus Jaak 5. Degrande Alb.6. Debock Ach.; 7. Proot Gerard, allen wiel aan wiel8. Desmedt Alb., op 50 meter9. Alpaert Eug., op 25 sec.10. Thomas 11. Van Roose; 12. Desimpelaere13. Callants; 14. De smedt Maurice; 15. Kint Leon16. Himpe Georges17. Stofferis 18. Horemans 19. Janssens René 20. Demeu- lenaere August OP DINSDAG 8 OOGST 1939, om 2 u. zeer stipt 6® jaar Voor Juniors B W. B. en Fransche renners 3« kategorie (110 km.) 1700 franken prijzen en 500 frank premiën Met de medewerking van Het Nieuws van den Dag Sigaretten St Michel, Brouwerijen Vermeulen en Mas- scbelein Poperinghe, Huis Gruwez Pup penVelos Salvator, Neringdoeners en Herbergiers van stad. 1* Prijs325 frank, Beker, Tube en Palm. 2* Prijs250 frank en Veloschoenen. Prijs210 frank en Sportklak. 4<" Prijs180 frank en Sportklak. Verders160 125 100 80 60 50 40 30 25 25 20 en 20 frank. Wegwijzerleper, Vlamertinghe, Poperinghe. Renin- ghelst, Clytte, Kemmel, Linde, Hooghof, Nieuwkerke, Wuiverghem, Meessen, Vier Koningen naar leper (1 ronde). Verders 8 kleine ronden rond stad aiover Sint Jan. Inschrijving van heden af in het lokaal Ville de Courtrai Statiestraat, leper. Den dag der koers In den Visscher bij Cottenie, Boterstraat, leper. Vertrek Aan Café Cambrinus, Statiestraat. AankomstAan het lokaal van de Veloclub, Ville de Courtrai PremiedeelingBij Gaston Dedeurwaerder A la Ville d'Anvers N. B. De renners worden verzocht zich intijds te laten inschrijven en ter koers aan te bieden, om de verstkomenden toe te laten nog 's avonds naar huis te keeren. met de in voege zijnde verbindingen van trein of tram. Het Bestuur is niet verantwoordelijk voor de ge beurlijke ongevallen. Het Bestuur. TE 1.30 UUR STIPT VOOR BEROEPSRENNERS Afstand 140 km. Ingericht door de Iepersche Wielrijdersclub, met de welwillende ondersteuning van het stadsbestuur, de Firma Vander Eist, de Rijwielen Salvator de klak ken City-Sporthet huis Aimé Gruwez In de Pup pen Cesar MottrieGarage Chevroletde firma Maes-Rommens, «De Werkende Bie», Poperinghe, en de Brouwerijen en Neringdoeners van Yper. EN TALRIJKE SCHOONE PREMIËN Verdeeld als volgtAan den overwinnaar1600 fr„ Palm en een prachtige TruiVerder 1300 1000 800 600 450 350 300 250 200 175 150 125 120 120 100 100 100 80 80 frank en verscheidene sehoone premiën. Inschrijving gratis, van heden af, tot Zondag 13 Oogst, in het lokaal Casino Hotelbij Paul Beddeleem. Sta tiestraat. 65. Uitdeeling der rugnummers ter «Café Chevroletbij Gaspard Vanlimburg, Veurnesteenweg, waar ook te 1.30 uur stipt het vertrek zal gegeven wor den. Wegwijzer: Veurnesteenweg, Kaai, Sint-Jan, Potijze. leper, Groote Markt, Boterstraat, Tempelstraat, Dikke- busch, Clijtte, Kemmel, Wijtschaete, leper, Markt, Bo terstraat, Statiestraat (3 maal), daarna Statiestraat, Dikkebusch. Clijtte, Kemmel, Wijtschaete, leper (1 maal), Vervolgens Statiestraat, Veurnesteenweg, Kaai, Diksmuidestraat, Markt, Boterstraat, Tempelstraat en Statiestraat (8 maal). Aankomstaan het lokaal Ca sino Hotel Statiestraat. Premieuitdeeling ter Café Universel», Statiestraat.De inrichters zijn niet ver antwoordelijk voor de ongevallen die zouden kunnen plaats hebben tijdens den koers. De personen die nog wenschen premiën te schenken worden vriendelijk verzocht deze aan te geven in het lokaal Hotel Casino, vóór Zondag 13 Oogst. Sportmannen, steunt de sport en wordt lid van de Iepersche Wielrijdersclub, stichtster en medewerkster van de voornaamste koersen der frontstreek. Lokaal Casino Hotelbij Paul Beddeleem, Statiestraat. HET BESTUUR. Hoeveel menschen zouden er wel geweest zijn bij de aankomst van de Ronde van Frankrijk in 't Prinsen park te Parijs De eene spreekt van 50.000, een andere van 40.000. Het ligt niet in onze bevoegdheid die ontzaggelijke massa te schatten, toch kunnen wij zeggen dat er maar weinig plaatsen onbezet bleven in dat sportgebouw dat indrukwekkend is van grootheid en eenig van aanleg. En al die menschen die opeengeperst zaten op de tri bunen, welke rondom heel de piste zijn aangelegd, ga ven den indruk van zooveel bloemvelden met wemelen de kleuren. Allen zaten toch zoo ongeduldig te wachten naar dat waarvoor ze speciaal de verplaatsing gedaan hadden naar de aankomst der Ronde van Frankrijk. De ver schillende koersen, die in afwachting doorgingen en die wel boeiend waren van karakter, waren alleen maar wat men aan tafel voorgerecht noemt. De meeste aandacht ging naar de Ronde van Frank rijk en iedermaal dat de luidspreker werkte om den stand meê te deelen, werd het doodstil, zeker wel om geen enkel woord te verliezen van wat op het einde van dien koers rond Frankrijk gebeurde. Het werden Oh's toen de renners nog rustig bijeen waren gebleven en aan een gezapig tempo voortbolden, het werd een helsch gejuich toen men mededeelde dat Archambaud, Sylveer Maes en Kint voorop lagen op 15 km. der aankomst. Dat gejuich ging niet zoozeer naar den toekomstigen overwinnaar, ook niet zoozeer naar den wereldkampioen, dat gejuich was voor Ar chambaud bestemd. Wat konden wij, met eenige hon derden landgenooten, tegen die losgebroken fransche massa inbrengen Archambaud zit aan de leiding Dat kwam toch uit dien luidspreker, iederen keer dat hij zijne stem liet hooren. Daarmee was die fanatieke menigte nog meer opgezweept, 't Kan zijn dat Archambaud goed zijn streng trok, wij hebben 't niet gezien, maar wij meenen toch dat Sylveer Maes er meer belang in had van zich niet te laten inloopen dan Archambaud, kwestie van die premie van 100 000 fr. voor den veelzijdigen renner, en naderhand zou hij ons vertellen dat wij 't goed voor hadden, wantzei hij, ik zou rustig in de groep ge bleven zijn ware 't niet van die premie Archambaud zal de Belgen wel van 't wiel rij den wist een toeschouwer te zeggen die naast ons stond. Wij zegden niets maar bij ons zeiven dachten wij iemand die in de Ronde van Frankrijk zoo'n meester schap aan den dag legt, doet ge zoo maar niet van 't wiel lossen en iemand die op een dag de beste ren ners van de heele wereld gaat kloppen, moet toch wel iets kunnen Eensklaps klonk hetde renners zijn in 't zicht van den velodroom, en dat was genoeg om geheel die me nigte in een ruk te doen rechtspringen. Klaroengeschal, en daar kwamen zij den tunnel uit, of ten minste hij, want Kint had juist een demarrage geplaatst en met den slag 10 meter genomen. Toen wist Kint niet goed wat hij doen moest, daarom keerde de wereldkampioen zich om naar den baas om orders te vragen, maar de leepe Maes had het gespannen en met een zwaai van den arm deed hij teeken van voort te doen en Kint sprong weer vooruit. Archambaud ging er achter zon der hem te krijgen met Sylveer, die aan 't wiel bleef plakken en, toen ze weer de rechte lijn inkwamen, kwam Heze laatste uit zijn kot en klopte Archambaud voor de tweede plaats. De aankomsten volgden zich op, daarna kregen wij de eereronden van overwinnaars en overwonnenen. Sylveer Maes kreeg wel zijn deel in de toejuichingen, maar het grootste deel ging toch naar Vietto. Het is ten andere begrijpelijk en menschelijk dat een Fransch- man meer van het kind uit zijn land houdt dan van een vreemdeling en er is een spreuk die zegthet bloed kruipt waar 't niet gaan kan Nog vooraleer de over winnaar zijn eereronde geëindigd had, vroeg het volk reeds naar Vietto, maar wij moeten toch eerlijk be kennen dat Sylveer Maes als den verdienden overwin naar begroet werd. Tijdens al die eereronden hebben wij zooveel geluk kige gezichten gezien, maar de gelukkigste lach kwam wel van Lucien Vlaemynck toen hij rondrèed met die bloemen der belooning. Wij kennen dien braven Lucien zoo goed en wij zijn zeker dat hij het zich toen nog eens zal afgevraagd hebben of het dan werkelijk waar was dat hij de derde was van dien grootsten en dien indrukwekkendsten koers van de wereld. Ge hebt u kranig gedragen, Lucien. Wij wisten waar lijk niet dat ge daartoe zoudt in staat zijn, want wij zouden 't willen vragen hoeveel renners zijn er wel gekomen die, in hun eerste ronde van Frankrijk, derde wisten te eindigen Van deze gelegenheid maken wij gebruik, Luicen, om u een hartelijk proficiat te wenschen voor uwe bui tengewone prestatie Die laaiende atmosfeer, dat geroep en getier van geestdriftige toeschouwers, dien schruwel van suppor ters naar hun renner, dat vindt ge alleen maar bij de aankomst eener Ronde van Frankrijk. Het geheel lijkt aan een geweldig onweder dat langen tijd boven uwen kop hangt, met helsche bliksemschichten en zware don derslagen Wij hebben niet de gelegenheid mét al onze renners te spreken, omdat ze niet allen in hetzelfde hotel onder gebracht werden en dat de eene langs hier en de an dere langs daar door vrienden en familie bezig ge houden werden. Maar wij hebben toch nevens Kint gestaan die zegt dat de Ronde hem dit jaar niet meegevallen is en toe komend jaar waarschijnlijk aan deelname zal verzaken; nevens Hendrickx die uiterst blij is van de klas te zijn; nevens Vissers die in Digne nog meende dat hij de Ronde kon winnen maar, nu dat hij geklopt werd, het eerlijk bekent dat er aan Sylveer Maes nu eens niets te doen was. Sylveer Maes heeft ons over zijn koers gesproken «Na een paar ritten voelde ik dat ik de Ronde kon winnen. Dag na dag heb ik Vietto zien verflauwen en ik wist dat ik hem in Digne-Briangon, op den lastigen Izouard, zou klein krijgen en den genadeklop zou ge ven. En daar is het gebeurd ook. Deze Ronde heb ik op mijn een been gewonnen, omdat er geen tegenstre vers bij waren die het tegen mij konden opnemen. Een maal heb ik slecht gereden, in Monaco-Digne toen ik zoo ziek was als een hond. Ik kon geen voet meê en moest zelfs twee maal in de wielen lossen. Gelukkig voor mij dat er dien dag gewandeld werd en dat nie mand het zag hoe het met mij gesteld was. In andere ritten zat ik altijd te lachen en te klappen met andere deelnemers, dien dag echter was ik zoo teruggetrok ken dat er journalisten waren die mij kwamen vragen waarom ik zoo stil zat. 'k Ben kwaad op Desgrange, heb ik hen toen geantwoord, hij heeft geschreven dat ik oud begin te worden en daar kan ik nu niet over. En ze geloofden het. Zoo kon ik veilig in Digne aan komen èn den volgenden dag was ik heelemaal hersteld om mijn slag te slaan Na dit onderhoud zijn wij vertrokken, in onzen kop dat beeld van de aankomst der Ronde meêdragende. Albert Bafcop. Zwemfeest te Waereghem Zondag aanstaande neemt de Ypersche Club deel aan "t zwemfeest ingericht te Waereghem. De volgende zwemmers en zwemsters werden aan geduid 1. Denise Dehaene2. Martha Busschaert3. Louis Mion4. Gustaaf Ossieur5. Gommaire Koekelberg 6. Frans Devrieze7. Roger Defevere 8. Julien Maekel- berghe9. Tom Wood 10. Roger Demoor 11. Alfons Soenen; 12. Roger Desmet. Bijeenkomst aan de Statie 20 minuten vóór 2 uur. Water-Polo kampioenschap van België 1939 De Cercle de Natation de Bruxelles die hier zoo prachtig Plaistow Londen geklopt heeft, heeft in finaal te Gent, opnieuw 't kampioenschap vap België in Water polo veroverd, de Antwerpsche Zwemclub kloppende met 4 punten tegen 3. De uitblinkers waren dezelfde als te Yper: Disy en Isselée. Disy maakte 't openingspunt en Isselée zorgde voor de drie andere doelen. Onze beste gelukwenschen, aan de kampioenen 1939. Dankwoord aan onzen Trainer Verleden week heb ik in mijn verslag over het zwem feest vergeten onzen trainer Charles Struyve te be danken voor den vooruitgang die de Ypersche zwem mers en zwemsters sedert een jaar onder zijn kundige leiding gemaakt hebben. Wij hopen dat Ypres Swimming Club nog lange ja ren haar sympathieken trainer in haar schoot zal mogen behouden tot bloei en groei van Ypres Swimming Club. Uitstap naar de Zee 't Comiteit van Ypres Swimming Club heeft besloten in September een uitstap naar de zee in te richten voor de zwemmers en zwemsters die dees jaar deelgenomen hebben 't zij aan de voorbehouden, 't zij aan de open koersen, alsook voor de leden van de Poloploeg. Die uitstap is enkel en alleen ingericht om de zwem mers te beloonen, die altijd hun best gedaan hebben om de Ypersche kleuren hoog te houden. Tevens zal 't een zweepslag zijn voor de plantrek kers om in 't vervolg te oefenen en ook te kunnen deel nemen aan de zwemwedstrijden. Palermo. ONDERHOUD VAN BATTERIJEN MAGNETOS DEMARREURS DELCO (1374)-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6