GEMEENTERAAD VAN YPER Gevonden en Verloren Voorwerpen Burgerlijke Stand van Yper Gediplomeerde Vroedvrouwen De zusters Anna en Marie-josé LATON, te IEPER, Deken Delaerestraat, Nr 3. YPERSCHE VOETBALKRONIEK ATHLETIEK GELEIBRIEVEN (PASSAVANTS) WEEFAUTOMATEN PICANOL HET YPERSCHE 29-11-1940 Zitting van Maandag 2 December 1940, om 17 uur. DAGORDE 1. Proces-verbaal der zitting van 23 September 1940. 2. Commissie van Openbaren Onderstand Be groeting 1940. Wijziging. 3. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verpachting van een hofstede. 4. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verkooplng van houtgewassen. 5. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verpachting der hofstede Weezenschool. 6. Commissie van Openbaren Onderstand Openbare verpachting van een woonhuis. 7. Commissie van Openbaren Onderstand Begrooting 1941. 8. Dikkebuschvijver Vljvermeerschen Ver pachting. 9. Aangencmene St Jozefsschool Heraanne ming. 10. Leening van 130.000 fr. op korten termijn bij het Gemeentekrediet van België voor gezondheids- en wegeniswerken. 11. Nieuw station gebouw Aandeel ten laste der stad Leening Verhooging. 12. Stadsbibliotheek a) Rekening 1939; b) Be grooting 1941. 13. Muziekacademie Begrooting 1941. 14. Nijverheidsschool a) Rekening 1939; b) Be grooting 1941. 15. Stadsbegrooting voor 1940 Wijziging. 16. Stadsbegrooting voor 1941 Nederlegging. 17. Mededeelingen. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Zaterdag 23 November, door tyi. Wous- sen August. Hoornwerk, drie baddens van 4 m. lang. Maandag 25, door M. Storme Petrus, Maarschalk Haiglaan, een lederen geldbeugel inhoudende een som geld en sleutels. Door M. Vienne Albert, Dickebuschsteenweg, een le deren zak voorzien van werkgerief. Door M. Cailliez Maurice, Korte Thouroutstraat. een rijwielpomp. Denzelfden dag. twee halve takszegels. Dinsdag 26, door Mevr. Claes Adolphine, Dixmude- steenweg, een huisdeursleutel. Woensdag 27, door M. Gekiere Daniel, Pilkemstraat. een lederen manshandschoen. Door Mej. Desramault Ivonne, G. Gezelleplein, een naamplaatje met naam Depoortere Leon, van Yper. Donderdag 28, door Mevr. Ver Eecke Suzanne, Dicke buschsteenweg, een paar lederen heerenhandschoenen. Verloren. Vrijdag 22 November, door M. Soenen Gasten, Capucienenstraat, langs de baan Yper-Meenen- Kortrijk-Gent-Mechelen, een verken wegende ongeveer 180 kg. Belooning voor den vinder. Zaterdag 23, door M. Andries Arthur, Dixmudestraat. een bundel sleutels. Door M. Lauwers Georges, Meenensteenweg, Roese- laere, een zwart netzak inhoudende een paar lederen bandschoenen, een lederen hoofddeksel, enz. Beloo ning voor den persoon die deze voorwerpen terugbe zorgt. Door Mevr. Roose Adrienne, Zonnebekesteenweg, een bankbriefje van. 50 fr. Door Mevr. Verhaeghe Gabrielle, Poperinghesteen- weg, een bril. Maandag 25, door M. Michiel Maurice, Pennestraat, zijn armband van de Burgerwacht Nr 6683. Door M. Niville Odile, de Mondstraat. een* paar bruin lederen handschoenen. Door M. Vandenkerkhove Jan. Maloulaan, een blauwe vulpen. Dinsdag 26, door M. Matthys Jean, de Haernestraat, een huisdeursleutel in wit metaal. Door M* Lamou Andréa, Rijselstraat, een zwarte geldbeugel inhoudende eenzelvigheidskaart en andere papieren, alsmede een bankbriefje van 5 mark en een geldstuk van 20 fr. Door Mp Vandenberghe Louisa, Frenchlaan, een paar riemen in rubber voor rijwiel. Door M. Crack Victor, scholier, Pilkemstraat, een paar bruine linnen handschoenen. Door M. Verbeke Jerome, Lange Thouroutstraat, zijne eenzelvigheidskaart. Woensdag 27 November, door M. Coffyn Roger. Pen nestraat. een ivoren bril. Door Mej. Talpaert Marie, Lombaardstraat, een over treksel van damesregenscherm met ritssluiting. Donderdag 28, door M<" Derudder Ivonne, G. de Stuersstraat, een blauwe alpenmuts. van den 22 tot den 28 November 1940. GeboortenVanmassenhove Karei, Recollettenpoort, 5, van Alveringem. Dauchy Guido, J. Capronstraat, 23. Huwelijken: Huyghebaert André, aardewerker, te Lo- ker en Arfeuille Irène, diamantbewerkster, te Yper. Gruwez Albert, bankbediende en Cherchye Elisabeth z. b., beiden te Yper. Overlijdens Monseré Maria, 82 jaar, z. b., weduwe Velghe Julianus, wed. Vankemmel Julius, Zonnebeke steenweg, 114. Vandamme Maria-Theresia, 18 m., Meenenstraat, 35. Herreman Maria-Ludovica, 67 j., z. b., echtg. Vandermeersch Cyrille, Capucienenstraat, 32. De Loof Marie-Leonie, 72 jaar, kloosterlinge, G. de Stuersstraat. 21. De Croock Coralie, gepension- neerde, 80 j.. echtg. Vanden Hende Leopold, D'Hondt- straat. 61. Dervaux Jean, 25 dagen, Yperleestraat, 32. Marchand Leonie, handelaarster, 76 jaar, wed. Rosselle Leon, Haiglaan, 93. Vangampelaere Geor gette, 1 jaar, Zonnebekesteenweg, 271. gediplomeerde vroedvrouwen, maken bekend aan het geacht publiek van leper en omliggende gemeenten, dat zich zich komen te vestigen Telefoon 518. (2380) Uitslagen der matchen van Zondag 24 Nevember S. K. Vlamertinghe C. S. Yper A C. S. Yper B F. C. Komen B 60 F. C. Komen A F. C. Poperinghe 50 S. C. Bizet R. C. Wervik 4—3 C. S. Yper B 6 Komen B 0 De gewijzigde B-ploeg heeft Komen B met afgetee- kende cijfers verslagen. Ofschoon dit resultaat als be vredigend mag doorgaan, valt er nochtans op te mer ken dat de voorwaartslijn nog te weinig productief op treedt, anders gezegd de schotvaardigheid moet met het passenspei gepaard gaan. Eens dat gevonden, dan zal de reserveploeg den strijd met de besten kunnen aanbinden, 't Is scheidsrechter Muyllaert die de leiding der partij in handen heeft. Kernen wint den opgooi en Yper trapt af. Gauquie ontzet op vooruitrukken der be zoekers. een back weert met kopstoot af, Alleman neemt rechtstreeks op en het leder verdwijnt in de vijandelijk kooi na 3 minuten spel. Komen laat het zich niet wel bevallen en dringt aan. Muylle onder scheidt zich op schot van den rechtsbuiten. Op een toe gestane corner kopt Notebaert den bal op het gepaste oogenblik weg zoodat het gevaar afgeweerd wordt. Yper neemt nu wederom de teugels in handen. Ver scheidene malen ontsnapt het paars-wit heiligdom op een nippertje aan schending. Twee hoekschoppen voor rood-wit blijven onbenuttigd. Op doorbraak van Ko- men's centervoor. komt Muylle gepast tusschen. Onze jongens zijn nu volop de baas en veroorloven zich een overtollig passenspei, maar vergeten dat er moet ge schoten worden. Iedere partij bekomt nu nog een hoek schop, die echter niets opbrengt. Op vrijen schep voor hands, schiet Devloo recht naar 't doel, doch de keeper redt in corner. Deze wordt door Dechiever goed gege ven. Gauquie kopt het leder op de bovenlat, Vanden berghe herneemt, maar kopt juist boven. Na nog wat middenveldspel komt de rust met 1-0 voor Yper. Nauwelijks is de tweede speelhelft aangevangen of Komen valt gevaarlijk aan. Een vrije schop valt den tegenstrever te beurt, de centervoor schiet echter op de bovenlat. Yper ontzet zijn kamp en gaat de paarswitte verdediging een bezoek brengen, waaruit hoekschop ontstaat. Het kamp wordt ontzet, Gauquie krijgt het leder te pakken en met een machtig schot teekent hij nummer twee aan zes minuten na de herneming. Rood wit is nu volop de baas. Een corner, door Dechiever genomen, wordt mooi door Gauquie binnengekopt aan de 8® minuut. Van nu af is er maar een ploeg meer op het terrein. Komen doet wel af en toe ontsnappin gen, maar Woets en Notebaert laten zich niet passee- ren. Op freekick geeft Devloo over de opgestelde spe lers, Alleman loopt vooruit en nummer vier is gebo ren aan de 2O' minuut. De druk der rood-witten houdt voortdurend aan. Schoten van Devloo en Dauchy wor den onschadelijk gemaakt. Een hoekschop blijft onbe nuttigd. totdat, op inzenden van Dechiever, Vanlim burg aan Alleman dorgeeft. Deze laatste aarzelt niet om het vijfde doel op zijn actief te nemen aan de 32e minuut. Nog is het niet al. Op geharrewar vóór Komen's doel, geeft Vanlimburg aan den ongedekten Gauquie éen pas achteruit, en onze centerhalf teekent op puike wijze een zesde doel aan na 34 minuten spel. Van dat oogenblik speelt Komen als verloren partij. De tijd gaat voorbij met een gedurig bestoken van de vijandelijke kooi. Op schot van Vanlimburg redt de keeper in corner, die niets oplevert, evenals een vol gende hoekschop, die nochtans tot doelworsteling aan leiding geeft. Het einde komt dan ook weldra met een verdiende zege onzer B. jongens. Zondag gaan zij bij Poperinge op bezoek. Te hopen dat zij nu verder op den ingeslagen weg zullen voort doen, om met puntenoogst naar Yper terug te komen. S. K. Vlamertinge 1 C. S Yper 4 Indien een club twee elftallen in een zelfde reeks heeft ingeschreven, is het verboden de spelers van 't eene elftal in 't ander te gebruiken en omgekeerd zoo luidt een verordening van het huidig kampioen schap. Deze maatregel werd ons Zondag laatst bijna noodlottig. Immers Godderis ontbrak op 't appel, de be schikbare reserven waren niet voorhanden en zoo moest ons eerste elftal met 10 man den strijd tegen Vlamer tinge aanbinden. Tot overmaat van ongeluk ontbrak de officieele scheidsrechter, zoodat afgevaardigde Holle- beke het fluitje moest hanteeren. Met 10 tegen 11 ging de wedstrijd gelijk op, zelfs waren wij bij oogenblik- ken meester. Een strafschop werd ons toegestaan, doch Beddeleem zond nevens. Pertry, Vlamertinge's center voor, werd gekwetst en kon niet meer optreden, zoo dat elke partij nu uit 10 man bestond. Intusschen was de officieele scheidsrechter aangekomen. Tot aan de rust werd niets aangeteekend, zocdat met blanken stand gedraaid werd. Na de herneming echter begon ieder elftal het spel te zoeken, dat het best overeen kwam met een tienkoppige samenstelling. Dat het ver toonde spel van geen groot gehalte was, moet niemand verwonderen. Yper doelde vier maal door toedoen van Cherchye (2) en Beddeleem (2), terwijl Vlamertinge op hoekschop de eer redde. Daarenboven miste Bed deleem nog een tweeden strafschop. Daar de A ploeg Zondag bye is, komt zij tegen een afdeeling der Duit- sche Weermacht uit. Deze ontmoeting zal een goede oefening daarstellen, ten einde goed getraind de terugmatchen met succes aan te vatten. c. S. Yper A 7 7 0 0 43 10 14 w. S. Houthulst 6 5 1 0 25 10 10 F. c. Komen A 5 3 2 0 17 8 6 S. K. Vlamertinghe 7 3 4 0 20 21 6 R. C. Wervik 7 3 4 0 17 22 6 S. c. Le Bizet 6 2 2 2 16 24 6 c. s. Yper B 7 2 4 1 22 30 5 F. c. Poperinghe 5 1 4 0 10 26 2 F. c. Komen B 6 0 5 1 9 28 "1 Matchen van Zondag 1 December 1940 F. C. Komen B F. C. Poperinghe Racing Wervik W. S. Houthulst C. S. Yper A S K. Vlamertinghe C. S. Yper B F. C. Komen A S. C. Bizet bye Zondag laatst werd de plaatselijke oefeningskoers voor de groote Crossdagen van Le Soir gehouden. Daar er maar weinig propaganda voor dezen loopkoers kon gemaakt worden, was de opkomst eerder gering. Ziehier de uitslagen Populairen (mededingers van meer dan 18 jaar). 3 km. 1. Therry J. (aangesloten en buiten koers) in 11 minuten 30; 2. Norman L.. in 12 minuten 30 3. Loos- veldt D„ in 13 minuten. Jongeren (mededingers van meer dan 15 en min dan 18 jaar) 1 km. 500 1. Ingels E., in 6 minuten 2. Loos- veldt R.. op 10 meters 3. Therry R.. op 300 meters. Op Zondag 1 December, om 10 1/2 uur, TWEEDE OEFENINGSKOERS Inschrijving op het terrein van C. S. Yper, om 10 u. Eenzèlvigheidskaart medebrengen. JONGELINGEN Gij allen, die ijverige sportmakkers zijt, voetloopers in 't algemeen en die bijzonderlijk van cross-country houdt, neemt deel aan de crossdagen, te uwer inzicht door het dagblad Le Soir voor de negentiende maal ingericht. De plaatselijke oefeningskoersen. die op de Zondagen van 24 November en 1 December doorgaan, dienen tot voorbereiding der gewestkoersen voor uitkiezing (Kort- rijk). Deze laatste zullen op 8 December betwist wor den en zullen toelaten de loopers aan te duiden voor den eindkoers te Brussel, op Zondag 22 December. zijn te verkrijgen ten bureele dezer. Naamlooze Vennootschap Diksmuidesteenweg, 1 -13, IEPER Handelsregister Nr 259 De buitengewone algemeene Vergadering, bij eengeroepen op Maandag 25 November 1940. het statutaire quorum van vertegenwoordiging der aandeelen niet bereikt hebbende, volgens proces verbaal opgemaakt door M. de Notaris De Cock, Korte Thouroutstraat, leper, worden de Heeren aandeelhouders verzocht de buitengewone alge meene vergadering der Maatschappij te willen bijwonen welke zal plaats hebben op Maandag 16 December 1940, te 14,30 uur, ten zetel der Maatschappij, Diksmuidesteenweg, Nr 9, te leper. Deze nieuwe algemeene vergadering zal geldig mogen beslissen over de punten op de vorige dag orde gebracht, welke ook het getal der vereenig- de aandeelen weze, ingevolge artikel 70 der wet op de vennootschappen. DAGORDE 1°) Kapitaalsverhooging met drie miljoen frank. 2°) Wijziging der standregels dienovereenkom stig, aldus Art. 4 wordt De Maatschappij heeft voor doel de uitbating eener gieterij en werkhuizen tot vervaardiging van alle machienen en namelijk alle onderne mingen in verband met het bouwen van weelge touwen, door de uitbating aller uitvindingen en patenten die daarmede betrek hebben zoowel deze harer leden als alle andere. Zij mag daar toe alle roerende en onroerende, burgerlijke en handelsakten plegen van welken aard ook. dit alles in den breedsten vorm genomen. Art. 6 wordt Het maatschappelijk kapitaal bedraagt acht wil- joen frank. Het wordt vertegenwoordigd d-o«t acht duizend kapitaalsaandeelen van duizend frank. Er worden daarenboven vijf duizend stichters- aandeelen uitgegeven zonder aanduiding vaa waarde, die de vroegere bevoorrechte en stich- tersaandeelen uitgegeven bij de stichtingsakte- vervangen. Kapitaals- en stichtersaandeelen hebben hetzelf de stemrecht, 't zij elk een stem en zulks binmert de perken van het artikel 75 der samengeorden- de wetten op de handelsvennootschappen. Van beide soorten mogen stukken opgemaakt, die hetzij een, tien of vijf en twintig aandeelew vertegenwoordigen. Art. 13 wordt Bij kapitaalsvermeerdering hebben de bestaande aandeelen de voorkeur van inschrijving in eve*- redigheid van hun bedrag, met deze bepaling dat de stichtersaandeelen dezelfde rechten van schrijving bezitten als de kapitaalsaandeelen Art. 33 wordt Het batig saldo der balans, na aftrek van aUe- wettelijke lasten, delgingen en algemeene «on kosten, vormt de zuivere winst. Van deze wt*st worden opvolgentlijk afgenomen a) Vijf ten honderd voor de wettelijke reserve,, tot een tiende van het kapitaal is bereikt. b) De noodige som om zestig frank rente te »e- talen aan de kapitaalsaandeelen. c) Vijftien ten honderd voor het kollege van oe- heerders en kommissarissen. Deze winst wordt in deze kolleges onderverdeeld volgens beslis sing van den beheerraad. d) De noodige som om zestig frank rente te '•«?- talen aan de stichtersaandeelen. e) Het overige wordt aan de kapitaals- en stich tersaandeelen verdeeld in gelijke mate. Nochtans mag de algemeene vergadering geheel of ten deele over het winstsaldo beschikken voor het vormen van buitengewone reserven of andere aangelegenheden. Art. 36 wordt Na betaling van alle lasten en schulden der maatschappij zal het overige eerst en vooral die nen tot terugbetaling der kapitaalsaandeelen. Het. overige wordt onder al de aandeelen verdeeld in verhouding van artikel 33e. Volgens de standregels moeten de aandeelhou ders die aan de vergadering wenschen deel te nemen, hun aandeelen neerleggen, minstens drie. dagen vóór de vergadering ten Zetel der maat schappij of op de Kredietbank voor Handel srt Nijverheid.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6