CINEMA «FLORA» Nuits d'Andalousie La Ruée Sauvage Voor uw Glas- en Loodwerken Walter TAVENIER- BEDDELEEM De betaling der wedden, pensioenen, steungelden, frontstreeprenten, enz. Leest onze KLEINE AANKONDIGINGEN Vervaardiging van beschuit, gebak, enz. Het beschadigen van Telefoonleidingen LAATSTE AKTUALITEITEN UFA STAD YPER REISDUIVEN GEMEENTERAAD VAN YPER De herinrichting der Postdiensten Het Postverkeer tusschen België en Duitschfand wendt U bij Tempelstraat, 4 YPEP Matige prijzen. Spoedige bediening. De Secretaris-generaal van het Ministerie van Financiën deelt mede Na een noodzakelijke nadere toelichting die iedereen zal begrijpen 1. Worden de wedden van het Rijkspersoneel naar het volle bedrag uitbetaald, d.w.z. op 105 pet. van de weddeschaalbedragen of m.a.w. juist •op dezelfde wijze waarop bedoelde wedden voor de maand Mei vereffend werden. 2. Worden de anciënniteits- en weduwen- en weezenpensioenen alsook invaliditeitspensioenen van den oorlog 1914-1918 eveneens op denzelfden grondslag betaald. 3. Wordt de vereffening van de ouderdomspen sioenen geschorst daar zij lager zijn daii den steun vastgesteld bij het door den bevoegden secretaris generaal genomen besluit van 29 Juni 1940 (Staatsblad van 30 Juni 1940). De belanghebben den ervan zullen den gewonen steun innen. 4. Zal de tusschenkomst van den Staat in de pensioenen van de mijnwerkers van 1 Augustus af hernomen worden. Al de krachten zullen in gespannen worden om zoohaast mogelijk de ver effening van de achterstallige bedragen te ver zekeren. 5. Er werd ten onrechte aangekondigd dat de betaling van de rente voor frontstrepen en voor nationale eereteekens geschorst zou zijn. Die uit- keeringen, die per kwartaal vereffend worden zullen, voor het 3*" kwartaal 1940, in den loop van de maand Augustus a. s. betaald worden. 6. Zullen de gezinnen van de gemobiliseerden, waarvan het hoofd, om de eene of andere reden, nog afwezig is, den gewonen steun genieten alsof het gezinshoofd aanwezig was. 7. Zullen de officieren en de bezoldigden van het leger, hun gezinnen indien zij gevangen ge nomen of om 't even welke reden afwezig zijn, •een degelijken steun ontvangen> waarvan het be drag binnenkort zal worden vastgesteld. 8. In nauwe samenwerking met den Commis saris-generaal voor den wederopbouw van het land. zoeken de diensten van het Ministerie van Financiën eenvoudige en practische modaliteiten met het oog op de regeling van de onmiddellijk herstelbare oorlogsschade. De eerste uitvoerings maatregelen zullen weldra getroffen worden. 9. Alle sociale en menschlievende werken die Staatssubsidiën ontvingen zullen in de toekomst verder gesteund worden in de volle mate waarin hun huidige activiteit, aan de omstandigheden- aangepast, zulks rechtvaardigt. 10. De groote administraties die tot het depar tement van Financiën behooren werden den laat- sten tijd zwaar beproefd. Heden is alles terug in orde hersteld. Over het heele land werken de ontvangstkantoren, de controles en inspecties on geveer normaal. 11. De krachtens de bestaande wetten verschul digde belastingen moeten verder regelmatig uit betaald worden. De Belgische administratie zou de zware financieele lasten die op haar rusten niet kunnen dragen indien de burgers aan hun belastingsplicht te kort kwamen. Alle maatre gelen zijn getroffen met het oog op de normale uitvoering der financieele wetten en de billijke inning van de belastingen. 12. De wederopbouw van het land zal offers eischen waaraan niemand zich mag pogen te onttrekken. De geleidelijke herneming van de economische bedrijvigheid zal die offers voor al len draaglijker maken. België moet leven. 13. Binnen kort zal in het Ministerie van Fi nanciën een informatiebureau ingericht worden ten einde zoowel de belanghebbenden die inlich tingen verlangen, als de ambtenaren tot wie het publiek zich dikwijls ten onrechte en dus zonder resultaat richt, tijdverlies te besparen. 14. De Secretaris-generaal van het Ministerie van Financiën koestert de vaste hoop dat ieder: een zal pogen hem de vervulling van zijn taak te vergemakkelijken. Alle burgers, alle instellingen zullen bij hem en bij zijn diensten steeds bereid willig ontvangen worden. Ministerie van Volksgezondheid en Ravitailleering. Besluit van 2 Juli 1940 Artikel één. Beschuiten, droge bonbons, kleine gebakjes, wafels, kleine wafels, speculaas, koeken en gelijkaardige met tarwebloem bereide producten mogen noch vervaardigd, noch in 't klein of in 't groot te koop aangeboden, noch verkocht worden. Hetzelfde verbod slaat op alle verbruiksartike- len, bij welker bereiding of afwerking gebruik wordt gemaakt van beschuit of gelijkaardige met tarwebloem bereide producten, ongeacht de hoe veelheid of den vorm. OVERGANGSBEPALINGEN Art. 4. Ten einde den verkoop van de be staande voorraden mogelijk te maken, is het nog toegelaten de bij het hoogervermelde artikel één bedoelde producten te koop aan te bieden en te verkoopen, gedurende een periode van twee maanden, te rekenen van den dag waarop dit besluit in werking treedt. Art. 5. De voorraden tarwebloem, die op den dag van de inwerkingtreding van dit besluit, door de fabrikanten van de bij het hoogerver melde artikel één bedoelde producten nog niet gebruikt zijn, zullen, tegen betaling hunner waarde, door het Verbond der Belgische Mole naars overgenomen worden. Dit besluit treedt in werking op 15 Juli 1940. STRAFFEN Voorziene straffen lü geldboete, met inbegrip van opdecimes. 700 tot 700.000 frank 2° gevan genzetting, vijftien dagen tot drie jaar 3° ver beurdverklaring van de eet- of koopwaren4° sluiting van de inrichting. Bij herhaling worden de gevangzetting en de geldboete verdubbeld. De wn. Secretaris-generaal. Raymond Delhaye. Provinciaal Bestuur van West - Vlaanderen Bezit van zaken die aan anderen toebehooren AANGIFTE De heer Secretaris-Generaal van het Ministe rie van Justitie verzoekt mij de volgende be kendmaking te doen Het publiek wordt er opmerkzaam op ge maakt dat ieder persoon die. naar aanleiding van de oorlogsgebeurtenissen, zonder de toestemming van den eigenaar of van zijn rechthebbenden, in het bezit gekomen is van een zaak die aan een ander toebehoort, schuldig is, indien hij daarvan niet onmiddellijk bij de plaatselijke overheid aangifte doet, aan bedriegelijk verbergen. Aan de rechterlijke overheden werden onder richtingen gegeven om die feiten, voor dewelke straffen zijn- voorzien die kunnen gaan tot twee jaar gevangenisstraf en geldboete van 3500 frank, voor de correctioneele rechtbank te vervolgen Brugge, den 8 Juli 1940. De Voorzitter der Bestendige Deputatie van West-Vlaanderen. H. d'ARTOIS. Door den Militairen Bevelhebber wordt volgenden oproep tot de bevolking gericht Het is herhaaldelijk voorgekomen dat tele foonleidingen draden en kabels met voor bedachtheid of door nalatigheid werden bescha digd. Dergelijke beschadigingen zullen als sabo tagedaden beschouwd worden en gestraft met den dood of de zwaarste gevangenisstraffen. Indien het onmogelijk is de betrokken gevallen op te klaren, moeten dwangmaatregelen tegen over de burgerbevolking worden genomen. Ieder partikulier heeft dientengevolge tot plicht, zulks in het belang van de burgerbevolking, mee te helpen tot het opklaren van soortgelijke vergrij pen en elke beschadiging toegebracht aan tele foonleidingen zonder verwijl te melden aan den dichtst bijgelegen militairen post of aan de plaat selijke overheid. Elk verzuim, zulks te melden, zal eveneens de zwaarste straffen tot gevolg hebben. Schade ver oorzaakt door onbedachtzaamheid zal niet ge straft worden, indien onmiddellijk de dichtst bijgelegen militaire post wordt ingelicht. ZATERDAG te 8 uur ZONDAG, te 2 u., 5 en 8 uur doorloopend MAANDAG te 8 uur. Deze week een buitengewoon programma TWEE PRACHTIGE FILMEN Grootsche dramatische film met de bekende artisten Imperio Argentina en Rafaei Rivelles. DAARBIJ met Joan Bennett en Randolph Scott. OPGELETDe vertooningen beginnen stipt te 8 uur. Er werd bestatigd dat de verordening van 3" Juni 1940. uitgaande van den Militairen Bevel hebber in België, op het houden van reisduiven niet stipt nageleefd wordt en, namelijk dat er nog veel reisduiven rondvliegen. Al de houders van reisduiven worden bij deze opnieuw dringend verzocht de bepaling van art. 3 van voornoemde verordening na te leven, dat voorhoudt DE VLEUGELS DER REISDUIVEN ZOO TE BESNIJDEN DAT HET VLIEGEN ON MOGELIJK IS Het niet naleven van deze verordening stelt de overtreders bloot aan zware straffen. Yper, den 9 Juli 1940. De Burgemeester, J. Vanderghote. Zitting van Maandag 15 Juli 1940, om 18 uur DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 1 Juli 1940. 2. Belasting op het openen, verbreeden en uit rusten der straten, het uitvoeren van aardewerken, het leggen van rioolen, borduren, kasseiwerk en voetpa den verordening wijziging. 3. Thesaurieleening van 525.000 fr. aan te gaan bij de Provincie op het geld dat aan de stad door de Nationale Vereeniging voor steunverleen zal verstrekt worden (maand Juli). 4.' Aangenomene Bewaarschool Sint Jozef. Mee- nensteenweg ZomerklasAanneming voor zomerpe riode 1940. 5. Zwemkom verordening wijziging. 6. Stadsbegrooting 1940 -wijziging. 7. Mededeelingen. Alle soorten zendingen worden aangenomen met inbegrip van abonnementen op nieuwsbladen, alsmede drukwerken zonder adres noch frankeering. De dienst der spoedstukken werd eveneens heringe richt in de groote centra en zal, zoo noodig tot de be langrijke localiteiten uitgebreid worden. Bovendien werd er zooeven besloten de aangetee- kende voorwerpen ter verzending aan te nemen. De verzekerde stukken blijven er voorloopig van uitge sloten. De brieven moeten open afgegeven worden en opge steld zijn in het Duitsch, in het Vlaamsch of in het Fransch. De frankeeringsvoorwaarden zijn niet gewijzigd. Het gebruik van frankeermachines is toegelaten. De postverbindingen tusschen België en de andere landen, zijn totnogtoe niet hersteld, hersteld. Tot nader bericht is het dus onnoodig zendingen voor het buitenland aan de post af te geven. Buiten de postwaarden verkoopen de winketten fis- kale- en pensioenwaarden, vakantiezegels en vischver- loven. De aanvragen om abonnementen op nieuwsbla den worden er ook aangenomen. Wat de diensten der geldverhandelingen betreft, is het te voorzien dat hun werking zal kunnen hernomen worden an een nabije toekomst, ten minste voor het meerendeel der diensten. De mededeelingen die daaromtrent in de dagbladen verschenen, werden niet door het Bestuur der Poste rijen gedaan en moeten derhalve ais voorbarig en on volledig beschouwd worden. Nopens de aangeteekende zendingen wordt ook nog volgende nota medegedeeld 1. De dienst der aangeteekende zendingen voor het binnenland is heringericht. Net zooals voorzien is voor de gewone briefwisseling moeten de aan te teekenen brieven open afgegeven werden en alleen opgesteld zijn in het Duitsch. het Ne- derlancfsch of het Fransch. 2. De uitreiking op Zondag, voorloopig geschorst (nota van 21-6-40 Nr 51 moet eveneens weder inge voerd worden. Op de Zondagen en daarmede gelijkgestelde feest dagen zal ook de briefwisseling verzonden worden in de mate van het mogelijke, rekening houdende met de vervrermogelijkheden waarover kan worden beschikt. Het Bestuur der Posterijen deelt mede Het burgerlijk postverkeer tusschen Duitsch land en België is. met ingang van 10 Juli. in bei de richtingen hervat. Alleen de gewone kaartenin de Duitsche. Vlaamsche cf Fransche taal zullen voor het oogenblik aangenomen worden. Zij zullen vol gens het tarief van den internationalen dienst moeten gefrankeerd worden (1 fr.) Het verkeer met andere landen is nog niet hersteld. wpiripinn

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 5