CINEMA «FLORA» Centraal Station Voor uw Glas- en Loodwerken Walter TAVENIER - BEDDELEEM Bond van Gebrekkigen en Verminkten Aan de Herbergiers en Restauratiehouders van leper en Omliggende 8urgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen Vervaltermijn van Schatkistcertifikaten De exploitatie van Schouwburgen en Vermakelijkheidsbedrijven AKTUALITEITEN UFA. De telling van bezaagd en ruw hout YPERSCHE VOETBALKRONIEK Tweede Divisie Provinciaal, reeks C wendt U bij Tempelstraat, 4 YPER Matige prijzen. Spoedige bediening. AFDEELING IEPER Het Bestuur der afdeeling leper laat bij deze weten dai er op Zondag 13 October, om 2 uur 's namiddags, •eer Algemeene Vergadering zal plaats hebben in het lokaal Het Zweerd Groote Markt Koning Albert, 2, te lepe:, met volgende dagorde li Regeling der bijdragen. 2» Verslag over de briefwisseling tusschen het Uit voerend Komiteit. het Fonds voor Gebrekkigen en Ver minkten en de afdeeling. 3) Financieel verslag van den tweeden en derden trimester 1940. 4) Bespreking en inlichtingen. Gezien de belangrijkheid dezer dagorde verzoeken wij onze leden en ook niét-leden Gebrekkigen en Ver minkten van Arbeid en Vrede, deze Vergadering bij te wonen. N. B. Voor alle inlichtingen wende men zich bij den Voorzitter, Kalfvaart, 62, leper, iederen dag van tot 12 en van 14 tot 18 ure. Het Bestuur. Vakgenooten, weest op Uwe hoede De besluiten n1'8 45 en 59. respectievelijk versche nen in het Staatsblad van 2 en 23 Augustus, betref fende de Politie op den handel, verplichten eender welke handelaars zich te laten inschrijven in het handelsregister van het arrondissement, waarvan de gemeente, waar zij hun handel uitoefenen, deel uit maakt. De beroepsvereenigingen zijn gemachtigd tot het afleveren der bewijsschriften, waarbij verklaard wordt dat de handelaar in regel is overeenkomstig de wet. In al de arrondissementen van ons land, heeft de Landelijke Federatie der Beroepsvereenigingen van Herbergiers - Restauratiehouders van België een af deeling, met een afgevaardigde, belast met het ont vangen der inschrijvingen en het verstrekken van alle inlichtingen. Vanaf 31 December 1940, zal het de personen, die verwaarloosd hebben hunne verplichtingen na te le ven, VERBODEN zijn hunnen handel uit te oefenen.- Het besluit nr 16 van 27 Augustus, betreffende de corporatie, roept de Algemeene corporaties in het leven. Wat de Herbergiers, Hotel- en Restauratiehouders betreft, zijn deze gerangschikt onder nr 9 der alge meene corporaties. Artikel 10 (paragrafen 2 en 7) voorziet de ver plichting, voor de houders van het beroep, deel uit te maken van eene beroepsvereeniging hunner corpo ratie. Hem, wie zal verwaarloosd hebben bij de vëree- niging van zijn beroep aan te sluiten, zal het verbo den worden zijn handel uit te oefenen en hij zal geen waren meer ontvangen. Te dien einde, acht de landelijke Federatie het nut tig, allen te herinneren dat zij zich mogen laten in schrijven in de gewestelijke afdeeling van het arron dissement, Diksmuidestraat, nr 21 (Café Panier d'Or). De bijdrage is vastgesteld op 20 fr. 's jaars. De inschrijving in het handelsregister kost 25 fr. Het Bestuur. van den 27 September tot den 3 October 1940 GeboortenPattyn André, Tegelstraat, 40. Van- -derhaeghe Rosa, Recollettenpoort, 5, van Langemark. Beirnaert Colette, Recollettenpoort, 5, Beluikstraat, '7. Brassaert André, Recollettenpoort, 5, O. Veurne- straat, 27B. Dewitte Christiana, Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. Lemaire Alida, Recollettenpoort. 5. van Hollebeke. Crombez Johanna, Recollettenpoort, 5, van Langemarck. Lantsoght Monica, Maloulaan, 13. Huwelijken Storme Maurice, autogeleider, te Vla- mertinge en Valcke Simonne, z. b„ te Yper. Samoy Daniel, nikleerder en Vanhoecke Julia, fabriekwerk ster, beiden te Yper. Ediers Leopold, timmerman en Parein Sidonia, huishoudster, beiden te Yper. Stubbe Jeroom, bediende en Lesage Elisabeth, z. b., beiden te Yper. Cleenewerck Hector, beenhouwer en Boudry Denise, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Hellevoet Mauritius, 33 j., kleermaker, echtg. Van Imschoot Clara, Yperleestraat, 2. -De- kerle Marie, 78 j., wed. Baeyen Albert, De Mondt- straat, 41. Duprez Eugenius, 71 j., z. b., wed. Van- holst Leonia, Rijselstraat, 133. Vervaeke Helena, z.b., 64 j., wed. Dufour Hendrik, Poperinghesteenweg, 8. Talon Joanna, 33 j., huishoudster, echtg. Van de Casteele Adolf, Dikkebuschsteenweg, 94. Huwelijksbeloften Camille Vuylsteker, wever, en Maria Durieuw, huishoudster, beiden te Yper. Roger Derous, timmerman, en Anne Bettel, z. b., bei den te Yper. Georgius Dejbnckheere, landbouwer, te Brielen, en Laura Debaene. landbouwster, te Yper. Albert Arfeuille, timmerman, en Antoinette Van- tomme, z. b„ beiden te Yper. Gaston Despeghel, brouwersgast, en Germaine Lacante, fabriekwerkster, beiden te Yper. Albert Petillion, bediende, te Lange mark, en Marie Callens, modenmaakster, te Yper. Werden ten polltiebureele aangegeven. Gevonden. Zaterdag 28 September,door Mevr. Roelands Charlotte, Kalfvaart, een lederen geldbeu- geltje een weinig kleingeld inhoudende. Dinsdag 1 October, door M. Bonduwe Arthur, Ligy- wijk, een demi-saison. Woensdag 2, door M. Verkouter Raoul, Rijselstraat. een regenmantel van een schoolkind. Donderdag 3, door Mevr. Wed. Ferrand, Heere Jan straat, een aktentasch inhoudende verzekeringsstukken.. Door Me Lesage Elisa, Ligywijk, een huisdeursleutel. Verloren. Vrijdag 27 September, door M. Vande- pitte, Oude Houtmarktstraat, een huisdeursleutel. Zondag 29, door Mf' Vanraes Marie-Louise. French- laan, een bankbriefje van 50 frank. Dinsdag 1 October, door M. Adam André, Bascule straat, een bruin lederen brieventasch inhoudende een- zelvigheidskaart en eenige fotos. Woensdag 2, door M. Vermeersch Michel, Rijselsteen- -weg, een paar geel lederen handschoenen Nieuwe verlenging met vier en acht maanden In het Staatsblad van 28 September is een beslui; verschenen houdende verlenging van den vervaltermijn van de schatkistcertifikaten op vier en acht maanden van de Onafhankelijkheidsleening. Eerstgenoemde kategorie wordt opnieuw een eerste vgflenging had op 19 Augustus 1940 plaats met vier maanden verleng'd, de tweede kategojie met acht maanden. Gedurende dit tijdperk van verlenging brengen de certifikaten een rente op berekend op voet van onder scheidenlijk 2.40 t. h. en 2.70 t. h. 's jaars en betaalbaar onder volgende voorwaarden Een bijzondere stempel zal daartoe op de certifika ten worden aangebracht. Met wijziging aan het eenig artikel van het besluit van 19 Augustus 1940, zal de rente tegen 2.40 t. h. 's jaars, verbonden aan hét eerste tijdperk van verlen ging van de certifikaten op vier maanden, bij het aan bieden der titels ter bestempeling, aan toonders wor den uitgekeerd. De rente in verband met het tweede tijdperk van verlenging van de certifikaten op vier maanden en met het tijdperk van verlenging van de certifikaten op acht maanden zal. bij het aanbieden van de titels ter be stempeling, insgelijks aan toonders worden uitgekeerd. De bedoelde rente is vrij van alle tegenwoordige of toekomende zakelijke belastingen ten behoeve van Staat, provinciën en gemeenten. Bestempeling van de certifikaten en uitkeering van de rente verschuldigd over het tijdperk of de tijdper ken van verlenging geschieden aan de loketten van de Nationale Bank van België, te Brussel en buiten de hoofdstad met ingang van Maandag, 14 October 1940, voor de certifikaten op vier of acht maanden, uitgegeven vóór 15 Februari 1940 met ingang van den vervaldag van het eerste tijd perk van verlenging voor de andere certifikaten op vier maanden met ingang van den oorspronkelijken vervaldag, voor de andere certifikaten op acht'maanden. Ingeval de vervaldag van het eerste tijdperk van verlenging van de certifikaten op vier maanden of de oorspronkelijke vervaldag van de certifikaten op acht maanden op een Zon- of feestdag valt, mogen bestem peling en renteuitkeering daags te voren geschieden. De ter bestempeling aangeboden certifikaten moeten vergezeld gaan van een borderel in duplo, waarop naam en adres van deponent vermeld staan en waar van een der exemplaren de nummers van de ingedien de certifikaten vermeldt en kwitantie draagt van de rente verbonden aan de verlenging. Het andere exem plaar voorzien van de handteekening van den agent van de Nationale Bank als ontvangbewijs, wordt over handigd aan deponent die dit bewijs moet voorleggen wanneer hij zijn afgestempelde certifikaten komt af halen. De afhalingen mogen geschieden met ingang van den datum die aan eiken deponent door den agent van de Nationale Bank zal worden aangeduid, met dien ver stande dat de toonders uiterlijk vijftien dagen na den datum van indiening opnieuw in bezit van hun titels mogen treden. De verlengde en behoorlijk afgestempelde schat kistcertifikaten worden voor hun zuiver bedrag aan genomen ter betaling van een minstens gelijkwaardig bedrag aan directe en daarmede gelijkgestelde belas tingen met inbegrip van alle opcentimes en alle daar mede verbonden verhoogingen, nalatigheidsintresten en kosten van allen aard, welke door een en denzelfden belastingplichtige verschuldigd zijn. Verordening van 23 September 1940, betreffende de exploitatie van schouwburgen en vermakelijkheidsbe- d rij ven. Op grond van de mij door den Opperbevelhebber vari het Leger verleende volmacht, verorden ik, met on middellijke inwerktreding. voor België het hierna vol gende 1. De heropening of de oprichting van schouwburgen, variétés en dergelijke vermakelijkheidsbedrijven mag slechts met de toelating van den Militairen Bevelheb ber geschieden. 2. De heropening of de oprichting van drankhuizen, waar bij gelegenheid opvoeringen van den onder alinea 1 bedoelden aard, met uitzondering van louter muziek uitvoeringen plaats hebben, mag slechts met de toela ting van de OFK, geschieden. 2. Ondernemingen van den onder par. 1 bedoelden aard, die reeds voor het in werking treden van deze verordening geopend werden, moeten daarvan schrif telijke aangifte doen. Bijaldien de aangifte ten laatste op 15 Oktober 1940 bij den daartoe bevoegden dienst is gedaan, mogen deze ondernemingen zich beschouwen als hebbende de voorgeschreven toelating verkregen. 3. (1) Aanvragen en aangiften op grond van deze verordening moeten in de gevallen voorzien onder par. 1, alinea 1, door bemiddeling van de FK bij den Militairen Bevelhebber in België en Noord-Frankrijk Chef van het Militair Bestuur in de gevallen voor zien onder par. 1, alinea 2. bij de OFK worden inge diend. (2) De Chef van het Militair Bestuur kan zijn be voegdheid geheel of gedeeltelijk aan den Oberfeld- kommandant overdragen. 4. De op grond van deze verordening verleende toe lating kan door de overheid die ze verleend heeft, te allen tijde worden ingetrokken. De daaruit eventueel voortvloeiende geldelijke schade valt ten laste van den persoon die tot hiertoe houder was van de toelating. (get.) De Militaire Bevelhebber, in België en Noord-Frankrijk. Deze week het prachtstuk met Gustave Fröhlich en Heli Finkenzeller. Een uiterst boeiende politiefilm die U in spanning zal houden tot op het einde. Een film die u meeleeft De overwinnende liefde van twee wezens die ee« toeval tegenover elkander bracht Daarbij een hoogst interessante documentair. Vrijdag, Zaterdag en Maandag, om 7 uur. Zondag vanaf 2 uur, permanent. Het ministerie van Landbouw en Voedselvoorziening deelt mede Het ministerieel besluit van 31 Oktober 1939, ge wijzigd door het besluit van 5 Juli 1940, heeft de telling ingerichj van de voorraden bezaagd en ruw hout. Aan degenen die hout in voorraad hebben, wordt in herin nering gebracht dat de aangifte stocks op 1 Oktober 1940 (in driedubbel opgesteld) aan het ministerie van Binnenlandsche Zaken, Centralen Dienst der Statis tiek, 68, Koninklijke straat, moet toekomen, uiterlijk den 5" van deze maand, zooals voor al de volgende maanden. De aangevers rjioeten daartoe modelformulieren ge bruiken. welke zij kunnen bekomen bij den Centralen Dienst der Statistiek, 68, Koninklijke straat, te BrusseL Zware straffen worden opgelegd indien de aangiften niet toegezonden worden of onjuist zijn. Daar verschillende spelers belet waren om in het B elftal op te treden, moesten de rood-witten met ver scheidene invallers den strijd tegen Houthulst aan binden. De bezoekers waren eerst ten aanval en be kwamen strafschop, die sportief in de handen van kee per Muylle gegeven werd. Op aandringen onzer voor- lijn, zond een back der tegenpartij in eigen doel, zoo dat Yper aan de 10" minuut de leiding had. Verder golfde het spel heen en weder, maar langs beide zijden werden de aanvallen slecht afgewerkt. Op doorzet van Dechiever, zond Vandenberghe gepast in en Doolaeghe had geen moeite om den stand op 2-0 te brengen na 25 minuten spel. Houthulst gaf niet op en weldra kon- nen de spelers van Broeder Serafien op hoekschop den achterstand verminderen aan de 30e minuut. Onze jon gens deden verder hun best en op corner bracht Van denberghe met een mooien kopstoot den stand op 3-1. Niettegenstaande dezen tegenslag, gaf Houthulst verder door en op algemeen vooruitrukken duidden de cijfers 3-2 aan na 40 minuten spel. Zoo werd er gedraaid aan de rust. Bij het hernemen zijn de gasten aan leidende hand en zullen zich. gedurende gansch de tweede speelhelft, de meerderen toonen. Onze mannen gera ken niet meer vooruit en. behalve enkele ontsnappin gen, is er van samenspel niet veel meer te zien. Inte gendeel onderscheidt onze achterhoede zich gedurig. Keeper Muylle klaarde menig gevaarlijk standje op en ontpopte zich als een goed element. Onze beide backs, Notebaert en Sedeyn, vielen insgelijks te ver melden, maar zij konnen toch niet beletten dat Hout hulst gelijk stelde op algemeen aandringen der voor- lijn, die echter reeds vroeger veel kansen onbenuttigd liet, tengevolge van het overtollig passenspel dat voor onze kooi ontplooid werd. De oefeningswedstrijd ein digde óp een 3-3 stand, wat wel eenigszins gevleid voor onze ploeg mag genoemd worden. Nu de officieele wedstrijden aanvangen, zal ook de belangstelling van het publiek 'grocter worden. Als hoofdschotel krijgen wij ons A-elftal tegen Bizet, die op bezoek komt. In de laatste competitie kon Yper geen enkele maal de samenstelling van voorzitter Vanuxem overwinnen. Te Bizet werden wij met 2-1 onverdiend verslagen, en te Yper konnen wij het niet verder dan 2-2 brengen, score die wel de spelweergave daarstelde. Hoe het nu zal gaan blijft neg een raadsel, gezien de gelijke gegevens ontbreken. In alle geval spelen de rood-witten voor eigen volk en dat moet een spoor slag wezen om een eerste overwinning te behalen. De B-ploeg trekt r.aar Komen, waar zij het tegen de A-ploeg aan den stok zal hebben. Voor deze ontmoe ting is de uitslag neg twijfelachtiger, doch het is te voorzien dat onze jeugdige elementen voet bij stek zullen houden om met een bevredigend resultaat huis waarts te keeren. Voetballiefhebbers van Yper en omliggende, wij ver wachten u talrijk op het voetbalterrein. Zooals gemeld, is de algemeene ingang op 1.50 fr. vastgesteld. De tri buun kost 1 fr. meer. Aan al onze spelers meenen wij te mogen vragen zoo goed mogelijk op te treden, ten einde het publiek op puike matchen te vergasten. Matchen van Zonfdag 6 October C. S. Yper A S. C. Bizet F. C. Komen A C. S Yper B S K. Vlamertinghe W. S. Houthulst Racing Wervik F. C. Poperinghe bye F. C. Komen B tWMMMMMMMWMMWtMMMMMWMMMMMMMWMMWWMMMM KtójeataWtC

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 5