WIELRIJDEN 6 leper heeft het recht trotsch te gaan op zijn Beroepsrennerskoers KOERSUITSLACEN BOEKEN voor AANGIFTE van SLACHTING CONTROLEBOEKEN VOOR BEENHOUWERS Kalender der Voetbalwedstrijden Waarachtig wij wisten 't niet dat de beroepsrenners koers. die ter gelegenheid van het Tuinfeest gegeven wordt zooveel volk te been bracht. Wij hebben reeds naar vee! van die zoogenaamde akermiskoersengaan kijken, maar altijd belet ge weest van naar leper te gaan; maar nu dat wij in de gelegenheid zijn geweest van mee te vieren met die bloeiende Iepersche Wielrijdersclub en omdat wij 't met eigen oogen zagen, nu kunnen wij gerust zeggen dat Kooiskamp er buiten gelaten, wij geen kermiskoer- sen kennén waar er zooveel volk komt naar kijken. Het is dan ook niet te verwonderen dat burgemeester Vanderghote aan dien koers houdt en wij overdrijven niet als wij zeggen dat die dag een stuk geschiedenis aan 't worden is uit 'die oude Vlaamsche stede. De overwinnaar A. Defoort in de bloemen gezet. Rechts de heer burgemeester Vanderghote. Na deze korte inleiding, komen wij aan 't koersver loop. 't Was om 1 u. 45 dat het vertrek gegeven werd aan 40 deelnemers', er hadden er wellicht meer kunnen zijn, maar men mag niet vergeten dat de renners tegen woordig zooveel te eten hebben aan diezelfde plat, dat ze er op 't laatste beu van worden. leper had de kon- kurrentie van twee andere koersen, zoodat een lot van 40 man bevredigend kan genoemd worden, te meer dat daartusschen zooveel renners zaten die reeds daden van wilskracht hebben gesteld en schoone uitslagen op hun actief hebben. Een die er niet tusschen zat en die er wel had moeten bij zijn, was Storme; wij zeggen dit niet om olie op een reeds smeulend vuurtje te gieten, wij weten dat het met hem tegenwoordig maar slecht gesteld is inzake forme, maar de inrichters hebben overschot van gelijk, wanneer ze zeggenals wij zoo veel opofferingen doen ten bate van de sport en de renners ten goede, dan meenen wij dat de renners der streek in de eerste plaats hun blijk van erkentelijk heid zouden mogen geven. Er waren dus 40 vertrekkers en van die 40 was het de altijd even strijdlustige Fons Ghesquière, die er het eerst van onder trok. Met hem gingen mee; Vanover- berghe Barbe. Depoorter J.. Declercq. Loyet, Staelens, Bekaert en Vandepitteze werden wat verder inge- loopen door den tandem Capoen-Woets. Daarmee was de slag ingezet en werd de eerste pijl afgeschoten van een vuurwerk van jachten dat onge veer 4 uren zou duren. De leiders waren te talrijk in gefal om zich goed te verstaan en zoo kwam het dat Christiaens het groot peloton op sleeptouw nam en bij de leiders bracht. Dit gebeurde tegen het einde van de eerste groote ronde. 't Was een weinig verder dat Fonten Ghesquière bandbreuk leed. 't Kan spijtig genoemd worden dat hij juist midden zijn eigen volk door 't noodlot moest ge troffen worden, want hij zou het zeker willen toonen hebben, op welke manier hij aan zijn tiende plaats in 't kampioenschap van België geraakt was; hij heeft wel moedig de achtervolging ingezet, eerst moederziel alleen, later in gezelschap van Capoen, van wien ik ge hoord heb dat ook hij bandbreuk leed, maar als Fon ten op den koop toe zijn derailleur brak, heeft hij den aftocht geblazen, maar het dient toch gezegd dat hij op dat oogenblik een reeds volkomen verslagen man was. Vanoverberghe nam toen het stuur in handen en met de macht van een peerd en met de groote forme waar over hij thans beschikt, smeet hij zich vooruitChris tiaens, Jul. Depoorter, Heirnaert. Devos en Berten Bekaert sprongen op 't wiel, en daarmede was er een nieuwe jacht aan den gang. Bijzonderlijk Vanover berghe ging als een bezetene te werk en als wij hem op 't laatste uit 't oog verloren, dan zal 't zeker wel geweest zijn omdat hij daar te kwistig met zijn krachten omgesprongen was. Eerst kregen wij den indruk dat die zes man maar moeilijk meer zouden vervoegd worden, want iedereen trok op zijn beurt aan den keten, met het gevolg dat hun voorsprong bij eiken kilometer groeide. Maar de «fut i scheen er almeteens uit, de eene kreeg lijk be nauwd van den anderen. Inmiddels had Defoort het groot peloton uit zijn slaap wakker geschud en met Vandepitte en David, ging hij een achtervolging aan die in zijn voordeel zou uitdraaien; dat bracht een nog slapperen gang bij de leiders mee en daarvan mieken de achtervolgers dankbaar gebruik om op hun beurt te vervoegen. Zoodat wij de laatste 8 ronden moesten aanvangen met een groep die zeker nog wel 20 man sterk moet ge weest zijn. 't Is bij dat klassiek draaien en keeren en opge zweept door zooveel duizenden toeschouwers, dat een groepje met Christiaens, Jules Depoorter. Defoort. Win dels en Seynaeve een geringen voorsprong wist te ne men hoe heftig de reaktie ook was in de groote groep, toch waren er maar 4 renners die - bij machte wa ren aan dien plotsellngen en geweldigen aanval te ant woorden; het waren Remy Hendrickx. die een groot renner had moeten worden, een sierlijke Richard De poorter. een allerbeste Heirnaert en een moedige David. Al deze renners snelden samen naar de aankomst, waar Defoort er een meesterlijken sprint uit haalde "en verdiend overwinnaar werd. Wij zouden te ver gaan met ieder renner afzonderlijk onder ontleedmes te nemen, wij zeggen alleen maar dat allen die wisten te eindigen, op een verdienstelijken koers mogen terug zien, want de koers was lastig. Er lag op dien omloop een beetje van alles lichtloopen- de banen, een paar nijdige hellingen en een sttk slechte weg met bultige steenen, waar er velen den genadeklop kregen en de koers werd nog vermoeilijkt door de on gewone heftigheid waarmee er gestreden werd. Wij kunnen echter niet nalaten een woordeke van aanmoediging te sturen aan Albert Woets, die Op 't laatste wel een beetje macht te kort kwam, maar zich zoo kranig verweerde en bij de aankomst nog een opwindenden sprint afperste. Onnoodig te zeggen dat de ordedienst perfekt was; de inrichting te leper kan gerust als voorbeeld gesteld worden aan zooveel koersinrichters. Dat is ten andere niet te verwonderen als ge weet dat er aan den kop van de politiar een Maertens staat, die zoo goed weet hoe de koe bij de horens moet gevat worden, 't Is ons ook niet ontgaan dat er zich onder de leden van de vëlo-club een zekere René Vandamme bevond die met zooveel toewijding zijn opgelegde taak vervulde met zulk een man weet ge reeds vóór den koers dat eiken draai goed zal genomen worden! Tot slot een woord aan de Iepersche Wielrijdersclub met die sympathieke menschen lijk Meester Horez, Parret. Beddeleem. Miel Ghesquière, Vanoverstraeten en anderen wier naam ons niet te binnen komt Van dien beroepsrennerskoers hebt ge iets gemaakt waarop leper trotsch zou moeten zijn; aan dien koers moet ge houden, kost wat kost, omdat hij zoo goed past in het kader van het Tuindagfeest, en het moet des te beter gaan omdat ge op een sportleven burgemeester kunt rekenen die u wellicht door veel andere steden benijd kan worded, met naast hem een zekeren Aimé Gruwez. van wien wij bij ondervinding weten dat men nooit te vergeefs op zijn deure klopt Albert BAFCOP. Uitslag: 1. Defoort André. 140 km. in 3 u. 55 m.; 2. Christiaens, op 1 lengte; 3. Heirnaert, op 2 lengten; 4. Seynaeve: 5. Juul Depoorter6. Hendrickx; 7. Ri chard Depoorter; 8. David; 9. Windels; 10. Devos, op 45 sec.; 11. Declercq; 12. Duquenne13, Woets, op 1 m. 20; 14. Vermassen; 15. Vandepitte; 16. gelijk: Catteeuw en Joris; 18. Loyet; 19. Vanoverberghe. Bedanking. De Ypersche Wielrijdersclub houdt er aan haar oprechten dank te betuigen aan degenen die dit prachtig sportfeest eenigermate hebben gesteund en namelijk: de firma's Vander Eist, Salvator, City Sport, General Motors (Heer Cesar Mottrie en zijn ervaren chauffeur «gaze»), de brouwerijen, de neringdoeners, de milde ondersteuners, het politiekorps, de rijkswacht, de claironblazers, de programmaverkoopers. Het was een wel gelukt feest, een dag van overwel digenden volkstoeloop, een dag van tering en nering voor onze stad. Tot toekomend jaar en nogmaals hartelijk dank. Het Bestuur. BIJ DE JUNIORS Te Thourout 1. Olivier Valère, de 125 km. in 3 u. 38 m. 25 s. 2. Paepe Albert3. Rogghe 4. Desmedt Albert, op 7 sec.5. Van Dierendonck. op 5 min. 10 sec. 6. Moeyaert M. 7. Brysse 8. Van de Casteele 9. Delos Gaston, op 8 min. 10. Thio 11. De Vlaemynck. Te Kortrijk 1. Decin Albert (Rumbeke), 105 km. in 3 uur 07 min. 2. Van Wynsberghe, op 30 sec.; 3. Dewaele, op 42 sec.; 4. Desimpelaere, op 1 m. 25 5. Kint 6. Annutchin 7. Rosseel 8. Knockaert (Rekkem) 9. Porte, op 1 m. 35 lö. Galloo, op 2 m. 05 11. Van Tiegem 12. Denne- weth 13. Delannoy 14. Callewaert 15. Bulcaen 16. Vandenborre 17. Cassaert. Nog te Kortrijk 1. Annutchin Albert (Meenen), de 105 km. in 2 u 59; 2. Mouton 3. Knockaert (Rekkem) 4. Ollivier, op 20 sec. 5, Kint 6. Duyveerdt 7. Van Daele 8. Ros seel 9. Salomé 10. Himpe 11. Van Tieghem 12. Thomas 13. gelijk Desmet Albert, Porte. Vandecas- teele en Desmet Roger 17. Vanwynsberghe, op 2 min. 18. Huyvane 19. Lecluysse20. Galloo. BIJ DE BEGINNELINGEN Kuurne 16 vertr. 1. Sabbe, 50 km. in 1.35 u. 2. Ghesquière 3. Pieters 4. Dedeurwaerder 5. Stadsbaeder 6. Ron- delez J. 7. Bossuyt 8. Deprez 9. Claus 10. Van- ryckegem 11. Rondelez 12. Steelandt 13. Conde 14. Vansteenkiste. Oost-Roozebeke 1. Minjauw 2. Degraeve 3 Coussens 4. Verbrug- ghe 5. Puis 6. Lampaert. Becelaere 44 vertrekkers. 1. Viaene And., de 45 km. in 1 u. 08 min. 2. Delrue 3. Coppens 4. Vande Walle 5. Ver- haeck 6. Van Craeynest 7. Thomas 8. Devos 9. Jacques 10. Emeryck. te verkrijgen ten bureele dezer 34. Boterstraat YPER 3 December 1939 W. S. Lauwe F. C. Wakken C. S. Yper F. C. Roeselare A. A. Moescroen R. S. Waereghem S. V. Blankenberghe 31 Maart 1940 R. C. De Panne F. C. Poperinghe Daring Blankenberghe F. C. Torhout F. C. Iseghem Stade Kortrijk Waereghem Sp. 1939 - 1940 TWEEDE PROVINCIALE AFDEELING 3 September 1939 W. S. Lauwe F. C. Wakken C. S. Yper R. C. De Panne F. C. Poperinghe Waereghem Sp. Daring Blankenberghe 10 September 1939 F. C. Torhout F. C. Iseghem Stade Kortrijk F. C. Roeselare A. A. Moescroen R. S. Waereghem S. V. Blankenberghe 17 September 1939 W. S. Lauwe F. C. Wakken C. S. Yper F. C. Roeselare F. C. Poperinghe Waereghem Sp. Daring Blankenberghe 24 September 1939 F. C. Torhout F. C. Iseghem Stade Kortrijk R. C. De Panne A. A. Moescroen R. S. Waereghem S. V. Blankenberghe 1 Oktober 1939 F. C. Torhout F. C. Wakken Stade Kortrijk F. C. Roeselare F. C. Poperinghe Waereghem Sp. Daring Blankenberghe 8 Oktober 1939 W. S. Lauwe F. C. Iseghem C. S. Yper R. C. De Panne A. A. Moescroen R. S. Waereghem S. V. Blankenberghe 15 Oktober 1939 F. C. Torhout F. C. Wakken Stade Kortrijk F. C. Roeselare F. C. Poperinghe Waereghem Sp. S. V. Blankenberghe 22 Oktober 1939 W. S. Lauwe F. C. Iseghem Stade Kortrijk R. C. De Panne F. C. Poperinghe R. S. Waereghem Daring Blankenberghe 29 Oktober 1939 F. C. Torhout F. C. Wakken C. S. Yper F. C. Roeselare A. A. Moescroen Waereghem Sp. S. V. Blankenberghe 5 November 1939 W. S. Lauwe F. C. Iseghem Stade Kortrijk R. C. De Panne F. C. Poperinghe Waereghem Sp. Daring Blankenberghe 19 November 1939 F. C. Torhout F. C. Wakken C. S. Yper F. C. Roeselare A. A. Moescroen R. S. Waereghem S. V. Blankenberghe 26 November 1939 F. C. Torhout F. C. Iseghem Stade Kortrijk R. C. De Panne F. C. Poperinghe Waereghem Sp. Daring Blankenberghe 17 December 1939 S. V. Blankenberghe F. C. Roeselare A. A. Moescroen F. C. Iseghem Stade Kortrijk F. C. Torhout. R. S. Waereghem 24 December 1939 C. S. Yper W. S. Lauwe Waereghem Sp. R. C. De Panne Daring Blankenberghe F. C. Wakken F. C. Poperinghe 31 December 1939 R. S. Waereghem Stade Kortrijk S. V. Blankenberghe A. A. Moescroen F. C. Iseghem R. C. De Panne F. C. Torhout 7 Januari 1940 F. C. Wakken Waereghem Sp. Daring Blankenberghe F. C. Poperinghe W. S. Lauwe C. S. Yper F. C. Roeselare 14 Januari 1940 A. A. Moescroen S. V. Blankenberghe R. C. De Panne C. S. Yper W. S. Lauwe R. S. Waereghem F. C. Iseghem 21 Januari 1940 Stade Kortrijk F. C. Roeselare Waereghem Sp. Daring Blankenberghe F. C. Wakken F. C. Poperinghe F. C. Torhout 28 Januari 1940 R. C'. De Panne C. S. Yper F. C. Iseghem R. S. Waereghem Daring Blankenberghe W. S. Lauwe A. A. Moescroen 11 Februari 1940 F. C. Torhout F. C. Wakken A. A. Moescroen C, S. Yper Waereghem Sp. S. V. Blankenberghe F. C. Roeselare 18 Februari 1940 F. C. Iseghem W. S. Lauwe F. C. Poperinghe Stade Kortri jk R. S. Waereghem Daring Blankenberghe R. C. De Panne 3 Maart 1940 C. S. Yper R. S. Waereghem F. C. Torhout F. C. Wakken A. A. Moescroen F. C. Roeselare S. V. Blankenberghe 10 Maart 1940 F. C. Poperinghe Daring Blankenberghe Stade Kortrijk W. S. Lauwe Waereghem Sp. R. C. De Panne F. C. Iseghem 17 Maart 1940 R. S. Waereghem C. S. Yper S. V. Blankenberghe A. A. Moescroen F. C. Roeselare F. C. Wakken W. S. Lauwe

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6