SCHOOLUIT KOENTCES Mej. DOMICENT T MONO POEDERS SLAGEN Vande Lanoitte's Koffies zijn de beste 2 Stadsjongensschool leper Sint Aloysiusschooi, leper HET WELBEKEND HUIS Korte Thouroutstraat, 21, Yper HOOFDPIJN. 1ENUWKOORTSEN TANDPIJN, GRIPPE Stedelijke Muziekakademie van leper Verordening inzake deviezen voor België Verbod Engelsche Radiozenders te beluisteren <J EERSTE LEERJAAR OJt der puntenBaelen Willy Deconinck NoëlVar.- I neste CyrielVermeersch Roland Deconinck Jacques I Ma iliard Eddy; Merveillie Rcger; Moniez Roger; Her- man Andre Velghe Achiel. TWEEDE LEERJAAR #.9 der punten Landerwijn Julien. 03 der punten Denutte RolandPottel Georges Odent IsidoorDegandt RobertCallewaert Albert Hondeghem GeorgesDegandt Camiel. DERDE LEERJAAR 0,9 der punten De Groote J.Schoonheere R. 0,8 der punten Deconinck L.Bruyer R. VIERDE LEERJAAR 0.9 der punten Sinnaeve C.Cardoen R.Hermans R.Dumoulin B. 0,8 der punten Coppens J.Bonduwe H.Gisquière L.Mestdagh M.Denaegel J.Cooren C.Wuylens J. VIJFDE LEERJAAR 0,9 der punten Ameel N.Riquiere M.Pollee G. Fierens E.Ossieur M. Moerman R.Tieberghem C. Verkouter L. Willemyns F. 0,8 der puntenWenes G.Vanneste R.; Velghe R.; Angiitis W. Gequiere G.Coppens L.V. d. berghe L. Depoorter R.Verbrugghe G. ZESDE LEERJAAR 0,9 der punten Verheye R.Lequieu L.; Odent M. 0.8 der punten Vandenbilcke A. Claeys A. ZEVENDE LEERJAAR 0,9 der punten Larnou R. 6,8 der punten Bulckaen A.Isaac H. Vandecas- teele R.Deruyter C.Wolters L. ACHTSTE LEERJAAR 0.9 der punten Deruyter M.Mailliard F.: Holle- beke M. 0,8der punten Demoor Roger. 0.7 der punten -Jacques Jules. O Eerste Studiejaar 0.8: 1. Cardinael Lucien 2. Baeyens Roger en Min nekeer Roland4. Hoflack Willy5. Voet Lucien 6. Bailleul Roland. Tweede Studiejaar 8 S 101. Cornillie Johan en Gunst Amedée. 0,83. Doize René. 7 1 10:4. Leire Gilbert5. Debreyer Arthur. Derde Studiejaar 81 101. Callandt Robert. 0,82. Sercu Remi3. Degroote Hubert. 71/It: 4. Deruytter Guido5. Dufour Robert. 4P Studiejaar 0,9: 1. Doize Gilbert. 03: 2. Titeca Remi 3. Vienne Gabriël4. Vandevelde Michel: 5. Forrez Abel: 6. Baelen Gerard; 7. Thyroux Louis. Vijfde Studiejaar 03: 1. Ameel Rafaël2. Vancoillie Richard. 0,83. Odent Roger 4. Camerlinckx Etienne; 5. De- la ire Robert. Zesde Studiejaar 0,91. Desramault Wilfried en Gisquière Jacques. 0,83. Vanhee Gerard. 0,74. Mulle Leonard 5. Lazoore Albert. Zevende Studiejaar (4e graad) 03 1. Cappaert Antcon. 0,82. Eeckhout Lucien 3. Baelen André: 4. Callandt Jacques 5. Dezitter Albert6. Hoet André. Achtste Studiejaar (4r graad) 03: 1. Sinnaeve Jules 2. Louwyck Norbert3. Van- demaele Paul. 8 1 104. Saelens Michel5. Cousse Roger. van BRUGGE gelast zich zooals vroeger met het Verven Nieuwwasschen Droogkuischen Kuisch, verven en hervormen van heerenhoeden. Stoppage. De goederen afgegeven 's Maandags, worden den Vrijdag terugbezorgd. BIJHUIS BIJ Open van 8 tot 12 u. 15 en van 13 u. 30 tot 19 uur. Den Zondag gesloten. (2180) worden aanstonds gestild en altijd genezen Onschadelijk voor de maag en door de voor naamste geneesheeren aanbevolen De groote doos kost 12.00 en de kleine 7.00 fr. Apotheek NOTREDAME, Poperinghe en te Yper bij de Apothekers SNOECK VAN ROBAEYS en HOUTEKIER. IITSLAGEN DER OVERGANGSEXAMEN Notenleerklassen (Meisjes en Juffrouwen) Eerste Jaar Leerares Jufvrouw Verhack. Er waren 16 punten te winnen. Werden toegelaten over te gaan. Van Besien Agnès. Huyghebaert Marie, met 16 pun ten Vande Velde Victorine, met 14 j p.; De Sodt Edith, met 14 p.: Vandevoorde Daisy, met 13 p.; Verfaillie Jacqueline, met 12 J p.Vande Velde Georgette, De- haeck Solange, met '12 p.; Hosdev Elyette, met 11 p.; Andries Marie-José, met 10 j p.Defever Eliane. met 8 1 punten. Hebben geen deel genomen aan het examen Voor theorie Erard Hilda Voor solfège Timperman Hilda. Platteau Agnès. Tweede Jaar Leerares Jufvrouw Verhack. Er waren 20 punten te winnen. Werden toegelaten over te gaan Cuvelier Godelieve, met 19 1 punten Ollevier Su zanne, OUevier Godelieve, met 19 p.; Claeys Mar guerite, met 19 J.; Beernaert Cécile, met 18 J p.; Van den Ende Francine, met 17 J p. Maes Yvette, met 14 j p.: Marynen Monique, met 14 J p.; Cocle Clara. Platteau Thérèse. met 13 J p.: Busschaert Denise, P'.at- teau Aleidis, Vanderper Denise, met 11 p.; Platteau Marie-Jeanne, met 10 punten. Waren onvoldoende de Poorter Raymonde. Durieu Denise, Speybrouck Mieke. Heeft geen deel genomen aan het examen van Sol fège Devriese Godelieve. Derde Studiejaar Leerares Mevrouw; Van Gheluwe. Waarnemend leerares Mejuffer Verhack Irène. Er waren 20 punten te winnen. Werden toegelaten over te gaan Waterblée Hedwige, met 18 f punten Brouwers Ma- riette, Indervuyst Yolande, met 16 t p.Rouly Thérèse. met 14 1 p.Nuyttens Marie-Louise, met 14 punten De Ridder Eliane, met 13 p.Moerman Madeleine, met 12 1 p.Debruyne Carmen,^met 12 p.Casier Cécile, met 12 p.Trysessoone Jeanine met 11J p.De Ruyter Agnès, met 10 punten. Vierde Studiejaar Leeraar de Heer De Cock Robert. Er waren 20 punten te wannen. Werden toegelaten over te gaan Dassonville Nelly, met 16 J puntenViaene An toinette, met 15 p.Verschoore Hélène, met 13 punten Gadeyne Simone, met 12 J punten. Prijskamp voor het Vijfde Studiejaar. Leeraar de Heer Blomme Lionel (Bestuurder) Er waren 20 punten te winnen. Hebben bekomen lc prijs De Bruyne Alice 2€ prijs: Rouly Simone. Rondelez Jacqueline. Provoost Georgette. OVERGANGSEXAMEN Voor jongens en jonge Heeren Eerste Jaar Leeraar de Heer Van Egroo Georges. Er waren 16 punten te winnen. Werden toegelaten over te gaan Didier Willy, met 14 punten Boudry Michel, met 13 p.Speybrouck Joseph, met 11 p.; Boudry André. met 10 p.Hollebeke Antoon, met 9 J p.Rondelez An tcon, met 9 i p.Van Wassenhove Pierre, met 9 J p.: De Naeghel Jacques, met 8 j p. Morisse Joseph, met 8 punten. OnvoldoendeFiers Walter, Morisse Hendrick. Hebben geen deel genomen aan de examens van SolfègeErard Guido, Vandenbolede Raymond. Waren afwezig aan al de examensBeun André, David Henri, Platteau Antoon. Tweede Studiejaar Leeraar de Heer Ryckelinck Elie. Er waren 20 punten te winnen. Werden toegelaten over te gaan Ollev-'er Paul, met 18 puntenDurieu Roger, met 17 J p.Vanderhaeghe Richard, met 17 p.Sinaeve 'Camiel, met 14 p.Didier Raymond, met 14 p.Water blée Patrick, met 14 p.Odent Fernand, met 13 1 p. Pyck Jacques, met 13 I p. Grimonprez Maurice, met 13 p. Goerlandt André. met 12 punten Van Wassen hove Jan, met 12 p. Riem Antoon, met 11 punten. Kwamen niet In aanmerking Timperman Jan. Cappoen R.. Odent Gilbert, Boudry G., Wullepit L. Derde Studiejaar Leeraar de Heer Ryckelinck Elie Er waren 20 punten te winner- Werden toegelaten over te gaan Debrouwer Daniel, met 17 punten Platteau Joseph, met 13 p.Gisquière Jacques, met 13 p.Chauvet Roger, met 13 p.; Luca Gustaaf, met 11 j p.; Desra mault Wilfried, met 11 p.; Fache Joseph, met 11 p.; Ford Gustaaf, met 10 punten. OnvoldoendeBeckaert Robert. Berghman Valère, Hoedt André. Vierde Studiejaar Leeraar de Heer De Cock Robert. Er waren 20 punten te winnen. Werden toegelaten over te gaan Andries Daniel, met 16 punten Billiau Silvère, met 14 1 p.Gits Pierre, met 13 J p.Bagein Ivan, met 10 p. Prijskamp voor het Vijfde Studiejaar Leeraar de Heer Blomme Lionel (Bestuurder) Er waren 20 punten te winnen. Hebben bekomen 1<- prijs Claeys Roger2'' prijs Adam André, Ossieur Etienne. De lessen der muziekakademie hernemen op Maandag 9 September. De inschrijvingen zullen plaats hebben op Woensdag 4, Donderdag 5 en Vrijdag 6 September. Het Verordenungsblattbevat volgende ver ordening tot uitvoering van de verordening in zake deviezen voor België. Op grond van Artikel 1 van de verordening van 17 Juni 1940 inzake deviezen bepaal ik, in uit voering en ter aanvulling van deze verordening, voor België, het hiernavolgende Artikel 1. Inwoners moeten ten laatste op 31 Augustus 1940 de hierna opgesomde gelds waarden, in zoover zij er bij van kracht worden van deze verordening bezitters van zijn, in België bij de plaatselijke filiale van de emissiebank van Brussel te koop aanbieden en, op verzoek, verkoo- pen en afstaan a) V. S. A. dollar-briefjes, Zwitsersche frankbriefjes, Zweedsche kronenbriefjes, Fransche frankbriefjes b) goudmunt, evenals fijngoud en goudlegee- ringen (ruw en halfmateriaal). Art. 2. Inwoners moeten de in Art. 1 opge somde geldswaarden, welke na het van kracht worden van deze uitvoeringsverordening op an dere wijze dan door aanschaffing op grond van een toelating in hun bezit komen, binnen de 3 dagen na de aanschaffing, bij de plaatselijke filiale van de emissiebank te Brussel, te koop aan bieden en, op verzoek, verkoopen en afstaan. Geldwaarden op grond van een toelating ver kregen, moeten-, wanneer het toelatingsbewijs daaromtrent geen andere bepaling bevat, binnen 3 dagen na het verstrijken van den geldigheids duur der toelating worden te koop aangeboden, in zoover de betrokken persoon deze geldswaar den op dat oogenblik nog in zijn bezit heeft. Art. 3. (1) Belanghebbenden, die op 31 Au gustus 1940 in het buitenland vertoeven, moeten de verplichte aangifte ten laatste 10 dagen na hun terugkeer in hun land doen. (2) Personen, die zich in het land komen ves tigen, moeten de op dat oogenblik in hun bezit zijnde geldwaarden, van de in art. 1 opgesomde soort, binnen 10 dagen bij de plaatselijke filiale van de emissiebank te Brussel te koop aanbieden en, op verzoek, verkoopen en afstaan. Art. 4. Plichten die op den bezitter van het te koop aan te bieden voorwerp rusten, moeten op dezelfde wijze worden nagekomen door al- wie het voorwerp in eigendom bezit of door tus- schenkomst van een mandataris (trustee), of op andere wijze het beschikkingsrecht over het voorwerp uitoefent. Art. 5. Voor de geldwaarden, die bij de emis siebank te Brussel te koop worden aangeboden, doch door deze instelling niet worden aange kocht, blijven daarentegen de beschikkingsbe perkingen van deze verordening en van de ver ordening van 17 Juni 1940 inzake deviezen, van kracht. Art. 6. De Militaire Bevelhebber in België en Noord-Frankrijk kan door middel van be kendmaking a) uitzonderingen op de door deze verordening opgelegde verplichtingen in het algemeen toe staan. b) de verplichte tekoopaanbieding op ander als de in art. 1 opgesomde geldwaarden toepas selijk verklaren. Art. 7. Deze verordening wordt den dag van haar afkondiging van kracht. De Militaire Bevelhebber in België en Noord-Frankrijk. De Militaire bevelhebber van België en Noord- Frankrijk heeft volgende verordening uitgevaar digd, betreffende het verbod om Engelsche radio zenders te beluisteren «Ter aanvulling van art. 7 en 8 van de veror dening over de invoering van het Duitsche straf recht en de strafrechterlijke bepalingen in de door Duitsche troepen bezette gebieden van Ne derland en België, d. d. 10-5-1940, en van art. 6 en 7 van de verordening over de invoering van het Duitsche strafrecht en de strafrechterlijke bepalingen in het bezette gebied van Frankrijk, d. d. 13-6-1940, gelast ik, op grond van de mij door den Oppersten Bevelhebber van het Leger ver leende volmacht, voor de bezette gebieden van België en Noord-Frankrijk, wat volgt Art. 1. Het opzettelijk beluisteren van Engel sche zenders is verboden. Overtredingen worden met tuchthuis bestraft. In lichtere gevallen kan een gevangenisstraf worden uitgesproken. De gebruikte ontvangtoe stellen worden in beslag genomen. Art. 2. Deze verordening treedt in werking bij haar afkondiging. (g.) De Militaire Bevelhebber fal België en Noord-Frankriik.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 10