Zillebeke-Vijver Huis QVICK OSCAR Claeyssens-Titeca Plaritaardappelen Houthandel A. Soete JÜ Sorting 1 6 YPERSCHE VOETBALKRONIEK Tel. 86 YPER Visscherij van heden toegelaten. PALINGVERBRUIK. VERMAAR DE KEUKEN. White Star leper Red Star leper Zondag 17 November Bekerwedstrijd Vergoeding wegens logies voor Duitsche Militairen Doorgangstraat, 26 IEPER Tel. 485 HERSTELLINGEN van alle MERKEN GEWAARBORGD. VERVOER - VERHUIZINGEN AUTO-TAPISSIÈRE 118, Dickebuschsteenweg, 118 YPER Telefoon 189 In de Nationale Landbouw- en Voeïüingscorporatie Wed. JULES LIPPINOIS HOENDERTEELT Verdeeling van de voorraden rijst en peulvruchten Hef- gebruik van den Haveroogst 55, Bruggesteenweg, Yper OOK TE KOOP groote hoeveelheid Sparren voer Tabakpiketten en Brandhout. Uitslagen van Zondag 10 November 1940 F. C. Komen A S. C. Bizet geschorst C. S. leper B W S. Houthulst 2—8 F. C. Poperinghe F. C. Komen B uitgesteld R. C. Wervik C. S. leper A 18 C. S. Yper B 2 W. S. Houthulst 8 Onze reserve-ploeg werd Zendag laatst deerlijk toe getakeld en ofschoon de tegenstrever wel een geduchten tegenstander betrof, toch zijn wij de meening toege daan dat de cijfers te hoog opliepen, deels omdat de voorlijn niet doelmatig genoeg optrad, deels omdat een der backs beneden alles stond. Commentaar over dezen laatsten speler is overbodig, vermits er in de kleed kamer genoeg op gewezen werd. Scheidsrechter Adyns laat den opgooi betwisten en onze jongens moeten het tegen wind aftrappen. Na een eerste poging van Houthulst om door te breken, is het aan onze beurt om de vijandelijke achterhoede te gaan bezoeken. De keeper wordt uit zijn kooi gelokt, doch Carlier schiet op den zijpaal en het leder vliegt buiten. Een eenige gelegenheid tot doelen ging alzoo te loor. De bezoekers dringen nu aan en Muylle onderscheidt zich op verschillende scheten. De eerste hoekschop valt ons te beurt, doch deze brengt niets op. Een mooi inzenden van Dechiever vóór doel blijft onbenuttigd. Het spel golft weg en weer met Houthulst in lichte meerderheid. De aanvalspogingen der bezoekers wor den meerendeel door Notebaert, gesteund door onze halfbacklijn, verijdeld. Doch het is goed te zien dat de druk grooter en grooter wordt. Op inzenden van den linkervleugel mist Sedeyn en Muylle mag voor de eerste maal visschen aan de 27' minuut. De bedrijvigheid van Houthulst's linksbinnen valt op te merken en weldra neemt hij van de kans gebruik om nummer twee te net ten. Yper tracht zich los te wringen en gelukt daarin gedeeltelijk, want de keeper der tegenpartij moet, op schoten van Alleman en Dechiever, handelend optre den. Evenwel blijft Houthulst aan de leidende hand en nummer drie en vier worden weldra aangeteekend, dit laatste doel na een te vergeefsche duikeling van Muylle. Na nog wat heen en weer getrap kemt de rust met 04 voor de gasten. Na de herneming dwingt de bezoekende voorlijn hoekschop af. die niets opbrengt. Een mooi schot van Alleman op de bovenlat verdiende beter lot. De rood- witten dringen nu gedurig aan en, na samenspel Doo- laeghe-Devloo, kan Carlier den stand op 41 brengen aan de 7» minuut. Dit doel brengt beweging onder de spelers en de toeschouwers. Een corner voor Yper wordt ontzet, terwijl op vrijen schopje keeper moeilijk op de lijn kan stoppen. Op ontsnapping dwingt Hout hulst insgelijks hoekschop af. Woets, die een goede match speelt, weert het gevaar af. Yper komt vooruit, Dechiever wordt gehaakt in het gevaarlijk gebied, waardoor strafschop toegekend wordt en Devloo zon der genade binnen kogelt aan de 17* minuut. De bordjes wijzen nu 2-4. Men denkt dat onze ploeg zal volhou den. maar het is enkel zinsbedrog. Houthulst speelt nu met groote overzetten, onze voorlijn daarentegen aar zelt in goede positie om te schieten, terwijl onze te genstrevers elke gelegenheid benuttigen om Muylle te verontrusten. Zoo worden in enkele minuten twee doe len aangeteekend. Dit succes verlamt om zeggens gansch enze ploeg. Wel worden nog twee hoekschoppen langs beide zijden afgedwongen, doch dat volstaat niet, vermits onze gasten nogmaals in korten tijd er in ge lukken twee doelpunten op hun actief te zetten. Yper bekomt verder nog drie corners, evenwel spruit er niets uit voort en het einde komt met een verdiende zege der bezoekers. Racing Wervik 1 C. S. Yper 8 De eerste ploeg boekte bij de Racingers te Wervik een afgeteekende zege en bracht dan ock verdiend de twee punten van den inzet naar Yper mede. Eigen aardig is het wel dat Wervik de eer had den stand te openen, zooals ten andere al de ploegen, die reeds te gen ons speelden, Houthulst uitgezonderd. Onze jongens, die tegen wind en berg op den wedstrijd moesten aan vangen, lieten zich echter door dit snel succes niet beïn vloeden en weldra namen zij stilaan de bovenhand. Cherchye, Rotru en Deplancke bezorgden ons de eer ste doelen, terwijl een back der bezochte samenstel ling, op inzenden van Rotru, een handje toestak om ons vierde punt aan te teekenen. Er werd dus met 1-4 in ons voordeel gedraaid. Na de rust waren de rood-witten meester van den toestand, alhoewel de Racingers af en toe gevaarlijke spelverplaatsingen uitlokten. Doch onze verdediging liet zich niet verontrusten en speelde een goede partij, terwijl inmiddels de voorwaartsen Ro tru. Dumalin Maur. en Beddeleem (deze laatste twee maal op strafschop) onzen voorsprong vermeerderden. Na deze overwinning prijkt ons elftal op kop der klas seering met een totaal van 10 punten, 34 doelen vóór en 7 tegen of een gemiddelde van omtrent 5 doelen per match. Wij verhopen dat onze jongens verder hun best zullen doen en de plaatselijke derby zullen te baat nemen om duchtig te oefenen en paraat te staan voor de volgende ontmoetingen. Algemeen klassement C. S. Yper A 5 5 0 0 34 7 10 W. S. Houthulst 6 5 1 0 25 10 10 S. K. Vlamertinghe 5 3 2 0 19 16 6 R. C. Wervik 5 2 3 0 13 18 4 S. C. Bizet 5 1 2 2 12 21 4 C. S. Yper B 5 1 3 1 14 25 3 F. C. Komen A 3 1 2 0 9 6 2 F. C. Poperinghe 4 1 3 0 10 21 2 F. C. Komen B 4 0 3 1 7 19 1 Matchen van Zondag 17 November 1940 C. S. Yper A F. C. Komen B S. K. Vlamertinghe W. S. Houthulst S. C. Bizet C. S. Yper B F. C. Komen A Racing Wervik F. C. Poperinghe bye VOETBAL Bekerswedstrijd «De Vereenigde Jonge Knapen» Gezien de omstandigheden heeft Geelster Moorslede het lofwaardig initiatief genomen een tornooi in te richten, voor een prachtigen beker, waaraan de hier navolgende ploegen deelnemen. Na een drietal wed strijden begint de strijd zich reeds af te teekenen, zon der dat het ons echter mogelijk is een vermoedelijke overwinnaar aan te dulden. Drie jonge Iepersche clubs nemen deel aan het tornooi nl. White Star Ieper- Red Star leper. Bleu Star leper. Hieronder volgt de uitslag van Zondag 10 November White Star leper K A. J. Moorslede 41 Red Stad leper St Jan 23 Geelster Moorslede Bleu Star leper 60 Zillebeke Langemark Prior 60 Nu volgl het huidige klassement Zillebeke 3 3 0 0 15 1 6 White Star 3 3 0 0 16 4 6 Geelster 3 2 0 1 14 5 5 Langemark 3 1 1 1 5 10 3 Red Star 3 1 2 0 9 5 2 St. Jan 3 1 2 0 6 7 2 K. A. J. Moorslede 3 0 3 0 3 15 0 Bleu Star 3 0 3 0 1 22 0 White Star leper Moorslede K. A. J. 4-1 Om 3 uur roept scheidsrechter Van de Pitte de ploe gen in lijn. White Star wint den toss en kiest met wind- voordeel te spelen. Aanstonds nestelt White Star zich voor het deel van Moorslede. Op een schermutseling maakt de back van Moorslede zelf het eerste doel voor White Star Het antwoord echter laat niet op zich wachten, want op een misverstand van de achterhoede van White Star net Matton zelf in eigen doel. Na 25 minuten 1-1. Na 30 minuten kan Alleman nummer 2 netten, op een schot van 20 meters. Moorslede is op zijn doel geplakt en moet een tiental corners toestaan. Na 40 minuten kan Moorslede visschen voor de derde maal door toedoen van Huyghebaert. Er wordt ge draaid met 3-1. Moorslede heeft nu v^lnd mee en doet menigen ge vaarlijken aanval, maar de voorlijn verknoeit alles. Het spel is meer verdeeld en is aangenamer om volgen. Op een schoonen aanval kan Tresy nummer 4 binnenzen- den, na samenspel met Alleman. Het einde wordt ge floten met een verdiende overwinning van de White Star. Zondag heeft den derby plaats tusschen White Star leper en Red Star Bascule. Aftrap te 3 uur. terrein Kemmelsteenweg. VOORUITZICHTEN VOOR ZONDAG 17 NOVEMBER Na een spannende strijd zal White Star de puntjes in de wacht slepen. Aan Red Star het tegenovergestelde te bewijzen. Bleu Star leper St Jan De thuisclub zal zich wel hard weren, maar tenslotte moeten gelooven aan het overwicht van St Jan. K. A. J. Moorslede Langemark Twee verliezende clubs van de laatste kamp. We achten de kajotters in staat de puntjes te behouden. Zillebeke Geelstar Moorslede De leider tegen de geoefende Geelster verloor tot hiertoe slechts een punt. Een harde kamp in 't ver schiet. Zal de thuisclub zijn zegereeks kunnen voort zetten We gelooven het Te 3 uur DERBY - MATCH WHITE STAR IEPER RED STAR IEPER Terrein Kemmelsteenweg. Elke militair om bij den burger op logies te zijn, moet voorzien zijn van een logementbon. Deze bons worden afgeleverd door een Kwartieramt, bestaande in de voornaamste steden van het land, ofwel daar waar dit niet bestaat, door de Ortskommandantur of den plaatselijken Duitschen kommandant. Deze bons dragen den graad van den militair, den naam en het adres van den bewoner van het aangeduide huis. Ze worden opgemaakt voor een maand en vervallen op het einde van iedere maand. Wanneer de maand vervallen is, gaat de militair een nieuwen logementbon halen en over handigt den vervallen bon aan den logiesgever. die hem bestelt aan de Belgische lokale administratie welke de vergoeding betaalt. Het bedrag van de vergoeding wis selt af volgens het betrokken lokaal, den graad van den militair', de stoffelijke mogelijkheden van den bewo ner. Het bedrag wordt vastgesteld door de gemeenten, daar de Duitsche overheid in princiep niet tusschen- komt in de vaststelling van bedoeld bedrag. Locale ontvangst in recht- streeksche versterking met een ongeëvenaarde muziek- weergave, veel getrouwer dan al hetgeen gij tot hiertoe ge hoord hebt. ^«ödioj j 1J in binnen- en buitenland met Verzorgd werk. Matige prijzen In den schoot van de Nationale Landbouw- en Voe- dingskorporatie ls men sedert weken onverpoosd aan den uitbouw begonnen van de kaders die morgen de belangrijkste van onze nationale geledingen onze boerenbevolking in een geordende en gesloten eenheid zal omvatten, vaardig en gericht om op een waardige wijze hare plaats in te nemen in de nationale gemeen schap. De boeren staan in de Nationale Landbouw- en Voe- dingskorporatie aan de basis van het korporatieve ge bouw zij vermen den groep van de voortbrengers en krijgen alszoodanig een geëigende organisatie, met eigen leiding, rechtstreeks afhankelijk van den leider der korporatie, met eigen kaders en eigen organen. Naast de leiders van deze boerenorganisatie die «boe ren zullen zijn in de echte en schoone beteekenis van het woord,zal ook een administratief kader worden uit gebouwd. dat op het nationale, het provinciale, arron- dissementeele en kantonnale plan de leiding in haar taak zal ter zijde staan. Van nu af is voorzien dat de Nationale Boerenorga nisatie in elke arrondissementshoofdplaats over lokalen zal beschikken die in overeenstemming zijn met de plaats welke de Boerenorganisatie in het nationale ge heel inneemt. Op dit oogenblik werd reeds overgegaan door den korporatieleider tot de benoeming van de hiernavol gende arrondissementssekretarissen, die inmiddels met geestdrift aan hun taak zijn gegaan. Wij laten hieronder de namen volgen van deze ar rondissementssekretarissen voer West-Vlaanderen Arr. Brugge Landbouwing. Albert Ghesquière Arr. Roeselare-Tielt Landbouwing. A. de Keysere Arr. Oostende Landbouwing. Marcel Vermeire Arr. Kort- rijk Jules Callens Arr. leper Landbouwing. A. d'Hondt; Arr. Veurne-Diksmuide Landbouwing. An- dré Goethals van Friesche herkomst zijn zooals naar gewoonte te verkrijgen bij RIJSSELSTEENWEG, 56, YPER De achtbare klienten worden verzocht zoohaast mogelijk de hoeveelheid op te geven welke ze begeeren. (2377) Ten einde niet benadeeld te worden in het uitoefenen van het bedrijf worden alle personen, welke zich vóór 1 Januari 1940 hebben beziggehouden met de selectie van leg- of vleeschhoenders aangezocht, ten laatste vóór 20 November volgende inlichtingen te sturen aan de Hoofdgroepeering Vee, Vleesch en Eieren, 230. Koninklijke straat, Brussel 1. Naam en volledig adres 2. Oprichtingsjaar van het bedrijf 3. Gemiddeld aantal fckhennen gedurende de pe riode 1935-1939 4. Gemiddeld aantal broedeieren of poeljen per jaar geleverd gedurende de periode 1935-1939 5. Aantal fokhennen op heden 6. Eventueel totale broedcapaciteit Onjuiste aangiften kunnen volgens het besluit van 18 September 1940, art. 2, gestraft worden. Bij Besluit van 4 November 1940, verschenen in het Staatsblad van 7-8 November, zullen de voorraden rijst en bijproducten, aangegeven ingevolge besluit van 15 Juli 1940 en zich bevindend in de opslagplaatsen, als ook de voorraden rijst en bijprodukten voorhanden in de rijstpellerijen en bij de grossiers worden verdeeld tegen afgifte van één zegel nr 4, tot volledige uitput ting. Een deel der voorraden wordt verdeeld door het Ministerie van Landbouw en Voedselvoorziening tegen uitwisseling van zegels of bevoorradingsbons, yoor de fabricage van dieetlevensmiddelen. De peulvruchten (erwten, «flageolets», boonen, enz.) worden verdeeld tegen afgifte van een zegel Nr 8 .Volgens een Besluit van 11 November zijn de ge meentebesturen gehouden een hoeveelheid haver, die zevenhonderd kilogram per hectaar bedraagt, ter be schikking te stellen van de Algemeene Granen, Zaden, Veevoeders en Gemengde Veevoeders Associatie (A. G. G. A.) Deze hoeveelheid wordt berekend op de hec taren haver verbouwd in de bedrijven van 5 hectaren of meer. inbegrepen de weiden, moesteelten, enz., bij de telling van 15 Juni 1940 De bedrijven waarvan de uitgestrektheid minder dan 5 hectaren bedraagt, komen niet in aanmerking noch voor de berekening der hoeveelheid, noch voor de le vering. De bovenvermelde hoeveelheid moet in drie schijven geleverd worden: De eerste, van 200 kilogram per hectaar, vóór den 30 November De tweede, van 300 kilogram per hectaar, vóór den 31 December: De derde, van 200 kilogram per hectaar, vóór den 31 Januari. Elke gemeente is, in haar geheel, verantwoordelijk voor de levering. De hoeveelheden haver tot heden ge leverd door tusschenkcmst van bovenvermelde asso ciatie komen in aanmerking en moeten bijgevolg af getrokken worden van de levering opgelegd bij artikel 1 van dit besluit.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6