DENTISTE M"" Vandendriessche De betaling der opeischingsvergoedingen 20 Jsar, N 27 30 September 1939 20 Année, N 27 30 Septembre 1939 Weekblad voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres Federatie der Ceteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des Sinistrés de TArrondissement d'Ypres Nieuwe Regeling betreffende het sluiten den Drankhuizen 7, DE STUERSSTRAAT, IEPER Tel. 311 is open den DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG van iedere week. Bijzonderheid van Kunst-gebitten HET YPERSCHE LA REGION D'YPRES Beneer. Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement 21 fr. 00 per jaar Buitenland 32 tr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren. lel. 500 40 ct. het nummer. Naamlooze artikels geweigerd Rédaetion. Administration et Publicité 34, rue au Beurre, YPRES. Abonnement21 fr. 00 par an Étranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges. 40 ct. Ie numéro. Tél. 50o Les articles non signés sont refusés De aanstaande maandclijksche vergadering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteis- terden, zal plaats hebben op Zondag 8 October 1939, om 14 u. 30, in het Hotel Continental Statiestraat, te YPER. DAGORDE De kwestie der interesten vóór de Rechtbank. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente-overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de ver gadering te zenden. Ingang vrij aan alle ge- teisterden. De Voorzitter, Arthur Butaye, av., Yper. La prochaine réunion mensuelle, des Délégués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 8 Octobre 1939, a 14 h. 30 en 1' Hotel Continen tal Place de la Gare, a YPRES. ORDRE DU JOUR La question des intéréts devant le tribunal. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont instamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. Le Président, Arthur Butaye, av., Ypres. Deze week werd in al de localiteiten der pro vincie West-Vlaanderen de volgende verordening uitgeplakt De Gouverneur der Provincie West-Vlaanderen, Overwegende dat het, wegens de door de Re geering uitgevaardigde militaire maatregelen en tot handhaving van de rust en de orde in de pro vincie, noodig is voorloopig het openhouden van de café's en andere drankgelegenheden te re gelen Gelet op art. 128 der provinciale wet en op art. 1 der wet van 5 Juni 1934 Besluit Artikel 1. Met ingang van Maandag 25 Sep tember 1939 en tot nader order mogen in de heele provincie de café's en andere drankgelegenheden de Zondagen en wettelijke feestdagen slechts tusschen 3 en 14 u. 30 en tusschen 17 en 22 uur opengehouden worden, de andere dagen tusschen 3 en 22 uur. Artikel 2. Buiten deze uren mag niemand zich in deze inrichtingen bevinden noch trachten er zich toegang toe te verschaffen. Artikel 3. De overtreders worden gestraft met eene boete van 26 a 200 fr. en met een ge vangenzitting van 8 a 14 dagen of met een dezer twee straffen. Artikel 4. Deze verordening vervangt deze van 16 September 1939. Vastgesteld te Brugge, den 24 September 1939. De Gouverneur, H. BAELS. Ten einde de vereffening van de vergoedingen, welke verschuldigd zijn voor de sedert 26 Augus tus 11. door de militaire overheid opgeëischte paarden, paardenvoertuigen en autovoertuigen, te bespoedigen en te vereenvoudigen, werd besloten dat bedoelde vergoedingen maandelijks aan de rechthebbenden zullen uitbetaald worden door de Ontvangers van de Administratie der Recht- streeksche Belastingen, de Administratie der Douanen en Accijnzen en de Administratie der Registratie en Domeinen. Alle opeisching werd gedaan tegen afgifte aan de eigenaars van een ontvangstbewijs van be paald model, dat slechts geldig is als het vermel ding draagt, zonder doorhaling, overschrijving, noch eenige tekstverdraaiing, van het inschrij vingsnummer, alsmede naam, voornamen en adres van den verstrekker, huurprijs per dag van paard of voertuig, en ook van den dag der in ont vangstneming door den officier die de opeisching gedaan heeft. Voor de paarden echter mag het ontvangstbe wijs toch als geldig beschouwd worden zelfs als de huurprijs er niet uitdrukkelijk op vermeld staat, gezien deze prijs eenvormig voor alle paar den op tien frank per dag bepaald werd. De huurvergoeding is verschuldigd met ingang van den datum der in ontvangstneming van de opgeëischte paarden en voertuigen tot en met den dag dat ze aan de eigenaars teruggegeven wor den. Deze teruggave wordt vermeld op -de keer zijde van het ontvangstbewijs der opgeëischte leveringen. De eerste betaling wordt gedaan met ingang van 1 October aanstaande en slaat op het aantal dagen die verloopen zijn sedert en met den dag van in ontvangstneming, aangeduid op de voor zijde van het ontvangstbewijs (zonder echter te mogen teruggaan tot een datum vóór 26 Augus tus 1939), tot en met 30 September 1939 of tot den dag van teruggave vermeld op de keerzijde van het ontvangstbewijs, zoo deze teruggave vóór den 30 September gedaan werd. De volgende betalingen zullen geschieden met ingang van den ln dag van elke maand en slaan op den duur van de huur in den loop der verstre ken maand en gebeurlijk op de vorige periode waarvoor de huurvergoeding nog niet zou uitbe taald zijn geweest. Elk ontvanger van een helastingsbestuur (rechtstreeksche belastingen, douanen en accijn zen, ofwel registratie en domeinen) moet, op voorlegging van een geldig ontvangstbewijs der in huur opgeëischte levering, aan den verstrek- Het tandheelkundig kabinet van ker zelf of aan dezes behoorlijk bevoegd, ver klaarden gevolmachtigde de huurvergoeding uit betalen voor het vervallen tijdperk zooals hier boven bepaald. v Hieruit blijkt dus dat de eigenaars van opge ëischte paarden en voertuigen persoonlijk de hun verschuldigde vergoedingen moeten komen ontvangen ofwel, zoo dit hun onmogelijk is, ie mand anders daarmede mogen gelasten op voor waarde dezen persoon een behoorlijk ondertee- kende en gewettigde volmacht mede te geven. Voor het betalen der volgende vergoedingen dient men zich ook, tenware de ontvanger het hen anders oplegde, steeds tot denzelfden reken- plichtige te wenden die de eerste betaling ge daan heeft. Geen enkele betaling zal gedaan worden zoo het ontvangstbewijs zelf niet voorgelegd wordt. Een duplicaat ervan zal dus niet als geldig aan vaard worden, tén ware de belanghebbende daar toe door het Departement van Landsverdediging een speciale toelating bekomen hebbe. De onvolledige of onregelmatig opgemaakte ontvangstbewijzen dienen, vóór elke betaling, geregulariseerd te worden door de verstrekkers die zich daartoe moeten wenden tot den Com mandant van het Rijkswachtkanton van hun ge bied. In princiep moeten de eigenaars van opgeëisch te paarden en voertuigen, voor de betaling te be- komen der hen verschuldigde vergoedingen, zich wenden tot den Ontvanger der Belastingen van hun gebied. Voor het ambtsgebied van Yper echter werden volgende bijzondere schikkingen genomen 1) De eigenaars van Boesinghe, Brielen, Elver- dinghe, Langemarck, St Jan, Vlamertinghe en Zuydschote, ziillen iederen dag van de week, bui ten de Dins- en Donderdagen, kunnen uitbetaald worden op het 2" kantoor der Belastingen te Yper, Oude Houtmarktstraat. Nr 8 Den Dinsdag op het Kantoor der Erfenissen en Domeinen, de Stuersstraat, Nr 24, te Yper, en Den Donderdag op het Kantoor der Registratie, Rijselstraat, 136, te Yper. 2) De eigenaars van Yper, Gheluveld, Holle- beke, Houthem, Voormezeele, Zandvoorde en Zil- lebeke zullen betaald worden De Maan- en Woensdagen bij den Heer Ont vanger'der Belastingen, Cartonstraat, 31, te Yper; Den Dinsdag op het voormelde kantoor der Er fenissen en Domeinen, de Stuersstraat, 24, Yper Den Donderdag op het bovengemeld kantoor der Registratie, Rijselstraat, 136, te Yper, en 's Zaterdags op een der twee laatstgenoemde kantoren, telkens van 9 tot 12 uur 's .morgens. 3) De betalingen zullen enkel paats hebben van den eersten Maandag tot den Zaterdag die volgt op den" eersten-van iedere maand, 't zij dus ge durende de eerste volle week van elke maand. Bij uitzondering en dit alleen voor de maand October 1939, zullen de betalingen plaats grijpen gedurende de, twee eerste weken. 4) De eigenaars, die hun vergoeding niet tijdig hebben laten uitbetalen, zullen dan de eerste week van de volgende maand moeten afwachten. Zij worden verzocht zich strikt naar de hier- bovenstaande voorschriften te voegen, daar de verschillende ontvangers enkel op de vastgestelde dagen de noodige kredieten zullen aanvragen om de uitbetalingen te doen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 1