CINE FLORA ERFGENAAM GEZOCHT Goud in New Frisco P DAVIDSFONDS IEPER Affichenwedstrijd Winterhulp West - Vlaanderen UITSLAGEN der STIERENKEURINGEN 37, Groote Markt YPER TOEKOMENDE WEEK YPERSCHE VOETBALKRONIEK HET YPERSCHE 7-3-1941 MEDE DEELINGEN 1) Gedurende de voorbije week, werd het laatste boek van den jaargang 1940 uitgedeeld samen met Nr 4 van De Belleman. De leden van het Davidsfonds gelieven de bij dit nummer gevoegde 'keuzékaart nauwkeurig in te vullen en ze onmiddellijk terug te sturen naar het op de kaart aangeduide adres. 2> Deze week, zullen de lidkaarten voor het jaar 1941 aan al de leden aangeboden werden. De bijdrage voor het lidmaatschap wordt niet verhoogd en blijft dus, zooals te voren, vastgesteld op 20 Fr. In de bijzaken nochtans, wordt een kleine opslag toegepastde prijs der toeslagboeken is 6 Fr. in plaats van 5, deze der bandjes 4 Fr. en niet 3,25 Fr., terwijl de inschrijving op de Keurboeken evenals op de Jeugdboeken en mu ziekuitgaaf van 12,50 Fr. wordt gebracht cp 15 Fr. Bij het aanbieden der lidkaarten, werd er met deze prtjsverhooging rekening gehouden. 3) Voor alle inlichtingen, mededeelingen, klachten enz. gelieve men zich voortaan te wenden tot den nieuwen sekretaris van de afdeeling M. Albert Dehem, Advokaat, Diksmuidestraat, 32 leper. HET BESTUUR. De jury is samengesteld als volgt HH. Devriendt, kunstschilder, propagandaleider pl. Comité BruggeFonteyne, kunstschilder, bestuurder dec Akademie van BruggeReckelbus, kunstschilder, conservator van het Museum van Brugge Slabbinck, kunstschilder, tweede prijs van Rome 1940Vierin, kunstschilder, bestuurder der Akademie van Kortrijk, en twee vertegenwoordigers van 't Provinciaal Comité. Wij herinneren eraan, dat de uiterste datum voor het toekomen der inzendingen vastgesteld is op 14 Maart. Met de ingezonden ontwerpen zal een reizende tentoon stelling ingericht worden ten bate van WinterhulpWest- Vlaanderen. Wij hopen dat alle kunstenaars er zullen aan houden een ontwerp in te sturen en aldus van deze tentoonstelling een overzicht te maken van de teeken- kuost in onze provincie. Zij vervullen op deze wijze een uiterst verdienstelijk werk ten bate van alle noodlij denden uit onze gouw, eveneens ten bate der noodlij dende kunstenaars, die door Winterhulp gesteund wor den. De ontwerpen worden naamloos tentoongesteld en alleen de omslagen der prijswinnende ontwerpen wor den geopend, ten ware de ontwerper het tegenoverge stelde vraagt. te ROESBRUGGE-HARINGE, den 4 Maart 1941 Er waren 26 stieren voorgesteld, waarvan 20 aan vaard en 6 geweigerd. A. Stieren zonder tand van volwassene 12 mededingers le prijs 400 fr. aan Baes Jules, Stavele. t' prijs 300 fr. aan Neudt Marcel, Roesbrugge-Haringe. 3° prijs 250 £r. aan Neuville Valeer, Proven. 4* prijs 200 fr. aan Monkerhey Maurice, Stavele. 5*" prijs 200 fr. aan Depyper Camiel, Beveren-Yzer. O"" prijs 200 fr. aan Neuville René, Beveren,-Yzer. B. Stieren met 1 of 2 tanden van volwassene 3 mededingers V prijs 400 fr. aan Cornette Maurice, Krombeke. 3' prijs 300 fr. aan Synd. (Liefooghe Georges). Proven. 3< prijs 250 fr. aan Devloo Camiel, Stavele C. Stieren met ten minste 3 tanden van volwassene 2 mededingers le prijs 600 fr. aan Vandenbussche Prosper, Roesbrugge- Haringe. 2<- prijs 400 fr. aan Top Marcel, Proven. D. 1 Aunuiteit (800 fr.) van Bewaringspremie Vandenbussche Julien, Roesbrugge-Haringe. Lasewre Leon, Roesbrugge-Haringe Accessieten l* Vandenbussche Prosper Roesbrugge-Haringe. 2'' Comette Maurice, Krombeke. E. Annuiteit (1000 fr.) van Bewaringspremie Maeyaert Leon. Beveren-Yzer. Melkkoeien A. Gewone premiën 9 mededingsters le prijs 500 fr. aan Vandenbussche Prosper. Roesbrugge- Haringe. 2e prijs 400 fr. aan Lebbe Valeer, Proven. 3= prijs 300 fr. aan Lebbe Valeer, Proven. 4C prijs 200 fr. aan Vandenbussche -Julien. Roesbrugge- Haringe. 5e prijs 200 fr. aan Vandaele Michel, Roesbrugge-Ha ringe. 6e prijs 200 fr. aan Vandenbussche Prosper, Roesbrugge- Haringe. D. 1» Aunuiteit (400 fr.) van Bewaringspremie Vandenbussche Prosper. Roesbrugge-Haringe. E. - 2e Annuiteit (300 fr.) van Bewaringspremie Lebbe Valeer. Proven. te POPERINGE, den 5 Maart 1941 Er waren 37 stieren voorgesteld waarvan 20 aanvaard en 17 geweigerd. A. Stieren zonder tand van volwassene 17 mededingers 1' prijs 400 fr. aan Dessein Henri, Poperinge. 2 prijs 300 fr. aan Dehouck Gerard, St Jan-ter-Biezen. Watou. 3 prijs 250 fr. aan Dehouck Gerard, St Jan-ter-Biezen, Watou. 4' prijs 200 fr. aan Dewilde Jerome, Watou. 5° prijs 200 fr. aan Dehouck Gerard. St Jan-ter-Biezen. Watou. 6" prijs 200 fr. aan Vandroemme Gaston. Watou. 7' prijs 200 fr. aan Fonteyne Romain. Westouter. 8<- prijs 200 fr. aan Dehouck Gerard, St Jan-ter-Biezen. Watou. g, Stieren met 1 of 2 tanden van volwassene 2 mededingers 1' prijs 400 fr. aan Notebaert Jerome, Poperinge. 2* prijs 300 fr. aan Delaleau Wed. Remi, Poperinge. D. 1' Annuiteit (800 fr.) van Bewaringspremie Schier Achiel. Poperinge Fonteyne Romain, Westouter. Melkkoeien A. Gewone Premiën 7 mededingsters 1« prijs 500 fr. aan Dehouck Gerard, St Jan-ter-Biezen, fltou 2' prijs 400 fr. aan Vandroemme Gaston, Watou. 3" prijs 300 fr. aan Degraeve Firmin, Reningelst. 4' prijs 200 fr. aan Beddeleem Georges, Watou. 5- prijs 200 fr. aan Dereckx Achiel, Poperinge. 6" prijs 200 fr. aan Logghe Edward, Poperinge. E g. Annuiteit (300 fr.) van Bewaringspremie Vandroemme Gaston. Watou. Pitt (Heinz Rühman) houdt niet van vuile schoenen in «ERFGENAAM GEZOCHT». Heinz Rühman is zoo stilaan een bekend figuur bij ons geworden. Die man welke blond is en klein van gestalte scheen physisch wel weinig voorbestemd te zijn een groot filmspéler te wor den en toch is hij dat geraakt dank zij zijn on weerstaanbare mimiek en zijn onverstoorbaar goed humeur. Reeds zagen we van hem in onze stad Het strooien Hoedje en gansch de be volking heeft er een dolle pret aan beleefd. Zijn nieuwe creatie ERF GENAAM GEZOCHT moet in niets onder doen voor zijn voor gaande lachsucces. Hij springt er in een dubbel rol kwistig om met zijn joligheid, zingt, danst, fluit, kortom geeft zijn fantasie den vrijen teugel en schenkt door zijn. me dewerking aan de film van Carl Boese het lustige rhythme dat den toeschou wer opwekt. Ziehier kort samengevat den inhoud Een Amerikaansch milliardair laat 5 miljoen erfenis na aan zijn neef Peter Pitt, op voorwaar de dat het bewezen zij dat hij gelukkig is in zijn huwelijk. De testamentaire uitvoerders en oe notaris van den ouden zonderling sturen dus naar Europa een vertrouwensman genaamd Blubber- boom. Deze is echter een avonturier en heeft spoedig bemerkt dat Peter en Ibix, zijn vrouw, met elkaar goed over de baan kunnen. Hij verzekert zich de medeplichtigheid van een mooie vampMabel geheeten, en kan Peter ontvoeren, waarna het hem nog gelukt zijn ge zellin voor de wettige echtgenoote van den jon gen Pitt te doen doorgaan. Mabel verleidt ten slotte den notaris en de testamentaire uitvoer ders en krijgt zoo den sleutel van de brandkast, die de som bergt, in haar bezit. Maar op dit oogeru blik verschijnt Patrick, de kozijn van den gelukkigen erfgenaam, die op Peter gelijkt als twee druppels water en wien de bewuste erfenis toekomt als Pitt ruzie in huis heeft. Zijn aankomst in Ame rika brengt een reeks ver wikkelingen teweeg en de verwarring vergroot nog door het feit dat hij met zich Ibix, de wettige vrouw van zijn kozijn heeft mee gebracht. We zullen de le zers de rest van de ge schiedenis niet verklap pen, we laten hun liever de verrassing. Zooals we reeds zegden komt het Heinz Rühman toe de film te verlevendigen. Hij vervult buiten gewoon goed zijn taak. De mooie Leny Maren- bach slaat een goed figuur in een tweede rangs- rol. Ook de ensceneering en de beeldopname zijn goed. De toeschouwer zal een vermakelijken avond beleven. SPECTATOR. Een wild-west film, met Hans Sohnker en Alexander Golfing. C. S. Yper B 9 S. C. Bizet 0 Spijtig dat door het regenweder vele voetballief hebbers thuis gebleven zijn. zooniet hadden zij oog getuige geweest van het mooi optreden van de B-ploeg, die zich Zondag laatst waarlijk overtroffen heeft. Niet alleen hebben de spelers dezer ploeg het officieel sei zoen waardig gesloten, maar tevens getoond dat zij tot schoone combinaties bekwaam zijn. Een bijzonder pluimpje moet aan den rechtervleugel Vanlimburg- Dechiever toegekend worden. In afwezigheid van den aangeduiden scheidsrechter, is het onze gekende terreinknaap, Vandermeersch An- dré, die het fluitje hanteert. Rood-wit wint den opgooi én speelt met het windvoordeel. Een langzame regen heeft het terrein modderig gemaakt, wat de taak der spelers ten zeerste bezwaart. Bizet is eerst in actie, doch wordt teruggedreven. Een samenspel Gauquie- Doolaeghe mislukt. Op uitloopen van Dechiever, wordt deze door Verleure Aug. op zij gezet in het gevaar lijk gebied, waardoor strafschop wordt toegekend. De- zé straf was voor de begane inbreuk, naar mijn mee ning, wat te lichtzinnig gefloten. Devloo neemt deze kans te baat om den stand te openen aan de 7P minuut. Demey moet nu ook tusschenkomen op schot van Bi zet's centervoor. Een hoekschop voor Yper blijft onbe- nuttigd. Op aandringen der bezoekers redt Woets Os car tweemaal een bijna zeker doel. Een zending van Dauchy wordt onvoldoende gestopt, Dechiever her neemt," maar de keeper redt op het nippertje. Op in zenden van onzen rechtervleugel, kopt Devloo nevens. Bizet valt enkel per ontsnapping aan, maar geraakt niet verder meer dan ons backpaar Notebaert-Woets. Drie hoekschopoen voor rood-wit brengen niets op. Deweerdt verkijkt een reuzenkans. alswanneer hij in keeper's handen schiet. Op vrijen schop redt Verleure Ev. een hard schot van Devloo met het hoofd. Op aan dringen van den linkervleugel der wit-zwarten, moet corner toegestaan worden, doch Woets ontzet. Eindelijk kan Dechiever, na tusschenkomst der gansche voorlijn. nummer twee netten aan de 44<' minuut. Daarop komt de rust met 2-0 voor Yper. Daar Bizet nu op zijn beurt met wind in den rug speelt, is men de meening toegedaan dat Yper harde partij zal krijgen, te meer daar Verleure Ev. nu cen- tervorr speelt en de bezoekers dadelijk met een hoek schop inzetten. Doch onze jongens verstaan het zoo niet. Doolaeghe dwingt ook hoekschop af. die ontzet wordt. Op algemeenen aanval krijgt Devloo het leder toegespeeld en aarzelt niet om er 3-0 van te maken aan de 7" minuut. Bizet houdt echter vol en blijft ge- ruimen tijd de meerdere. Gauquie bewaakt goed Ver leure Ev.. zcodat deze zijn gekend gevaarlijk schot zelden kan plaatsen. Drie hoekschoppen voor de be zoekers blijven zonder gevolg. Op inzenden van De chiever, schiet Doolaeghe naar doel, de keeper laat door de beenen glijden en Yper telt zijn vierde doel aan de 18° minuut. Dadelijk daarop ontzet Servaes naar den overkant, Dechiever ontsnapt voor de zooveelsto maal en_ zendt in. Met een mooien kopstoot maakt De vloo er 5-0 van aan de 20 minuut. Bizet doet nu vruch- telocze pogingen om door te breken, maar onze verde diging waakt. Onze rechtervleugel, goed door Vanlim burg aan 't werk gezet, herhaalt gedurig zijn uitloo pen en zendt daarbij iedermaal mooi in. zoodat Doo laeghe ervan gebruik maakt om met kopstcot den dui- kelenden keeper voor de zesde maal te verslaan aan de 18° minuut. Nu volgt een poos middenveldspel, tot wanneer Yper wederom tot den aanval overgaat en hoekschop bekomt, die echter ontzet wordt. Bizet nes telt zich nu eenigen tijd vóór ons doel. maar het eind-

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5