Postverkeer tusschen België en Luxemburg Bond van Cebrekkigen en Verminkten YPERSCHE VOETBALKRONIEK VerzTending der poststukken naar de neutrale landen Dorothea VANSTEENKISTE 32, Bukkerstraat, 32 YPER De vervaardiging en verkoop van Margarine Het verzenden van pakjes aan krijgsgevangenen VOETBALKALENDER 1940 - 1941 I EEN MAN VERLECT IETS De Militaire Bevelhebber voor België en Noord- Frankrijk deelt mee dat het postverkeer tus schen België en Luxemburg voor gewone brieven en briefkaarten sinds 23-8-1940 weder toegelaten AFDEELING IKPER Het Bestuur der afdeeling leper laat bij deze weten dat er op Zondag 13 October, om 2 uur 's namiddags, een Algemeene Vergadering zal plaats hebben in het lokaal Het Zwoerd Groote Markt Koning Albert, 2, te leper, met volgende dagorde 1» Regeling de' bijdragen. 2» Verslag ovdr de briefwisseling tusschen het Uit voerend Komiteit, bet Fonds voor Cebrekkigen en Ver minkten en de afdeeling. 3) Financieel verslag van den tweeden en derden trimester 1940. 4> Bespreking en inlichtingen. Gezien de belangrijkheid dezer dagorde verzoeken wij onze leden en ook niet-leden Gebrekkigen en Ver minkten van Arbeid en Vrede, deze Vergadering bij te wonen. N. B. Voor alle inlichtingen wende men zich bij den Voorzitter, Kalfvaart. 62, leper, iederen dag van 8 tot 12 en van 14 tot 18 ure. Het Bestuur. Uitslag der matchen van Zondag 6 October C. S. Yper A Bizet 7—2 Komen C. S. Yper B 71 Vlamertinghe Houthulst 36 Wcrvick Poperinghe (forf. 5—0 Komen B (bye) C. S. Yper A 7 S. C. Bizet 2 Als inzet van het kampioenschap hebben onze jon gens een flinke prestatie geleverd met namelijk Bizet, een onzer geduchtste tegenstrevers, met 7-2 te verslaan. Het publiek heeft waar gekregen vcor zijn geld, zoo dat de voetbalsport er maar kan bij winnen en de be langstelling gaandeweg zal grooter worden. Onder leiding van scheidsrechter Bryon werd de match aangevangen, alswanneer de bezoekers den op gooi gewonnen hadden en ons elftal tegen wind moest aftrappen. Bizet is aan leidende hand en Sonneville moet eerst tusscbenkomen op schot van Verleure Ev. Op algemeen vooruitrukken wordt een doel aangetee- kend, maar wordt terecht voor buitenspel afgekeurd. Een eerste hoekschop brengt niets op. Op doorbraak kan Verleure Ev. met een mooi schot den stand openen aan de 19 minuut. Doch rood-wit laat zich niet ont moedigen en, op corner goed door Cherchye gegeven, kopt Beddeleem naar doel, Messells stopt onvoldoende en Deplancke trekt kalmpjes het leder In het heilig dom aan de 22 minuut. Yper gaat er nu op los, maar Messelis staat iedermaal op de goede plaats. De links buiten van Bizet heeft een eenige kans op missen van Lesage. doch hij zendt huizen hoog. Op uitloopen van Rotru schiet deze speler op de bovenlat, bij herneemt maar zendt boven. Op hoekschop ontstaat een gehar rewar vóór doel. Messelis echter slaat met de vuisten weg. Bizet krijgt wederom een gelegenheid, evenwel wordt er geen gebruik van gemaakt en het gevaar wordt door Dumalin C. afgeweerd. Na nog enkele aan vallen van beider zijde wordt de rust gefloten met een 1-1 stand. Na de poos ontsnapt Rotru, zendt gemeten in, maar niemand kan de kans benuttigen. Lesage, geraakt, moet enkele oogenblikken het spel verlaten, doch komt" weldra terug. Een hoekschop voor Yper wordt ontzet, evenwel kan Beddeleem alleen weg geraken, centert en Dumalin verslaat Messelis voor de tweede maal aan de 10 minuut. Op hun beurt dook den wind geholpen, blijven de rood-witten de aanvallende partij. Duma lin wordt gemaaid in de gevaarlijke zone. De straf schop wordt door Beddeleem in doel omgezet aan de 14 minuut, zoodat Yper met 3-1 leidt. Bizet tracht zich aan de klem te ontrukken en doet- gevaarlijke spel- verplaatsingen, maar niets baat. Ossieur ontzet naar Rotru die ingeeft, en Dumalin is er als de kippen bij om de score op 4-1 te brengen aan de 20 minuut. Op schot van Beddeleem. moet Messelis met den voet in corner redden, die niets oplevert. Vandamme heeft nu aan Beddeleem doorgegeven, deze loopt in en met een trekker wordt het 5-1 aan de 23 minuut. Bizet doet neerstig voort en bekomt hoekschop, die onbenuttigd ge-aten wordt, doch Verleure Ev. dringt aan en met een prachtig schot verrast hij Sonneville, die geen scMjn van kans kreeg om tusschen te komen aan de 31 minuut. Evenwel zet Yper zijne aanvallen verder. Bed deleem doelt nummer zes aan de 32, minuut en Du malin, op voorzet van Deplancke, nummer zeven aan de 37 minuut. Na een laatsten corner, doet Bizet een gevaarlijken aanval, Verleure Ev. is er alleen van door getrokken. Sonneville komt uitgeloopen en kan het gevaar afwenden. Na een laatste poging van Bedde leem. wiens inzenden niet kan opgenomen worden, komt het einde met een verdiende zegepraal der Yper- lingen. Jongens, de matchen zijn goed aangevangen en te Komen B getoond dat gij, zooals verleden jaar, wederom op goeden weg zijt. Komen A 7 C. S. Yper B 1 Zondag laatst moesten onze jonge rood-witten op be zoek bij het zoo te duchten ploegje van Komen A. De match liep op een 7-1 nederlaag voor onze kleuren ten einde. De cijfers der vorige week (tegen Houthulst 3-3) konnen iets dergelijks niet laten vermoeden. Komen won verdiend het pielt, alhoewel de onzen zich hard nekkig verweerden. Nadat Komen den toss gewonnen oad en Yper tegen wind speelde, moesten wij tot de 35' minuut wachten om de bezochten te zien doelen. Doch. alhoewel onze jongens zich flink opstelden, kon nen zij niet beletten dat Komen zijn voorsprong met twee doelen aandikte. Rust met 3-0. Na de koJfie zijn onze jongens ten aanval, maar de voorlijn is niet schotvaardig vóór doel, en 't is nog maals Komen die. op ontsnapping, zijn voorsprong ver meerdert. Aan de 15» minuut weet Doolaeghe, op fout, den stand op 4-1 te brengen. Aan de 25 minuut is het reeds 5-1 voor de mannen der Leieboorden. Onze jon gens worden vermoeid <de reis per velo-zit in de bee- nen) en zoo maakt Komen ervan gebruik om nog 2 maal ons heiligdom te schenden. Het einde wordt ge floten met een te overdreven eindstand. Jongens, geen moed verloren, een slechte Zendag Is geen slecht laar en tegen Racing Wervick getoond dat de tweede ploeg ir.-gelijks kan zegepralen. Voortaan zal het burgerlijk postverkeer tus schen België en de neutrale landen, buitert de ^ë- wone brieven en postkaarten, ook drukwerken, zaakpapieren, monsters en samengestelde zen dingen mogen omvatten. Deze poststukken, ge frankeerd volgens het internationaal tarief, zul len naar het postkantoor Brussel I gericht wor den dat de voortzending zal verzekeren. 4 Wilt gij goed Duitsch kennen? Ga in de leer bij etne duitsche Van 1 November af begin ik een kursus voor beginnelingen en een kursus voor meer gevorderden. Op wensch worden ook particuliere lessen ge geven. Gelief U aan te melden vanaf den 15" dezer, tot den 30°. Zich wenden aan «HHHHUWKHMWUMWUWUUMUMWUM In het Staatsblad van 4 Oktober verscheen een besluit van het Departement van Landbouw en Voedselvoorziening betreffende de fabricage en den verkoop van margarine, waarbij het voor taan is verboden margarine voort te brengen, te fabriceeren of te bereiden voor den verkoop, té verkoopen, te koop te stellen, voorhanden te heb ben of voor den verkoop of de levering te ver voeren, die minder d.an 75 t. h. vetstof bevat. Bij uitzondering van de bepalingen van artikel 19 van de wet van 8 Juli 1935, is het in den detail verkoop rechtstreeks aan den verbruiker, toege laten margarine te bestellen in onderdeelen van de origineele verpakking. 2 DIVISIE PROVINCIAAL, REEKS C 6 Oktober C. S. Yper A F. C. Komen A S- K. Vlamertinghe Racing Wervik bye 13 Oktober C. S. Yper B F. C. Komen B S. C. Bizet W. S. Houthulst F. C. Poperinghe 20 Oktober C. S. Yper A F. C. Komen B Vlamertinghe Racing Wervik bye 27 Oktober C. S. Yper B F. C. Poperinghe Racing Wervik W. S. Houthulst F. C. Komen A 3 November C. S. Yper A F. C. Komen B S. K. Vlamertinghe S. C. Bizet bye 10 November C. S. Yper B F. C. Komen A F. C. Poperinghe Racing Wervik bye 17 November C. S. Yper A F. C. Komen B S., K. Vlamertinghe W. S. Houthulst S. C. Bizet 24 November C. S. Yper B F. C. Komen A S. K. Vlamertinghe S. C. Bizet bye 1 December i F. C. Komen B F. C. Poperinghe Racing Wervik W. S. Houthulst C. S. Yper A 8 December 3 C. Bizet C. S. Yper B W. S'. Houthulst F. C. Poperinghe F. C. Komen B 15 December Racing Wervik C. S. Yper A S. K. Vlamertinghe F. C. Komen A bye 22 December F. C. Poperinghe S. C. Bizet F. C. Komen A W. S. Houthulst C. S. Yper B 29 December S. K. Vlamertinghe S. C. Bizet F. C. Komen B C. S. Yper A bye 5 Januari F. C. Komen A W. S. Houthulst F. C. Poperinghe C. S. Yper B Racing Wervik 12 Januari W. S. Houthulst S. C. Bizet F. C. Komen B C. S. Yper A S. K. Vlamertinghe 19 Januari C. S. Yper B F. C. Komen A Racing Wervik F. C. Poperinghe bye 26 Januari F. C. Komen B F. C. Poperinghe C. S. Yper A Racing Wervik W. S. Houthulst 2 Februari S. K. Vlamertinghe C S. Yper B F. C. Komen A S. C. Bizet bye Het Roodei Kruis van België wijst nog eens op de volgende inlichtingen, aangaande de verzen ding van pakken aan krijgsgevangenen, gedu rende de maand Oktober 1. 1 pak van 1 kgr. kan aan alle: Belgische militairen, die inDuitschland geïnterneerd- zijn, gestuurd worden. 2. Daarenboven 1 pak van 5 kgr, in 't bij zonder voor kleedingstukken, wollengoed, onder goed en schoenen bestemd, kan aan al degenen die geen beroepsmilitairen zijn, gestuurd worden. 3. Het bedrag van 50 fr. kan op de postcheck- rekening Nr 2396.83 Rood Kruis van België, Hollandsch-Be'lgische pakken voor een pak van 2 1/2 kgr. voedsel, door het Nederlandsche Roode Kruis voorbereid en gezonden, gestort worden, ten gunste van de beroepsmilitairen, die in de STALAGs geïnterneerd zijn en wier naam met de letters A. B. C. begint. De verzending zal tegen einde Oktober plaats vinden. Zoodra de contingenteering tóegelaten zal zijn. zal de inschrijving volgens alphabetische orde voor de o.verige gevangenen doorgaan. De inschrijvingen voor de pakken aan beroeps militairen, die zich in OFLAGs bevinden, zijn stopgezet. EEN KORTE VERTELLING Het was ook een man zcoals de meeste andere mannen. Hij wilde iets aanteekenen het -was maar een kleinigheid. Maar hij kon zijn zak boekje niet vinden en dat was geen kleinig heid. Heb je soms mijn notaboekje gezien vroeg, hij aan zijn vrouw. Ik heb je notaboekje wekenlang niet gezien antwoordde de vrouw. Maar ik had het toch hier gelegd hij wees naar den rechtschen kant van zijn bureau «op deze plaats! En nu verdwenen... Ik heb_ het niet weggenomenzegde de vrouw. Beweer ik toch ook niet», zegde de man hij was al geprikkeld en woelde alles onder en over elkaar Hoe dikwijls hèb ik het reeds gezegd, dat men op mijn bureau alles moet laten liggen zooals het ligtMaar neen Is het niet er moet opgeruimd worden, altijd opgeruimd worden Ik heb je bureau niet aangeraakt. Maar wie zegt dat Hier lag het daar even heb ik het nog gezien en nu hij schudde het hoofd 't is of de duivel er mee speelt Heb je 't soms bij den sigarenhandelaar laten liggen vroeg de vrouw, Ik laat niets liggen heb in heel mij ft leven nog niets laten liggen zegde de man en liep naar den sigarenwinkel. Heb je 't gevonden vroeg de vrouw, toen hij terugkwam. «Gevonden, gevonden... natuurlijk niet! Maar dit zeg ik je, die kerel krijgt geen duit meer van me. Neen zei hij eenvoudig, als ik hem vroeg of ik mijn notaboekje had laten liggen. Geen idee, dat hij even zochteenvoudig Neen en daarmee uit! Nu, wacht maar...» Hij woelde verder. Op zijn bureau, op andere tafels. In zijn bureaulade, in andere laden.Kruipt op den vloer rond, staat weer op. Klopt hard op den rechterkant van zijn bureau Hier, hier, hier had ik het gelegd en nu nu ja Er is hoogspanning. Dat weet de vrouw-en zegt geen woord meer. Dat dient tot niets, dat zoeken, volstrekt tot niets Het notaboekje is weg, zeg ik je, gewoon verdwenen Hij gaat uitgeput in den zetel zitten. De vrouw maakt de opengebleven laden weer toe. Zoek je nog altijd wat Het dient tosch tot niets meer,-heb ik gezegd. Maar neen, ze moet zoeken. De vrouw zwijgt nog steeds. Er ontstond een drukkende pauze. Man zegde de vrouw plotseling, hier ligt toch je notaboekje 1 Hij vloog op «Waar was het dan?» Hier tusschen je akten. «Ja, daar had ik het toch niet...» «Zwijg nu maar, man, zeg nu maar niets- meer En de man zei ook niets rneer, want nu was zijn vrouw aan 't woord. Het was ook een vrouw zooals de meest" an dere vrouwen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6