ALLERHANDE NIEUWS YPERSCHE VOETBALKRONIEK YPER. Doodelijk werkongeval. De 28 jarige Burggraeve Urbain. wonende Dickebuschsteenweg, in dienst van M. Depuydt Emile, handelaar in bouwstof fen en kolen, en langs zelfden steenweg wonende, was verleden week Woensdag,rond 3 u. namiddag, bezig met een lading kelen van een autocamion te lossen, toen hij, bij het achteruitrijden van den wagen, •tusschen de vrachtauto en den muur gegrepen werd. Zijne werkmakkers snelden het slachtoffer dadelijk ter hulp en bevrijdden het uit zijn neteligen toestand. De dok ter, die intusschen bijgeroepen werd, deed den gekwet ste, gezien zijn ergen toestand, naar het O. L. Vrouw- hospitaal overbrengen. Het ongelukkig slachtoffer, dat de borstkas ingedrukt was, is er Zondag laatst aan de gevolgen van inwendige kwetsuren bezweken, een we duwe en een minderjarig kindje nalatende. Ongewenachte gasten. Vrijdag laatst, rond 10 u. 's avonds, werd onze streek overvlogen door vijande- tlijke vliegers die hier enkele bommen lieten vallen. De meeste kwamen in het veld terecht, waar ze een diepen kuil maakten zonder eenige andere schade te veroorzaken. Een echter viel dicht bij een onlangs nieuw gebouwd huis en ontplofte niet. Daar men vrees de dat het een tijdbom was, werd het nabijgelegen huis ontruimd en werd het verkeer aldaar afgeleid. Door den dienst der Duitsche genie werd het gevaar lijk tuig Zondag middag weggehaald om onschadelijk gemaakt te worden. Brand. Maandag avond, omstreeks 8 u. 45, is brand uitgebroken in de drogerij der tabakfabriek van Joseph Gryson-Woestyn, gelegen Dixmudesteenweg. De stedelijke brandweer, dcor het noodsein verwittigd, was spoedig ter plaats om den brand te blusschen, die ge- lukkiglijk. gezien den aard van het gebouw waarin de tabakdrogerij zich bevindt, geen verdere uitbreiding kon nemen. De dikke rook, welke de smeulende tabak bladeren verspreidden, bemoeilijkte echter het werk der brandweermannen. Ongeveer 1000 kg. tabakblade ren werden vernield, deels door het vuur, deels door het water. De schade is echter door verzekering gedekt. Dit is de tweede ramp die in korten tijd de fabriek van M. Gryson teistert, gezien tijdens het bombardement in Mei de werkhuizen door een brandbom getroffen werden en grootendeels in de vlammen opgingen. Nieuwe reeks velodiefstallen. Verleden week Don derdag, rond 13 u, 30, werd het rijwiel van Fiers Al- bert, wonende d'Hondtstraat, uit zijn huis gestolen. Denzelfden dag, om 17 u., werd aan de tramstatie het rijwiel ontvreemd van Platevoet Roger, van Yper. Zaterdag morgen had Alliet Antoine, van Passchen- daele, zijn fiets geplaatst tegen den gevel van den stads schouwburg alhier en bestatigde om 11 u. voormiddag de verdwijning ervan. Die velo werd echter Zon dag teruggevonden nabij de Plumerlaan, achter de fabriek van M. Seys, doch de wielen en het achterlicht ontbraken. Zondag laatst, aan de herberg gehouden door Bus- schaert, Bruggesteenweg, werd om 8 u. 30 's avonds de velo gestolen van Vuylsteke Karei, van Yper, en een half uur later deze van Packet Achiel, van Yper. Maandag, om 9 u. 's avonds, werd aan den gevel der herberg «De Anker», Grocte Markt, de velo weggeno men van Boudry Leon, van St Juliaan. En Dinsdag, rond 4 u. 30, verdween de velo van Hof- lack Henri, Meenenstraat, die hij enkele stonden te voren aan den gevel zijner woning geplaatst had. MOORSLEDE. Groote schuurbrand. Zondag voormiddag, omstreeks 9.30 ure, is bij landbouwer Prosper Hemeryck een geweldige schuurbrand ont staan, terwijl gansch het gezin, behalve een dienst knecht, naar den kerkelijken dienst was. Buren zagen het eerst den brand, die aanstonds een geweldige uit breiding nam, gezien het vuur gretig voedsel vond in de met stroo, hooi en vlas opgepropte bergplaats. Zij begonnen de vlammen te bestrijden in afwachting der plaatselijke brandweer, die dra ter plaats verscheen, het blusschingswerk zou voortzetten. Het landbouwers gezin, dat thans ook op 't pachthof aangekomen was, meest met leede oogen gansch de schuur met haar kostelijken inhoud in de vlammen zien opgaan. Aard appelen, wagens, zaaimachienen en ander landbouw- gerief gingen alzoo ook te loor. Het pachthof, eigen dom van advocaat Reintjes te Kortrijk, is door verze kering gedekt. Men wijt de oorzaak van den brand aan kortsluiting. Honderden nieuwsgierigen kwamen den brand bezichtigen. PASSCHENDALE. Verhuiswagen door trein ge val Zaterdag avond, rond 8 ure, op den steenweg naar Beselare, ter hoogte van den Meiboom, werd de geladen verhuiswagen, van de G. C., uit leper, dcor den trein van leper op Roeselare gevat. De aanrijding was geweldig, want gansch de rechterkant van den wagen werd ingedrukt, de zware wielen afgerukt. Aan de lading meubels en dakleien werd groote schade aan gebracht. In de kabien, die had de aanrijding een «ogenblik vroeger gebeurd, gansch zou verbrijzeld zijn geworden, zaten drie personen, waaronder de schalie dekker V., van leper, die enkele vleeschwonden op liep. Het duurde uren lang eer de versplinterde wagen van de riggels kon verwijderd worden, zoodat het ver keer tot in den namiddag gestremd was. Het is niet de eerste maal dat hier zware aanrijdingen gebeuren. WOESTEN. Tuinbouw. Op Zondag 3 November houdt onze gilde haar maandelijksche vergadering om 7 ure, In den Tram, bij H. Glorie. Benevens eene zeer belangrijke voordracht worden nog belangrijke mede- deelingen te gemoet gezien. Veel leden worden bij deze bijeenkomst verwacht, daar we van nu af aan reeds moeten schikkingen nemen over wat en hoe we zullen te werk gaan om in het toekomend jaar zoo weinig mogelijk teleurstellingen te moeten ondervinden. Niet tegenstaande we voor wat tuinbouw aangaat in het doode seizoen schijnen gekomen te zijn, valt er nog veel in den winter te verrichten; laat ons dit niet ver geten want tijd genoeg, komt weieens te laat. KOMEN. Auto omgeslagen. Degandt Louis reed 's avonds met zijn auto langs den weg naar Waasten, toen in een bocht der baan het voertuig plots slipte en omkantelde. De autovoerder werd met gebroken arm en verscheidene verwondingen door voorbijgangers uit het gansch beschadigd rijtuig gehaald. Zijn 16 jarige neef, die hem vergezelde, was in het aangezicht gewond, Verkeersongeval. De metsersgast Van de Walle Georges volgde per velo en met een houten balk op den schouder den grooten weg. Op zeker oogenblik moest hij uitwijken voor een gespan, doch alzoo werd de balk aangereden door een vrachtauto, met het ge volg dat de wielrijder het evenwicht verloor en achter waarts over ten gronde stuikte. In zijn val liep hij een gapende wonde aan het achterhoofd op en werd ook nog ernstig aan de beenen verwond. WERVICK. Aanrijding. De 35 jarige Massche- lein Jules, wever, wonende wijk «De Koeien», werd, bij het huiswaarts keeren, langs den weg naar Busbeek, op het oogenblik dat hij een veldweg naar den Leie oever overstak, aangereden door een auto die achter waarts uit dit pad gereden kwam. Het slachtoffer werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Ernstig ongeval. De genaamde Delandere Odiel, in dienst eener nijverheidsfirma van Komen, reed 's mor gens met een gespan langs den weg naar Gheluwe. Ge komen nabij de Hoogepoort, brak opeens een wiel van den wagen, met het gevolg dat de voerman van zijn zitplaats geslingerd werd en met het hoofd op den grachtkant terechtkwam. Hierdoor liep hij een schou derontwrichting op, bekwam nog kneuzingen aan de dij en het rechterbeen en had eveneens nog twee beentjes der rechter hand versplinterd. Het paard werd door den neervallenden wagen aan de achterpooten gekwetst. Rijwiel-ongeval. De 16 jarige Pergoot Adolf, wo nende Leiestraat, kwam per fiets naar het centrum der stad gereden, toen plots de stuurstang van zijn rijwiel in 't midden doorbrak en de jongen hierdoor zwaar ten gronde viel. Voorbijgangers, die het ongeluk hadden zien gebeuren, namen den jongen op, die inwendig in den rug verwond was. PLOEGSTEERT. Onvoorzichtige knaap door wa gen overreden. Bij het verlaten der ouderlijke wo ning bemerkte de 8 jarige Vereecken Willy twee aan- eengekoppelde wagens die daar juist voorbijreden. De knaap liep er naartoe en sprong op den dissel van den tweeden wagen, doch wat verder, toen de wagens over een groeve reden, werd de jongen door den schok van zijne zitplaats geslingerd en kwam ongelukkiglijk on der een der wielen van het gespan terecht. De knaap werd erg aan het linker been gekwetst. MOORSLEDE. Botsing. De 23 jarige Desmet V., wonende Roeselarestraat, reed per velo in de richting van Moorseele, doch botste onderweg op een wielrijder die uit de tegenovergestelde richting kwam. In zijn val werd Desmet nog al ernstig aan den mond gekwetst. Hij hield immers een steenen pijp in den mond en werd zoo, dcor de scherven der gebroken pijp. het mondge- hemelte opengerukt en had daarbij nog twee tanden gebroken. Gevonden en Verloren Voorwerpen Werden ten pclitiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 25 October, door M. Decleer Oscar, Elverdinghestraat, een dames regenmantel. Door Mej. Tresy Jacqueline, Rijselstraat, een pels. Door een politieagent een sajetten heerenhandschoen. Door Me Deblaere Liliane, Bruggesteenweg. twee zakdoeken. Zaterdag 26, door M. Dethoor Daniel, Meenensteen- weg, een geldbeugel eenig geld inhoudende. Dinsdag 29, door M'' Delgatte Maria, Rijselstraat, een lederen handzak. Verloren. Donderdag 24 October, door M. Verlie Paul, Meenensteenweg, een zwart lederen boekentasch. Vrijdag 25, door Mevr. Larou Maria, Bruggesteen weg, een huisdeursleutel. Door M1' Vercouter Agnes, Pennestraat, een nieuwe mande. Door M. Vandamme André, Meenenstraat, een keu kenstoel. Zaterdag 26, doer M. Wildemeersch Albert, van Kem- mel, een geel lederen handschoen. Zondag 27, door M. Ludwig Schwiertz, van Dussel- dorf, een paar geel lederen handschoenen. Door Mf Welgraeve Denise, Tegelstraat, een regen scherm. Maandag 28, door M<' Timmerman Edith, Frenchlaan, een blauwe vulpen. Dinsdag 29, door M. Verlie Maurice, van Elverdinghe, een zwarte panen vest. Woensdag 30, door M. Soenen Leonard, Bascule straat, een nikkelen uurwerk merk Roskop. Door M. Michiel Prosper, Zonnebekesteenweg, een bankbriefje van 50 fr. Burgerlijke Stand van Yper van den 25 tot den 30 October 1940 Geboorten Dedeurwaerder Jeannine, Recolletten- poort, 5, Maarschalk Fochlaan, 22. Vanoverberghe Jacques, Recollettenpoort, 5, Zonnebekesteenweg, 101. Bertier Liliane, Recollettenpoort, 5, A. B. C. straat, 4. Dewulf Ludwig, Recollettenpoort, 5, van Oost- Vleteren. Berten Monique, Recollettenpoort, 5, Zon nebekesteenweg, 164. Huwelijken Dewilde Andreas, autogeleider en Lip- pinois Simonne, winkeljuffer, beiden te Yper. La- brousse Ernest, brigadier der rijkswacht, te Luik, en Deconinck Martha, z. b., te Yper. Depuydt Odile, magazijnier, te Passchendale, en Tourlouse Maria, z. b„ te Yper. Kerrinckx Urbain, schrijnwerker, en Eggermont Maria, z. b., beiden te Yper. Overlijdens Bonne Alphonsine, z. b., 89 jaar, wed. Verschoore Petrus, St Janshospitaalstraat, 1. Couset Henri, z. b., 67 jaar, ongh., van Ploegsteert. Burg graeve Urbanus, elektriekwerker, 28 jaar, echtg. De- bergh Julia, Dikkebuschsteenweg, 40. Duprez Va lentine, z. b., 52 jaar, echtg. Pottel Georges, Statie straat, 51. Menu Marie, z. b., 91 jaar, wed. Vansuyt Désiré, Meenensteenweg, 25. Van Belle Albert, fa briekwerker, 21 jaar, ongh., van Heule, L. Torhout- straat, 25. Malfait Jacques, 12 dagen, Zonnebeke steenweg, 184. Vander Linden Blanca, werkvrouw, 50 jaar, wed. Gryson Désiré, Paterstraat, 34. Huwelijksbeloften: Henri Vanlerberghe, metaalbe werker, te Passchendaele en Denise Baete, z. b., te Yper. Roger Hosdey, beenhouwer, te Yper en Rosa Braems, winkeldochter, te Meenen. Paul Vanstee- landt, mekanieker, te Geluveld en Albertine Vandoo- laeghe, dienstmeid, te Yper. Maurice Vanspranghe, veehandelaar, te Meesen en Yvonne Knockaert. z. b., te Yper. Marcel Vanheule, hotelbediende en Denise Deprez, z. z., beiden te Yper. BERICHT Ter gelegenheid van Allerheiligen- en Allerzielendag, 1 en 2 November a. s. zullen de bureelen van den Bur gerlijken Stand open zijn van 11 ure tot 's middags voor de aangifte van geboorten en overlijdens Voetballiefhebbers opgeletDe matchen vangen heden aan te 2 uur. C. S. Yper 2 S. K. Vlamertinge 5 Ditmaai heeft de B-ploeg niet aan de verwachtingen beantwoord, en laat ons zeggen dat zij somwijlen ont goochelde. alhoewel onze jongens af en toe er goed op los gingen, maar faalden als de doelgelegcnheid zich voordeed. Nu een slechte Zondag is geen slecht seizoen en de voetballiefhebbers zullen het niet ten kwade nemen, indien zij op den laatsten voetbaldag niet heele- maal voldaan werden. Scheidsrechter Dondeyne laat den opgooi spelen en Yper wint hem. zonder voordeel echter. De eerste noe menswaardige aanval komt langs Devloo, die mooi in zendt. Dechiever kopt, doch de keeper vangt op, nadat onze speler's gezicht nog al hard met het leder kennis gemaakt heeft. Na dit alarm is het Vlamertinge die handelend optreedt en in weinigen tijd drie hoek schoppen afdwingt. Het spel golft heen en weder, doch de verdedigingen blijven de aanvalslijnen den baas. Op vooruitrukken der rood-witten zet Dauchy aan Doolaeghe over, deze aarzelt niet en met een prachtschot van op dertig meter net hij het eerste doel der partij aan de 19c minuut. Vlamertinge laat verr volgens niet begaan en langs J. Veys wordt er nogmaals hoekschop afgedwongen, die ontzet wordt. Een weinig nadien zendt dezelfde speler goed in en Lussaert neemt van de gelegenheid gebruik om den gelijkmaker aan te teekenen na 27 minuten spel. Op doorbraak van Pertry komt onze keeper Muylle gepast tusschen om het gevaar af te wenden. Langs Alleman wordt het corner voor Yper, die echter achter de netten gezon den werdt. Op hoekschop, ten voordeele der bezoekers en mooi gegeven, kopt A. Veys even mooi buiten het bereik van onzen doelwachter, zoodat Vlamertinge aan de 34' minuut met 1-2 de leiding heeft. Yper neemt nu lichtelijk de bovenhand, dwingt twee corners af. ver kijkt eenige doelkansen en zoo komt de rust. Na de herneming is de rood-witte opstelling eenigs- zins gewijzigd en dit schijnt goede gevolgen te hebben, want de locale ploeg is meerendeel ten aanval. Maar Vlamertinge's achterhoede is niet te spreken en zendt alles weder of hun keeper vangt op; zoo gebeurt het op schoten van Carlier, Devloo en zelfs van Gauquie. De bezoekers treden van hun kant langs, den linker vleugel op en zoo kunnen zij, langs Pertry, tweemaal in korten tijd onzen doelwachter verslaan. Onze jon gens, wat onthutst door het succes der gasten, herne men zich echter nog al snel. Een schot van Devloo ver diende beter lot. 't Is evenwel uitgesteld, want een cen ter van denzelfden speler geeft aan Dechiever de kans om den stand op 2-4 te brengen aan de 24'' minuut. Vlamertinge beantwoordt zulks dadelijk met een vijfde doel langs Lussaert, op inzenden van J. Veys. Nadien komt Yper geleidelijk aan meerdere hand, maar de aanvallen worden niet afgewerkt, zoodat dg verdedi ging altijd kan ingrijpen alswanneer het gevaar op daagt. Op foul schiet Devloo geweldig naar deel. doch de keeper vangt op. Een tweede maal schiet Devloo op de bovenlat, een welgericht schot van Gauquie wordt insgelijks gestopt, terwijl aan de andere zijde Muylle zich onderscheidt op zending van Pertry. Na een laatsten hoekschop voor Yper komt het einde, zoo dat Vlamertinge verdiend wint, omdat hun aanvals- kwintet doordrijvender spel aan den dag heeft gelegd. Jongens, laat nu maar den moed niet zakken en naar Bizet opgetrokken met het vaste besluit dat gij beter kunt dan Zondag laatst, en met de zoete hoop een be vredigenden uitslag te bewerkstelligen. Houthulst 0 C. S. Yper 3 De rood-witten hebben de gevaarlijke klip van Hout hulst met succes omzeild en de ploeg, die nog met hen dezelfde plaats deelde, met 3-0 ingemaakt. Aanvanke lijk scheen het niet te vlotten, maar naarmate de tijd verliep, hoe meer onze mannen er op los gingen en bijna gedurig ten aanval bleven. Als gevolg van deze meerderheid doelden Beddeleem, Deplancke of Cher- chye (zij waren beiden op de doellijn) en Dumalin M". op mooie wijze, zoodat met dezen stand gedraaid werd- Na de rust had Houthulst betere spel-oogenblikken en speelde met groote overzetten. Zoo stuurden de be zochten ons passenspel eenigszins in de war, met het gevolg dat beide achterhoeden zoo werkdadig optraden dat de voorlijnen geen kans tot doelen meer konden benuttigen. Menig gevaarlijk standje werd opgeklaard, maar ten slotte veranderde de score niet meer en keer den onze jongens met twee kostbare punten huiswaarts. Heden gaat het tegen Komen A vóór eigen volk en op eigen veld. Het lijdt geen twijfel dat de liefhebbers talrijk zullen opkomen om dezen wedstrijd bij te wo nen. Verleden jaar wonnen wij met 5-1 thuis en met 2-1 te Komen. Nu dat beide elftallen over beter in gespeelde spelers beschikken, zal de ontmoeting onze- belangstelling gaande maken. Matchen van Zondag 3 November 194# C. S. Yper A F. C. Komen B S. K. Vlamertinghe S. C. Bizet bye F. C. Komen A W. S. Houthulst F. C. Poperinghe C. S. Yper B Racing Wervik Voetbal bij Red Stad leper Red Star leper 1 Prior Langemark 2 Na een weinig aantrekkelijke match heeft onze club moeten onderdoen met 1-2 niettegenstaande onze Red- Star doelman prachtig werk leverde. De uitroepen van het opzwepende publiek werkten nadeelig op de zenuwen der Red-Star mannen en het ware te hopen dat er van beide zijden meer kalmte zou heerschen bij de returnmatch. Op Zondag 3 November gaan wij Blue-Star bezoeken en zonder te veel zelfvertrouwen moeten wij een over winning behalen. VOOR LICHTAFDEMPING is ZWART PAPIER nog immer 't beste» Te koop op rollen van lm20 en lm50 hoog ter DRUKKERIJ DUMORTIER, 34, Boterstraat, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6