6 Chambre de Commerce et d'lndustrie d'Ypres. IEPERSCHE FOTOCLUB YPERSCHE VOETBALKRONIEK ten hebben over welke geldelijke middelen uw bestuur, gedurende het jaar 1940 zal beschikken, om zijne werking voort te zetten. Mijne Heeren,. dit verslag laat Ued. toe te oor- deelen over de werking van uw bestuur, en te vens over het nut van onze inrichting. Ons leden tal blijft bijna onveranderd, en wij nemen deze gelegenheid te baat om den Heer Eugène Glis- soux voor zijne propaganda te bedanken. Wij-ho pen dat andere leden zijn goed voorbeeld zullen volgen tot meerderen bloei van onze Kamer, en aldus tot machtiger verdediging onzer belangen en dezer onzer geliefde stad. Ingevolge onze standregels, zijt gij heden ge roepen vier bestuursleden -te benoemen. Het mandaat is geëindigd van de Heeren Eugène Glis- soux, Ernest Seys, Leon Vandevoorde en Edouard Toussaert, die herkiesbaar zijn. Mijne taak Ued. heden verslag te geven over onze werking gedurende 1939 is hiermede vol bracht. Voor het Bestuur De Secretaris, Ed. Toussaert. o Verslag over de Zestiende Handelsfoor door Heer Julien Tahon, Secretaris van het Inrichtingscomiteit. .Mijne Heeren, Het is ons een genoegen u een kortbondig ver slag te geven over de werkzaamheden van het be stuur der zestiende Handelsfoor en er u dfe uit slagen van mede te deelen. Het Comiteit, door u in algemeene vergadering der Handelskamer gekozen, bestond uit de Hee ren Vermeulen, voorzitter Gruwez, ondervoor zitter Cardinael, schatbewaarder, en Tahon, se cretaris. De leden van het Bestuur waren de Heeren Vanlede, Craye, Vandevoorde L., Glissoux, De- rynck. Stevens A., Gillis, Seys Ern. junior, Mon- kerhey en Donck P. Vanaf de maand Januari werden er een twintig tal vergaderingen belegd en twee algemeene bij eenkomsten hadden met de tentoonstellers plaats. Vijf en veertig Handelaars en Nijveraars heb ben een stand opgericht in de Lokalen der Mid delbare School en der Halle. Ongeveer twee honderd handelaars hebben ten huize uitgestald en alzoo, door hunne handelsge legenheden zoo prachtig en aantrekkelijk moge lijk te maken, medegeholpen tot het wellukken der Foor. Ook mogen wij, zonder van overdrij ving beschuldigd te worden, verklaren dat de zestiende Handelsfoor wederom een groot succes is geweest en de bekroning van de vereende krachten van tentoonstellers en comiteit. Er werden gedurende de tentoonstelling 12.670 ingangskaarten verkocht. Voegen wij daarbij de uitgenoodigde bezoekers gedurende de openings plechtigheid, het kosteloos bezoek van de ontel bare schoolkinderen van beider kunne door hunne leermeesters vergezeld, dan mogen wij verklaren dat ongeveer 19.000 bezoekers onze Handelsfoor zijn komen bewonderen. Deze uitslag, Mijne Heeren, geeft u als plicht, want zonder plicht kan niets gedijen, op den inge slagen weg voort te gaan, tot welzijn van de stad en van onze handelswereld. Tot heden zijn wij er in geslaagd zestien maal een handelsfoor in te richten, die ieder maal een succes was. Wel kwamen er dikwijls donkere on weerswolken aan den gezichteinder, die het ge lukken van deze onderneming bedreigden, doch telkenmale wisten de vereênde krachten van het comiteit alle moeilijkheden te boven te komen en iedermaal dat de tentoonstelling het leven zag genoot ze den grootsten bijval. Verleden jaar wezen wij in ons verslag op den weinig bemoedigenden toestand van de Hande laars en Nijveraars, maar dan was hun toestand nog rooskleurig vergeleken bij nu. - Hoe geschipperd om dit gevaar te boven te ko men God alleen weet dit, maar toch meenen wij wel te doen u het volgende te zeggen. Binnen weinig oogenblikken zal onze verdienstelijke en geliefde voorzitter u vragen of gij, leden van de Handels- en Nijverheidskamer, van oordeel zijt hem te volgen in het oprichten van de aanstaande Handelsfoor. Niettegenstaande wij niet zeker zijn van den dag van morgen, moeten wij allen, vol gens den raad van onzen welbeminden en wij zen Vorst, hem onze hulp en toestemming toezeg gen, en meer dan ooit een krachtigen band sme den om allen te vereenigen welke het wel meenen met onzen stand en onze stad. Daarom zijn wij overtuigd dat gij weldra een nieuw comiteit zult stemmen en de bekwaamsten onder u zult uitkiezen om toekomend jaar met welgelukker onze zeventiende Handelsfoor in te richten. Mijne Heeren, deze enkele woorden, welke wij ons veroorloofden u toe te sturen, zouden niet volledig zijn indien wij geen woord van lof en dank toestuurden aan allen die medegewrocht hebben tot het wellukken der tentoonstelling. Vooreerst danken wij de talrijke tentoonstel lers, c¥k noch moeite, noch tijd gespaard hebben om de foor zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De winkeliers, die hunne uitstallingen herscha pen hebben als in paleizen van kunstgewrochten en bloemenweelde, bieden wij ons aller geluk- wenschen aan. Aan de milde schenkers, die ons toelieten een prachtige tombola in te richten, vernieuwen wij onzen besten dank. Aan het stadsbestuur, dat onze pogingen door een milde toelage steunt zij onzen besten dank toegezegd. Onze dankbetuigingen gaan tevens aan alle overheidspersonen, die de openingsplechtigheid met hunne tegenwoordigheid vereerden. Ook de Heer Bestuurder der Middelbare School heeft, door het zoo minzaam en bereidwillig be schikbaar stellen der schoollokalen, onzen besten dank verworven. Ten slotte mogen wij niet nalaten, in naam van ons allen, onze hulde en dank aan te bieden aan onzen geachten Voorzitter die immer pal staat waar het geldt ons aller welzijn en dien wij met onverbreekbaar vertrouwen zullen volgen en steunen. De taak van het comiteit is afgeloopen. Het vraagt u zijne werking goed te keuren en biedt u derhalve zijn ontslag aan. De Secretaris. Julien Tahon. Le Comité attire l'attention de ses membres sur la note suivante que la British Chamber of Commerce in Belgium lui a adressée Par suite du blocus appliqué par les Alliés aux ex- portations d'Allemagne, il est a conseiller que les ex- portateurs beiges obtiennent un certificat d'origine con sulaire pour toutes marchandises expédiées vers les pays neutres. L'obtention de ce certificat d'origine, pour marchan dises expédiées vers les pays neutres. sera subordon- née a la production par l'intéressé des pièces suivantes: 1°) Certificat d'Origme émanant d'une Chambre de Commerce Beige ou d'un Groupemenf Indtistriel local. 2°) Factures. 3°) Lettre de voiture. 4°) Factures consulaires américaines, lorsqu'il s'agit de marchandises expédiées aux Etats-Unis. 5°) Lorsque ces documents sont présentés par un agent en douane, ils doivent être accompagnés d'une lettre émanant du producteur et ayant spécifiquement trait aux marchandises dont il est question. D'autre part la Fédération Nationale des Chambres de Commerce et d'Industrie de Belgique nous commu nique le texte d'une lettre qu'elle a regue de la Fédé ration Maritime d'Anvers, i'informant que dés nou- velles formules, destinées a hfiter et faciliter le con trole exercé par les belligérants, pourront être mises in- cessamment a la disposition des importateurs et des réceptionnairès. La Fédération Nationale nous prie de bien vouloir l'informer du nombre d'exemplaires que nous désire- rions recevoir, et afin de pouvoir répondre a eette demande nous prions nos membres, que la chose inté resse. de vouloir nous fixer le plus tot possible leurs besoins éventuels. Les importateurs apprécieront la facilité que notre Chambre de Commerce leur offre en voulant leur procurer ici sur place les formules néces saires, et nous espérons qu'ils ne manqueront pas de répondre a l'appel que nous leur adressons. Tous ceux qui désireraient se servir de ces formules, sont priés de le faire connaitre au Président, qui se chargera en- suite de demander le nombre d'exemplaires voulu. Verslag der Vergadering van 23 November 11. Tfe Voorzitter, Mijnheer Ach. Vancfromme. opent de zitting om half negen met een woord van welkom voor den Heer Lemmens, die het dezen avond zal hebhen, als eerste deel der voordracht, over de direkt dupli- kaat film. In de donker kamer duidde de spreker ons liefheb bers het praktische nut aan over het gebruik van deze film. De voordeelen springen dadelijk in het oog ma ken van een tweede negatief door contakt of vergroo ting zonder den weg te moeten inslaan van het vervaar digen eener diapositiefvermeerdering of vermindering der contrasten in tweede negatief naar gelang het ge bruik van ontwikkelaar of belichtingstijd, enz. Als tweede deel hadden wij een korte theoretische inleiding over het vervaardigen van Agfacolor films. Deze film dient voor de opname en tevens de weer gave in natuurlijke kleuren. Zij bestaat uit drie lagen, ieder op zich zelf gevoelig aan een bepaald fondamen- teel kleur (blauw, groen en rood) welke op hun beurt gescheiden zijn door een dunne laag gelatine. Bij het ontwikkelen verdwijnt de zilver korrel en blijft slechts de kleurstof over daardoor is de film dus korrelvrij en tevens zeer geschikt voor het projecteeren op groote schaal van kleinbeeld opnamen. Er bestaan twee soorten emulsies voor daglicht en kunstlicht. Beide hebben een gevoeligheid van 15/10 Din. Voor het opnemen van sneeuwlandschappen is het gebruik van een filter aan te bevelen. Menige zichtjes verschenen op het doek, opgenomen zoowel bij dag ais bij kunstlicht, waarvan verscheidene zeer wel geslaagd mogen genoemd worden door de beeldsamenstelling en de trouwe weergave der kleu- rensefiakéêrihg. Tot slotidezer bijeenkomst werd door den heer Lem-„ mens een Agfacölor film belicht. Met nieuwsgierigheid zien wij de uitslagen te gemoet. De Heer Voorzitter dankte den Heer Lemmens voor zijn leerrijke voordracht en projectie en stuurde hem een hartelijk tot wederziens toe. Op Dinsdag 12 December e.k., te 20 uur, in het Hotel Excelsior Groote Markt te leper VOORDRACHT MET PROJECTIE .-•% door den Heer René Buckfnx over «DE I^OLKEN IN DE FOTOGRAFIE». -Het bestuur richt een warmen .oproep tot 'alle foto liefhebbers deze voordracht in "groot getale b'fj tê Woóen. m» ui hm Uitslagen der matchen van Zondag 3 December 1939 Hoogere Afdeeling A. S. Oostende S. C. Meenen 2v-2: Kortrijk Sp. F. C. Brugge 4—3 S. K. R'oeselare V. G. Óostende "13 Stade Moeskroen F. C. Knokke 1 42 Gewestelijke Afdeeling REEKS A D. C. Blankenberge F. C. Torhout 1—2 Koksijde Gistel 1—5 Oudenburg S. V. Blankenberge 36 Nieuwpoort Middelkerke 13 De Panne Veurne 83 REEKS B Lauwe Avelgem 4—2 Deerlijk Izegem 32 Rekkem St. Kortrijk 16 Harelbeke A.A. Moeskroen 25 Waregem Sp Aalbeke 111 REEKS C Vlamertinge Houthulst gesch. Toek. Meenen R. C. Wervik 111 Bizet leper 21 Poperinge Gh. Moorslede 72 De andere wedstrijden werden afgelast. S. C. Bizet 2 C. S. Yper 1 Tegen alle verwachtingen in zijn de rood-witten van Bizet ijdelhands teruggekeerd. Dat het van geen leien; dakje zou loopeji was te voorzien en daarom ook was algemeen op zijn minst een gelijk spel verhoopt, doch te Bizet waren wij nogmaals ooggetuige van wat veelal op de voetbalvelden voorkomt, namelijk, dat het niet altijd het beste elftal is dat de zegepraal behaalt en dat het enkel de aangeteekende doelen zijn die van tel zijn bij het veroveren van de punten. Ten andere, Bizet zal sportief moeten bekennen dat Yper de meerdere was, maar dat de rood-witte spelers van. de hen geboden gelegenheden geen gebruik gemaakt hebben om te doe len. Voegen wid>fer aan toe dat. voor dé gelegenheid. Messelis en Verleure nog van de partij waren, terwijl onze jongens de diensten van Versavel en Cherchye moesten missen. Dit alles wil nu niet zeggen dat Yper met groote cijfers moest gewonnen hebben, evenwel mag er stout gezegd worden dat verkeerde cijfers het ware spelgehalte hadden weergegeven, alhoewel Bizet een niet te versmaden ploegje bezit. De opgooi werd door Yper gewonnen, en 't is Bizet die langs den linkervleugel aanvalt. Maar het spel wordt dadelijk verplaatst, Beddeleem zendt mooi voor doel, Messelis komt uitgeloopen en mist het leder. Du- malin neemt op .en zendt huizen hoog, ofschoon de kooi leeg staat. De aanvallen volgen nu elkander snel op, centervoor Verleure speelt meest met den linkervleu gel. wat insgelijks het geval is langs Yper's kant. Bed deleem evenwel zendt gevaarlijker binnen en Bizet's achterhoede heeft het hard te verduren. Op voorzet van Godderis, geeft Beddeleem voor de zooveelste maal voor doel, Messelis springt nevens het leder en Soete teekent met een keihard schot het eerste dbel der par tij aan na 17 minuten spel. Van dat oogenblik neemt rood-wit de bovenhand. Op hands door Beddeleem ge geven, kopt Dumalin nevens. Op uitloopen van Ver leure komt Sonneville gepast tusschen om het gevaar af te wenden. Yper bekomt nu drie hoekschoppen in korten tijd. Boudry kan enkel met de knie juist nevens zenden, alswanneer de bal voor doel bij hem terecht komt. Bizet zet nu ook alle zeilen open, de bezochten kunnen zich van den druk ontlasten en, op geharrewar voor ons doel, wordt de gelijkmaker door Thiersoone binnen gezonden aan de 33e minuut. De wit-zwarten door dit punt aangemoedigd dringen ons kamp binnen. Lesage en Vandamme vallen te gelijkertijd en met een schuinsch schot verslaat de aanstormende Dekoker voor.de tweede maal onzen portier aan de 35®minuut. Yper trekt er op zijn beurt op los, doch kan niets bin nenkrijgen en na hoekschop voor Bizet komt de rust. Bij de herneming zijn het de bezochten die de teugels in handen nemen, doch weldra zijn hun troeven uit gespeeld. Rood-wit gaat zich in hun kamp nestelen ge durende gansch het overige van den speeltijd. Bizet speelt met ontsnappingen, terwijl onze voorlijn gedu rig voor Messelis optreedt. Op voorzet van Gauquie schiet Dumalin op den keeper. Deze vangt onvoldoende op, het leder gaat de hoogte in. men denkt reeds aan den gelijkmaker, doch moeder kans is met Bizet en de bal vliegt over de bovenlat in corner. Deze wordt door twee andere hoekschoppen gevolgd. Een ongelooflijk geharrewar ontstaat voor Messelis' heiligdom, beenen en armen houden- alles op tot Jules eindelijk het leder te pakken krijgt en ontzet, zoo wordt er gedurig aange vallen. Een schot van Godderis vliegt op de bovenlat te pletter en zoo gaat de tijd voorbij, maar van den gelijkmaker geen spraak. Op uitschieten van Dekoker kan Sonneville met den voet wegwerken. Bizet dwingt nu een hoekschop af, die niets oplevert. Yper doet een laatste krachtinspanning, maar 't is vruchteloos. Bizet behaalt bijgevolg een zeer gevleide zege. Jongens, gij hebt de kans verkeken om u voor goed aan den kop van de klasseering te plaatsen, evenwel moogt gij den moed niet laten zakken, de weg is nog lang en bijgevolg blijft de gelegenheid bestaan om tot het beoogde doel te geraken. Mofgen trekt gij bij Racing Wervik op bezoek Alhoewel dit elftal te Yper met 6-0 verslagen werd, mag er met geen zelfvertrouwen te werk gegaan worden. De punten worden kostelijk en meteen moet er gezorgd worden dat de inzet ons niet meer mag ontsnappen. Wij rekenen dus op een nieuwe zegepraal- van de rood-witte. kleuren. Algemeen klassement S. C. Bizet 9 7 0 2 44 13 16 C. S. Yper 10 8 2 0 54 14 16 F. C. Poperinghe 9 T 2 0 37 19 13 Houthulst 6 5 "1 0 30 7 10 S. K Gheluwe 8 3 3 2 23. 33 8 S. K. Vlamertinghe 9 3 4 2 22 30 8 Toekomst Meenen 9 3 4 2 29 43 8 F. C. Comines 8 3 4 1 22 18 7 F. C. Warnêton 8 3 5 0 22 36 A Gheelster 7 2 5 0 16 29 4 Racing Wervik 10 o- 8 2 12 58 2 Wervik Sp. •7 0- 5 2 7 27 L.2 Matchen van Zondag 10 December 1939 Warnêton Gheelster -'.^ac.. Wervik rr-„Y.».ar Comines Ghelyye Toék. Meenen Eizct Vlamertinghe Poperinghe

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 6