PERMANENTEN I ndola 19 40 Coiffeur Michel YPERSCHE VOfeTBALKRONIEK Bij White Star leper BEKERTORNOOI De Jonge Azen van het lepersche Het Verbroederingstornooi van Eendracht Boezinge Gemeente Zillebeke Gemeente VLAMERTINGE STAD YPER TIJDELIJKE BEDIENDEN BESTENDIGE BEDIENDEN 35 Fr. - Gewaarborgd 50 Fr. Specialiteit van Moderne Coiffuren Manucurc Kaarverving Heeren Dames STATIESTRAAT, 60 - YPER c C. S. Yper A3 Houthulst 6 De bevredigende opkomst, die tegenwoordig was om den vriendenwedstrijd tegen den tweeden geplaatste van de reeks C te zien doorgaan, is eenigszins teleur gesteld geworden. Immers, na een voorsprong van 3-0 te mogen aanstippen, werden onze kleppers ten slotte met 6-3 verslagen. Dat er verzachtende omstandigheden in te roepen waren, lijdt geen twijfel, vermits de A- ploeg zonder Godderis, Beddeleem, Boudry. Lesage en Versailles moest optreden. Rood-wit won den opgooi met het voerdeel van een sterken wind. Bijna gansch de eerste speelhelft verliep op de zijde van Woud-Sport, die af en toe gevaarlijk uitschoot, maar nimmer erg ons doel in gevaar bracht. Yper bekwam twee hoekschoppen, terwijl Houthulst er een toegestaan werd. Onze vcorlijn, waarvan de vleu gels door twee veteranen. Vanderbauwhede links en Coene rechts, bezet waren, leverde nochtans goed werk. Te veel zelfs, daar er duchtig gecombineerd werd en te weinig op doel geschoten. Ons aanvalskwintet moest meer van het windvoordeel gebruik gemaakt hebben om rake schoten te lossen, doch het binnentric bezondigde zich aan overdreven passenspel. zoodat de stoere be zoekende verdediging meestal alle gevaar kon doen wijken. De doelen werden als volgt aangeteekend Op pas van Deplancke. zond Michel gepast in en Du- malin Maur. scoorde reeds aan de 2-' minuut. Het tweede punt kwam van een center van Coene, waarvan enze eentervoor nogmaals gebruik maakte aan de 15«' minuut. Het derde en laatste doelpunt had zijn oorsprong in een mooien doorzet van centerhalf Dumalin C.. waardoor zijn broeder Maur. de gelegenheid kreeg den bezoeken- den portier voor de derde maal het nakijken te geven aan de 401' minuut. Voegen wij er aan toe dat de ge dwongen rust onzer mannen reeds eenigszins hun uit houdingsvermogen had aangetast. Na de herneming was het aan de beurt van Houthulst om het hooge woord te voeren. De bezoekers vingen dadelijk met een hoekschop aan en zetten, van meet af aan, een duchtig offensief in en, vooraleer vijftien minu ten verloopen waren, stenden de cijfers reeds gelijk. Na een tweeden hoekschop, die ontzet werd, kregen onze jongens eerf opflakkering en kwamen meermalen de vijandelijke kooi bezoeken zonder succes echter, want telkens liepen hun aanvallen spaak. Houthulst speelde met groote overzetten en zijn vleugels deden voortreffelijk werk. zocdat onze achterhoede dikwijls overrompeld werd. Het fatale gebeurde dan ook, want aan de 27r. 33' en 38*" minuut, teekende hun centervoor drie doelen aan, die onze jongens alle geestdriftigheid ontnamen, ofschoon zij nog bij tusschenpcozen zochten om den achterstand te verminderen. De cijfers veran derden echter niet meer. en het A-elftal onderging, ge- lukkiglijk in een vriendenwedstrijd. de eerste neder laag van het seizien. Houthulst B T C. S. Yper 5 Daar waar een gemakkelijke zege verwacht werd. moest men er insgelijks aan gelooven zwaar geslagen te wor den. De eigenardige score cijfers getuigen van onze kere verdedigingen, vermits er zoo maar twaalf maal gedoeld werd. Nochtans hadden onze jongens aan de rust een 4-1 voorsprong en ofschoon er hier wezenlijk van geen windvoordeel moet gesproken worden, kregen zij in de tweede speelhelft zes doelen te inkasseeren. terwijl zij zelf maar eenmaal den goeden weg der net ten vonden. Onze B-ploeg is ons een beteren uitslag verschuldigd. Te hopen dat zij het tegen Boezinge beter zal afleggen. De vier bestaande Ypersche clubs zijn akkoord ge raakt om een tornooi in te richten ten einde aan al de voetbalspelers der stad de gelegenheid te verschaffen zich verder te oefenen en onledig te houden. De beker kan door Cercle Sportief niet gewonnen worden en zal dus toegekend worden aan de club die, in heen- en terugwedstrijd, de schoonste uitslagen tegen Yper A en B verwezenlijkt heeft. Ziehier het kalender 20 April C. S. Yper B White Star leper. Red Star leper C. S. Yper A. 27 April C. S. Yper A White Star leper. Racing leper C. S. Yper B. 4 Mei C. S. Yper B Red Star leper. Racing leper C. S. Yper A. De terugwedstrijden hebben plaats cp 11 Mei, 18 Mei, 25 Mei. De eerstgenoemde matchen gaan door op het plein van C. S. Yper de tweede op het terrein van Red-Star aan Zillebeke-Kruiskalsijde. S. K. Vlamertinge White Star leper 14—3. Scheidsrechter Vandenbulcke werpt den toss, die door S. K. gewonnen wordt. De mannen van Veys plaatsen White Star tegen wind. Dadelijk profiteert S. K. van het hevig-windvoordeel, en nestelt zich voor de kooi van Vierstraete. Na drie minuten hebben ze reeds succes, en kort daarop wordt een strafschop in doel omgezet White Star geeft het evenwel niet op, en zal gedu rende 25 minuten alle aanvallen kunnen onschadelijk maken, ofwel door gepast ingrijpen door den doelman, ofwel door het juiste spel der verdediging. Na deze periode ondergaan de White Star-jongens een echte bestorming waaronder ze zullen bezwijken op enkele ocgenblikken wordt het 8-0 voor Vlamertinge. Deze stand blijft ongewijzigd tot aan de rust. Na de verfrissching speelt White Star met wind in den rug. Zijn supporters zorgen voor opmontering. Alle man zal er ook na 10 min. in lukken, op ver en krach tig shot, het eerste tegenpunt te netten. S. K. organiseert zijn spel en met gemeten en ge paste voorzetten trekt met wind op kop naar de kooi van Vierstraete Pertry wordt telkens gelanceerd. Op een dezer zal hij erin gelukken den stand op 9-1 te brengen. White Star laat den moed zinken, wat zicht baar wordt aan het spel. Het zal haar nog gelukken 2 tegenpunten te doelen, maar ook S. K. Vlamertinge zal nog 5 maal den weg der netten vinden. Einde komt met 14-3 voor S. K. Vlamertinge. De kamp verliep op faire en sportieve wijze, zoodat de scheidsrechter geen moeilijke leiding had. Nochtans heeft hij drie doelpunten laten aanteekenen op buiten spel, wat hij zelf bekende na den kamp. De hevige wind was oorzaak dat er geen echt vpetbalspel te zien was. S. K. Vlamertinge heeft zich nochtans het best aan dezen toestand aangepast. Bij White Star speelden allen onder hun gewonen vorm. uitgezonderd enkelen die werkelijk met leeuwenmoed hebben volgehouden tot het laatste. Wat er ook van zij de sterksten hebben gewonnen de jongeren hebben zich een aangenaam voetballesje laten oodisschen. Hopen we dat ze er zullen voordeel «it trekken. Zondag a. s. trekt White Star naar S. K. Zillebeke. Be de ploegen zullen voltallig optreden. De kamp zal zeker hard betwist worden. Er ls een rivaliteit tussrhen heide clubs tot stand gekomen reeds vanaf hun bestaan. Vaak gaf dat aanleiding tot onaangenaamheden. Wij ervan overtuigd dat er geen reden bestaat om hier aan verder gevolg te geven. Spelers van White Star, let op uw zaak, soeeït uw «oei met geestdrift en vuur. Laat u n'et beïnvloeden door de versterkte formatie welke S. K. Zillebeke in HET YPERSCHE 4 - 4 1941 lijn brengt. Vergeet uw nederlaag van Zondag niet, waarvoor ge iets beters moet aanbrengen. WINTERHULP Op Maandag 14 April, (Tweede Paaschdag). gaat de returnmatch door tusschen White Star Cercle S. Yper, ten voordeele van Winterhulp Tengevolge der omstandigheden wordt deze kamp ge speeld op het stadion van Cercle Sportif Yprols, te 3 u. De heenmatch werd door C. S. Y. gewonnen met 4-1. Uitslagen der matchen van Zondag 30 Maart Zillebeke B Houthem 212 White Star B Vlamertinghe (afgelasti Red Star B Zandvoorde (afgelast) Racing (Vrij). RANGSCHIKKING White Star 5 4 1 0 39 11 8 Red Star 4 3 0 1 20 5 7 Houthem 7 2 3 2 26 33 6 Zandvoorde 5 3 2 0 18 26 6 Vlamertinghe 6 2 3 1 22 22 5 Racing leper 6 2 3 1 17 24 5 Zillebeke B 5 0 4 1 9 30 1 Kalender voor Zondag 6 April Zandvoorde Zillebeke B (Forret). Racing Houthem (Debrouwer). Red Star B Vlamertinghe (Barbieur). White Star B (Vrij). Uitslagen van Zondag 30 Maart 1941 W. S. leper S. K. Vlamertinge 314 Eendracht Boezinge S. K. Zillebeke 54 P. Poelkapelle Prior Langemark (uitgesteld). KLASSEMENT: S. K. Vlamertinge 4 4 0 0 34 10 8 Eendracht Boezinge 5 3 2 0 21 21 6 W. S. leper 3 2 1 0 21 20 4 S. K. Zillebeke 3 1 2 0 11 15 2 Prior Langemark 4 1 3 0 10 19 2 P. Poelkapelle 5 1 4 0 7 20 2 Matchen voor Zondag 6 April Om 3 uur P. Poelkapelle S. K. Vlamertinge. S. K Zillebeke W. S. leper. E. Boezinge S. K. Zillebeke 54 Om 3 uur stellen de ploegen zich op. Zillebeke is slechts met 9 spelers en Boezinge staat met 3 reserven Na eenige minuten opent Boezinge den stand en wat later stelt Zillebeke gelijk. Na wat weg en weer ge- trap lukt Boezinge zijn tweede doel, kort daarop ge volgd door een derde. Zillebeke doet meer dan zich verdedigen en teekent nog één doel aan vóór de rust. In de tweede 'helft teekent Zillebeke nog 2 doelen aan en Boezinge ook 2. Het spel was niet erg aange naam om volgen, iets waaraan we niet gewoon zijn Op Zondag e. k. gaat Eendracht op bezoek bij C. S. leper B. Supporters doet de verplaatsing mee, het spel van leper is het zien waard. Begin om 3 uur. Eendrachter. Op 14 April, Tweede Paaschdag, speelt Boezinge voor Winterhulp tegen V. G. Woumen. Sportliefhebbers onthoudt dien datum. O De Commissie van Openbaren Onderstand, maakt bekend dat de plaatsen van SECRETARIS en ONTVANGER te begeven zijn. De aanvragen tot benoeming moeten gericht worden, uiterlijk tegen 15 April aan het adres van den voorzitter, M. Emiel Vulsteke, te Zil lebeke. Gebeurlijke voorkeurrechten volgens de wet ten van 3 Augustus 1919 en 21 Juli 1924, moeten met de noodige bewijsstukken in de aanvraag vermeld worden. Voorwaarden r Belg zijn door geboorte of door naturalisatie, de noodige bekwaamheid in be stuurlijke zaken bezittende gemeente bewonen binnen de maand, na datum der benoeming. Ouderdomsgrensvan 25 jaar tot 35 jaar, voor oudstrijders en gelijkgestelden 40 jaar. Beide bedieningen zijn onvereenigbaar met het drijven van een kleinhandel of het houden van een drankhuis. Voor verdere inlichtingen zich te wenden tot voormelden heer Voorzitter. Zillebeke, den 25 Maart 1941. De Voorzitter der Commissie, Emiel Vulsteke. In uitvoering van de verordening van den heer Militarbefehlshaber in België, in date 7 Maart 1941, komt de plaats van GEMEENTESECRE TARIS alhier open. Voorwaarden Belg zijn de gemeente bewonen drie maand na de benoemingvoldoen aan de bekwaamheidsproef of ontslagen zijn om wille van studies of voorgaande diensten geboren zijn tusschen 1-1-1900 en 31-12-1915 De oudstrijders 1914-1918 mogen vijf jaar ouder zijn. Toepassing van de wet van 3 Oogst 1919 en 21 Juli 1924. Wettelijke jaarwedde. Verdere inlichtingen ten gemeentehuize. De aanvragen met de noodige gebeurlijke be wijsstukken, zijn te zenden voor 22 April 1941, aan den heer Burgemeester en Schepenen te Zil lebeke, onder aanbevolen omslag. Een plaats van TIJDELIJKE BEDIENDE zal gebeurlijk te begeven zijn bij het gemeentebe stuur Zillebeke. Voorwaarden Belgische nationaliteitgeboren zijn tusschen 1-1-1900 en 31-12-1915de oudstrij ders en gelijkgestelden mogen vijf jaar ouder zijn. Toepassing der wet van 3 Oogst 1919 en 21 Jüli 1924. Gebeurlijk voldoen aan een bekwaamheids- proef. Verdere inlichtingen ten gemeentehui»?. De aanvragen met de noodige bewijsstukken, te zenden voor 22 April 1941 aan den heer Burge meester te Zillebeke, onder aanbevolen omslag Zillebeke. den 2 April 1941. De Burgemeester. Baron Pierre de \imtk.. De plaats van ONTVANGER DER COMMISSIE VAN OPENBAREN ONDERSTAND is te begeven onder volgende voorwaarden Jaarwedde 2.500 fr., plus 500 fr. per maand vergoeding gedurende den tegenwoordigen tijd. Vereischte ouderdom tenminste 21 jaar en ten hoogste 40 jaar oud, voor oudstrijders 45 jaar. Daarstelling van behoorlijke borge. De gemeente bewonen. De aanvragen dienen per aanbevolen brief aan den Heer Voorzitter der C. O. O. gericht te wor den voor 15 April a. s. i De Secretaris, De Voorzitter. A. Debrycke. C. Dambre. Op Zondag 27 April 1941, te 14 uur, zal er over gegaan worden in de Nijverheidsschool, tot het afnemen van een examen voor verscheidene plaatsen van tijdelijke bedienden. Ouderdom minstens 18 jaar. De aanvragen moeten per aangeteekenden brief aan het Stadsbestuur gezonden worden vóór 21 April 1941. In de aanvragen moet de familietoe- stand opgegeven worden. Bij de aanvragen zal gevoegd worden 1. Een getuigschrift van Belgische Nationaliteit en goed gedrag. 2. Een militiegetuigschrift. 3. Een getuigschrift van ten minste lagere stu diën. Vroeger ingediende aanvragen komen niet in aanmerking. De kandidaten zullen zich op het examen aan melden zonder verdere uitnoodiging. Toepassing van de wetten van 3 Oogst 1(919 21 Juli 1924. Programma Opstel, Rekenkunde, Schoonschrift o Op Zondag 11 Mei 1941, te 14 uur, zal er over gegaan worden in de Nijverheidsschool, tot het afnemen van een examen voor de plaats van 2 bestendige bedienden. De kandidaten moeten ten minste 21 jaar oud zijn op 1 Mei 1941 en hoogstens 30 jaar en drager zijn van een getuigschrift van middelbare stu diën van den lageren graad. De aanvragen moeten per aangeteekenden brief aan het Stadsbestuur gezonden worden vóór 5 Mei 1941. In de aanvragen moet de familietoestand opge geven worden. Bij de aanvraag zal gevoegd worden 1. Een getuigschrift van Belgische Nationaliteit en goed gedrag. 2. Een militiegetuigschrift. 3. Een getuigschrift van middelbare studiën van den lageren graad. Vroeger ingediende aanvragen komen niet in aanmerking. De kandidaten zullen zich op het examen aan melden zonder verdere uitnoodiging. Toepassing van de wetten van 3 Oogst 1919 29 Juli 1924. Programma Grondwet, Provinciale wet, Ge meentewet, Opstel, Rekenkunde, Schoonschrift Yper, den 3 April 1941. De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen. G. Versailles. J. Vanderghote. nuww>ip)wwsi>iwwmi)iww»nnw>i))iinwi DE LAATSTE VERBETERING in de PERMANENTENWERELD

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 6