FETE DE GALA GALA-FEEST 29' Jaar, N 40 30 December 1939 20 Année, N 40 30 Décembre 1939 Weekblad - voor het Arrondissement Yper Journal hebdomadaire de I'Arrondissement d Ypres #NZE NiÊÜWjAARWENSCHEN Landsbond der Belgische Bakkersbazen YPERSCHE SOLIDARITEIT De Portvrijdom voor Militairen HOTEL EXCELSIOR Ter gelegenheid van het Nieuwjaars feest, noodigt het HOTEL EXCELSIOR zijne geachte klienteel, op Zondag 31 December, vanaf 20 uur uit, er een gezelligen avond door te brengen. Enkele verrassingen zullen het gezel schap vermaken. A l'occasion du nouvel an, l'HOTEL EXCELSIOR invite son honorable clien tèle a y passer une agréable soirée, Ie dimanche 31 décembre, a partir de 20 h. Quelques surprises gastronomiques divertiront la société. ALMANACHS HACHETTE, VERMOT et de LIÉCE, pour 1940 en vente au bureau de ce journal. Ville d'Ypres Théatre Communal Mercredi 3 Janvier 1940 BRILLANTE Stad YPER Stadsschouwburg Woensdag 3 januari 1940 SCHITTEREND HET YPERSCHE LA REGION D'YPRES Beheer, Opstel en Aankondigingen 34, Boterstraat, 34, YPER. Abonnement 21 fr. 00 per jaar Buitenland 32 fr. Men kan inschrijven in alle Belgische postkantoren. t el. 50(1 40 ct. het nummer. Naamlooze artikels geweigerd Redaction Administration et Publicité 34, rue au Beurre, YPRES Abonnement21 fr. 00 par an Étranger 32 fr. On peut s'abonner dans tous les bureaux de poste Beiges 40 ct. Ie numéro. Tél. 500 Les articles non sjgnés sont refusés o Zalig en gelukkig Nieuwjaar Dit is de wensch «ie «nze menschen, naar oud en schoon gebruik, elkander bij het begin van het nieuwe jaar toe sturen dit is eveneens de wensch die vervat is Sm z«ovele brieven en kaarten welke gewoonlijk •P dit tijdstip van het jaar gewisseld worden. ■h dit jaar nogmaals, niettegenstaande de droe vige omstandigheden en de weinig bemoedigende vooruitzichten die wij beleven, zal diezelfde wensch uit duizende en duizende monden weer klinken. Velen misschien doen het uit zuivere ge woonte en schijnen onverschillig, ja zelfs onge voelig voor al hetgeen in dien vromen wensch be vat ligt, doch gelukkiglijk doen de meesten het met hart en ziel, gemeend en oprecht en zij zijn waarlijk bezield met de vurigste hoop hun wen- schen verwezenlijkt te zien tot welzijn van allen. Wij scharen ons aan de zijde dezer laatsten en 'oieden thans ook onze meest hartelijke nieuw- jaarwenschen aan allen die ons genegen zijn en voornamelijk aan onze goede en verkleefde le zers, die ons sedert jaren reeds trouw blijven steunen en helpen in onze werking, in onzen strijd ten voordeele van Yper, van de streek en van gansch de gemeenschap. •nze wensch van Zalig en gelukkig Nieuw jaar gaat vervolgens ook en niet het minst naar al onze gemobiliseerde soldaten die thans, ver van huis, verwijderd van al de wezens die hen het dierbaarst zijn op aarde, ginder aan de gren zen ofwel ergens in België moedig hun plicht vervullen en trouw over ons land en over ons aller zekerheid waken. Mocht het jaar 1940 voor alle heropgeroepenen den blijden terugkeer naar hun haardsteden brengen. Wij wenschen ook dat het nieuwe jaar vrede 'orenge tusschen de volkeren die thans met de wapens in de hand tegenover elkaar staan rust en kalmte brenge in den gespannen toestand van het oogenblik en in de zoozeer geschokte gemoe deren moed en vertrouwen teruggeve aan allen die, na reeds zooveel ontgoochelingen en tegen slagen, hopeloos de toekomst inzien. Mocht het jaar 1940 aan allen vrede, geluk en voorspoed verzekeren en maken dat de nabij onze grenzen woedende oorlog spoedig geëindigd weze; dat onze gemobiliseerden verzekerd wezen van kun aanstaanden terugkeer dat wij allen vol ledige geruststelling over hun lot mogen hebben dat alwie nog werkt voor zijn gezin een eerlijk toestaan kunne verdienen dat allen die het on geluk hebben werkloos te zijn, aan den arbeid zou den gesteld worden dat wie tot hiertoe met ramp of kommer vervolgd was, ook eens blijder dagen moge kennen dat onze thans kwijnende handel ■ooge herbloeien dat onze stad op wat recht vaardiger wijze door de regeering behandeld weze en terug bekome wat haar toekomt, zoodat kier weêrom werk en welvaart mogen heerschen «n Yper terug de plaats inneme die het vroeger kekleedde en thans nog meer dan ooit verdient. Dit zijn eenige der wenschen die wij ter gele genheid van het nieuwe jaar vormen met de vaste koop dat 1940 ons er de verwezenlijking zal van krengen. Heil dus het nieuwe jaar Leve 1940 Afdeeling Yper Gezien de hooge prijzen der grondstoffen en ten einde •nze vakbroeders die opgeroepen zijn niet te benadee- len. heeft de Landsbond besloten geen Nieuwjaarsgiften «eer uit te deelen. Tengevolge van de gedurige stijging der meelprijzen «eeft de Bakkersbond van Yper en Omliggende onder slle leden en niet-leden besloten een nieuwen brood prijs toe te passen op Maandag aanstaande. 1 Januari )M«. HET BESTUUR. Het uitvoerend Comiteit van de Ypersche So lidariteit heeft Zaterdag 24" dezer, te 15 uur, onder het Voorzitterschap van Heer J. Vander- ghote, Burgemeester, vergadering gehouden ten Stadhuize, ten einde de laatste ingediende aan vragen te onderzoeken. 45 gevallen werden voor nader onderzoek voor behouden. Een steun in kolen werd in 54 gevallen verleend wat het getal ondersteunden op 116 per maand brengt en eene maandelijksche uitgave van on geveer 4.000 fr. teweeg brengt. Op voorstel van den Heer Voorzitter werd be sloten ter gelegenheid van Nieuwjaar aan al de Ypersche gemobiliseerden de gebruikelijke Nieuwjaarwenschen van de Ypersche Solidari teit over te maken en aan de gemobiliseerde le den der gesteunde huisgezinnen een Bon voor Vijf Frank rookgerief uit te wisselen, bij een te Yper gevestigden handelaar te verleenen. HET BESTUUR. De kaarting (bridge en whist) op Zondag 17 December door de Tennis Club Yprois in het Hotel Excelsior ingericht heeft voor de Ypersche Solidariteit de som van 1.000 frank opgebracht. Volgens de van kracht zijnde schikkingen heb ben de militairen, die zich onder de wapens be vinden, recht op portvrijdom voor de brieven en postkaarten, die zij naar hun familieleden en kennissen sturen of van hen ontvangen, echter niet voor andere poststukken. De brieven en briefkaarten door militairen ge stuurd naar overheden, ambtenaren, agenten van openbare diensten, handelshuizen, financieele in stellingen, fabrieken of gelijk welk ander orga nisme zonder vermelding van een bepaalden per soon als bestemmeling, dienen dus gefrankeerd. Bij uitzondering genieten briefkaarten en niet in een omslag verzonden bestelkaarten portvrij dom, als zij door militaire overheden gestuurd worden naar werken gesticht om aan gemobili seerde soldaten hulp en steun te verschaffen. Be doelde postzendingen moeten echter boven het adres, buiten de letters M. D., de zeer duidelijk geschreven en onderstreepte vermelding Gif ten voor onze soldaten dragen. De naamkaartjes door militairen verzonden of aan hen geadresseerd genieten géén portvrijdom. Bureau a 19.30 h. Rideau a 20 h. (Musique Théatre Chant) organisée par le 2' groupe du 2 Régiment Léger avec le gracieux concours de PHarmonie et de la Symphonie Ypriana, ainsi que de PHarmonie Militaire. au profit des Soldats mobilisés nécessiteux d'Ypres et de leurs families. Prix des Places 10 8 6 4 francs. Cartes en vente aux Cafés Astrid Place Van den Peereboom et «Klein Stadhuis», Grand'Place. Ce sont done des militaires, faisant leur ser vice quelque part en Belgique, qui occupent leurs •loisirs a organiser la "soirée de gala annoncée 'ei-' dessus. Pourquoi? Paree qu'ils songent aux nótres qui, tout comme eux, ont été arrachés a leurs foyers par l'ordre de mobilisation et surtout a ces mères, ces épouses, ces enfants que certains d'entre eux pourraient retrouver grelpttant de froid et man quant de nourriture, si on ne leur venait pas en aide. Quel programme nous offrent-ils Une indis cretion nous permet de dire que la musique clas- sique et légère y voisineront avec le music-hall et le théatre que a cóté d'artistes de valeur, mi litaires et civils, se feront entendre d'excellents amateurs. Nous avons appris, et, ceci fera plaisir a tout le monde, que le Franqais et le Flamand y seront a l'honneur. Enfin l'Harmonie militaire du 2® groupe se join- dra a l'Harmonie «Ypriana» pour...! non, nous ne le dirons pas, puisque tous vous estimerez qu'il est de votre devoir non seulement d'encou- rager l'initiative des officiers et sous-officiers du 2e groupe du 2" régiment léger, mais aussi d'ali- menter la caisse de la Solidarité Yproise qui sera bénéficiaire de cette soirée. N. B. Rendons a César ce qui appartient a César, et a Tristan Bernard, l'honneur d'avoir écrit l'Anglais tel qu'on le parledont nou« avons attribué la paternité a Courteline, la se- maine passée. wownw tower ijwoo wou Bureel om 19.30 uur Gordijn om 20 uur Muziek Tooneel Zang ingericht door de Z" groep van het Zr Lichte Regiment met de welwillende medewerking der Harmonie en Symphonie Ypriana alsook der Harmonie van het Leger ten voordeele der noodlijdende gemobiliseerde Soldaten van Yper en van hunne familiën. Prijzen der Plaatsen 10 8 6 4 frank. Kaarten te hekomen in Café Astrid Van den Peereboomplaats en in Klein Stadhuis Groote Markt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1939 | | pagina 1