Cinema «Oud Yper» DE WITTE Zielmissen ALLERHANDE NIEUWS AKTUALITEITEN UFA. Bericht aan de Werkzoekenden Voorschriften voor de weggebruikers HANDBOOGSCHIETINGEN Het Sint jozefsgesticht te Yper in rouw BEDANKING STERFGEVAL Zondagrust Repos Dominical O XPfiR. Schielijk overlijden. De 76 jarige Decocl I Hippolyte, van Woumen, was.Maandag laagst alhier op wandel," toen hij' plots op de Vischmarkt ineenzakte en roérlóós ten gronde bleef liggen. Toen men hem ter hulp sneïde, was de ouderling reeds overleden. Zijn lijk werd door de zorgen der; politie naar het doodenhuisje van het O. L. Vrouwhospitaal overgebracht. Doodelijk auto-ongeval. Dinsdag middag kwam de kLtógeleiÖer liigneel Maurice met een legerauto van den.'.verzameldienst terug Van uit de richting Van Po pe eirighe. Gekomen aan het H. Hartgesticht, Vlamertin- ghesteenweg. moest hij uitwijken voor een onvoorzich tige vrouw die den steenweg wilde oversteken. Om haat te mijden remde hij Uit* alle kracht, doch zalks Had voor ongelukkig gevolg dat de vrachtauto omsloeg en de voerder met geweld tegen het stuur gedrukt werd. Aanstonds kwamen behulpzame menschen toegesneld die Ligneel, welke kloeg van hevige inwendige pijnen, uit zijnen neteligen toestand bevrijdden en het noodige deden om hem naar het O. L. Vrouwhospitaal over te brengen. Daar ontving hij de beste zorgen en werd vastgesteld dat hij de lever gescheurd had. Een heel kundige bewerking drong zich op, doch niets heeft mo gen baten en, na alles gepoogd te hebben om zijn hevig lijden te verzachten, is hij er Donderdag middag aan de gevolgen der opgeloopen kwetsuren bezweken. Het slachtoffer, dat slechts 33 jaar oud is, laat een bedrukte weduwe en twee kleine kinderen na. Rijwieldiefstallen. Verleden week Vrijdag werden hier .nogmaals twee rijwielen gestolen, te weten deze van Wullepit Joseph, van Yper, die 's avonds om 8 u. 30 bij zijn schoonbroeder in de Lange lyieerschstraat was gegaan en zijn velo daar eenige stonden aan den gevel van diens woning had geplaatst, en dan ook nog de fiets van Capoen Firmin, wonende in de Stuersstraat, die een uur later, 't zij om 21 u. 30, zijn velo aan den gevel der herberg Old Tom op de Groote Markt had gezet. Ook Dinsdag laatst waren de velodieven nog op ronde. Burgho Georges had dien dag het rijwiel ge leend van Meheus Nicaise ten einde eenige boodschap pen te doen. 's Avonds om 10 u. bij zijn terugkeer ging hij nog even een herberg binnen in de Grachtstraat, dóch toen hij korts nadien terug buiten kwam, was de geleende velo reeds verdwenen. De Heer Leon GRILLET, Wisselagent, Correspondent bij de Beurs van Brussel, 31, Meenenstraat, leper, laat weten aan zijn geëerde klienteel alsook aan de Ieper- scbe bevolking, dat zijne bureelen zullen overgebracht worden OP Nr 19, ZELFDE STRAAT, vanaf 1 Septem ber aanstaande, en dat hij zich daar ter beschikking van zijne klienten zal stellen voor het uitvoeren van al hun financieele verrichtingen zooals Beurs, Titels, Koe pons, Regularisaties, enz... en om hen door zijn koste- looze inlichtingen bij te staan. ÖICKEBUSCH. - Brand. Vrijdag morgen, rond 4 i uur, is brand ontstaan in de schuur van landbouwer Jerome Jacob, nabij de plaats te Dickebusch. Het vuur werd het eerst opgemerkt door een Duitsche schildwacht, die hét alarm gaf en de bewoners deed wekken. Een vrachtauto met benzine geladen kon nog tijdig weggevoerd worden. De pompiers van Dicke busch kwamen Spoedig ter plaats en bestreden het vuur, samen met talrijke Duitsche soldaten. Het huis zelf ken gevrijwaard worden, doch de schuur en de stallin gen, evenals een hoeveelheid hooi en strooi en de aard appelenoogst, welke juist den vorigen dag werd binnen gehaald, gingen in de vlammen op. De oorzaak van het onheil is tot nog toe onbekend. POPERINGHE. Aanstelling van den nieuwen pas toor van O. L. Vrouwkerk. Zondag morgen had de plechtige aanstelling plaats in O. L. Vrouwkerk van den niéuwen parochieherder, E. H. C. Vervaeke, opvolger van E. H. Joye. Na deze indrukwekkende liturgische plechtigheid droeg de nieuwe pastoor, in aanwezigheid van een groot aantal geloovigen, de Hoogmis op. Smokkelaar aangehouden. Aan het gehucht ge naamd den Grooten O. L. Heer werd zekere J. D.. van Póperinghe, door van dienst zijnde tolbeambten betrapt op het oogenblik dat hij een drietal flesschen smokkel alkohöl bij zich droeg. Hij werd aangehouden. Huiszoek'ngen. De rijkswacht gaat nog steeds voert met huiszoekingen te doen die soms zeer vruchtbaar zijn en heel wat achtergehouden legermateriaal of ander gestolen voorwerpen te Voorschijn doen komen. Zoo werd dezer dagen bij een landbouwer van Abeele een grfcöt aantal slafïers ontdekt die voortkwamen van een diefstal gepleegd in de fabriek Vandesmet te Abeele. MJERVICK. Smokkelaars verrast. Een Vijftal smokkelaars werden 's naehts verrast op het oogenblik datzij met een bootje de Leie wilden oversteken. In hun haast om aan de douaniers te ontkomen, sloeg het bootje óm. Hierdoor kon een der smokkelaars gevat worden, doch de vier anderen slaagden erin al zwem mend den anderen oever te bereiken. Drie balen stoflfe en 28 flesschen drank, die de mannen teweeg waren over te blauwen, werden dodr de tolbeambten aange slagen. Wielrijder door auto aangereden. De 41 jarige Er- nest Vandenbriele, wonende te Wervick, Koeistraat, kwam Maandag namiddag, rond 4 u. 30, per velo van uit de richting van Becelaere huiswaarts gereden. Aan het gehucht Kruiseecke werd hij, bij het oversteken der grocte' baan van Yper naar Meenen, verrast door een vrachtauto. De ongelukkige wielrijder werd een honderdtal meter ver meegesleurd en men moest het zware voertuig optillen om hem van eronder te kun nen bevrijden. Het slachtoffer, dat deerlijk gesteld was, werd in bewusteloozen toestand opgenomen en bij hoog dringendheid naar het stedelijk gasthuis van Meenen overgebracht. Daar stelde men vast dat de ongelukkige, benevens een diepe hoofdwonde, ook nog een erge been breuk én talrijke kneuzingen over gansch het lichaam opgeloopen had. Het slachtoffer, een stille en voorbeel dige jongeman cjie den steun was van zijn 78 jarigen vader, is er overleden zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd. f ZILLEBEKE. Wielrijder schielijk overleden. De genaamde Noyart Romain, 52 jaar oud,.wonende te Wervick, reed per velo van Zillebeke naar het gehucht het Hooghe, toen hij plots, bqven op den berg gekomen, van zijn velo stuikte en levenloos bleef liggen. Men snelde den man dadelijk ter hulp, doch niets mocht nog baten. Alle levensgeesten waren reeds, geweken. Ver moedelijk is hij aan de gevolgen eener hartaderbreuk beZWèken. Zijn lijk' werd naar het doodenhuisje van het O. L Vróuwhospitaal van Yper overgebracht. '^'WOESTEN. -— Tuinbouw. Heden Zondag gaat onze algemeens maandelijksche vergadering door, om 7 ure, bij Ampe Gaston. Buiten de gewone werkzaamheden, zal overgegaan worden tot een monsterachtige tentoon- Ja. werkelijk,.., het is «DE WITTE», de eerste super Vlaamsche prgpt, welke deze week tot,genieten geboden wordt. U beleefde'heel'v,-at pfet aan het ovè'r gansch de wereld beroemde boek <i DE WITTE Komt U nu ook zien en lachen, naar DE WITTE met DE WITTE -Jullie weten allemaal wel, dat DE WITTE radikaal Vlaamsch gesproken is dat «DE WITTE» zich in Vlaanderen afspeelt, in Sichem dat DE WITTE vertolkt wordt door een Vlaamschen jongen met artisten bloed Jefke Bruyninck. Jullie weten ook allemaal wel, dat DE WITTE de schoonste film is, welke jullie ooit nog gaat zien. Maar wat jullie niet weten, is, dat DE WITTE dit maal in zijn geheel zal vertoond worden, zonder achter lating van zekere deelen. En DE WITTE duurt in zijn geheel meer dan 2 uren Jullie mogen DE WITTE beslist niet missen Zaterdag en Maandag, om 7,30 ure. Zondag vanaf 2,30 ure, permanent. ww>iw»tww»win»itimiwMwin*i>iw>iiiiwn stelling. Alle leden zullen er aan houden het puikste hunner teelten ten toon te spreiden. Natuurlijk zullen er, als verleden jaar, geldelijke voordeelen aan ver bonden worden. We moeten trachten naar meer en be ter vooral in deze tijden móeten onze hoven hun ma ximum voortbrengen tot welzijn onzer huisgezinnen, die het nuttige aan het aangename weten te paren. Gewestelijk Bureel voor Arbeidsbemiddeling en toezicht Lange Torhoutstraat, 4, IEPER. Wekelijks, is er één vertrek uit leper van wer kers die naar Duitschland gaan om te werken in fabrieken of openbare werken zonder militaire doeleinden. Dit vertrek geschiedt den Zaterdag morgen aan het bureel. Deze die verlangen er naartoe te gaan moeten zich laten inschrijven vóór den Donderdag mid dag. Het medisch onderzoek heeft plaats den Donderdag namiddag. Alle gewenschte inlichtingen op het bureel te bekomen. Er is vastgesteld, dat het navolgen der voor schriften van het reglement op het verkeer door de weggebruikers te wenschen overlaat. Er wordt herinnerd dat deze voorschriften stipt dienen nageleefd te worden en de bijzondere aandacht der fietsers wordt gevestigd op de hier- navermelde punten 1° Als er geen fietspad is moeten ze uiterst rechts van den weg rijden. 2" Ze moeten achter elkaar rijden en niet naast elkaar. 3° Elke verandering van richting met een ge past teeken op tijd aanduiden. 4" Bij het voorsteken van andere fietsers moe ten deze laatsten verwittigd worden met de rin kelbel. De Rijkswacht zal tegen de overtreders streng optreden. ZONDAG 1 SEPTEMBER 1940 Om 2 5 uur: YPER-HOEKJEOppervogel 80 fr. Twee zijdvcgels, elk 40 fr.; Twee kallen elk 20 fr.; Kleine vogels 10 fr. Boven de 60 schutters alle twee tal een vogel van 10 en een van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. ZONDAG 8 SEPTEMBER 1940 HOLLEBEKE en OOSTVLETEREN. Donderdag 29» dezer, om 9 u. 30 's morgens, had al hier in de kapel van het St Jozefsgesticht, Meenensteen- weg, de plechtige begrafenis plaats van Eerwaarde Zuster Germaine, in de wereld Juffrouw Irma Note- baert. De kapel was schier te klein om al de personen te bevatten die er aan gehouden hadden een laatsten blijk van genegenheid te betuigen aan de betreurde en. zoo verdienstelijke kloosterzuster, die gedurende zooveel ja ren met een nooit in gebreke blijvenden ijver en onge ëvenaarde toewijding het beste harer krachten aan de opvoeding der jeugd gewijd heeft. Geboren te Póperinghe, den 14 December 1871,, trad zij in het klooster der Zusters van Liefde van den Hei ligen Jozef te Yper op 17 Maart 1897 'en werd er ge profest den 4 Mei 1898. Van toen af werd zij gehecht aan het onderwijs, eerst te Vichte waar zij omtrent 27 jaar lang verbleef en waar nu nog steeds de beste herinne ring van haar is bewaard gebleven. Vervolgens kwam Eerweerde Zuster Germaine hier te Yper terug en werd gplast met het onderricht in een der klassen van de lagere school der volkrijke Kalfvaartwijk. Ook hier won zij dadelijk aller achting en genegen heid. Niet alleen haar kleine leerlingen minden haar, doch vooral ook de ouders spreken met den meesten, lof en eerbied over die begaafde onderwijzeres en uit stekende opvoedster, die voor hun kinderen zoo beslaafd was en er zoo goed voor zorgde. Veel harer oudleerlin gen, meestal werkerskinderen, die thans een schoone en winstgevende bediening in de maatschappij bekleeden, bekennen het graag en dankbaar dat zij dit te danken hebben aan de eerste lessen, aan de goede princiepen 13 die zij als kinderen van Eerweerde Zuster Germaine ontvangen hebben.. Haar zco onverwachts heengaan zij overleed haas tig op 26 Augustus 1940 op een oogenblik dat niets zuiks liet voorzien gezien zij daags te voren nog vol levenslust en krecht hare gewone bezigheden had ver richt, en op den vooravond van het tijdstip waarop het haar zou gegeven zijn van een welverdiende rust te genieten, is een groot verlies voor het St-Jozefsgesticht en wordt diep betreurd door allen die haar kenden. Zij ruste in vrede. Hare gedachtenis zal hier door al hare oudleerlingen en vele kennissen trouw bewaard blijven. Wij b:eden aan hare achtbare familie en dierbare medezusters de verzekering onzer christelijke deelne ming. Mevrouw Maurice Cherchye. geboren Bertha-MartHa Kesteloot Mijnheer en Mevrouw Henri Cherchye-Braem Mejuffer Elisabeth Cherchye Mejuffer Godelieve Cherchye Mijnheer Achie] Cherchye Mijnheer Henri Cherchye Mijnheer Alcïs Kesteloot Mijnheer en Mevrouw Cyriel Cherchye-Devos, kin- ders en kleinkinders Mijnheer en Mevrouw Edward Cherchye-Koolzaed. kinders en kleinkinders Eerwaarde Zuster Aloysia, in de wereld Mejuffer Irma Cherchye Mevrouw Weduwe Emiel Cherchye-Bonte en kinders Mijnheer en Mevrouw Achiel Cherchye-Desmicht Mijnheer en Mevrouw Maurice Vermote-Kèsteloot en zoon Mijnheer en Mevrouw Odiel Kesteloot - Muls en kinders Mijnheer en Mevrouw Evarist Schepens-Kesteloot en dochtertje Mevrouw Weduwe Theophiel Mullie-Donckels. kin ders en kleinkinders Mijnheer en Mevrouw Ernest Missiaen-Pottie, kin ders en kleinkinders De familiën Cherchye, Vanuitfang, Kesteloot en Pe- tiberghein, danken vrienden en kennissen voor de menigvuldige blijken van innige deelneming hun betuigd tijdens het afsterven van Heer Maurice - Arthur CHERCHYE hun teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader, zoc.n. schoonzoon, broeder, schoonbroeder, oom, grootoom en bloedverwant en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Heer Ingenieur Michel Van Eecke en dochters Jacque line, Monique en Francoise Mijnheer en Mevrouw Michel Fache-Hardeman; Mijnheer en Mevrouw Theophile Van Eecke-Löüwaege: Heer Landbouwkundig Ingenieur en Mevrouw Michel Duthoy-Fache Mijnheer en Mevrouw André Fache-Vancayseele en kinders Mijnheer en Mevrouw Maurice Fache-Vancayseele en kinders; Heer Doktor en Mevrouw Firmin Beuselinck - Van Eecke en kinders Mijnheer en Mevrouw Daniel Van Eecke-Rosseel en kinders De familiën Fache, Hardeman, Van Eecke en Louwaege, melden met diepe droefheid het pijnlijk verlies hun ner teergeliefde echtgenoote, moeder, dochter, schoon dochter, zuster, schoonzuster, tante en bloedverwante. Mevrouw MICHEL VAN EECKE geboren Adrienne-Antoinette-Flora FACHE te Westoutre, den 2 Januari 1898, en godvruchtig over leden te Wervik, den 25 Augustus 1940. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te willen aanzien. Wervik, Speiestraat, 104. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag I September, om 8 i uur, in St-Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Cyrille DESODT gesneuveld te Watou. (2249) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 9 uur, in de kerk der Paters Carmelieten, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Francois DE GRYZE-DEPREZ en hunne drie kinders. (2238) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 September, om 9 uur, in St-Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Werner CORNETTE en zoon Georges. (2250) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 1 September, om llè uur, in St-Maartenskerk, tot zielelafenis van Heer Maurice CHERCHYE. (251) De Apotheek van La Pharmacie de Mr VANDAMME Rijselstraat oRue de Lille is alleen open op reste seule ouverte le Zondag 1 September Dimanche 1 Septembre

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 3