De Cinema Wereld DE KORTRIJKSCHE ONDERLINGE REKLAAM 2 VOUS SEULE QUE J AIME 1 DE VIER VEDEREN De laatste Vlaamsche Film WIT IS TROEF VRAGEN EN AANBIEDINGEN VAN PERSONEEL plaatst men met succes in onze KLEINE AANKONDIGINGEN Voor de Keuken Eenvoudig menu. Enkele gerechten. Algemeene Opziener OMER ROBYN Mondstraat, 8, YPER Tel. 159. Hebt ge een notitieboekje Enkele opvoedkundige wenken. Groote Jaarlijksche BEDEVAART naar O. L. Vrouw van Beauraing is de bronader van iedere handelszaak Plaatst daarom uwe aankondigingen in ons veelgelezen weekblad. Uit de Programma's. Een Nederlandsehe titel voor deze film is moeilijk te -;even. De oorspronkelijke benaming zelf heeft weinig betrekking op het scenario, dat feitelijk ook niet te be titelen is. Weinig vorm noch inhoud, eerder een opeen volging van grappige gebeurtenissen met daartusschen een liefdesavontuurtje Is overigens ook maar bijzaak. Hoofdzaak was, een bekenden Franschen volkszanger genoeg gelegenheid te geven het publiek inzonder heid het vrouwelijk zijner charmante stem te laten genieten. Deze chansonnier, die tevens de hoofdrol vertolkt, is Reda Caire. Wel geen Jean Kiepura of geen Joseph Smith, maar heeft toch een fraaie, aangenaam klin kende stem. Men kan hem ongeveer vergelijken met Tino Rossi, met dit verschilzijn timbre is mannelijker. Is zijn derde film. wat bewijst dat hij als acteur ook verdiensten heeft. Een Felix Mérie productie. Deze producer hield zich reeds meerdere malen met dergelijke zangpren- ten bezig. Het scenario is van Alfred Machard. Een scenarist d-e veel stof voor show- of revuefilms evenals voor operetten leverde. En dit stuk heeft van beide iets De regie was in handen van Henri Fescourt. Over dezen regisseur zijn geen bijzonderheden bekend. Wel licht de eerste film waarvan hem de verwezenlijking toevertrouwd werd. Heeft het stuk vlet behandeld Er zit rythme in. De verschillende tooneelen volgen el kaar regelmatig op. zoodanig dat van het wel wat on samenhangend thema toch nog een vast geheel gemaakt is. Buiten Reda Caire treden nog op: den Franschen tooneelkomiek Corlett. die een ex-clown is en een rol heeft waarin hij zijn vroeger opgedane circus be kwaamheden wel kan gebruiken Aan hem ligt het. dat er veelvuldig gelachen wordt. Ook Pauline Carton onderhoudt de pret evenals de dikke, zenuwachtige Marcel Vallée. Mona Goya. die reeds enkele malen met Fernandel optrad, en Jacqueline Cartier, een nieuwelinge die be moedigend debuteert, zijn nog de bijzonderste uit de bezetting, waarin trouwens veel namen voorkomen. Als informatorisch gegeven kan worden medegedeeld dat de muziek der liederen door Reda Caire gezon gen. composities zijn van Vincent Scotto. den Franschen Irving Berlin (LES QUATRE PLUMES BLANCHES) Heldhaftige Broeders» was een verheerlijking van Engeland's koloniale ambtenaren, «De Vier Vederen» brengt hulde aan het koloniaal leger. Bij het beschrijven van eerstvernoemde film, hebben we er op gewezen, hoe meesterlijk de nochtans weinig voortbrengende Engelsche productie, propaganda pren ten het uitzicht van avontuurfilms kan geven. Het En gelsche rijk wordt er in opgehemeld, doch dit op zoo kiesche en onopgedrongen wijze, dat zulks steeds aan genaam is en nooit verveelt. Bij dezen band kunnen we niet nalaten daar weer de aandacht op te vestigen. Het is een Alexander Korda productie. Deze voort brenging bracht reeds enkele soortgelijke werken, zoo als Toomai» en «Révolte aux Indes», beide films met het Indische acteurtje Sabu. Zeitan Korda. broer van Alexander, regisseerde. Het scenario is door R. C. Sheriff bewerkt naar een avon- tuurroman van E. A. W. Mason. Hier verklaren deze twee namen weinig. Weze dan gezegd, dat ze in Enge land's literaire wereld, een uitstekende vermaardheid genieten In het Britsche rijk bestaat er een traditie, waarbij men den man, die zonder aanneemlijke reden het leger verlaat, een witte pluim zendt ten teeken van min achting zijner lafheid Deze traditie is het motief dezer geschiedenis. De jaren 1896. Een gevoelige jongeman, door zijn fa milie onrechtstreeks gedwongen tot het kiezen eener militaire loopbaan, besluit het leger vaarwel te zeggen. Niemand wil echter begrijpen, dat er ook menschen zijn. die niets voor wapengeweld voelen, en drie zijner vrienden zenden hem een witte veder... Wanneer hij ook van zijn verloofde iets dergelijks ontvangt, komt zijn eergevoel los. Hij wil eerherstel. Tot daar de korte inhoud. Want wat dan volgt, is moeilijk te beschrijven. Zou ten andere ook maar wei nig geven. De avonturen welke de jongeman dan be leeft. moeten gezien worden. Deze film het grootste gedeelte werd langs de Nijl en in Egypte opgenomen verhaalt ook nog den histo- rischen strijd van generaal Gordon en lord Kitchener tegen de Nijloever bezettende Arabieren. De rolbezetting is hoofdzakelijk samengesteld uit Engelsche tooneelacteurs, waarvan bijzonderlijk zijn John Clement, June Duprez en Ralph Richardson. De bekende C. Aubrey Smith, die eveneens in «Heldhaftige Broeders» optrad, heeft ook een rol. Al deze spelers leveren wel geen schitterende creaties, maar zijn toch sympathiek. Evenals de film geen bovenalles staande productie is. maar een heel verdienstelijk werk. Deze prent is een- succes te meer voor het kleuren procédé Technicolor Het debuut van Raymond Braine en Renaat Grassin alias Het Ketje», in deze prent werd reeds gemeld. De productie Jan Vanderheyden deelt ons nu verdere bi izonderheden mede: de prent nadert haar voltooiing en zal einde dezer maand verschijnen. Er in treden op: Toontje Jansen, filmkomiek van internationaal gehalte; Nini De BoëlLouisa Lausanne; May Dale, de bekende jazz-zangeres; Frans Courtel; Willy Vervoort, den radio- zanger-humorist uit de Vlaamsche uitzending van het N. I. R.; Serre Van Eeckhout; Francis De Paep; Martha Dua; Loeky Claes; Louisa Colpijn; Helena Haak. en Carry Ysaye De muziek die in de film voorkomt werd speciaal door G. Horens en A. Zwijsen getoondicht. ZondagVoorgerecht met hersenen, Rosbief. An dijvie. Aardappelen. Appeltaart. Maandag: Zalm. Salade. Gefruite aardappelen. Va- nillevla. Dinsdag: Bouillon. Gehakt. Gesmoorde uien. Aard appelen Woensdag Gebakken schol, Aardappelen. Fruit. DonderdagGebakken lever. Gebakken appelen. Aard appelen. Vrijdag: Gebakken kaas, Sla, Aardappelen. Rum- pudding. Zaterdag Gebakken kabeljauw. Aardappelen. Cho coladevla. Paling in 't groen. Benoodigheden: 1 kg. paling, 3 lepels azijn. 50 gr. boter, 50 gr. bloem, citroenkruid, dragon, ajuin, kervel, peperbollen. peterselie, 1 tak sel derie, peper en zout. Bereiding Water koken met peperbollen, peterselie, selderie, zout en azijn. De paling er in gaar koken en laten uitdruipen. Saus maken van boter en bloem, aan gelengd met het afkooksel, de gehakte kruiden inmen gen. peper en zout bijvoegen en de paling er in laten opstoven. Vinaigrette saus. Benoodigheden1 hard gekookt ei. 1 ajuin, eenige komkommers en kappers, olie, azijn, peper, zout, mostaard en peterselie. Bereiding Hakt alles fijn, mengt met olie. azijn, mostaard, peper en zout en lengt aan met een weinig bouillon. Vinaigrettesaus bewaart goed in. een aarden pot, die goed gesloten is. Men kan ze opdienen met koud vleesch en visch. Asperges. Benoodigheden 1 bussel asperges, 1 ei, 1/2 liter melk. 50 gr. boter, 2 lepels bloem, peper en zout. BereidingDe asperges afpellen en afkoken in water met zout. Afgieten. Een witte saus maken van boter en bloem, peper en zout. aangelengd met melk en asperge water. De asperges hierin even laten opkomen. Vóór het opdienen een eierdooier inmengen. Rijstgebak met abrikozen. Benoodigheden: 2 liter melk. 250 gr. rijst, 100 gr. suiker. 1 ei, 1 doos ingelegde abrikozen. Bereiding Kookt de rijst gaar in melk. Roert er de suiker, eierdooier en geklopt eiwit bij. Schept in een geboterden vorm een laag rijst, daarop een laag abri kozen enz. laatst rijst. Laat in den oven lichtjes brui nen. Dient op overgoten met abrikozensap. Rabarbergerecht. Benoodigheden1 kg. rabarber, 100 gr. rijst. 250 gr. suiker, 2 beschuiten, boter, kaneel. BereidingRabarber kuischen en opzetten met. rijst, water en zout. 3/4 u. laten koken. De suiker toevoegen. Alles in een vuurvast schoteltje doen. De beschuiten raspen, mengen met wat kaneel en over de rabarber strooien. Wat gesmolten boter overgieten en in den. oven laten bruin worden. Broodtaart. BereidingBroodkorsten of -resten in melk goed pletteren, een snuifje zout en een snuifje kaneel bijvoegen, alsmede suiker, rozijnen of krenten, een eierdooier en het in sneeuw geklopte eiwit1/2 glaasje vanillesuiker of rhum. In een gesmeerde vlaai plaat doen, met suiker bestrooien en in den oven laten bakken. Kranselingen. Benoodigheden: 250 gr. bloem, 150 gram boter, 150 gr. bruine suiker, 1/2 tas water, 1/4 kgr. beschuit. BereidingVermengt in een kom, met een houten lepel de boter met 1/2 tas warm water (men neemt Voor uwe verzekeringen van gelijk welken aard, wendt U bij voorkeur tot de zoo gunstig gekende en voordeelige Naamlooze V ennootschap Gesticht in 1919 Maatschappelijk kapitaal 5.000.000 fr. Reserven 10.000.000 fr. Gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 De cember 1932, in uitvoering der wet van 25 Juni 1930, betrekkelijk de Levensverzekeringonder- nerningen. De voordeeligste tarieven. Klare en uitgebreide Polisvoorwaarden. Thans uitbetaalde rampen MEER DAN 15.000.000 FRANK. Reeds uitgekeerd aan de verzekerden onder vorm van premievermindering MEER DAN 2.000.000 FRANK. MAATSCHAPPELIJKE ZETEL KORTRIJK Bijkantoren YPER OOSTENDE VEURNE GENT. De Maatschappij stelt belang in elke ernstige aanvraag voor agentschap. water om er rap en volledig de boter mede te vermen gen). Doet de bloem erbij en maakt een vast deeg. dat niet meer aan de vingers kleeft. Botert een bakblik en bestrooit met de fijn geraspte beschuit. Strooit op de taartplank een weinig bloem om het deeg gemakkelijker uit te rollen. Neemt een deeltje van het deeg en maakt met gewasschen handen rolletjes van de dikte van een gewoon potlood, ongeveer 15 tot 20 cm. Vormt er een 8 mee. Dompelt in koud water. Wentelt daarna in de bruine suiker en schikt op het geboterd bakblik. De overige suiker er over strooien. Laat eerst bakken boven op de stoof en daarna laten bruinen in een warmen oven. De kranselingen voorzichtig afnemen met een mes. Hebt ge er reeds aan gedacht een agenda, aanteeke- ning- of notitieboekje te houden Vooral voor dezen die zwak zijn van memorie is zoo'n boekje onmisbaar. Ook voor dezen die sterker zijn kan zoo'n boekje ter hulp komen, want oók zij zullen eens het practisch nut van een notitieboekje komen te waardeeren. Bij de mannen is dat iets heel natuurlijk zoo'n hulpmiddeltje te bezitten, maar vrouwen steunen teveel op haar ge heugen. Moet men een reeks boodschappen doen, dan is het een eenvoudigste manier een lijstje te maken en tevens de volgorde der winkels te noteeren. waar men denkt te zullen slagen. Men bespaart tijd, behoeft niet bang te zijn iets te vergeten en kan alles op rustige wijze beredderen. Vrouwen gaan menigmaal met hare gedachten van den hak op den tak en hebben het, zeker noodig om. zoodra haar iets invalt, dit te noteeren. Zoo ook kunnen we alle bestellingen voor een volgenden dag opschrijven. Ook in de keuken zal men steeds een bloc-note voor hangen. waarop wordt aangeteekend wat bijna opge bruikt is en aangevuld moet worden. Als men het even heeft beproefd om zoo'n notitieboekje te houden, dan zal men iederen dag het nut ervan ondervinden. Stelt nooit te hooge eischen aan uw kind, door te verlangen dat het, het begrip en het inzicht van vol wassen menschen zou hebben. Laat het kind nooit hei slachtoffer worden van uw slecht humeur. Vergeet nooit dat ge uw kinderen tot volwassen menschen moet opvoeden. Leert uw kinderen van jongsaf zindelijk zijn. Dwingt een kind dat zenuwachtig en koortsig is niet tot spelen. Het is beter dat kind in zijn bedje te leggen, rustig te houden en alleen wat licht verteerbaar voedsel te geven. Men moet begrijpen dat het verkeerd is een kind bang te maken. Straft het als het stout is maar jaagt het geen schrik aan. Op aanvraag van de Geestelijke Overheid is de vervroegd op MAANDAG 13 MEI (2™ SINXENDAG) Speciale treinen uit Poperinghe en Veurne. prijs heen en terug 40 frank. Vertrek uit Poperinghe, om 4 u. 45 minuten. Vertrek uit Yper, om 5 u. 06 minuten. Aankomst te Beauraing, om 10 u. 55 minuten. Terug uit Beauraing, om 16 u. 30. Aankomst te Yper, om 22 u. 30 minuten. Aankomst te Poperinghe, om 22 u. 36 minuten. Groote verbetering aan de reis gebracht. De treinen zullen staan in al de statiën van Pope ringhe tot Kortrijk, en van Veurne tot Deinze. Vertrek uit Veurne om 5 uur 7 m. Aankomst te Beauraing, om 10 uur 25 m. Terug uit Beauraing, om 16 u. 20 minuten. Aankomst te Veurne, om 22 uur. Alle inlichtingen te bekomen bij de Dames Ieveraar- sterste Veurne bij Juffr. Depoorter, Zuidstraat, 37: te Loo bij Mevr. Emma Craeyete Diksmude bij Juffr. Irene Van Parys, Eessenstraat, 18; te Nieuwpoort bij Juffr. Rybens, Marktstraatte Zarren bij Mevr. Clara Vandenbroucke te Kortemarck bij Juffr. Vogels, Lich- terveldstraatte Lichtervelde bij Rosa Vandewalle. Statiestraat; te Gits bij Juffr. Colpaert, Plaats. Speciale wagens zijn voor de zieken bestemd. Men gelieve deze op tijd te doen inschrijven. Alle inlichtingen te bekomen in de statiën en bij de Dames ieveraarsters, te Yper Mevr. Schmidt-Ryckaert, Maloulaan, 31, en Juffr. Delva en Verbeke, de Stuers- straatte Poperinghe Mevr. Denys. Paardenmarkt te Elverdinghe bij Juffr. Dubois, onderwijzeres, Veur- nestraatte Oostvleteren bij Juffr. Marguerite De- bergh, Yperstraatte Merckem bij Juffr. Boucquillon te Reninghe bij Juffr. Pieters en Mevr. Remi Vanden- driesschete Langemarck bij Juffr. Adeline Vulsteke en Mevr. Feys-Mayaertte Komen bij Mevr. Roussel, Statiestraat, 20te Wervick bij Juff. "Roose, Drukke rij; te Moorslede bij Mevr. O. Soenen-Top, Roeselaar- straat en Juffr. Hélêne Soetaertte Meenen bij Mevr. Devriendt, Wahisstraatte Wevelghem bij Juffr. De- backer, Consciencestraat, 38te Dadizeele bij Mevr. Godelieve Desplenter, Ledeghemstraat.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 10