Cinema «Oud Yper» Het Gouden Masker Zielmissen Wijziging aan tie Kantsoeneeringstabel Hef Galafeest van Winterhulp-Teoneel winterhulp uandboocschietingen Wereldoverzicht U. f. a. Documsntfilm Kleermakarsbond van leper en omstreken Bond der Oudstrijders 1940 ALLERHANDE NIEUWS Uitslag der Stierenkeuring S. jozefs Kerk der Karmelieten BEDANKING sterfgeval ZON DAGRUST De Aootheek van Mr VAN ROBAEYS, Boterstraat is alleen open op Zondag 16 Maart 1941 HET YPERSCHE 14-3-1941 De rantsoeneeringstabel voorkomend in artikel 2 van het besluit van 28 Februari 1941 en welke wij verleden week mededeelden, dient als volgt gewijzigd, wat be treft de indeeling der producten per zegel Geldig zegel. Producten. 13 Kunsthorrig, invertsuiker en vloeibare suiker, suiker- en kandijsiroop. 14 Confituur en gelei, fruit- of bietensiroop, vruchtenmoes en broodsmeersel, ten minste 30 t. h. suiker bevattend. De lioevelheden aangeduid voor beide zegels blijven dezelfde. Voor een volle, een overvolle zaal gaf Winierhulp- Tooneel Zondag laatst een variété-namiddag. Eere aan wie eere toekomt. In de eerste plaats onze gelukwenschen aan den algemeenen leider M. Em. Ghisquière, die er in geslaagd is de meest eischenden te bevredigen; Voor eiken smaak iets, koop voor een ieders gading was het doel dat hij zich gesteld had bij het in elkaar zetten van dezen Bonten Avond en dat doel heeft hij ten volle berfeikt dank zijne kunde en zijne jaren lange ondervinding in zake tooneel. M. Ghisquière, het geweldige succes van Zondag laatst weze uwe belocning. Hier elk nummer omsta'hdig beschrijven, zou al te veel plaatsruimte eischen. We zijn verplicht ons te ver genoegen met een kort overzicht van het programma Van zoo het doek gehaald werd was het publiek in de vereischte stemming, daarvoor zorgden de Heeren die de vrouw bezongen, hun aria's van over tijd haal den -bun verdiend applaus. Het zeer korte klokkenspel intermezzo, opgenomen van onzen beiaard, ging meni- gen Yperling ter harte, een traantje in een lach, een levensspel in 't klein. We hoorden Mevr. Viaene in fragmenten uit Rose- Marie, 't Land van den Glimlach en in OhWien De charme van harè stem bracht de zaal in verrukking. We hoordén Mevr. Desmet in «Zilver tusschen Goud», een frissqhe stem en een verdiende ovatie. De Heeren Denys en Vanden Hende in 't Schoone Meisje van Perth», in «Paganini» en in «Frederika» wa ren, zooals het ten andere van hen te verwachten viel, onovertrefbaar. Iff. H. Verbeke zong Schelde krachtig, gloedvol, we vragen hem tot wederhooren in Winterhulp-Too neel. M E. Desmet behaalde zijn succès met het luimige «Ik heb een spijkertje In mijn schoen», evenals Mevr. Desmet en M. Candeel met de boertige tweespraak Teun en Geurt van 't Platte Land. Onze Radio-Speaker M. O. Werrebrouck met zijn moppen tapperij had natuurlijk de gansche zaal op zijn band, De Winterhulp-Apotheose met de aanvallige balleri na's was een feërie van decoratieve kunst. En tusschen dit alles blonk uit als een ster, want een ster mag ze genoemd wordenJufvr. Josée Rody, dan seres Zij bezit in pe hoogste mate de techniek van bare kunst. «Houten Soldaat» bewijst het ten volle. Hare acrobatische dansen die de zaal in bewondering brachten laten voorzien dat in de jongste toekomst haar naam verdienden faam zal verwerven. Het jazz-orkest Viaene: flink, zeer afwisselend, aan gepast en ten hoogste verzorgd. En mag ik nu een speciaal woordje richten tot den Heer Abdon Desmet. de Regisseur van Schoonmama komt logeeren», dit was het tweede deel van het pro gramma. Iff.Desmet uwe zeven acteurs, drie dames, vier heeren, hebben dat blijspel op een manier vertolkt die vele, ik steun op het woord, vele, beroepsacteurs zou be schamen. Alle overtollige lof op zijhet-was-zeer-goed, omdat het gespeeld werd op het vereischte tempo, door planken vaste spelers, die tooneel kénnen, die hun rol onder uwe competente leiding grondig inge studeerd hebben én die een flinke verzorgde taal spra ken. Wanneer zien wij die terug voor het voetlicht. En om te eindigen aan allen die het hunne bijbrach ten ten einde dit Gala-Feest zóó te laten lukken, uit naam van Winterhulpdank. We vernemen, bij het ter pers gaan, dat ditzelfde Gala-Feest terug doorgaat op Maandag 17 Maart, te 18.3# uur. Gij die er niet waart, maakt gebruik van die eenige gelegenheid. "Provinciaal Comitelt voor West-Vlaanderen Door het Provinciaal Gomiteit van West-Vlaanderen wordt voor de leden van al de plaatselijke Comiteiten der provincie, op Zondag 16 Maart, een studiedag be legd te Yper. 's Namiddags, om 14 u. 30, worden drie sectievergade ringen gehouden met als onderwerp besprekingen over: 1) Bedeeling. soep en kleeding in het St Vincen ttas College, Bollingstraat, onder het voorzitterschap van den Heer R. Claeys 2) Financiën», in de Patronagezaal. St Jacobs- straat, onder het voorzitterschap van den Heer Cocle. en 3) Volksgezondheid in de gemeenteraadszaal van het stadhüis, onder voorzitterschap van Heer Dr V. Snick, Deze sectievergaderingen worden gevolgd door een algemeene vergadering, welke gehouden wordt te 16.30 uur, in hét St Vincentius College, Bollingstraat, onder het voorzitterschap van Dr L. Verhaeghe, ondervoor zitter van het Provinciaal Uitvoerend Comitelt en in aanwezigheid van den -Heer Gouverneur a. i. Bulckaert, voorzitter van het Provinciaal Uitvoerend Comitelt. Op deze laatste vergadering zal het woord gevoerd worden door den Heer Voorzitter Dr L. Verhaeghe. door de Hfeeren Dr Warmoes en advokaat Strubbe. leden van het Prov. Uitv. Comiteit, door den Heer J. Vanderphcte. advokaat voorzitter van het plaatselijk Com te't Yper, en ten slottff door den Heer Gouverneur Bulckaert. LIGGENDE PERS ZONDAG 16 MAART 1941 Om 2 uur stiotYPER, ter herberg In den Open baren Hofo, bij Omer Vandevivere, Janseniusstraat Opoervotel 60 fr.; Twee zijdvogels, elk 30 fr.; Twee kallen, elk 20 fr.; 10 primés aan 15 fr.; Kleine vogels 1# fr. Inleg 13 fr. 50. Zooveel vogels als schutters. Vrijdag, om 7 uur. Zaterdag, om 7 uur. Zondag, om 2 u., 4,30 u. en 7 uur. Maandag, om 7 uur. met Albert Matterstock, Hilde Weissner en Fritz Kampers. Een schitterende film. Eene vrouw kiest tusschen Liefde en Macht. Gouden Masker, gloeiend wezen van begeerte. Botsende lotgevallen in bruischende harten. Geluk, ziehier uwe overwinning Een gezellig schouwspel voor iedereen. Toekomende weekDE POSTMEESTER. Binnen kortKORA TERRY, met Marika Rökk. Van Zondag a. s. af zullen de winkels op Zon- en Feestdagen te 12 uur gesloten worden. B. O. S. '40 A.FDEELJNG YPER Er wordt nogmaals een warmen oproep gedaan aan alle Makkers Oudstrijders van den veldtocht '40 om zich aan te sluiten bij den Bond der Oudstrijders, ter verdediging van hun- belangen. Alle inlichtingen worden verschaft eiken Zondag van 11 tot 13 uur en eiken Woensdag van 19 tot 21 uur, meteen worden de inschrijvingen aangenomen, in het Gasthof IN DE ZONbij M. Oscar Molein, Statie straat, Yper. YPER. Onvoorzichtige kinderen. Een hunner breekt zich de bil. Dinsdag namiddag, rond 1 u. 30, kwam een met paarden bespannen wagen door de Lange Thouroutstraat gereden, voorbij een groepje kin- deren die zich gezamenlijk naar schoei begaven. Fen dezer kreeg het ongelukkig gedacht den wagen aohter- na te loopen en er op té klauteren. Onnoodig te zeggen dat het voorbeeld van dit haantje-vooruit dadelijk door de andere snaken gevolgd werd en dat zij als om wed strijd ijverden om de eerste op den wagen te zijn. Dit gevaarlijk spelletje liep echter slecht af voor een der knapen, want juist rechtover het hospitaal geraakte de zevenjarige Senne9ael Gaston, wonende Lindendreef, met het rechterbeen tusschen den wagenbak en het wiel gekneld en werd alzoo de bil gebroken. Het kleine slachtoffer werd dadelijk in het hospitaal gedragen, waar het de noodlge zorgen ontving. Dit ongeval, dat uitsluitend aan de onvoorzichtigheid van het slachtoffer zelf te wijten is, weze een les voor anderen, want op straat zien we te dikwijls school gaande kinderen die spelend, zonder zich in het minst om het verkeer te bekommeren, den rijweg oversteken, die voertuigen achterna loopen of ér zelfs aan hangen, en daarbij zoo roekeloos te werk gaan dat men zich verwonderd afvraagt hoe er nog niet meer ongeluk ken voorvallen. Op ouders en meesters rust den plicht het spelen langs de straat aan de kinders streng te ver bieden en er zelfs een oog op te houden dat hun gedrag langs den weg steeds betamelijk weze en vooral nooit aanleiding geve tot dergelijke spijtige ongelukken. NOORDSCHOTÈ. Varkens gestolen. Bij land bouwer M. D. wefden 's nachts een achttal varkens gestolen. De schelmen hebben de dieien in den stal zelf geslacht en zijn dan, zonder verontrust te worden, met hun kostelijken buit verdwenen. Deze diefstal werd eerst 's morgens bestatigd en de rijkswacht, die ervan verwittigd werd, stelde- dadelijk een onderzoek in. WYTSCHAETE. Erge val van een wielrijder. Bij het afdalen eener helling is de 23 jarige wielrijder De- massiers Hilaire zoo ongelukkig uitgegleden en geval len dat hij een beenbreuk opliep. PLOEGSTEERT. Aanrijding. Toen de 18 jarige Vandenbulcke Marcel een gespan voorbijreed, werd hij door een moto verrast en een eind ver meegesleurd. Het slachtoffer bekwam hierbij verscheidene vleesch- wonden en werd ook nog het kaakbeen gebroken. te IEPER, den 12 Maart 1941 Er werden 28 stieren voorgesteld, waarvan 20 aan vaard en 8 geweigerd. A. Stieren zonder tand van volwassene (11 mededingers) 1'- prijs 400 fr. aan Lampaert Enr'el, Ieoer. 2® prijs 300 fr. aan Verstraete Robert. Brieien. 3* prijs 250 fr. aan Lemahieu Remi, Vlamertinge. 4"- prijs 200 fr. aan Lemahieu Remi, Vlamertinge 5® prijs 200 fr. aan Dervcke Daniel. Vlamertinge. 6* prijs 200 fr. aan Phlypo Aimé. St Jan. 7® priis 200 fr. aan Decroix Camiel, Zillebeke. B. Stieren met 1 of 2 tanden van volwassene (1 mededinger) 2® priis 300 fr. aan Copoein Gaston. Voormezeele. C. Stieren met ten minste 3 tanden van volwassene (2 meded'ngers) 1® prijs 600 fr. aan Comyn Enr'el. St Jan. 2® prijs 400 fr. aan Ca noen Jules, leper. D. 1® Annuiteit (800 fr.) van Bewaringspremie 1® Steelandt Emiel, Vlamertinge. 2® Steelandt Emiel, Vlamertinge. Accessieten 1® Comyn Emiel. St Jan. F. Bu'tengewone bewaringspremie (1500 fr.) Nuytten Remi. Vlamertinge. Melkkoeien. A. Gewone premiën (8 mededingsters) 1® prijs 500 fr. aan Cool Emiel St Jan. 2® prijs 400 fr. aan Steelandt Emiel. Vlamertinge. 3® prijs 300 fr. aan Dochy Camiel St Jan. 4® prijs 200 fr. aan Dochv Cam'el, St Jan. 5® prijs 200 fr. aan Steelandt Emiel. Vlamertinge. 6® prijs 200 fr aan Steelandt Emiel. Vlamertinge. D. 1® AnnuWeit (100 fr.) van Bewaringspremie Delva Emiel. Vamertinge. E. 2® Anmrte't (300 fr.) van Bewaringspremie Dochy Camiel. St Jan. FEESTDAG VAN DEN H. JOZEF Patroon van Kerk en Vaderland. Woensdag, 19 Maart 1941. 's Morgens vanaf 6 u. tot 8 u: Uitstelling van bet Allerheiligste. Van- af 6 u. tot 8 u.: Alle halfuur, gelezen mis, en alle kwartuur, uitreiking van de H. Communie: Te 7 u.mis met offerande voor de Derde-Orde Zusters. Te 8 u.: mis voor de levende en overleden leden van de St Jozefs broederschap. Te 10 u.: Zeer Plechtige Hoogmis voor de Derde- Orde Broeders. Waarna Plechtige Vespers van den feestdag. 's Avonds: Te 5 u. 45 Oefeningen ter eere van den H. Jozef. Te 6 n.: Zeer Plechtig Lof gezongen door Z. E. H. Deken. Het Sint Jozefs koor zal de plechtigheid op luisteren, 1. Pie Pellicane K. Kempter 2. Ave Regina Ccelorum J. Mitterer 3. Collaudemus A. Reyns 4. Tantum ergo II F. Schöpf 5. H. Jozef - Lofzang J. Van Dycke Na het Lof Feestsermoen door Z. E. H. Deken. Mevrouw Alphonse Reyirtjes-Van Geffen; Mijnheer Auguste Reyntjes-Deleay Mijnheer en Mevrouw Jules Reyntjes-Deleay Mijnheer en Mevrouw Georges Reyntjes-Hulin Mijnheer en Mevrouw Alphonse Pollet-Reyntjes Mijnheer en Mevrouw Louis Van Roy-Reyntjes Mijnheer en Mevrouw Gaston Reyntjes-Libbrecht Mijnheer en Mevrouw Louis Van Denbrande - Van Geffen Mijnheer en Mevrouw Joé Van den Huken - Van Geffen De familiën Reyntjes, Deleay, Van Geffen, Snel, danken, langs dezen weg, de vrienden eh kennissen, voor de blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van Mijnheer FRANCOIS-ALPHONSE REYNTJES echtgenoot van Mevrouw Anne-Marie Van Geffen Oorlogsinvalide 1914-1918 Bestuurslid der afdeeling Yper. Ridder in de .Orde van Leopold II Oorlogskruis met Palm Yzerkruis Militaire Medaille van 2® klas Zege- en Herinneringsmedaille, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Yper, Drie Zottenstraat. Wij vernemen het overlijden te Brugge, op 10 Maart 11., in den ouderdom yan 80 jaar, van HEER AMAND - HECTOR MASUREEL Eere-Notaris Ridder in de Leopoldsorde. Het Ypersche biedt aan heer Notaris Edgard Reynaért en aan Mevrouw Edgard Reynaert-Masuree) zijn innige rouwbetuiging aan. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Maart, om 8 uur, in Sint- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Weduwe HARTEEL geboren Marie WillemS. (2555) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd. de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Maart, om 9 uur, in Sint- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer André CLAEYS zoon van Heer en Vrouw Marcel Claeys - Dufour (2554) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 16 Maart, om 10 uür, in St- Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Maurice D1DIER geboren Felicie Buseyne. (2543) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij. te wonen die zal gelezen worden op Zondag 16 Maart, om 11 uur, in St- Maartenskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Gustave GILLIS geboren Lucie Tanghe. (2540) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 23 Maart, om 8 uur, in Sint- Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Remi LEURIDAN. (2556) echtgenoot van Vrouw Rcmaniè Lemahieu. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 23 Maart, om 11 uur, in Sint- Maartenskerk, tot zielelafenis van Mevrouw Joseph JANSSENS geboren Marie Moerman. (2557)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 3