KLEINE AANKONDIGINGEN 6 fPERSCHE VOETBAkKRONIEJ< Bekertornooi IEPER - MOORSLEDE WHITE STAR IEPER Sp. SINT JAN WEEFAUTOMATEN PICANOt WELGELEGEN HANDELSHUIS TE HUUR Schoon RENTENIERSHUIS te Huren TE HUUR BURGERSHUISJE TE HUREN APPARTEMENT Te Huren Twee Schoone Kamers TE HUREN APPARTEMENT OVER TE NEMEN GOEDE HERBERG Gemeente Wulverghem (bij Meessea) GOEDE SOORTEN TAFELAPPELEN BEN KOOPER WIJNFLESSCHEN TE KOOP MEN VRAAGT Goede arbeiders mekaniekers HET YPERSCHE 6-12-1940 O Uitslagen der matchen van Zondag 1 December F. C. Komen B S. K. Vlamertinghe 14 F. C. Poperinghe C. S. Yper B 25 Raring Wervik F. C. Komen A 24 W S Houthulst S. C. Bizet 5—0 C. S. Yper A 5 Duitarhe Weermacht 2 Gebruik makende van een Zondag gedwongen rust, heeft de eerste pleeg der rood-witten een oefenings wedstrijd gespeeld tegen een afdeeling der Dultsche Weermacht. Voegen wij er aan toe dat de ontmoeting aan alle verwachtingen beantwoord heeft en het mee- rendeel der toeschouwers bevredigd heeft. Werd er gedurende de eerste speeöielft zeer snel gespeeld, toch mangelde ons elftal aan eindschot en kon zich aan vankelijk niet goed aan het vette terrein gewennen. Naarmate echter de wedstrijd duurde, werd de ver standhouding beter en zagen onze voorwaartsen in dat zij op zulk veld beter met vleugelspel dan met trlospel het doel der tegenstrevers konden bestoken. De Duit- schers speelden doorgaans met bun vleugels, waarvan de rechtsbuiten soms gevaarlijk inzond. Zoo moest Sonneville twee tot driemaal tusscbenkomen om hache lijke standjes op te klaren. Anderzijds dwongen de onzen drie hoekschopper» af. maar de blauwe ver dediging wist alles af te weren, zoodat met blanke stand gedraaid werd. Nauwelijks was het spel hernomen of de rood-witten kwamen drukkend op het Duitsche doel. Cherchye gaf aan Dumalin C. over. deze zond naar Beddeleem door, die alleen vóór doel kwam te staan en onm eed oogend binnenzond. Rood - wit drong nu verder aan en de bezoekers hadden het hard te verduren. Een mooi samenspel gaf aan Beddeleem de gelegenheid zich nog maals te onderscheiden. Zijn schot werd onvoldoende gestopt en Yper telde zijn tweede doel na 7 minuten speL Het blauwe kamp liet zich echter door ons succes niet beïnvloeden. Op haar beurt kwam de Weer machtsamenstelling onze kooi bestoken. Sonneville redde met de vuist in. hoekschop. Doch deze werd ons noodlottig, vermits de tegenpartij hem enkele oogen- blikken later kon verschalken. Dat was neg niet alles, want pas opgezet of de rechtsbuiten kon wegvluchten en gelukte erin den gelijkmaker te netten. Na wat even uitgeblazen te hebben en na wat middenveldspel, kwam rood-wit voor goed onder doom. Nu eerst begonnen onze voorwaartsen aardig samen te spelen en aan de 18*' minuut gaf Dumalin Maur. ons wederom den voor sprong. Yper bleef nu aan leidende hand. Af en toe gingen de Weermachtmannen onze verdediging te keer. doch telkens werden zij teruggedrongen. Rood-wit werd meer en meer meester over den toestand. Al met eens deed Vandamme het leder van vleugel veranderen. Beddeleem gaf in en Cherchye had geen moeite om nummer vier aan te teekenen aan de 35® minuut. Dit maal was het pleit gewonnen. De bezoekers werden op hun doel geplakt en 't is eerst aan de 44® minuut dat Deplancke het vijfde doel voer zijn ploeg kon bin- nenzenden, aan Yper een verdiende zege latend. Na dezen oefeningswedstrijd gaat de A-ploeg weder om aan gang om de_. terugmatchen in. te zetten. Ze trekt namelijk op naar Bizet, die te Yper met 7-2 ver slagen werd. Wij verhopen dat de rood-witten hun zegepraal van den eersten toer zullen herhalen en dat beide punten ons aantal zullen komen vermeerderen. F. C. Poperinge 2 C. S. Yper B 5 Daar waar men verhoopte dat rood-wit met gelijk spel reeds een mooien uitslag zou verkregen hebben, veroorloven de reservisten zich de groote luxe Poperinge op eigen veld met groote cijfers het onder spit te doen delven. Om reden dat de ploeg zich in de kabien niet ken ontkleeden, bestond er een misver stand, zoodat met 9 man werd aangevangen. De thuis club nam de gelegenheid waar om voor de eerste maal onze netten te schenden. Maar van 't oogenblik dat onze ploeg voltallig in lijn stond, ging het spel beter op, ja zelfs waren wij meest ten aanval en op vrijen schop kon Gauquie gelijk stellen aan de 20® minuut. Vanllmburg die stilaan op dreef kwam, gaf ons den voorsprong, doch Poperinge kon evenwel nog vóór de rust den gelijkmaker netten. Na de rust kwam rood-wit aan leidende hand. Wat Poperinge ook deed om door te breken, 't ging niet, want onze verdediging speelde een goede partij en zond alles terug. Intusschen werden nog drie doelen op ons actief gezet door toedoen van Vandenberghe, Dechiever en Vanlimburg. Deze zegepraal verbetert in groote mate de rang schikking van onze B-ploeg. Te hopen dat onze jon gens zich zullen weten te handhaven met namelijk Komen A, die op bezoek komt, in bedwang te houden en zoo mogelijk zelfs te overwinnen, al ware het maar om de 7-1 nederlaag van de heenmatch uit te wisschen. Wij verwachten dan ook een goede opkomst om dezen wedstrijd te zien betwisten. Klasseering C. S. Yper A 7 7 0 0 43 10 14 W. S. Houthulst 7 6 1 0 30 10 12 F. C. Komen A 6 4 2 0 21 10 8 S. K- Vlamertinghe 8 4 4 0 24 22 8 C. S. Yper B 8 3 4 1 27 32 7 R. C. Wervik 8 3 5-0 19 26 6 S. C. Le Bizet 7 2 3 2 16 29 6 F. C. Poperinghe 6 1 5 0 12 31 2 F. C. Komen B 7 0 6 1 10 32 1 Matchen van Zondag 8 December 1940 3 C. Bizet C. S. Yper A C. S. Yper B F. C. Komen A W. S. Houthulst S. K. Vlamertinghe F. C. Poperinghe Racing Wervik F. C. Komen B bye VOETBAL BEKERWEDSTRIJD DE VEREENIGDE JONGE KNAPEN van leper, Moorslede en omliggende. Uitklagen van Zondag 1 December 1940 Zillebeke White Star 5—1 Blue Star KAJ. Moorslede 38 Geelster Red Star leper 62 Lange mark Sint Jan 11 1» r Zjllilqlrniiüi |White Star leper 5—1 Het was "een gevaarlijke verplaatsing welke door de leiders ondernomen werd Verschillende factoren heb ben ingewerkt op de spelmethode van de witgestern- den onder andere het modderveld Het is op der gelijk veld werkelijk onmogelijk treffelijk voetbal te spelen Er was veel volk toen- scheidsrechter Duthoo de ploegen in lijn riep White Star trapt af, en nestelt zich onmiddellijk in 't kamp van Zillebeke. Met groote voorzetten zuiveren ze hun kamp. Op corner, mooi in gezonden door Llefhooghe. wordt het zeer gevaarlijk het slijk treedt reddend op, en belet den bal over de doellijn te toopen. Op ontsnapping kan Zillebeke het eerste punt aanteekenen, aan de 20® minuut. Seffens daarop wordt het 2-0. White Star. krachtig aangemoe digd door zijn vurige supporters, rukt zich los en zal weerom Zillebeke verontrusten. Penalty voor White Star wcrdt door Tresy J. juist boven de lat gezonden. (29® minuut). Het blijft steeds gevaarlijk voor Zillebeke. maar de keeper redt alles, of het slijk belet het schie ten. Weerom op ontsnapping zal Zillebeke het derde punt aanteekenen. Kort voor de rust zal de keeper nog twee prachtige schoten van Tresy J. en G. prach tig redden. Na de rust vertrekt weerom White Star met kracht vooruit Maar die eeuwige mooze Aan de 20® en de 30' minuut zal Zillebeke doelen 5-0. Het feit is beslecht Zillebeke is vermoeid en leper speelt verder zonder veel moed Penalty tegen leper wordt eveneens juist boven de lat gezonden. Alleman zal het kort daarop beter doen, en op penalty aan de 42® mi nuut de eer redden, door onbarmhartig en krachtig in te zenden. De keeper van Zillebeke was werkelijk in een briö- dag, en hield er alles uit, op alle manieren. Het geluk was niet met leper, die nochtans 3/4 domineerde. Klassement Zillebeke Sportkring 6 5 1 0 21 4 10 White Star leper 6 5 1 0 24 9 10 Geelster Moorslede 6 4 1 1 23 10 9 Prior Langemark 6 2 1 3 8 11 7 Sportkring St Jan 6 1 3 2 9 11 4 KAJ Moorslede 6 1 3 2 14 20 4 Red Star leper 6 1 5 0 11 18 2 Blue Star leper 6 1 5 0 6 32 2 Beschouwingen over de matchen van Zondag 1 Dec. Zillebeke White Star 5—1, De leiders geklopt door hun heftigsten tegenstander een nuchter feit. Maar de cijfers hadden moeten omgekeerd zijn, ware er niet geweest een modderveld, waar de White Star mannen hun passenspel niet konden ontwikkelen, en waaraan Sportkring Zillebeke gewoon isWie de spe lers zag wroeten in het slijk stelde zich een rugby- match voor Voorwaar een zeer slecht terrein White Star verdiende al de punten Blue Star KAJ. Moorslede aan de rust stonden de blauwe sterren met 3-1 voor. Toen begon KAJ. met volle vuur, en won met 8-3. Hoe een dubbeltje toch rol len kan De scheidsrechter was niet van fouten vrij Geelster Red Star leper De cijfers zouden wil len zeggen dat z'er mede gespeeld hebben. Wat noch tans niet waar is. De Ieperlingen hebben zich kranig verdedigd. Maar de klas heeft gesproken. Geelster blijft begeerig kijken naar den beker Langemark Sint Jan Een derby die eindigt met een echte derby-score. Broederlijk gespeeld en hartelijk gedeeld. Vooruitzichten voor Zondag 8 December Bemerkingde matchen beginnen te 2,30 uur offi cieel. White Star Sint Jan De mannen met de witte ster zullen weerwraak nemen en de puntjes voor zich houden. Zillebeke Blue Star De nieuwe leiders zullen het gemakkelijk bolwerken tegen de roode lantaarn. Het modderveld zal hen daarin helpen. Red Star KAJ. Moorslede Als de roodgesternden met geestdrift spelen, en volhouden, zullen ze winnen. Maar... Geelster Langemark Een harde kamp in 't ver schiet Wordt het weerom een gelijk spel Maar het zicht van den beker zal Geelster wel moed geven. ZONDAG 8 DECEMBER 1940 te 2,30 uur VOETBALMATCH TUSSCHEN Terrein Kemmelstëenweg, leper. Ingang 1,50 frank. Supportersop post ft I rj'aiamlooze Vennootschap Diksmuidesteenweg, 1 -13, IEPER Handelsregister Nr 259 De buitengewone algemeene Vergadering, bij eengeroepen op Maandag 25 November 1940. i*et statutaire quorum van vertegenwoordiging «lei aandeelen niet bereikt hebbende, volgens proces verbaal opgemaakt door M. de Notaris De Cock, Korte Thouroutstraat. leper, worden de Heeren aandeelhouders verzocht de buitengewone alge meene vergadering der Maatschappij te willen bijwonen welke zal plaats hebben op Maandag 16 December 1940, te 14,30 uur, ten zetel der Maatschappij, Diksmuidesteenweg, Nr 9, te leper. Deze nieuwe algemeene vergadering zal geldig mogen beslissen over de punten op de vorige dag orde gebracht, welke pok het getal der vereeaig- de aandeelen weze, ingevolge artikel 70 dér wet op de vennootschappen. DAGORDE- 1°) Kapitaalsverhooging met drie miljoen frank. 2°) Wijziging 'der standregels dienovereenkom stig, aldus Art. 4 wordt De Maatschappij heeft voor doel de uitbating eener gieterij en werkhuizen tot vervaardfejing van alle machienen en namelijk alle onderne mingen in verband met het bouwen vah weefge touwen, door de uitbating aller uitvindingen en patenten die daarmede betrek hebben aoowel' deze harer leden als alle andere. Zij mag daar toe alle roerende en onroerende, burgerlijke en handelsakten plegen van welken aard ook. dit alles in den breedsten vorm genomen. Art. 6 wordt Het maatschappelijk kapitaal bedraagt acht mil joen frank. Het wordt vertegenwoordigd door- acht duizend kapitaalsaandeelen van duleend frank. Er worden daarenboven vijf duizend stiekters- aandeelen uitgegeven zonder aanduiding van waarde, die de vroegere bevoorrechte en stieh- tersaandeelen uitgegeven bij de stichtingsakte- vervangen. Kapitaals- en stichtersaandeelen hebben hetaotf- de stemrecht, 't zij elk een'stem en zulks btaaer, de perken van het artikel 75 der samengeorden- dg wetten op de handelsvennootschappen. Van beide soorten mogen stukken opgemaakt, die hetzij een, tien of vijf en twintig aandeelen, vertegenwoordigen. Art. 13 wordt Bij kapitaalsvermeerdering hebben de bes&aaade- aandeelen de voorkeur van inschrijving in even redigheid van hun bedrag, met deze bepaling dat de stichtersaandeelen dezelfde rechten van in schrijving bezitten als de kapitaalsaandeelen. Art. 33 wordt Het batig saldo der balans, na aftrek van alle- wettelijke lasten, delgingen en algemeene on kosten, vormt de zuivere winst. Van deze winst worden opvolgentlijk afgenomen a) Vijf ten honderd voor de wettelijke reserve, tot een tiende van het kapitaal is bereikt. b) De noodige som om zestig frank rente te be talen aan de kapitaalsaandeelen. c) Vijftien ten honderd voor het kollege van be heerders en kommissarissen. Deze winst wwmit in deze kolleges onderverdeeld volgens bee#s- sing van den beheerraad. d) De noodige scm om zestig frank rente te be talen aan de stichtersaandeelen. e) Het overige wordt aan de kapitaals- en stich tersaandeelen verdeeld in gelijke mate. Nochtans mag de algemeene vergadering geheel of ten deele over het winstsaldo beschikken voor- het vormen van buitengewone reserven of andere aangelegenheden. Art. 36 wordt Na betaling van alle lasten en schulden her maatschappij zal het overige eerst en vooral die nen tot terugbetaling der kapitaalsaandeelen. Het overige wordt onder al de aandeelen verdeeld in verhouding van artikel 33e. Volgens de standregels moeten de aandeelhou ders die aan de vergadering wenschen deel te nemen, hun aandeelen neerleggen, minstens drie dagen vóór de vergadering ten Zetel der maat schappij of op de Kredietbank voor Handel en Nijverheid. Zich wenden Statiestraat, 11. (2339) gelegen Lombaardstraat. Adres ten bur. (2394) kleine pacht. Adres ten bureele. (2395) 4 plaatsen, water, gas, electr.. W. C. ^Vdres ten bureele. (2284) GEMEUBELD, met gebruik van toiletkamer. Adres ten bureele. (2364) 3 plaatsen, de Stuersstraat, 7, Yper. (2386) Meenenstraat, 40, Yper. (2392) Een plaats van ONDERWIJZER is aan de gemeenteschool te begeven. De candidaturen moeten vóór den 12 December bij den Heer Bur gemeester aangemeld worden. Kweekerij Derycke, Boesinghestr., Elverdinghe. van alle slach van flesschen. Colombier, Ehrec- dinghestraat, 72, Yper. (2332) te koop gevraagd aan hoogen prijs. Zich wenden C. Gantois, Maarschalk Fochlaan, 5, Yper. (2391) Winkel bes Lag, eoffre-fort, stoof, banken enz. Zich wenden Elverdinghestraat, 20, Yper. (2393) voor automobiel. Adres ten bureele. (2388)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1940 | | pagina 6