DE KEIZER VOOR UWE KOSTUMEN 13, Statiestraat - YPER tl 8 1 Gala Auf-o-Skoof-er S. Bossuwe OEuvre du Sabot du Soldat Uitgifte van Schatkistcertificaten LEON GRILLET Gevonden en Verloren Voorwerpen Voor de eerste maal in Yper OP ZONDAG 25 FEBRUARI, om I4 nur bij MATTHU, Garape Motos HANENKRAAIING ALLERHANDE NIEUWS Burgerlijke Stand van Yper VRAGENJEN AANBIEDINGEN VAN PERSONEEL plaatst men met strcces in onze KLEINE AANKONDIGINGEN MEESTER KLEERMAKER BESTE KWALITEIT LAAGSTE PRIJZEN SPOEDIGE BEDIENING Br 1 a ii Een waar sukses. De Ga U-avond door de Ypersche Invaliden ingericht werd Woensdagavond begunstigd door een mooi. zacht weder 't was den eersten schoonen avond der Katte- •eest. Zooals naar gewoonte kende het feest een mooi sukjes. Het Nationaal Werk en het Nationaal Verbond der Oorlogsinvaliden nemen deze gelegenheid te baat om. langs dezen weg. hunne weldoeners te bedanken. 1) De Heef Bossuwe die zoo bereidwillig zijn auto- skooter ter beschikking stelde. 2) Al de milde schenkers voor hunne prachtige prijzen. 3) Het geacht publiek voor zijn zoo talrijke deelne ming aan 't feest Aan allen hartelijken dank. Namens het N. W. O. I. en N. V. 1. TOMBOLA AUTO-SKOOTER Niet afgehaalde prijzen, ter beschikking der win ders in 't lokaal N. V. I Au Saumon Vischmarkt. te Yper. Nr 612 een Pique-fleur, 1® prijs. Nr 588 een suikerpot, 6® prijs. Nr 37 een impermeable, 7® prijs. Nr 24 een boterpot, 10® prijs, Nr 161 een vaas, 16® prijs. Nr 86 een fruitplat, 15® prijs. Nr 915 een doos bonbons, 17® prijs. Nr 971 een kommetje, 21® prijs Nr 491 een boterpot. 20® prijs. Nr 150 een zoutlaft, 24® prijs. Nr 604 een tapijt in caoutchouc, 25® prijs. Les' sabots ne font pas partie du Butin du soldat. C'est dommage. Car c'est assurément la chaussure la plus pratique pour circuler dans les cantonnements et même demandez-le aux «anciens» de l'Yser pour monter la garde. De bons gros sabots de bois, garnis de paille ou de foin permettent au soldat de mépriser l'eau, la boue et le froid. A l'initiative de Madame la générale Maton, il vient de se créer une oeuvre qui se consacre, pour commencer, a la fourniture de sabots a un corps d'armée, celui qui occupe le secteur le plus désolé) et déja plusieurs centaines de sabots ont été expédiés. Une paire coüte fr. 8.25. La somme doit être versée au C. C, P. 2761.02 du général Maton. 39, rue Blanche, Bruxelles. O ONAFHANKELIJKHEIDSLEENING VAN BELGIË. Deze certificaten zijn uitgegeven in BONS aan drager van 1000 fr. of 10.000 fr. voor een termijn van 4 maand, 8 maand of 1 jaar Interest: 2,40 netto voor de certificaten op 4 maand 2,70 netto voor de certificaten op 8 maand- 3,00 netto voor de certificaten op 1 jaar. De interesten, vrij van alle werkelijke belas tingen of taxen, zijn betaalbaar op voorhand. Gewaarborgde terugbetaling na 4 maand, 8 maand of 1 jaar na den dag van uitgifte. De inschrijvingen kunnen kosteloos en naam loos gedaan worden bij Wisselagent Correspondent bij de Beurs van Brussel. 31, MEENENSTRAAT, 31, YPER Tel. 144 O BEURS WISSEL COUPONS Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden Vrijdag 16 Februari, door M. Willemyns Edouard, Zonnebekesteenweg, een sleutel van zeker- heidsslot. Door M® Fox Jacqueline, Bruggesteenweg, een lede ren kinderhandschoen. Zondag 18. door M. Daelemans Paul. Elverdingbe- straat een geldbeugeltje inhoudende eenig kleingeld, een huisdeursleutel, enz. Maandag 19. door M. Poot Albert, Bukkerstraat, een lederen brieventasch inhoudende fotos en papieren. Door M. Vandevivere Maurice, Yperleestraat, een huisdeursleutel. Dinsdag 20, door M. Van Brusselen Edw., Lange Thouroutstraat. een glazen vulpen. Door M Verminck Charles, politieagent, een vulpen. Door M. Revnaert, Rijselstraat. een huisdeursleutel. Door M. Vanlimburg Maurice, Maarschalk Haiglaan, een geldbeugeltje- inhoudende een rozenhoedje, enz. Door M. Letfs-Overmeer, foorkramer, een boeken- tasch inhoudende zakdoek, prent es, enz. Woensdag 21 door M. Valcke Pierre, Lange Meersch- straat. een potloodhouder. Denzelfden dag. een blauwe damesceintuur. Donderdag 22, door Debel Cyrille, politieagent, een velopomp. Vertoren. Donderdag 22 Februari is de hond een kleine piek, antwoordende op den naam v?n D ane, van M. Georges Flash, eigenaar van den Octopus, op de foor te Yper. weggeloopen. Terugbrengen tegen be looning. Veurnesteenweg. 9, Yper 75 Frank Prijzen YPER. Verkeersongeval. Maandag laatst, rond 5 uur namiddag, had er op het einde der Rijselstraat, een weinig over het Nazareth, juist in den draai der straat, een aanrijding plaats tusschen de auto van M. Victor Cuvelie, van Yper. die naar de Rijselpoort toe reed, en de autocamion van M Julien Bossaert, van Kemmel. die van uit de tegenovergestelde richting kwam. Daar het verkeer door de sneeuwlaag uiterst bemoeilijkt was. kon M. Cuvetie. die wegens den draai de autocamion te laat bemerkt had: niet tijdig meer stoppen en het was hem ook niet mogelijk meer naar rechts af te wijken, daar hij moest zwichten voor een wielrijdster die juist vóór hem reed en wegens de sneeuw eveneens moeilijk kon uitwijken. Tengevolge der botsing tusschen beide autovoertuigen, waarbij dit van M. Cuvelie nog ai eenige schade opliep, werd de wielrijdster. de genaamde Zoé Liefhooghe. van Yper, toch geraakt en viel zij op het voorland neer. Haar rijwiel werd beschadigd en zij zelf kloeg van inwen dige pijnen. De politie kwam ter plaats het noodige onderzoek doen. Een velodief op heeterdaad betrapt. Woensdag avond, rond 7 u.. was de genaamde Boudry Leon, van Langemarck. binnen gegaan in de herberg De Vis- scher», in de Boterstraat, en had zijn rijwiel aan den gevel der herberg geplaatst. Korts nadien echter be merkte een persoon dat een andere de velo nam en er mede in de richting der Groote Markt wegreed. Hij verwittigde aanstonds den eigenaar van het rijwiel, die zoo rap hij kon den dief achterna zette. Het moest nu juist lukken dat een politieagent zich daar op de Groote Markt bevond, en niet zoodra had de velodief den agent gezien, of hij sprong van de velo. liet ze ten gronde vallen en poogde dan te voet het hazenpad te kiezen De politieagent had hem echter algauw bij den kraag te pakken en leidde den kerel, die ietswat onder den invloed van den drank was, naar het politiebureel. De kerel, een zekere Bril Hector, van Kemmel, werd in den amigo opgesloten en 's anderdaags ter beschikking van den Heer procureur gesteld en vervolgens naar het gevang van Kortrijk overgebracht: WOESTEN. Tuinbouw. Op Zondag 18® dezer, hield onze gilde haar maandelijksche vergadering bij R. Devos. De voorzitter was nog het verslag der voor gaande vergadering aan 't lezen, toen al op eens een vreemde heer binnen kwam en met groote aandacht luisterde naar de voordracht die hierop volgde. De voordrachtgever zette zeer duidelijk uiteen hoe men het jaar door kan salade winnen. Na een dankwoord van den voorzitter tot den voordrachtgever, drong voornoemde heer door tot bij de bestuurstafel. Hier miek hij den leden bekend dat hij de inspecteur was en door het provinciaal bestuur gezonden om zich te vergewissen als de tuinbouwgilde onzer gemeente wel kon aanspraak maken op provincialen steun. Doch zegde hijeen zoo talrijke vergadering bij zulk een weer dat bewijst genoeg hoeveel ons volk van zijn tuintje houdt en zulke gilde met dit edel en onbaat zuchtig doel kan niet te veel gesteund worden. Mor gen zal ik een prachtig verslag kunnen opsturen, het geen de gildeleden ten goede zal komen. Daarna wer den eenige pakjes zaad, die we het eerst in onzen tuin zullen ncodig hebben, verloot, een paar nuttige wen ken gegeven om ten slotte de volgende bijeenkomst aan te duiden. Leve onze tuinbouwliefhebbers gildel ZONNEBEKE. Schouderontwrichting. De 32 jarige fabriekwerker Georges Garrein, Iepersteenweg, gleed uit op den dam zijner woning waardoor hij een schouderontwrichting opliép. Het gevonden fietswiel is Woensdag afgehaald ge worden door den eigenaar Gerard Seys uit Dadizeele. Het werd te Wervik gekaapt. Ongeval. Landbouwer Jeroom Degrendel. West hoek, kreeg tijdens houtsplijten het kapmes in het been. Een dokter moest de wonde dichten. PASSCHENDAELE. Vlugge kraaiers. Hanen- kraaien op Zondag 25 Februari, in den Meiboom, bij E. Ghekiere. Zonnebekesteenweg. BIXSCHOTE. Ongelukkige val. De 60 jarige Descamps Elisa, weduwe Deman Victor, is verleden week Donderdag, bij het terugkeeren van een bood schap, zoo ongelukkig uitgegleden dat zij in haar val de knie op verschillige plaatsen gebroken werd. Voor bijgangers namen de vrouw op en droegen ze in haar woonst, waar een ontboden dokter haar de eerste zor gen kwam toedienen. Deze deed de vrouw dan naar het O. L. Vrouwhospitaal van Yper overbrengen. MOORSLEDE. Pijnlijk ongeval. Het 4 jarig kindje Zélie Penninck is verleden week al spelend in de keuken in een emmer kokend water gevallen en was zoo erg verbrand dat de bijgeroepen geneesheer het wichtje b!j hoogdringendhe:d naar het dichtstbij gelegen hospitaal deed overbrengen. Het kindje is er echter, niettegenstaande de beste zorgen, 's anderen daags aan de ooffeloo.oen brandwonden overleden. WESTNIEUWKERKE Kind door moto aangere den. Toen de 7 jarige knaap Daniel Vanneste de groote baan naar Belle overstak, moest hij plots uit wijken voor een auto. doch daardoor bemerkte hij niet dat daar eveneens een moto aangereden kwam. De jongen werd door deze moto, welke bestuurd was door Deleu Raohaël, aangereden en ten gronde geworpen. Het slachtoffertje had twee vingers gebroken en was daarbij nog aan den rug gekwetst. GHELITWE. Auto in de gracht. Tengevolge van de dikke sneeuwlaag is de auto van Karei Delmotte langs de baan naar Yper in een gracht gereden. De autovoerder werd hierbij gewopri aan de hand ca de knieën. De wielrijder Daniel Vanhoutte, die kort ach ter de. auto reed, kwam eveneens in de gracht terecht en werd aan het hoofd gekwetst. MKESSEN. Moto-ongeval. Een militaire moto. waarop drie soldaten gezeten waren, is tegen deai avond langs den steenweg naar Wytschaete tegen een boipn gereden. De motobestuurder werd aan het aan gezicht gekwetst. PLOEGSTEERT. Botsing. De motorijder Daniel Vanwesemael, die vergezeld was van W. Dessauw. welke op de duozitting had plaats genomen, is 's avonds tegen het gespan van A. Desomer gereden. Dessauw werd tegen het gespan geslingerd en kwam onder een der wielen ervan terecht. Hij was de rechterhand ge broken. terwijl Vanwesemael aan den schouder gewond was. Wat de moto betrof, deze kwam tegen een boom terecht en werd beschadigd. Erge val. De 56 jarige Martha Dhondt is in baai- woning op zoo ongelukkige wijze van de trappen gé vallen, dat zij een bloedige hoofdwonde opliep en be wusteloos ten gronde bleef liggen. Men vreest dat zij een hersenschudding bekomen heeft. WAASTEN. Botsing. Er had een aanrijding plaats tusschen de auto van Jules Vandewateyne en de kar van Georges Samyn Deze laatste, die op zijn kar gezeten was, werd door den schok ten gronde ge slingerd en liep verscheidene verwondingen op. Ook de autobestuurder, alsmede dezes broeder Jerome, die hem vergezelde, werden gekwetst. REN1NGHELST. Wielrijder gevallen. Tenge volge der gladheid van de baan is de 26 jarige wielr rijder Odiel Vanmarcke op zeker oogenblik uitgegle den en viel zoo zwaar ten gronde dat hij hierbij den schouder ontwricht werd en ook nog aan het -oofd gekwetst was. KOMEN. Omvergereden. De 34 jarige Guatave Descamps, wonende op de wijk Sint Margriet, werd langs den steenweg naar Busbeek omvergeworpen door een auto waarvan de voerder zijn weg voortzette zon der zich om zijn slachtoffer te bekommeren. De onge lukkige werd eenige stonden later in bewusteloozen toestand gevonden door een voorbijganger, die hem in een naburige woning droeg waar hij de noodige zor gen ontving. Een onderzoek werd ingesteld- Auto-ongeval. De handelsreiziger Mahieu Bepoot kwam met zijn auto op het voetpad terecht en liep door den schok enkele verwondingen op. Rijwiel-ongeval.- De jeugdige Joris Vandewattyne reed met zijn fiets langs het jaagpad, toen hij opeens in aanraking kwam met een meerpaal en alzoo ten gronde stuikte. De jongen liep hierbij kneuzingen op in de rugstreek. HOUTHEM. Botsing. De 23 jarige wielrijder G. Vanassche is Zondag namiddag tegen de auto van. Ber nard Degeetere gereden. In zijn val werd hij verwond aan het achterhoofd. Gevallen. De 21 jarige Germaine Deloddere tb, bij het uitglijden, zoo ongelukkig gevallen dat zjj twee vingers van de rechterhand gebroken werd van den 17 tot den 23 Februari 1940 Geboorten: Ollivier Francine, Recollettenpoort, 5, van Nieuwkerke. Deleye Hugo, Recollettenpoort, 5, van Geluveld. Derycke Mare, Recollettenpoort, 5, van Vlamertinghe. Vermeulen Gilbert, Recolletten poort, 5, van Sint Jan. Depuydt Gerarda. Recollet tenpoort, 5, van Dickebusch. Buysse Liliane, Re collettenpoort, 5, van Basculestraat, 26. Touquet Hilda, Recollettenpoort, 5, van Reninghelst. Bouten Willy, Recollettenpoort, 5, van Wytschaete. Maerten Michel, Recollettenpoort, 5, D'Hondstraat, 53. De- wilde Daniel, Recollettenpoort, 5, van Langemarck. Milleville Ginette, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. Devos Hugo, Recollettenpoort, 5, van Zonnebekesteen weg. HuwelijkenEeckhout Aloys, autogeleider en Le- febvre Flore, huishoudster, beiden te Yper. Del- becque Julien, fruitverkooper, en Platteeuw Germana, z. b„ beiden te Yper. Overlijdens: Saelen Helene, 58 j., z. b., ongehuwd. Poperinghesteenweg, 8. Blootaeker Mauricius, 51 j., meester-kleermaker, echtg. Ferrand Henrica. Korte Thouroutstraat, 41. Lanssens Bernard, 3 m., Capu- cienenstraat, 74. Wyffels Emile, 80 j., kloosterzuster, G. de Stuersstraat, 32. Messiaen Marie-Louise. 59 j., z. b„ wed. Vandevoorde Maurice, Poperinghesteenweg, 8. Joye Eulalia, 85 j„ z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 100. Coppens Jacques, 3 m„ Boomgaardstraat. 17. Herman Elisa, 80 j., z. b„ wed. Moeyaert Theodore, Oude Veurri'estraat, 3. Menu Magda, 15 dagen, Mee- nenstraat, 26. Dequeker Ide, 75 j., huishoudster, wed. Coppin Anatole. van Meesen. Callens Henriette, 64 j., kloosterlinge, Rijselstraat, 85. Parmentier Jacqueline, 23 dagen, M. Haiglaan, 132. Huwelijksbeloften Maurice Maerten, landwerker, te Woesten, en Angèle Casier, dienstmeid, te Vlamertin ghe, voorheen te Yper.Jules Demeersseman, land- werker, te Langemarck en Sabine Woussen, fabriek- werkstêr, te Yper. Jerome Verbeke, daglooner, en Lucienne Derous, z. b.. beiden te Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 8