LE GANT 25, Boterstraat - YPER Het best aanbevolen voor HOEDEN Breukbanden met of zonder staal, matige prgzen. Buikbanden Zwangerschap, hangbuik, lendenpijn, vlottende nier CORSETS en BORSTHOUDERS op maat. HYMNE AU SOIR ONS STADSWATER Bericht aan de Bevolking STAD YPER Bericht aan de Melkverkoopers alsook voor Zakking van maag en darmen. AderSpatkOUSen Naar alle keus LASTEX Rekbaar in hoogte en breedte. SPECIALITEIT VAN Draagt de CEINTUREN Warner's nieuwigheden. Men aanvaardt alle HERSTELLINGEN. Uitslagen van de Prijskampen in het Lijnvisschen van 15 Oogst aan de Kaai. De bijbelasting op de motorvoertuigen en rijwielen. ONZE SCHEEPVAART Deployant son voile enchanteur, Le soir deseend tout doucement, Si doucement du firmament, Délicieux, plein de fraicheur. Son calme pénètre mon ame, Mon coeur vibre a sa mélodie. Au charme de sa poésie Mon ètre tout entier se pame Oh, que j'aime ton doux zéphyr, Quand de sa caresse enjóleuse II fróle ma face rèveuse Sous le bel astre de saphir O, soir a la Muse propice, Laisse-moi chanter ta douceur O, toi, témoin de mon ardeur, J'aime ton ombre séductrice C'est dans cette ombre, au clair de lune, Que s'ébat, joyeux, le phalène, Tandis que, sur l'onde sereine, Coasse la grenouille brune J'aime voir la chauve-souris De son vol rapide et nerveux Fendre le sein subtil des cieux, Sous les nuages endormis. C'est a cette heure, oü tout repose, Que ma pensée monte intense Vers les horizons du silence. Vers la fleur de l'amour éclose Oh, eet instant si délectable, Oü tout se baigne dans le rêve, Que je voudrais qu'il füt sans trêve En sa douceur incomparable Sous les feux brillants de la nuit, Je me sens faible et frémissant Devant l'oeuvre du Tout-Puissant, Sous sa splendeur qui m'éblouit En louant la beauté du soir, C'est vers Toi, divin Créateur, Que monte, du fond de mon coeur, Mon chant, comme d'un encensoir Seigneur, par eet humble poème, J'ai chanté ta gloire suprème J.-M. Oreitês. Het College van Burgemeestér en Schepenen brengt ter kennis der bevolking dat het Stads- water niet mag benuttigd worden als drinkbaar water zonder voorafgaandelijk gekookt te zijn. Yper, den 14 Oogst 1939. De melkverkoopers worden ervan verwittigd dat zij, ingevolge het Ministerieel Besluit van 28 Juli 1939, vanaf 1 September aanstaande in het bezit moeten zijn van eene vergunning of van eene distributiekaart. A. Moeten voorzien zijn van eene vergun ning Alle personen (producenten, fabrikanten, mel- kerijen, firma's, handelaars, melkventers, winke liers, enz.) die voor eigen rekening, melk ver- koopen hetzij rechtstreeks aan den verbruiker, hetzij aan een tusschenpersoon. Nochtans de voortbrengers-melkveehouders die alleen de melk van hun eigen stal uitventen moeten geen ver gunning hebben, doch wel een distributiekaart (zie verder). B. Moeten voorzien zijn van eene distribu tiekaart 1) De melkveehouders die de uitsluitend in eigen stal gewonnen melk uitventen buiten hun bedrijf. Daaruit volgt dus dat de melkveehouder die de melk van zijn eigen stal uitsluitend op zijne hoe ve zelf verkoopt, noch vergunning, noch distri butiekaart moet hebben. 2) De aangestelden die de melk uitventen voor rekening van den titularis der machtiging." De familieleden van den titularis der machtiging ontsnappen niet aan dezen regel. De belanghebbende personen worden verzocht zich ten Stadhuize aan te melden vóór 1 Sep tember aanstaande, alwaar zij in het bezit zullen worden gesteld van de noodige machtiging, tegen betaling der voorziene vergoeding (100 Fr. voor de vergunning; 20 Fr. voor de distributiekaart). De machtigingen zijn geldig voor 1 jaar. Yper, den 14 Oogst 1939. Huis DENISE Altijd de laatste mode Bezorg de slanke lijn Iseghem, 22 Iseghem, 21 Deelnemers 16 Maatschappijen 56 Afzonderlijken Samen 238 visschers. Om 11 u.. Eerereeks: Beker der Brasserie Centrale: gewonnen door Hand in Hand Zandvoorde. Beker geschonken door M. A. Gruwez, gewonnen door de «Vereenigde LijnvisschersYper. Algemeene Prijskamp om 14 uur 1. Coulier H„ Brochet ArgentéRoubaix. 28 vis- schen. 706 gr. 2. Vanbeylen Prosper. «Waterduivels) visschen, 513 gr. 3. Degrande Henri, Hand in HandZandvoorde, 23 visschen. 512 gr. 4. Declercq Michel, Waterduivels visschen, 487 gr 5. Coppens Eugène, Afzonderlijke, Yper, 1 visch, 467 gr. 6. Lybaert Bernard. Akkergem, Gent, 16 visschen, 456 gr. 7. Decoster Théo. Hand in Hand Zandvoorde, 11 visschen, 413 gr. 8. Debarge Pierre. Les Amis RéunisRoubaix, 15 visschen. 410 gr. 9. Debeuckelaere Julien, Hand in HandZand voorde, 20 visschen. 398 gr. 10. Knoff Ferdinand. Le Brochet argenté Roubaix, 16 visschen, 391 gr. 11. Rasel Henri, «Les Amis Réunis», Roubaix, 20 visschen, 381 gr. 12. Wouters Firmin, Hand in Hand Zandvoorde, 15 visschen, 381 gr. 13. Andries Robert. Hand in HandZandvoorde, 12 visschen, 381 gr. 14 Roelens Robert, Waterduivels Iseghem, 14 vis schen, 360 gr. 15. Provoost Prosper, Hand in Hand Zandvoorde, 21 visschen, 342 gr. 16. Provoost Théo, Hand in HandZandvoorde, 14 visschen, 339 gr. 17. Devlaemynck Alois, WaterduivelsIseghem, 14 visschen, 339 gr. 18. Dewulf Frangois, De Karpervisschers Oosten de, 17 visschen, 332 gr. 19. Debuck Marcel. Akkerghem. Gent, 7 visschen, 327 gr. 20. Duyck Jules, De Vrije VisschersIseghem. 17 visschen, 307 gr. Beker Top Bronnen voorbehouden aan de Voor zitters, gewonnen door Decoster Théo, Hand in Hand», Zandvoorde. Bijzondere prijzen voorbehouden aan de Yperlingen Twee vischpersen, geschonken door MM. A. Gruwez en H. Vermeulen. 1. Coppens Eug., Afzonderlijke, Yper. 2. Santy Eric, «De Vereenigde Lijnvisschers». Yper. Vaandels Zandvoorde, Hand in Hand»; Iseghem, De Waterduivels Iseghem, De Vrije Visschers Gent, Akkerghem Veurne, «De Karpel Veurne, «De Vereenigde Lijnvisschers Oostkerke. De Dappere Lijnvisschers Oostende. De Karpervisschers»; Yper, «De Majoorvisschers Yper, «De Fronthengelaars». Prijzen van verstkomende 1. Gent, Lijnvisschers Akkerghem 2. Zandvoorde, Hand in Hand 3. Oostende, «De Karpervisschers Prijzen voor 't meeste getal 1. Iseghem, Waterduivels 2. Zandvoorde, Hand in Hand» 3. Iseghem, De Vrije Visschers». Bij koninklijk besluit van 3 Juli jl. verschenen in het Staatsblad van 5 Juli, wordt een bijbelas ting geheven op de auto's, de motorbooten en de rijwielen. Overeenkomstig dit besluit, moet deze belas ting gestort worden binnen de maand, te rekenen van 21 Augustus af, tot 20 September a. s. Voor de auto's en motorbooten bedraagt de bij belasting 10 t. h. van de oorspronkelijke betaling. Voor de motorrijwielen bedraagt zij 10 of 20 fr. per schijf van 150 kubieke centimeter cylinder- inhoud, al naar gelang zij dienen tot personen of goederenvervoer. Voor de rijwielen bedraagt de belasting 10 fr. voor de tandems, tripletten, enz. 15 fr. De personen die in het vervolg een autovoer tuig, een motorboot of een rijwiel zullen aankoo- pen, dienen de nieuwe belastingen te betalen met de vroegere taks. Binnengevaren Vrijdag 11 Oogst 1939. de «Angèle (schipper Van den Abeele) met 160 ton potasch voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Maandag 14. de 't Nieuw leper (schipper Vanden Bossche) met 200 ton graan voor M. Vandeputte. leper; de «Mehaigne», (schipper Pelentan) met 164 ton kolen voor M. De Geest. leper; de Frangois Celina (schip per Blij weert) met 270 ton kolen voor M. De Geest, leper. Woensdag 16. de «Hoop en Vertrouwen(schipper Verstappen) met 105 ton graan voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper. Donderdag 17, de Anmabe(schipper Moens) met 145 ton graan voor M. Vandeputte. leper; de «Eiza». (schipper Vancauwenberghe) met 30 ton beurtgoed voor verscheidene. Toegelaten te varen, benedenpand 1.68 m.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 4