Kosmos Toerisme Etang de Zillebeke Zillebeke-Vijver 6 Eendaagsche AUTOCAR REIZEN KOSMOS TOERISME YPERSCHE VOETBALKRONIEK ATH LETIEK DUIVENVLUCHTEN Tél. 86 YPRES Pêche autorisée a partir de ce jour. Dégustation d'Anguilles CUISINE RÉPUTÉE Tel. 86 YPER Visscherij van heden toegelaten. PALINCVERBRUIK. VERMAAR DE KEUKEN. de zware luchtaanvallen, doch eveneens door de ge voelige verliezen die deze troepen ondergaan. Van Brit- sche zijde echter wordt medegedeeld dat de verrichtin gen in Noorwegen voortgezet worden in samenwerking met de Noorsehe strijdkrachten. In het Zuiden wordt weerstand geboden aan de Duitsche drukking. In de streek van Trondheim werd een tegenaanval uitgevoerd door een aanzienlijk aantal Duitsche troepen, die ont scheepten in de Trondheimfjord. doch na een hevig gevecht zijn de Britsche troepen er in geslaagd hun posities te herstellen. Over de krijgsverrichtingen op andere punten is er. volgens zelfde Britsch stafbericht. niets te melden. ZWEDEN. Voor Stoemstad. aan de Zweedsche Westkust, zijn vijf Duitsche mijnvegers in de Zweedsche territoriale wateren gekomen, doch op verzoek van een heden der Zweedsche kustwacht hebben de Duitsche schepen zich onmiddellijk verwijderd. De concentratie van talrijke Duitsche troepentransportschepen in de Baltische havens rechtover Zuidelijk Zweden, wordt in sommige middens als een bedreiging voor Zweden aan zien. Doch het is ook mogelijk dat deze transporten be stemd zijn om het Duitsch expeditiekorps, dat in de streek van Oslo bedrijvig is. te versterken, ofwel dat de Duitschers zinnens zijn de Finsche Aaland-eilanden te bezetten, om deze als basis voor operaties tegen Stock holm te gebruiken. Volgens Radio Stockholm worden schikkingen getroffen voor een vrijwillige ontruiming van burgers uit Malmoe, een haven in het Zuiden van Zweden, vlak tegenover Kopenhagen. DONDERDAG 25 APRIL FRANSCH-DUITSCH FRONT. Het Franseh staf- bericht van 's avonds meldt dat in de Vogezen een vij andelijke afdeeling. die zich in hinderlaag had gelegd nabij een der Fransche posten, op de vlucht gedreven werd. Volgens het Duitsch legerbericht is er op het Westerfront niets te melden. Dit bericht voegt er noch tans aan toe dat twee Fransche vliegtuigen op Duitsch grondgebied neergeschoten werden en dat een Duitsch toestel, op verkenning boven Frankrijk, niet meer te rugkeerde. BELGIË. In de Kamer hebben de liberalen tegen de begrooting van Openbaar Onderwijs gestemd met 20 tegen 2 bij 8 onthoudingen. De regeering. oordeelende dat zij met langer aan het bewind kan blijven wanneer zij door een groep harer meerderheid in den steek ge laten wordt, heeft onmiddellijk besloten ontslag te ne men. M. Pierlot zal morgen het gezamenlijk ontslag aan den koning aanbieden, doch velen oordeelen dat, gezien den huidigen troebelen en onrustigen internationalen toestand, de koning dit ontslag niet zal aanvaarden, te meer daar de regeering op parlementaire en grondwet telijke basis niet in minderheid is gebracht op haar begrooting, die goedgekeurd werd met 120 stemmen tegen 45 bij 15 onthoudingen. Een Duitsche bommen werper is te Tintigny, in de provincie Luxemburg, ge land tengevolge van benzinegebrek. De drie inzitten den poogden hun toestel in brand te steken, doch dit werd hen verhinderd. Zij zullen geïnterneerd worden, en hun toestel werd aangeslagen. NEDERLAND. Vanaf 27 April zullen ook in Ne derland de periodieke verloven in het leger weer toe gestaan worden, doch voorloopig nog in een mindere mate dan vroeger. Sedert begin September 1939 ver loor de Nederlandsche handelsvloot 23 schepen met een totaal van 88.009 ton. Hierbij verloren nog 237 mannen het leven. ENGELAND. Woensdag avond laat hebben ver scheidene Duitsche vliegtuigen een aanval gedaan op Scapa Flow, zonder echter noemenswaardige schade aan te richten. Het Engelsch stoomschip Girasolvan 648 ton, is nabij de kust gezonken na een aanvaring met de Contractor». De bemanning werd door een Belgische sleepboot gered. Het Britsche rijk heeft thans reeds 2 millioen man onder de wapens, ongerekend de manschappen der vloot en der luchtmacht. De legers in Frankrijk en het nabije Oosten worden voortdurend vergroot. NOORWEGEN. Het Duitsch stafbericht meldt Op 30 km. ten Noord-Oosten van Narvik hebben onze detachementen slag geleverd met aanzienlijke vijan delijke afdeelingen. Narvik was opnieuw het voorwerp van de verwoede aanvallen der Britsche vlootkrachten. Na Steinkzer te hebben bezet, ten Noorden van Trond heim, hebben de Duitschers bezit genomen van een zeker aantal belangrijke passen. In het gebied van Oslo gaan de Duitsche troepen steeds snel vooruit in Noordelijke en Noord-Westelijke richtingen. In het Skagerrak werden twee vijandelijke duikbocten ver nield en een aantal Fransche torpedojagers op de vlucht gedreven. De Duitsche vliegtuigen onderna men talrijke verkenningstochten en vielen ook de vij andelijke troepenconcentraties, versterkingen alsmede hun vlootstrijdkrachten aan. Het Britsch ministerie van oorlog van zijn kant deelt het volgende mede «Er hadden geen nieuwe gevechten plaats in de streek van Trondheim. Ten Noorden van Steinkjer schijnt de vijand zich te vertakken. In het Zuiden heeft een druk king van den vijand de geallieerden verplicht hun stel lingen nabij Lillehammer te ontruimen. In de streek van Narvik niets te melden.In het Franseh stafbe richt wordt verklaard dat Fransche torpedojagers in het Skagerrak aangevallen werden door Duitsche oor logsbodems. Ondanks het heftig ingrijpen van de Duit sche luchtmacht, hebben de Fransche torpedojagers geen verliezen geleden. Benevens deze officieele mede- deelingen, worden nog enkele berichten uit andere bronnen over het verloop der krijgsverrichtingen in Noorwegen medegedeeld. Zoo wordt o. m. gemeld dat een Duitsch bataljon in het Narvikdistrikt omsingeld was en zich aan de Noren heeft overgegevendat ten Oosten van Trysil 200 Duitschers sneuveldendat de vorige week 20 Duitsche vliegtuigen door de luchtaf- weerbatterijen der Engelschen en der Noren vernield werdendat tusschen het Osterdal en Trysil een af deeling van 400 Duitsche skiloopers gevangen genomen werd dat te Oslo en elders de hospitalen vol liggen met Duitsche gekwetstendat de Duitschers onmee- doogend de burgerbevolking bombardeeren; de hospi talen. scholen en kerken het mikpunt zijn der Duitsche vliegersdat de Duitschers reeds sedert lang hun inval in Noorwegen voorbereidden, gezien een maand vóór den inval der Duitschers reeds drie Duitsche schepen met troepen, wapens en munitie aan boord in de fjord van Pudde, nabij Bergen, geankerd lagendat twee Noorsehe vliegers er in geslaagd zijn met een Duitsch watervliegtuig op de vlucht te slaan en in Engeland te landen, enz. ZWEDEN. De wet op den socialen dienstplicht werd door den Rijksdag goedgekeurd. Alle staatsbur gers van 16 tot 70 jaar zullen, naar gelang van hun be kwaamheid en lichaamsgesteldheid, aan die wet on derworpen worden. Een leening van 500 millioen kro nen werd voor de landsverdediging uitgeschreven. MET 1) Reizen naar BRUSSEL 15 en 29 Mei. PRIJS45 Fr. Afreis om 6.30 uur. 2) Reizen naar OOSTACKER (Klein Lourdes) op 2, 9. 16 en 23 Mei. PRIJS30 Fr. Afreis om 8 uur. 3) Naar de H. BLOEDPROCESSIE te BRUGGE Op 6 Mei. PRIJS 25 Fr. Afreis om 8 uur. Voor alle inlichtingen en inschrijvingen zich wenden 26, GROOTE MARKT ALBERT I, YPER Tel. 515. Hoogere Afdeeling F. C. Brugge A. S. Oostende 2—3 De Eindstand C. S. Brugge 16 13 0 3 83 21 29 Kortrijk Sp. 16 9 4 3 45 40 21 A. S. Oostende 16 8 5 3 46 40 19 F. C. Brugge 16 7 6 3 45 35 17 S. C. Meenen 16 6 7 3 36 39 15 V. G. Oostende 16 4 7 5 33 45 13 S. K. Roesela re 16 5 10 1 44 58 11 Moeskroen 16 5 10 1 34 71 11 Knokke F. C. 16 3 11 2 31 47 8 Gewestelijke Afdeeling REEKS B Dottenijs Deerlijk 3—1 Stade Kortrijk Rekkem 7—0 Lauwe Waregem 0—8 REEKS C Toek. Meenen Komen 1—5 Bizet Poperinge 4—4 Geelster leper 2—5 Houthulst Geluwa 5—0 Wervik Sp. Waasten 1—1 Vlamertinge Rac. Wervik 3—0 Klassement C. S. Yper 20 16 3 1 110 24 33 Houthulst 20 13 5 2 68 29 28 S. C. Bizet 20 11 4 5 83 50 27 F. C. Poperinge 17 10 4 3 73 31 23 F. C. Comines 17 10 5 2 66 31 22 S. K. Gheluwe 20 9 7 4 58 47 22 Toek. Meenen 20 8 7 5 68 62 21 S. K. Vlamertinghe 19 8 8 3 48 55 19 Gheelster M. 20 7 13 0 44 83 14 F. C. Warnêton 20 4 15 1 36 104 10 Rac. Wervik 18 2 13 3 29 84 7 Wervik Sp. 21 1 16 4 21 104 6 Scholieren REEKS A C. S. Brugge (B) A. S. Oostende 46 F. C. Brugge (A) V. G. Oostende 40 Knokke F. C. Brugge (B) 40 Daring C. S. Brugge (A) 24 Gheelster Moorslede 2 C. S. Yper 5 De laatste verplaatsing naar het plein der Vierkaven is voor onze jongens, alhoewel min afgeteekend dan de voorgaande zegepralen, toch op een mooie overwinning ten einde geloopfn. Scheidsrechter Demeyere is aan de leiding en Yper wint den opgooi en verkiest berg neer te spelen. Het zijn de Gheelstermannen die den eersten hoekschop afdwingen, zonder gevaaT echter. IntussChen zijn onze jongens met de afmetingen van het terrein vertrouwd geraakt en gaan er nu duchtig op los. De plaatselijke keeper onderscheidt zich menigmaal, maar moet zich verloren geven op schot van Vandamme, die centervoor speelt, en een pas van Dumalin C. benut tigde aan de 14' minuut. Yper dwingt nu hoekschop af, Godderis kopt zoo geweldig dat bal en aanstormende tegenstrever bijna in de netten vliegen, de keeper weet echter in corner te redden. Nu volgen nog twee hoek schoppen. die echter onbenuttigd blijven. Een schot van Beddeleem vliegt op de bovenlat buiten. Moorslede tracht er nu en dan van onder te muizen, doch moet zich meest bij verdediging bepalen. Twee volgende corners brengen ons niets op. Beddeleem ontwijkt nu behendig den rechterback, zendt gepast op half-hoogte in en Du malin C. doelt met kopstoot op prachtige wijze ons tweede doel aan de 31c minuut. Gheelster doet nu een gevaarlijken aanval, evenwel blijft onze verdediging pal en ontzet. Dumalin C. geeft door aan Vandamme, deze geeft aan Godderis over, die geen genade kent en aan de 39° minuut ons derde doel aanteekent. Gheelster geeft het niet op, de centervoor komt alleen vóór ons doel te staan en, op drie meters, schiet hij... huizen hoog. Daarop komt de rust. Langs Soete wordt de eerste aanval geleid. De keeper ontzet en Moorslede valt heftig aan. Twee corners moe ten toegestaan worden. De lokale ploeg blijft aandrin gen, haar centervoor wil doorbreken, maar wordt wat te geweldig op zij gezet, waardoor strafschop wordt toegestaan die ten andere in doel omgezet wordt aan de lOe minuut. Yper schijnt de taak wat licht op te ne men of was de warmte er de oorzaak van. In alle ge val is Moorslede nu, meest langs zijn rechtervleugel, meestal ten aanval, en lukt dan ook een tweede doel door toedoen van Bauwens aan de 2(K minuut. Nu be seffen onze jongens het gevaar en ontketenen gewel dige aanvallen. Soete wordt centervoor. terwijl Van damme op den rechtervleugel optreedt. Beddeleem heeft nu een schot gelost dat door den keeper onvol doende gehouden wordt, een geharrewar ontstaat, het leder verdwijnt in de netten, een back slaat het uit de kooi en de scheidsrechter kent strafschop toe, alswan- neer het doelpunt zeker aangeteekend werd. Doch Bed deleem geeft geen schijn van kans aan den opgestelden keeper, zoodat nummer vier aan de 23*" minuut op ons actief komt te staan. Rood-wit blijft ten aanval, dwingt hoekschop af, welke door Vandamme gegeven wordt. Godderis zet zijn hoofd onder het leder en het vijftal is bereikt aan de 25' minuut. Moorslede is nu uitge speeld maar begint pootig op te treden. Onze mannen zien het gevaarlijke ervan in. en houden den toom in, wat niet belet dat Vandamme gehaakt wordt, doch de scheidsrechter laat doorspelen. Wij dwingen nog een viertal hoekschoppen af. terwijl een schot van Soete en een van Beddeleem op den zijpaal beter lot ver dienden. Moorslede geeft echter nog enkele oogenblik- ken door, bekomt nog een corner, maar het einde komt weldra met een verdiende zege onzer kleuren. Jongens, door deze zege wordt gij zeker kampioen der reeks C. Evenwel blijven nog twee wedstrijden te spelen. Wij zijn de meening toegedaan dat gij deze matchen ook zult willen winnen, alhoewel zij kort na- een moeten gespeeld worden. Eerst komt Vlamertinghe die met 5-1 op eigen veld verslagen werd, en vervol gens Bizet die ons met 2-1 het onderspit deed deiven. Wij verhopen dat gij op het eerste elftal de zege zult kunnen hernieuwen, terwijl Bizet ditmaal aan onze meerderheid zal moeten gelooven. Supporters, op post dus op 28 April en 2 Mei (O. H. Hemelvaartl om uwe kampioenenploeg aan te wakkeren en te helpen ze gevieren. 28 April (matchen van 4-2> Comines Gheelster Racing Wervik Wervik Sp. Yper Vlamertinghe Bizet Gheluwe Poperinghe Warnêton Toekomst Meenen Houthulst Donderdag 2 Mei 1940 (O. H. Hemelvaart) Houthulst Vlamertinghe (van 18-2) Rac. Wervik Toekomst Meenen (id.) Yper Bizet (id.) Warnêton Comines (id.) Gheelster Poperinghe (id.) Zooals wij reeds aangekondigd hebben, wordt op Zondag 5 Mei het kriterium der Jongeren, net als ver leden jaar. wederom ingericht. Deze liefhebberij wordt meer en meer geprezen en ons athletiek feest heeft aait menigeen klaar voor oogen gelegd dat deze sport, zon der overdrijven beoefend, een uitmuntend middel is om de athleten in gezonde lichaamsvoorwaarden te brengen. Ziehier ten andere eenige tijden en afstanden die door beginnelingen kunnen bereikt worden: Kadetten 60 m. 11 sec. 300 m. 1 min Gewicht- werpen 7 m. Hoogspringen lm. Verspringen 3 m. Scholieren 80 m. 12 sec. 600 m. 2 min. Ge- wichtwerpen 8 m. Hoogspringen 1.15 m. Versprin gen 3,50 m. Juniors 100 m. 14 sec. 1000 m. 3.30 min. Ge- wichtwerpen 9 meter Hoogspringen 1.25 m. Ver springen 4 m. Gedurende de gehouden oefeningen werden reeds zulkdanige cijfers door sommige deelnemers bereikt. De volgende oefeningen zullen plaats hebben Zater dag 27 April, om 18 u., en Woensdag 1 Mei. om 18 uur. Inschrijvingen worden aanvaard gedurende de oefe ningen of Diksmuidestraat, 68. UITSLAG DER PRIJSVLUCHT UIT CINEY van Zondag 21 April 1940 116 prijsduiven, gelost om 7 ure 1. Dejaegher Arthur. Yper 2. Delhaye Henri, Yper 3. Vanwichelen Arthur. Yper 4. Declerck Georges, Yper 5. Rousselle Arthur, Yper 6. Molein Floris, Yper 7. Degryse Omer. Poelcapelle 8. Molein Remi. Yper 9. Dejaegher Arthur, Yper 10. De gryse Omer. Poelc. 11. Debeuf Maurice. Yper 12. Rousselle Arthur, Yper 13. de Vinck Pierre. Zille- beke 14. Derycke René 15. Claeys Camille 16. Willemyns C., Gheluvelt 17. Deschaecht Aug., Zillebeke 18. Molein Remi. Yper 19. Verstraete Ernest. Yper 20. Degryse Omer, Poelcapelle 21. Rousselle Arthur 22. Taillieu Odile 23. Molein Remi 24. Ossieur Frans 25. Molein Remi 26. Ossieur Edouard, Yper 27. Vanwichelen Arthur 28. Wvdooghe Cyrille 29. Claeys Camille Desae- gher Joseph. Pop. UITSLAG DER PRIJSVLUCHT UIT EDINGHEN van Zondag 21 April 1940 148 prijsduiven, gelost om 8.00 uur 1. Rousselle Arthur, Yper 2. Gaucquie Maurice, Yper 3. Wybo M., Yper 4. Dumoulin Henri. Yper 5. Derycke René, Yper 6. Vandekerckhove Cyriel, Yper 7. Hallaux Jean. Yper 8. Hallaux Jea*. Yper 9. Molein Remi. Yper 10. Turck Georges, Boesinghe 11. Bagein Maurice 12. Tommeley* Edouard 13. Bartier Daniel 14. Molein Remi 15. Turck Georges, Boesinghe 16. Hoornaert Remi 17. Tommeleyn Edouard 18. Molein Remi 19. Op- somer Emile 20. Notebaert Hilaire 21. Vander- haeghe Eric 22. Stamper Jules 23. Taillieu Odile 24. Notebaert Hilaire 25. Bartier Daniel 2i. Wydooghe Cyrille 27. Speybrouck Hilaire 26. Vanassche Arthur 29. Vanwichelen Arthur 36. Molein Remi 31. Declercq André 32. Deschaecht Auguste 33. Dehaene Henri 34. Grimmonprez Je rome -35. Wydooghe Cyrille 36. Tommeleyn Edou ard 37. Wyckaert Arthur 38. Molein Remi 3». Vanwichelen Arthur 40. Molein Remi 41. Wy dooghe Cyri.le 42. Devisscher Jerome 43.. Dehaene Odile 44. Delhaye Henri 45. Hoornaert Remi 46. Wydooghe Cyrille 47. Wolters Maurice 48. Messiaen Henri 49. Notebaert Hilaire 50. De haene Odile de Vinck Pierre.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6