Kleine Aankondigingen Houthandel A. Soete YPERSCHE VOETBALKRONIEK Bekertorncoi De Vereenigde Knapen leper - Moorslede In het- goedkoopste Meubelhuis bij Pierre CHRISTIAENS 6 en 10, Noordlaan YPER TE HUUR i Een schoon modern Burgershuis HANDELSHUIS TE HUUR TE HUREN APPARTEMENT Te Huren Twee Schoone Kamers UIT TER HAND TE KOOP BEN KOOPER TE KOOP CHAUFFEUR-MECANICIEN VRAAGT PLAATS BOERENMEID VRAAGT PLAATS GEVRAAGD CHARLES KESTELOOT OUDE MEUBELEN 55, Bruggesteenweg, Yper OOK TE KOOP groote hoeveelheid Sparren voor Tabakpiketfren en Brandhout, r HET YPERSCHE 3 -1-1941 C. 8. Yper A 7 F. C. Komen A 2 Niettegenstaande het gure weder, was er toch een bevredigende opkomst voor deze uitgestelde match aan wezig. Ofschoon de bezoekers enkel met 10 man op kwamen, boden zij goeden weerstand en stelden zich relts op sommige oögenbllkken gevaarlijk aan, want keeper, centerhalf en centervoor waren bij de bezoe kers aan te stippen. De wedstrijd werd door scheids rechter Demeyere geleid. Komen wint den opgooi met ilcht windvoordeel. De gastheeren nemen dan ook. elk spelinltiatlef, zoodat onze verdediging zich moedig moet te weer stellen. Op een gegeven spelmoment is Van- maeckelberghc uitgeloopen, kan het leder mat de knie van richting doen veranderen; de rechtsbuiten neemt op, maar zendt gelukklglijk over het ledig doel. Een hoekschop voor rood-wit brengt niets op. Totnogtoe is Komen, nog altijd aan leidende hand. De centervoor is nu ontsnapt, onze keeper komt uitgeloopen, doch met een hoog balletje wordt hij geslagen, zoodat de bezoe kers met 01 den voorsprong nemen aan de 21" mi nuut. Een hoekschop voor Komen wordt afgeweerd. Op deze ontzetting speelt ons aanvalskwintet aardig sa men en komt voor de vijandelijke kooi; Rotru schiet, Deplancke hernoemt, Cherchye schiet eveneens en ein delijk plaatst Beddeleem een voltreffer, wat de gelijk maker beteekent aan de 30 minuut. Nu is het rood wit die handelend optreedt. Op handspel lost Godderis ccn kogel op de bovenlat. Op hoekschop is een der be zoekende backs zoo gelukkig op de fatale lijn te red den. Op inzenden van Rotru is Dumalin Maur. er als de kippen bij (zooals altijd ten andere) om nummer twee aan te teekenen aan de 40: minuut. Komen be dreigt nog eens ons heiligdom, enze backs weten echter den aanval af te slaan. Op inzenden van Dumalin C. kopt de lange kanthalf van Komen het leder voor den neus van zijn keeper weg. de bal vliegt In verkeerde richting, maar Dumalin Maur. is daar om met leder en ai in het Komensch doel te belanden. Dadelijk daar op wordt de rust gefloten. Stand 3-1. Nauwelijks hernomen of de bezoekers stellen zich ge vaarlijk aan. 't Is echter strcovuur. want onze jongens nemen nu de bovenhand. Twee hoekschoppen brengen niets in huis. Op algemeen vooruitrukken stelt De- plancke een einde aan een geharrewar voor doel, met namelijk den tmauven» keeper te verrassen aan de 9® minuut. Pas ls men weer aan gang, of een mooi samen spel van ons binnentrio geeft aan Cherchye de gele genheid om den stand op 5-1 te brengen aan de 11" minuut. Iedere partij krijgt nu een corner te nemen, die op niets uitloopt. Komen zet nu alle zeilen open, de linkervleugel is ontsnapt en na geharrewar voor ons doel, kan hij de cijfers op 5-2 brengen aan de 23" mi nuut. Dit tweede punt schijnt onze mannen niet te be hagen, want zij komen goed afgestoken, Beddeleem zendt een hooge bal in, de keeper stopt onvoldoende en het half dozijn Is bereikt aan de 29" minuut. Komen speelt nu enkel met 9 man, daar een speler het moet laten steken wegens een teennagelscheur. Yper speelt nu gedurig in het Komensch kamp, wier ploeg zich op ver dediging houdt. Op handspel schiet Beddeleem op de bovenlat, een doelworsteiing ontstaat, doch het gevaar wordt afgeweerd. Twee hoekschoppen blijven onbe- nuttigd. Op inzenden van Rotru, kopt Deplancke kalm pjes het leder achter den rug van den keeper binnen. De stand is dus 7-2 aan de 44" minuut. Deze zal niet meer veranderen, zocdat onze jongens geheel verdiend de twee punten op hun actief mogen zetten. C. S. Yper A 6 Houthulst 3 De groote schok is voorbij en rood-wit prijkt aan den kop der klasseering met 4 punten voorsprong. Een hartelijk proficiat aan onze jongens voor het bereikte resultaat, want, niettegenstaande zij op een moerassig terrein moesten Optreden, zijn zij er toch in geslaagd het moedige Houthulst te doen buigen. Als scheids rechter Blauwe de elftallen ten opgooi roept, is er een talrijke opkomst rond de omheining te bespeuren. Kapi tein Cherchye wint den opgooi en het windvoo: deel. Een eerste aanval der onzen wordt voor handspel ge stopt. Rood-wit blijft aandringen en Houthulst's kee per moet tusschen komen op schoten van Beddeleem. Op vrijen schop schiet Vandamme in het zijnet. Nu gaat het langs Dumalin, Cherchye naar Rotru, deze zendt in en Godderis opent op mooie manier den stand met rechtstreeks op te nemen aan de 6" minuut. De bezoe kers komen nu aan de beurt om een woordje mede te praten. De linkervleugel is ontsnapt, maar schiet rake lings "naast. Een weinig nadien duikelt Van Maeekel- berghe in de voeten van denzelfden speler en redt daardoor een bijna zeker doel. Hoekschop wordt het nu voor Yper. Cherchye geeft goed in, Rotru schuift naar Deplancke en onze kleine virtuoos weet nummer twee te netten aan de 14e minuut De bezoekers trach ten zich uit onzen klem los te maken, doch ons aan valskwintet is in een goeden dag en speelt waarlijk goed samen. Op vleugelverandering van Beddeleem, zendt Rotru voor open doel, zoodat Dumalin Maur. geen moeite heeft om de cijfers tot 3-0 op te voeren aan de 20" minuut. De Woud-Sport spelers trachten alles aan te wenden om toch maar door te breken. Zij worden echter in al hun pogingen gestuit. Integendeel, is het rood-wit die steeds het vijandelijk doel bestookt. Op schuiven van Vandamme, laat Dumalin het leder door de beenen glijden, het belandt bij Beddeleem, die niet aarzelt om den voorsprong aan te dikken. Na 25 minu ten luidt de stand reeds 4-0 en nog is het niet alles. Een prachtig samenspel wordt, door Dumalin Maur.. op mooie manier met doe! besloten aan de 26" minuut. De bezoekers echter geven den moed niet op. Onze keeper moet nu ook tusschenkomen. Op slecht verwerken van Boudry, is Verougstraete doorgedrongen en vermin dert aan de 29" minuut den achterstand voor zijn ploeg. De 5-1 zal ten andere niet meer veranderen tot aan de rust. ofschoon Yper nog hoekschop bekomt, Vandamme op de bovenlat schiet en Van Maeckelberghe een ge vaarlijk schot van den linksbinnen moet onschadelijk maken. Bij de herneming is het goed te zien dat het veld eerder aan een modderpoel dan aan een voetbalplein gelijkt. De spelers zijn het dan ook gewaar, want, of schoon de rood-witten wederom aan leidende hand komen, kunnen zij zoowel niet meer weg. daar het leder somwijlen In den drekkigen grond blijft plak ken. Zes hoekschoppen voor Yper brengen niets op, evenals een voor Houthulst, die op de bovenlat gege ven wordt en overvliegt Onze jongens verergeren nog hun last met gedurig rechts te spelen, alswanneer links het terrein best bespeelbaar blijft. Zoo zien wij aan ook een lange poos middenveldspel, dat eindelijk afneemt alswanneer Vandamme ontzet, Een ongeloof lijk geharrewar ontstaat voor' Houthulst's -doel en De plancke stelt er een einde aan met het leder aan de 31" minuut in het doei te doen belanden. De jongens van broeder Serafien laten zich echter niet beïnvloeden. Op vooruitrukken begaat Boudry handspel in het ge vaarlijk gebied, waardoor strafschop, die door Gunst omgezet wordt-aan de 35" minuut De bezoekers drin gen verder aan; Vandamme kan het leder maar on voldoende stoppen, onze keeper komt uitgeloopen, te laat echter, het derde doel voor Houthulst wordt door Gunst aangeteekend. De stand geeft nu 6-3. Yper dwingt nu hoekschop af, die evenwel niets opbrengt. De linksbinnen der bezoekers, die alleen vóór doel komt te staan, zendt nevens, en verkijkt een mooie kans. Na nog wat heen en weergetrap in den modderpoel, wordt het einde gefloten met een verdiende zege on zer kleuren. Zondag gaat het naar Komen' A. de laat ste verplaatsing van het A elftal. Dat het insgelijks op een zege moge uitloopen en de inzet worden van een nieuw goed voetbaljaar. S. K. Vlamertinge 3 C .S. Yper B 9 Onze reservisten hebben bij de geburen niets kun nen los krijgen en zijn er zelfs niet eens in gelukt de eer te redden. De stand was aan de rust reeds 2-0 en, ofschooq Yper menig aanval deed en soms aan lei dende hand geraakte, bleef de scoTe onaangeroerd en moest de B ploeg ijdelhands naar huis terugkeeren. Dat zij het onderspit moesten delven, daarover gaan zij akkoord, maar waarover zij mistevreden zijn, is de manier van optreden van sommige Vlamertingsehe spelers, die het ongeluk van hun centervoor Pertry in riepen, om forsig op te treden en om zeggens het in zicht hadden zich te wreken. Eerst en vooral is het nog altijd uit te maken of er in het geval Pertry een schuldige is, zoo ja, dan is het geheel zeker onvrij willig gebeurd, want 't ls genoegzaam gekend dat het Ypersch elftal niet als doorgevend bekend staat en dat de speler, die met Pertry in aanraking zou geko men zijn, ver van een gevaarlijk speler is. Ten twee de herinner ik mij ergens gelezen te hebben 3at Vla mertinge, ter gelegenheid van zijn match te Houthulst, raadgevingen aan broeder Serafien uitdeelde om zijn te geweldig optredende spelers wat te doen intoomen. Zou het schoentje zelf niet moeten gepast worden Het spijt ons zulks te moeten schrijven, doch als er met zulke mentaliteit m-oet verbroederd worden, dan kan het niet gaan en gaat ons schoon voetbalsport te loor. Te hopen dat het niet meer zal voorvallen, ten einde de goede verstandhouding onder de clubs te mo gen behouden. Het B elftal ontvangt Bizet voor eigen volk en zal denkelijk wel bij machte zijn om een punt te veroveren. C. S. Yper B Eendracht Boezinge Op Nieuwjaarsdag moest onze B-ploeg in vrienden match uitkomen tegen de jonge naburige ploeg van Eendracht Boezinge. Tengevolge van het gure weder waren slechts een klein getal toeschouwers opgekomen. Doch de koude kon de voetbalspelers niet weerhouden en de match werd toch aangevangen. Helaas, de sneeuwvlokken vielen van langs om dichter en na een 40-tal minuten zag de scheidsrechter zich verplicht het spel stil te leggen. Op dat oogenblik was Boezinge aan de win nende hand met 2-3. We hopen dat deze match op een der eerstkomende vrije Zondagen in betere omstandigheden zal kunnen doorgaan. Uitslagen van Zondag 29 December 1940 S. K. Vlamertinghe C. S. Yper B 30 S. C. Bizet F. C. Poperinghe (forfait) 50 C. S. Yper A W. S. Houthulst 6—3 Matchen van Zondag 5 Januari 1941 F. C. Komen A C. S. Yper A W. S. Houthulst F. C. Komen B F. C. Poperinghe S. K. Vlamertinghe C. S. Yper B S. C. Bizet Racing Wervik bye Uitslagen van Zondag 29 December 1940 KA.J. Moorslede White Star leper 08 Prior Langemark "Sportkring Zillebeke 04 Sportk:ing Sint Jan Red Star leper 23 Blue Star leper Geelster Moorslede ff. 05 Rangschikking Zillebeke Sportkr. 10 9 1 0 44 6 18 White Star leper 10 9 1 0 45 12 18 Geelster Moorslede 10 8 1 1 38 11 17 Red Star leper 10 4 4 2 18 23 9 Prior Langemark 10 2 4 4 10 22 8 Soortkring Sint JanlO 1 7 2 13 26 4 KAJ. Moorslede 10 1 7 2 14 36 4 Blue Star leper 10 1 9 0 9 58 2 KAJ. Moorslede White Star leper 08. Te drie uur wordt afgetraptWhite Star trapt af met wind op kop en bergop. Het eerste spel is een contact- name, en een meten der zwakke plekken. Stilaan komt leper los. Ook de kajotters laten zich niet indrukken af en toe komen ze gevaarlijk opzetten, of richten scherpe voorzetten op doel. White Star's keeper is ech ter in een goeden dag, en houdt tweemaal naeen prach tige ballen. Ook de Kaj,-doelman heeft er een handje van weg om menig shot op goal te verwerken. Maar vandaag loopt de voorlijn van lener gesmeerd. Aan de rust 20. Na de rust heeft White Star wind ln 't zeil en rijdt berg-af. Daarbij komt hun voornemen dat ze nu zullen doorgeven. En op korten tijd wijst de stand 04, en dan wat later06. Waarlijk de manr.en hebben veel nut getrokken uit de oefeningen. De com binaties zijn werkelijk schoon om volgen, geen wonder dat er doe'en genet worden. Wanneer de scheidsrech ter het einde fluit wijzen de bordjes08. Red Star leper B White Star leper B 42 c— *«»ri d°n Tw°erensteenweg werd Zondag een kontakt-match gespeeld tusschen de beide B-ploe- gen tiet terrein lag zwaar en vet. De kleine man netjes van Red-Star hebben zich echter goed uit den slag getrokken en de White Star boys naar huis ge zonden met 4-2. BERICHT Een beker geschonken door een Sport vriend wordt verspeeld onder enkele B-ploeger. Liefhebbers kunnen, zich bij een -van hougergenoemctc clubs liten inschrijven. De kampen beginnen op 13 b 19 Januari a.s. Voorwaarde zich onderwerpen aan de- reglementen. Beschouwingen Zillebeke omzeilde op schitterende, wijze de gevaar lijke klip Langemark Prior, door er te winnen met 0-4 eep volstrekt onaanvechtbare scoor. De witge stemden trokken met moed naar de KAJ. Moorslede, en wonnen er even prachtig -met 0-8. Aan de rust was de stand 0-2, maar daarna begon de zware artillerie, die er op korte metten een half dozijn bijatoeg. Red Star heeft zijn supporters bedrogen... in t goe de, door te winnen te Sint Jan, die een minder goede periode doormaakt. Hierdoor konen de Red Star boys yierde in de rangschikking, plaats welke. Ze zeker wil len handhaven. Geelster-Blue Star wordt forfait-uitsla a Kalender voor Zondag 5 Januari 1941 Red Star r— White Star Gillebert, 2,30 uur. Langemark KAJ. Moorslede A. Wenes, 2J0 uur Geelster Zillebeke te 2,30 uur. Sint Jan vrij. Red Star White Star een stedelijke derby, niet zonder belangstelling. Inderdaad, zpo voor de witte als de roode sterren staat een schoone plaatsing op het spel. We voorzien een harden kamp, maar toch een overwinning van White Star. Geelster - Zillebekezeker de gevaarlijkste verplaat sing der leiders. Moorslede zal zijn overwinning der heenronde willen hernieuwen, en zal anderzijds belust spelén op den beker. Indien ze Zillebeke de nederlaag opdisschen, dan hebben de jonge mannen van Geelster greote kans op. de eindzege. Wij gelooven echter in gelijk spel. Hopen we maar dat alle spelers hunne zenuwen zullen -kalm houden. Langemark KAJ. Moorslede de Prior-mannen rpoeten iets herstellen voor 'hun supporters. De kajot ters zullen hun slachtoffer zijn. Wij gelooven aan een overwinning van Langemark. met badkamer, kleinen hof en alle comfort, 2Qr De Haernestraat. Zich wenden Nr 22, zelfde straat (24251 Boomgaardstraat. 250 fr. per maand. Zich wen den bij M. Deraedt, A. Merghelynckstraat, 16, Yper. N (2444) 4 plaatsen, water, gas, electr., W. C. Adres ten bureele. <22841 GEMEUBELD, met gebruik van toiletkamer. Adres ten bureele. (23641 SCHOON NIEUWGEBOUWD BURGERSHUIS te Yper. Verhuurd 250 fr. per maand, pok eenige loten BOUWGROND. Inlichtingen bij G. Bcur_ deau, lb, St Elisabethstraat, leper. (2447) van alle slach van flesschen, Colombier, Elver- dinghestraat, 72, Yper, (23321 Winkelbeslag, coffre-fort, stoof, banken enz Zich wenden Elverdinghestraat, 20, Yper. (2393) Adres ten burele. (2430) bij boer alleen of met kleine kinderen, in 't om liggende van Yper. Adres ten bureele. (2431) Men vraagt dringend uit leper of omgeving, een vrouwelijke of mannelijke bureelbediende, vol komen cp de hoogte der Nederlandsche en Fram sche taal. Schrijven H. 25 bureel van *t blad. (2445) is KOOPER van aile slach 105, Veurnesteenweg, 105 - Yper. (241$)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 6