Cinema «Oud Yper» Ik heb twee Harten Zielmissen ALLERHANDE NIEUWS Wereldoverzicht U. F. A. Documentfilm Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen Diamanten Jubileum STERFGEVAL ZON DAGRUST De Apotheek van Mr SEYS, Dixmudestraat is alleen open op Zondag 4 Mei HET YPERSCHE 2-5-1941 YPER. Rijwieldiefstallen. Vrijdag laatst, rond 5 uur namiddag, terwijl de genaamde Gobert Henriette. van Brielen, hier te Yper in de Hondstraat een bood schap deed, is een onbekende er van door gereden met haar rijwiel, dat zij een oogenblik onbeheerd aan den gevel van het huis had laten staan. Zaterdag laatstleden waren Braem Joseph, van Nieuwkerke, en Decrock Leon, van Wulverghem, naar den verkoop van' rijwielen komen zien en hadden hun eigen fiets geplaatst in de herberg Drie Koningen Groote Markt, waar reeds tal van velo's van andere personen, die met hetzelfde doel naar Yper gekomen waren, geborgen stonden. Na afloop der verkooping bestatigden beide voornoemden dat hun fietsen verdwe nen waren. Denzelfden dag had Verfaillie Charles, beenhouwer, wonende Dickebuschsteenweg, rond 9 u. 30 's avonds, zijn velo gezet tegen den gevel der herberg St Elooi, op de Kruisstraat, doch een half uur later, toen hij terug buiten kwam, was zijn rijwiel nergens meer te ontwaren. Maandag avond, rond 10 u., werd aan de herberg van M. Busschaert Maurice, Bruggesteenweg, het rij wiel gestolen toebehoorende aan Room Henri, van de Maarschalk Haiglaan. De genaamde Santy Flavie, wonende Ligywijk, was Woensdag middag naar het bureel van den rant- soeneerfngsdienst, in de Dixmudestraat, gegaan om er haar nieuwe rantsoenzegels af te halen en had, zooals ten andere iedereen het daar moet doen. haar rijwiel gedurende enkele oogenblikken buiten laten staan. Een stoutmoedige dief heeft echter van haar korte afwezig heid gebruik gemaakt om met de velo te verdwijnen. En eindelijk werd Dinsdag laatst aan den gevel van den winkel uitgebaat door Wc Bartier, Maloulaan. de trottinette gestolen van het dochtertje van Seys Maurice Gestolen velo teruggevonden. De velo van Segers André, die op Zondag 20 April 11. gestolen werd in dè Cinema Majestic, en niet in de Cinema Oud Yper zooals wij het verleden week verkeerdelijk meldden, werd den Woensdag daarna in het Nazarethstraatje terugge vonden door Vandewynckel Abel en aan den eigenaar teruggegeven. TWIST TUSSCHEN VROUWEN. Zondag laatst leden, om ongeveer 7 u. 30 's avonds kwam het op de markt tot een heftig krakeel tusschen twee vrouwen. De eene wilde, naar de omstaanders konden vernemen; chocolade gaan koopen, terwijl de tweede van een ander gedacht was. Watriep ze uit, denkt ge dat ik daaraan mijn tijd zal verspelen, ge vindt er toch geen doe wat ge wilt maar ik ga naar de Cinema Flora zooals elke week.» Ongelukkige val. De 72 jarige Talon René, wo nende in de St Jahstraat, is 's morgens bij het naar beneden komen op de trap zoo ongelukkig uitgegleden, dat hij zwaar ten gronde stuikte. Naar het O. L. Vrouw hospitaal overgebracht stelde men vast dat de man, benevens een diepe hoofdwonde, nog een hersenschud ding opgeloopen had. Poging tot diefstal. In de kerk der Eer weerde Pa ters Carmelieten heeft men gepoogd de offerblokken open te breken. De schurken zijn echter in hun opzet niet geslaagd, zoodat men veronderstelt dat zij tijdens hun werk gestoord werden. DICKEBUSCH. Wielrijdster doet een ergen val. De 42 jarige Delhem Martha, ongehuwd, kwam per velo van uit de richting der Kleine Vierstraat gereden. In den neerloop der baan remde de wielrijdster, doch deed zulks verkeerdelijk op het voorwiel alleen, zoodat ze voorover stuikte en met het hoofd zwaar ten gronde stuikte. Voorbijgangers droegen haar in een naburige woning binnen vanwaar ze, na de eerste zorgen ont valleen te hebben, naar het O. L. Vrouwhospitaal te Yper overgebracht werd. De ongelukkige heeft een sche delbreuk opgeloopen en werd ook nog den schouder ge broken. POPERINGHE. Aangeslagen eieren. Een 5000 tal eieren werden aangeslagen bij Wybo Michel, daar hij ze ver boven den vastgestelden prijs verkocht. De eieren werden thans aan de bevolking verkocht aan 1 fr. 20 per stuk. WESTROOSEBEKE. Werkongeval. Terwijl hij op zijn land arbeidde werd de landbouwer Zwaenepoel Gustaaf het slachtoffer van een jammerlijk ongeval. De akkerrol sloeg op zeker oogenblik om en kwam te recht op den man, die alzoo de beide armen gebroken en den schouder verstuikt werd. Het slachtoffer was ook nog aan het hoofd gekwetst. OOSTNIEUWKERKE. Hennen gestolen. Bij landbouwers Lamote Alidor en Ccghe Maurice werd 's nachts ingebroken en uit het hennenhok verschei dene leghorns gestolen. Klacht werd ingediend en een onderzoek ingesteld. Brand In de vlasfabriek van Ver Eecke Pieter is er opeens brand uitgebroken die dreigde spoedig een groote uitbreiding te nemen. De brandweer van Roe- selare werd opgeroepen en slaagde erin den vuurhaard te overmeesteren. Een deel der koopwaren en gebou wen konden gevrijwaard worden, doch de aangerichte schade is niettemin vrij aanzienlijk. Immers een groote tioeveelheld vlas ging in de vlammen verloren een ook dé werktuigen en machienen werden beschadigd. MEENEN. Deviezensmokkel. Een vrouw uit Yper poogde een som van 80.000 fr. op bedrieglijke ■wijze van uit Frankrijk over de Belgische grerife te smokkelen. Dit werd echter ontdekt en de som werd na tuurlijk aangeslagen. De vrouw, die zich hiertegen hef tig verzette, werd hierop door de gendarmen opgeleid. MOORSLEDE. Paard doodgereden. Melkvoerder Jeroom Degryse, wonende 't Paradijste Passchen- dale. op terugweg van de Melkerij te Moorslede, werd aan de statie met zijn gespan gevat. Het paard vond er den dood en Degryse kwam er met den schrik van af. BESELARE. Diefstal. De met, aardappelen be- Vrijdag om 7,30 uur. Zaterdag om 7,30 uur. Zondag om 2,30 u., 5 u., en 7,30, uur. Maandag om 7,30 uur. met Martha EGGERTH Paul HOERBIGER Lucie ENGLISH Hans MOSER Theo LINGEN. Liefhebbers van zang, komt de stem der nachte gaal hooren. plante akker van landbouwer Verbeke werd bezocht dcor onbezonnen lieden die de kostbare knollen heb ben uitgehaald en ontvreemd. Inbeslagneming. Een paar jonge kerels uit Deer lijk werden door de rijkswacht van Zonnebeke tot staan gebracht. Een 14 kgr. zware hesp en 14 pond boter, die tegen hooge prijzen waren aangekocht geweest, werden in beslag genomen. van den 25 April tot den 1 Mei 1941 Geboorten Verfaillie Daniel, Recollettenpoort. van Hollebeke. Jacques Joel, Recollettenpoort, van Hou- tem (bij Yper). Dumortier Therese, Boomgaard- straat, 23. Boudry Elisabeth, Recollettenpoort, van Zonnebekesteenweg, 366. Pauwels Roland, Recol lettenpoort. van Waasten. Muiier Godelieve, Recol lettenpoort, Augustlnestraat, 7. Dehaerne Jenny, Re collettenpoort, Poperingesteenweg, 99. Corthals Mo nique, Recollettenpoort, van Geluveld. Huwelijk Cogghe Alphonsus, drukkersgast, te Mid- delkerke. en Broeckx Josephine, fabriekwerkster. te Yper. Overlijdens Legrand Rosalia, 75 j., z. b., ongehuwd, Rijselstraat, 38. Van Eecke Victor, 77 j., Eere No taris, Ridder in de Leopoldsorde, echtg. Titeca Marie, Boterstraat, 47. Boudry Clementina, 60 j., huishoud ster, weduwe Leclercq Valerius, Cartonstraat, 42. Casteleyn Rosalie, 74 j., z. b., echtgenoote Debie Gus taaf, Poperingesteenweg, 8. Debacker Marie, 60 j., z. b„ ongehuwd, Rijselstraat, 38. Wullen Julia, 47 j., hotelhoudster, echtg. Decrock Henri, Statiestraat, 63. Segers Leontina, 52 j., huishoudster, echtgenoote Haus- pie Hilaire, van Vlamertinge Petit Antonius, 57 j., stoker, echtg. Lefever Germaine, van Elverdinge. Grillet Julia, 49 j., handelaarster, echtg. Vande Walle Cyrille, Rijselstraat, 20. Luyten Alphonsus, 65 j., her bergier, echtg. Verslyp Josephina. M. Haiglaan, 85. Pauwels Marie-Joseph, 68 j., z b., wed. Vandermeersch Reine, van Ichtegem Morest Maria, 53 j., z. b., onge huwd, Poperingesteenweg, 8. Huwelijksbeloften Valère Suffys, suikerbakker, en Jeanne De Ruddere, z. b., beiden te Yper. Charles Bonneel, meester-schrijnwerker, en Philomena Alleman, z. b., beiden te Yper. Auguste Vanneste, wever, en Godelieve Castelein, werkvrouw, beiden te Yper. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden Donderdag 24 April, door M. Denoyette Roger, Oude Houtmarktstraat, een vulpen. Zaterdag 26, door Mevrouw Bardyn, Dikkebuschsteen- weg, een kinderbroekje. Maandag 28, door M. Watteeuw Frans, Neermarkt, een blauwe ceintuur. Dinsdag 29, door M. Delanghe Omer, politieagent, een paar dameskousen. Woensdag 30, door M. Deprost Julien, Groote Markt, een zwart kinderhandzakje en een damesceintuur. Verloren Donderdag 24 April, door Mevrouw Mil- leville Marie, Paddevyverstraat, een bruin lederen lin ker dameshandschoen. Zaterdag 26, door M. Hoornaert Gerard, Meenen- steenweg, een bruin panen broek met gevlochten le deren riem. Door M. Platteeuw Roger, Kalfvaart, zijne melk- kaart. Zondag 27, door M. Strehl Otto, Duitsch statiearbeider te Poperinghe, een linker manshandschcen. Maandag 28. door M. Riem Geörges, Rijselstraat, een zwart lederen netzak. Dinsdag 29, door M. Bonduwe Jerome, Dixmudesteen- weg, zijne eenzelvigheidskaart. Tusschen Lizerne en Yper, door de garage De Rycke en Dassonville te Yper, een autowiel met band. Woensdag 30, door M« Defever Suzette, Eigen Heerd- straat, een gouden kinder oorring versierd met steentje. Donderdag 1 Mei, door M® Catry Godelieve, Janse- niustraat, een gouden oorring. Belooning voor den vinder. Eerweerde Zuster Helena der Rousbrugge Dames heeft op Donderdag ln dezer haar diamanten klooster jubileum gevierd. Te 9 u. 30 werd in de kapel van het Gesticht een plechtige Mis opgedragen door Z. E. Heer Vertiaeghe, Deken van Yper, waarna de geachte jubi- larisse vanwege haar oudleerlingen en vele kennissen, die eraan gehouden hadden de plechtigheid bij te wo nen, menigvuldige blijken van genegenheid ontving. Een hartelijk proficiat aan de eerbiedwaardige jubilarisse en nog menige jaren Mevrouw Victor Van Eecke, geboren Marie Titeca Heer Notaris Wilfrid Van Eecke, Mevrouw Wilfrid Van Eecke, geboren Jeanne Sauviage en klnders Luitenant-Kolonel-geneesheer Georges Gennotte, Me vrouw Georges Gennotte, geboren Yvonne Van Eecke en kinders melden met diepe droefheid het afsterven van hun teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader en groot vader. Heer VICTOR-HECTOR VAN EECKE echtgenoot van Mevrouw Marie Titeca Eerenotaris van Boezinge en Popering» Eeregemeentesecretaris van Boezinge en Zuidschote Ridder in de Orde van Leopold U Vereerd met het Burgerkruis van 1'' klas met de Herinneringsmedalje van Leopold II en de Medalje van Koning Albert met gestreept lint, geboren te Boezinge, den 24 Maart 1864, godvruchtig overleden te leper, den 24 April 1941. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te willen aanzien, leper, Boterstraat, 47. Men meldt ons het overlijden van den Heer Joseph PAUWELS gewezen brouwer Weduwnaar van Mevrouw Reine Vandermeersch geboren te Bailleul, den 8 Oogst 1872, en godvruchtig overleden te Yper, den 30 April 1941. De Rouwdienst zal gecelebreerd worden in de kapel van het O. L. Vrouw Hospitaal, te Yper, op Maandag 5 Mei 1941, om 10 uur 30. Iehteghem, Dixmudesteenweg, 63. (2648) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Mei, om 8 uur, in Sint- Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer Joseph DEPLANCKE zoontje van Heer en Vrouw Julien Deplancke-Knockaert (2632) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Mei, om 8 uur, in Sint- Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer en Vrouw August LEMAY-NUYTENS. (2633) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 4 Mei, om 9 uur, in Sint- Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Fleury BRAEM echtgenoot van Mevrouw Elisa Cardoen. (2618) Vrienden en kennissen worden vriendelijk uit genoodigd tot de JAARLIJKSCHE ZIELMIS, die zal gezongen worden op Zondag 4 Mei, om 10 u., in de kerk der EE. Paters Capucienen, tot zie lelafenis der Overleden ouders van Camiel VANTOEST en overleden vader van zijne huisvrouw. Dickebuschsteenweg, 193. (2631) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 11 Mei, om 8 uur, in Sint- Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Améric-Alfons NOPPE Weduwnaar van Vrouw Anna-Ermina Mollez. (2640) Familie, vrienden en kenissen worden uitge noodigd den PLECHTIGEN ROUWDIENST bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 11 Mei, om 10 uur, in Sint Maartenskathedraal, tot zielelafenis van de YPERSCHE MILITAIREN gesneuveld op het veld van eer gedurende den veldtocht 1940 vanwege den Bond der Oudstrijders 1940 (B. O. S. '40). (2641) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 11 Mei, om 11 uur, in Sint Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Gaston SMAGGHE gesneuveld voor 't Vaderland echtgenoot van Vrouw Maria Vanoverberghe. (2642)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 3