20 Jaar, N 28 7 October 1939 20r Année, N" 28 7 Octobre 1939 Weekblad voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de 1'Arrondissement d'Ypres BAAN lEPER-St jULSAAN Federatie der Geteisterden van het Arrondissement Yper Fédération des Sinistrés de l'Arrondissement d'Ypres LAST POST YPERSCHE SOLIDARITEIT Cinema MAJESTIC, Rijselstraat MICHEL STROCOFF Oproep van het plaatselijk Rood - Kruis Comiteit Appel du Comité local de la Croix Rouge HET YPERSCHE Beheer, Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement21 fr. 00 per jaar Buitenland 32 Ir. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren. Tel. 500 40 ct. het nummer. Naamlooze artikels geweigerd LA REGION D'YPRES Redaction. Administration et Publicité 34, rue au Beurre, YPRES. Abonnement21 fr. 00 par an Étranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges. 40 ct. Ie numéro. xél. 500 Les articles non signés sont refuses Het belanghebbend publiek wordt hiermede be richt dat, uit hoofde van de uitvoering van wer ken. het verkeer van alle voertuigen zal geschorst zijn op de provinciale baan van IEPER naar SINT JULIAAN, vak begrepen tusschen den steenweg naar Zillebeke (Kmp. 1.644) en de Wieltjestraat (Knip. 2.717) voor een tijdperk gaande van 9 Oc tober tot en met 9 December 1939. De Gouverneur van West-Vlaandêren, H. BAELS. De aanstaande maandelijksche vergadering, van de Afgevaardigden der Bonden van geteis terden, zal plaats hebben op Zondag 8 October 1939, om 14 u. 30, in het Hotel Continental Statiestraat, te YPER. DAGORDE De kwestie der interesten vóór de Rechtbank. Al onze bonden en samenwerkende vennoot schappen en al onze gemeente-overheden worden dringend verzocht afgevaardigden naar de ver gadering te zenden. Ingang vrij aan alle ge- teisterden. De Voorzitter, Arthur Butaye, av., Yper. La prochaine reunion mensuelle, des Délègués des clubs de sinistrés, aura lieu le Dimanche 8 Octobre 1939, a 14 h. 30 en 1' Hotel Continen tal Place de la pare, a YPRES. ORDRE DU JOUR La question des intéréts devant le tribunal. Toutes nos associations et nos coopératives et toutes les autorités communales sont instamment priées d'envoyer leurs délégués a la réunion. Tous les sinistrés sont admis. Le Président, Arthur Butaye, av., Ypres. Vanaf Zondag 8 October aanstaande zal de da- geiijksche plechtigheid van den Last Post onder het Britsch gedenkteeken der Meenenpoort eiken avond om 8 uur plaats hebben. La cérémonie quotidienne du Last Post sous le Mémorial Britannique de la Porte de Menin aura lieu tous les soirs a 8 heures a partir du Dimanche 8 Octobre prochain. From Sunday 8th of October next, the Last Post will be sounded by the British Memoiial of Menin Gate every day at 8 p. m. Rijksmiddelbare School te leper MEISJES AFDEELING De heer Minister van Openbaar Onderwijs heeft toegestaan dat de jongens en de meisjes in de vier eerste studiejaren van de Voorbereidende Af- deeling afzonderlijk zouden lessen krijgen. Een onderwijzeres werd aangesteld en is reeds in dienst getreden. De ouders kunnen hun meisjes nog eiken dag laten inschrijven. Wij hopen ook de meisjes van het 5e en het b' leerjaar der Voorbereidende Afdeeling binnen kort te kunnen toevertrouwen aan een tweede onderwijzeres. Aan vele haardsteden in onze Stad is, ten ge volge der getroffen mobilisatiemaatregelen, de plaats van den man, de plaats van vader of van een zoon ledig. In vele harten heerscht weemoed en onrust. Voor vele huisgezinnen is de toekomst angst wekkend voor velen onder onze stadsgenooten zijn kommer en ontberingen, zelfs nood in 't ver schiet'. Ten einde in deze noodtoestanden te voorzien en aan de huisgenooten van onze gemobiliseerden, die in den dienst van het Vaderland staan, de mo- reele en stoffelijke hulp te verleenen waaraan zij ontegensprekelijk recht hebben, werd te Yper, op Maandag 2 October, te 10.30 u., op het initia tief van het College van Burgemeester en Sche penen, door den Gemeenteraad goedgekeurd, dit werk, onder de benaming YPERSCHE SOLIDA RITEIT gesticht. De Beheerraad van deze instelling werd sa mengesteld als volgt MM. J. Vanderghote, Burgemeester-Voorzitter; Z. E. H. Deken Vermaut, G. Berghman, L. Van Alleynnes, E. Missiaen, Juffr. I. Cornillie, R. Bou quet, J. Van der Mersch, H. Delobel, P. Water- blee, I. Gruwez, L. Cambier, J. Vanraes, leden G. Versailles en A. Hellebuyck, Secretarissen R. Ververken, Hulpsecretaris, H. Gillioen, Schat bewaarder. Een Comité van toezicht werd ook samenge steld. Werden tot leden van dit Comité aange steld MM. J. Matton, Voorzitter der Rechtbank G. Vandevelde, Procureur des Konings R. Clincke- maille, Arrondissementscommissaris. De leden van den Beheerraad, in vergadering denzelfden dag gehouden, hebben besloten 1) Dat de noodige geldmiddelen zouden verze kerd worden bij middel van maandelijksche stor tingen door daartoe aangestelde medewerkers te innen bij de ingezetenen der Stad. 2) De maatschappijen van Stad aan te sporen hunne medewerking te verleenen tot het inrich ten van feesten ten voordeele van YPERSCHE SOLIDARITEIT dit onder het toezicht en de be scherming van het Comité. Een commissie voor de inrichting en de coördinatie dezer feesten werd gesticht onder het Voorzitterschap vary Mijnheer A. Gruwez, Voorzitter van Ypriana. 3) De bevolking aan te sporen haren geldelijken steun in de eerste plaats voor te behouden voor het werk YPERSCHE SOLIDARITEITbij voorkeur van alle andere. Zoodoende zou kunnen vermeden worden dat dit hoogst nuttig werk, bij gebrek aan geldmiddelen, zou moeten stop gezet worden. De Beheerraad van Ypersche Solidariteit doet een dringenden oproep aan al de ingezetenen van Stad opdat zij met groote vrijgevigheid dit werk van maatschappelijke solidariteit zouden steunen en hunne actieve medewerking aan deze inrichting verzekeren. Yper, den 2 October 1939. Ten voordeele van voornoemd werk worden er deze week, en namelijk op Vrijdag 6, Zaterdag 7 en Zondag 8 October, met de toestemming van het Comiteit der Ypersche Solidariteitin de Cinema Majestic, Rijselstraat, vijf buitengewone liefdadigheidsvertooningen gegeven. Het Comiteit wakkert de bevolking aan een dezer vertooningen, waarvan de opbrengst zal gestort worden aan het werk Ypersche Solida riteit bij te wonen ten einde het alzoo in staat te stellen zijne menschlievende zending te ver vullen. Iedereen wordt deze week dus verwacht in de waar op Vrijdag 6 en Zaterdag 7 October, telkens te 8 u. 15 en op Zondag 8 October, te 2 u., 5 u. en 8 u. 15 (doorloopend) de Fransch gesproken superproductie (met vlaamsche onderschriften) zal vertoond worden naar het vermaarde werk van Jules Verne. De vertooning begint met de Actualiteiten en een geestig Blijspel. Kinderen toegelaten. Door deze vertooningen bij te wonen, steunt ge de noodlijdende huisgenooten der gemobiliseer de Yperlingen Ingevolge de onderrichtingen van het Ministe rie van Landsverdediging heeft het Rood-Kruis, van bij den aanvang der vijandelijkheden, hulp hospitalen in sommige provincies ingericht. Het moet ze van kleederen en van al het noodige lin nen voorzien, evenals ook deze die het later nog zou moeten oprichten. De behoeften van deze diensten zijn dus belang rijk en kunnen het nog meer worden. Daarom heeft het Rood-Kruis de inrichting voorzien van werkplaatsen door zijn plaatselijke afdeelingen. Het Comiteit van Yper richt aan de bevolking een dringenden oproep opdat ze het de noodige hulp zou verleenen door het bezorgen van stoffen voor het maken van beddelakens, ondergoed, breisajette, gemaakt linnen, bijzonderlijk hem den, onderbroeks, pyjama's, zokken, handdoeken, enz. Alle giften worden dankbaar aanvaard den Maandag, Dinsdag en Donderdag van iedere week, van 14 tot 16 u„ in een der bovenzalen van de Stadsjongensschool, St Niklaasstraat. Giften in geld mogen gestort worden op post- checkrekening Nr 275.106. Se conformant aux instructions du Ministère de la Défense Nationale, la Croix Rouge a installé dés le début des hostilités, des hópitaux auxi- liaires dans certaines provinces. Elle doit pouvoir les munir de vêtements et de tout le linge néces saire, comme aussi ceux qu'elle pourrait être ap- pelée a organiser encore. Les besoins de ces services sont%donc impor tants et peuvent le devenir encore davantage. C'est pourquoi la Croix Rouge a prévu l'organisa- tion d'ouvroirs par ses sections locales. Le Comité d'Ypres adresse a la population un chaleureux appel pour qu'elle lui apporte le con cours nécessaire en lui faisant parvenir des tissus pour confection de draps de lit, linge de corps, laine a tricoter, objets confectionnés, surtout chemises, caleeons, pyjamas, chaussettes, essuie- mains etc. Tcus les dons seront regus avec reconnaissance les lundi, mardi et jeudi de chaque semaine, d« 14 heures a 16 heures en une salie de 1'étage de l'école communale pour gargons, rue St Nicolas. Les dons en argent peuvent être versés au compte chèque postal 275.106.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 1