Sint Maarten komt Nuttige Geschenken Drukkerij Dumortier Hij brengt de brave kinderen uit de 34, Boterstraat, YPER Tel. 500 5 Aan de Fransche grens Koninklijk Verbond der Tuinbouwmaatschappijen van België Aansteektoestellen KAART VAN MIDDEN EUROPA Wijziging der treinregeling Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerlijke Stand van Yper Burgerlijke Stand van Langemarck HANDBOOGSCHIETINGEN ONZE SCHEEPVAART Burgerstand van Wytschaete i Deze laatste dagen is de controle aan de Fransche grens uiterst verscherpt en de personen die zich naar Frankrijk begeven mogen niet meer dan 100 fr. bij zich hebben en ook geen brieven meedragen noch eenig Belgisch drukwerk op zak hebben. Aan de tolpost worden allen afgetast en men moet er ze (Cs verklaren hoeyeel zakgeld men juist heeft bij het overschrijden der grens. Reeds werd beslag gelegd op geld, en ook een grens arbeider, die om plezier te doen aan een vriend in Frankrijk wonende, werd bij zijn terugkeer opgehouden totdat de brief, in 't vlaamsch opgesteld, vertaald was geworden en werd daarbij zijn grenskaart afgenomen, zoodat hij thans, om wille van dezen kleinen dienst, van zijn broodgewin beroofd werd. Aan allen die de Fransche grens over moeten, is thans dus de grootste voorzichtigheid aanbevolen. Het Koninklijk Verbond der Tuinbouwmaatschappijen van België, vereenigd in Algemeene Vergadering op 14 October 1939. te Brussel, heeft de volgende dagorde gestemd Gevolg gevend aan den oproep des Konings om al de activiteiten ten dienste van het Land te stellen; Na een uiteenzetting gehoord te hebben van de Afge vaardigden der ELF provinciale en gewestelijke Af- deelingen betreffende den toestand Van den tuinbouw in de verschillende streken van het Land Overwegende dat het voor de natié een levenskwes tie is dat al de leden der tuinbouw-vereenigingen zich inspannen om geen enkel stukje grond onbebouwd te laten Overwegende dat het noodig is een bijzonder belang te hechten aan de teelt, het bewaren of het gebruik der tuinbouwproducten Overwegende dat alle nuttige maatregelen dienen getroffen om de kleine-hovenierderij te bevoordeelen Om deze redenen zet de beheerders der aangeslo ten vereenigingen aan een krachtdadige propaganda op touw te zetten ten einde de opbrengst te verhoogen. Rekent op den moreelen en financieelen bijstand der Openbare Besturen om die pogingen te steunen. Ingevolge de moeilijkheden welke de verbruikers onlangs hebben ondervonden om zich lucifers aan te schaffen, heeft de verkoop van aansteektoestellen. in zonderheid van gasaanstekers, een zekere uitbreiding genomen. Het bestuur der accijnzen maakt de belanghebbenden er op attent dat die toestellen onderworpen zijn aan een verbruikstaxe van 10 fr. per voorwerp en waarvan de betaling moet blijken uit het aanbrengen van een fis caal stempeltje op de toestellen. Bedoelde taxe is zelfs dan verschuldigd wanneer de toestellen zouden ver kocht of ten verbruik zouden geleverd worden in losse deelen. 't is te zeggen niet gemonteerd. Het Bestuur heeft redenen om te gelooven dat de taxe niet steeds betaald geweest'is voor de toestellen welke aan partikulieren verkocht werden, hetzij.in ge- monteerden, hetzij in uiteengenomen staat. Het noodigt de personen uit die toestellen zonder stempelplaatje zouden bezitten, zich onverwijld in regel te stellen, willen zij de bij de wet voorziene straffen niet oploopen. De stempelplaatjes kunnen, tegen contante betaling, verkregen worden ten accijnskantore Brussel (Tabak). Hamerstraat, 5-7. De betaling kan ook geschieden, op het oogenblik der bestelling, door storting of overschrij ving op post-rekening Nr 2891 van den Ontvanger van gezegd kantoor. In dat geval worden de stempelplaatjes rechtstreeks naar den bestemmeling gezonden. In herinnering wordt gebracht dat het fiscaal stem pelplaatje gesoldeerd en niet enkel geplakt moet wor den op het voornaamste deel van het aansteektoestel. zeer nuttig voor het vervolgen der krijgsverrichtingen, te koop ten bureele dezer, 34, BOTERSTRAAT, 34. Vanaf Maandag 30 October, wordt trein vertrekkende uit Yper om 11 u. 04 naar Oostende, afgeschaft. Trein vertrekkende te Yper om 12.10 u. en uit Kor- temarck te 12.56 u. wordt opnieuw ingelegd. (Aanslui ting te Kortemarck richting Gent te 13.02 u. rich ting Adinkerke te 13.35 u. Aansluiting te Torhout te 13.22 u. Richting Brugge en verder. Werden ook nog opnieuw ingelegd trein 557 Kortrijk V. 15 u. 48 Brussel (Zuid) A. 16 u 49, en trein 554 Brussel (Zuid) V. 13 u. 50 Kortrijk A. 14 u. 51. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 20 October, door M. Suffys Ju- lien. Korte Meerschstraat, een lederen geldbeugel, in houdende een huisdeursleutel. Door M. Com.vn Paul, van Zonnebeke, een vulpen. Zaterdag 21, op de Botermarkt, een lederen dames ceintuur. Door M Seys Marcel, St Elisabethstraat, een wind scherm voor motorijder. Zondag 22. door M. Baekelandt Alfons, Cartonstraat. een kinderhandschoen. Door M. Dewachter Gerard. Dickebuschsteenweg. een huisdeursleutel. Bij M. Haghebaert Firmin. Yperleestraat. is een wit langharig hondje met zwarte vlekken toegekomen. Maandag 23. door M Vanderghote J., de Stuersstraat. een riem van regenmantel. Door Mej. De Bruyn Denise, Bruggesteenweg, een lederen geldbeugeltje. Door Mej. Laton Maria. Deken Delaerestraat. een kleine sjerp. Door M. Moerman Gilbert, Dickebuschsteenweg. een pet. Dinsdag 24, door M Vanslembrouck Raphael, van Boesinghe, een bril in een lederen zakje. Woensdag 25, door M. Grimmonprez André, e^n muts. Verloren. Dinsdag 24 October, door Mej. Matthys Anna, de Haernestraat, een zilveren borstspeld. van den 21 tot 27 October 1939 Geboorten Allegaert Paula, Recollettenpoort. 5,' Rij- selstraat. 5. Vandenberghe Simonne. Recolletten poort. 5, van Boesinghe. Rouiller Jean, Recolletten poort. 5. Beke Gilbert. Recollettenpoort. 5. Poperin- ghesteenweg, 18. Huwelijk Platteeuw Marcel, handelaar en Verheye Raymonde. z. b, beiden te Yper. OverlijdensCooren Lucie, 71 j., z. b. wed. Odent Isi- door. Zonnebekesteenweg, 280. Bouquillon Fleurice, 69 j., aannemer, echtg. Dereumaux Agnes, van Ploeg- steert. Verminck Desiderius. 74 j., z. b., echtg Bou- chaert Justine, Poperinghesteenweg. 67. Desplechain Jules, gepensionneerde. 82 j., echtg. Mullier Hermence, Hoornwerk, 18a. HuwdlijksbelofteFelix Mulle, fabriekwerker, te Yper en Martha Parrein. werkster, te Vlamertinghe. BERICHT Het stedelijk kerkhof zal gesloten worden voor het publiek op Dinsdag 31 October 1939, om 12 ure 's mid dags. Het bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op 2 November 1939 (Allerzielendag) van 11 ure tot 12 ure 's middags voor de aangiften van geboorten en sterfgevallen. tot 15 October 1939 Geboorten Louagie Christiana-Irma. d. v. Gerard en Syssauw Maria. Baccarne Anna-Sylvie. d. v. Mau rice en Descamps Maria. Vanlerberghe Roger-Josef, z. v. Maurice en Van Tyghem Elisa. Claerhout Marc- Godfried, z. v. Gaston en Vermeulen Zulma. HuwelijkenMalingier Prosper, te Zonnebeke en Maes Paula, alhier. Vanwildermeersch Henri, land bouwer. met Vandamme Maria, beiden alhier. OverlijdensWoutters Jules, oud 67 j., echtg. van De- bruyne Marie-Louise. Mylleville Gerard, oud 17 d.. z. v. Maurice en Mahieu Godelieve. Vanacker Caro- lus, 73 j., echtg van Platteeuw Silvia. Vanswyn- voorde Gaspard, 24 j.. z. v. Joannes en Blomme Amelie. LIGGENDE PERS ZONDAG 29 OCTOBER 1939 Om 2 uurVLAMERTINGHE, in De Claironbij E. Debruyne Oppervogel 50 fr.Twee zijdvogels, elk 25 fr.Twee kallen, elk 15 fr.Kleine vogels 10 fr. Boven de 35 schutters alle twee schutters een vogel van 15 fr Inleg 13 fr. 50 zonder aftrek. ELKEN MAANDAG Om 5 i uurPOTJESCHIETING in de zaal van De Saumon 's ZATERDAGS Om 6 uurPOTJESCHIETING in De Zon Statie straat. BINNENGEVAREN Maandag 9 October 1939, de Virginie(schipper Van de Wiele) met 145 ton zand voor M. Van Wijnsber- ghe, Poelkapellede «Stad Diksmuide(schipper Steur) met 13 ton beurtgoed voor verscheidenen. Dinsdag 10. de 't Nieuw leper», (schipper Vande- putte) met 259 ton kolen voor M. Vandeputte, leper. Woensdag 11, de «Hoop», (schipper Smet) met 90 ton turf voor MM. Blootacker en Vermeersch, leper de Stikkelstad». (schipper Keirschieter) met 130 ton kolen voor M. Vanoverberghe. leper. Zaterdag 14 October 1939, de Germaine (schipper De Wachter) met 228 ton kolen voor M. De Geest, leper; de Virginie(schipper Vande Wiele) met 145 ton zand voor M. Vanwijnsberghe, Poelkapelle. Dinsdag 17, de Almar(schipper Schuddinck) met 180 ton graan voor M. Vandeputte, leperde Elza (schipper Vancauwenberghe) met 30 ton beurtgoed voor verscheidenen Vrijdag 20 October 1939, de «August», (schipper Wa- gemans) met 203 ton potasch voor verscheidene hande laars. Zaterdag 21, de Louis(schipper Kimpe) met 47 ton erwten voor M. Vandeputte, leper. Maandag 23, de Maria (schipper Van Aalst) met 154 ton kolen voor M. De Geest, leper; de «Virginie», (schipper Vande Wiele) met 145 ton zand voor M. Ma- dou, leper de Stad Ieperen (schipper Van Rumst) met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Dinsdag 24. de Irène(schipper Pauwels) met 80 ton maïs voor MM: Blootacker en Vermeersch. leper. Woensdag 25, de «Stikkelstad», (schipper Keirschie ter) met 130 ton kolen voor M. Vanoverberghe, leper de Wuta (schipper Van Hecke) met 176 ton kolen voor M. De Geest, leperde Charo (schipper Schud dinck) met 75 ton maïs- voor M. Vandeputte. leper de Julia(schipper De Dobbèlaere) met 115 ton graan voor M Vandeputte. leper. WEGGEVAREN Maandag 9 October 1939. de Celestine(schipper Verschraegen) met 50 ton erwten verz. door M. Igodt, Poperinge. Woensdag 11. de «Stad Diksmuide», (schipper Steur) met 40 ton beurtgoed voor verscheidenen. Woensdag 18 October 1939. de «Elza (schipper Van cauwenberghe) met 30 torf beurtgoed voor verscheide nen. Zaterdag 21 October 1939. de Pierre», (schipper Cooyman) met 161 ton oud ijzer. verz. door M. Degels, leper. Maandag 23. de Leona (schipper Deloz) met 140 ton oud ijzer. verz. door M. Hoflack. leper de Almar», (schipper Schuddinck) met 100 ton erwten verz door M. Igodt. Poperinge. Woensdag 25. de Stgd leper (schipper Van Rumst) met 15 ton beurtgoed voor verscheidenen. Waterhoogtetoestand normaal. MAAND SEPTEMBER 1939 GeboortenVansuyt Michel, z. v. Adrien en Julia Lenglaert. Vandenbroucke Henri, z. v. Augustin en Ivonna Deboosere. Overlijdens Titeca Adèle, z. b.. oud 88 jaren, weduwe van Henri Gardyn. Van Eeckhoutte Germain, oud 2 maanden, z. v. Michel en Maria Bril. Delbecque Philomène. z. b.. oud 79 jaar. echtg. van Louis Van damme. Noé Denise. oud 7 maand, d v. Hyppoliet en Irène Staessens.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 11