CINEMA FLORA De Kortrijksche Onderlinge» Krijgen wij Kleederkaarten op 15 Mei Vanaf 1 Mei mogen, op enkele uitzonderingen na, geen kleederbons meer afgeleverd worden ALLEEN DE FLORA STELT ELKE WEEK EEN NIEUWE FILM VOOR. SUSTI WOLF LIZZI HOLZSCHUN PAUL HOERBICER Nationale Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Toezicht Gewestelijk Bureel Arbeidsambt, leper De doorboorde munten van 10 en 5 pfennig der Reichskreditkassen ongeldig De reglementeering van het monteeren van gasgeneratoren op motorvoertuigen HET YPERSCHE 2-5-1941 tijdens den afgeloopen nacht opnieuw de oorlogshaven van Plymouth er ontstonden grcote branden, vooral te Devjooport, alsmede hevige ontploffingen op het ter rein eener 'gasfabriek en in benzineopslagplaatsen, An-t j dere formaties gevechtsvliegtuigen vielen de havens Cardiff. Lowestoft en Ipswich, alsmede vijandelijke naehtvliegplaatsen met succes aan. In het zeegebied rond Engeland bracht het luchtwa- pen een koopvaardijschip van 4,000 B.R.T. tot zinken en veroorzaakte zware beschadigingen aan een ander groot schip. Verdragende batterijen van het leger beschoten met goed resultaat voor de oorlogsvoering van belang zijnde instellingen bij Dover. Duitsche jachtvliegtuigen haalden gisteren tijdens ■aanvallen op de Britsche Zuid-Oostkust en bij de kust van (het Kanaal 6 jachtvliegtuigen van het Spitfire- type en 2 gevechtsvliegtuigen van het type Bristol- Blenheim naar beneden zonder eigen verliezen te lijden. Tijdens den afgeloopen nacht wierpen zwakke vijan delijke strijdkrachten op verschillende plaatsen van West- en Zuid-West - Duitsehland een gering aantal spring- en brandbommen uit, die slechts onbeduidende schade veroorzaakten onder de burgerbevolking wer den eenige personen gedood en gewond. Weet gij dat de Naamlooze Verzekeringsmaatschappij reeds aan hare verzekerden eene teruggave ge daan heeft van meer dan 2.500.000 frs onder vorm van vrijwillige korting op de premiën. Dat zij U desniettegenstaande de voordeeligste tarieven en klare uitgebreide polisvoorwaarden verleent, en U eene spoedige en zeer billijke op lossing bij ieder rampgeval verzekert. Waarom dus nog langer verzekeringen afslui ten aan allerlei vreemde Maatschappijen Kapitaal en ReservenMeer dan 16.000.000 frs. Maatschappelijke Zetel KORTRIJK, Lekkerbeetstraat H. R. K. 952. Bijkantoren IEPER OOSTENDE BRUGGE. De Maatschappij stelt belang in elke ernstige aanvraag voor agentschap. Naar gemeld wordt zouden de kleederkaarten op 15 Mei e. k. in voege gebracht worden, zij zouden geldig zijn tot einde Augustus, en enkel dienen tot het ver krijgen van linnen en van zomerkleederen. Zij zouden een verschillend aantal punten bevatten, naar gelang het gaat om de kaarten A en B (respectievelijk mannen en vrouwen geboren vóór 1 Januari 1926 C, D (res pectievelijk jongelingen en meisjes geboren tusschen Januari 1926 en einde 1937) E (kinderen geboren in 1938 eiï 1939) en F. (zuigelingen geboren na 1 Januari 1940). Het definitief barema van de punten wordt thans be studeerd, en zal, waarschijnlijk vóór 10 Mei, in het Staatsblad verschijnen. De gemeenten, die thans reeds in het bezit zijn der kaarten A, wachten nog slechts op het verschijnen van het barema om over te gaan tot het aftrekken der punten, overeenstemmend met de goede ren voor dewelke reeds aankooptoelating werd verleend sedert 24 December 1940. Het barema zal alleen gewag maken van de goederen die thans reeds aan de rantsoeneering onderworpen zijn. Een uitvoerige catalogus zal gepubliceerd en ter be schikking van de gemeenten en hoogst waarschijnlijk ■ook van particulieren worden gesteld. In het Staatsblad verscheen een besluit houdende regeling van het verbruik van textielproducten De bepalingen van het besluit van 23 December 1940, houdende regeling van het verbruik van textielproduc ten, en van het eerste uitvoeringsbesluit van dit be sluit zijn geschorst vanaf 1 Mei 1941, enkel en alleen wat betreft de aflevering van machtigingen tot bevoor rading voor textielproducten door de Gemeentediensten voor de Bevoorrading en de Rantsoeneering. Het ver- leenen van deze machtigingen tot bevoorrading door de Gemeentediensten wordt geschorst tot op den dag van het van kracht worden van het besluit houdende invoering van de kleederkaart. Bij afwijking zullen machtigingen tot bevoorrading in textielproducten mogen worden afgeleverd door de Gemeentediensten voor de Bevoorrading en de Rant soeneering, uitsluitend voor de textielproducten hier onder, alsmede in de volgende gevallen huwelijk, ge boorte, overlijden en onheil matrassen, stroozakken, gestikte donzen dekens (courtepointes), donzen de kens, tafelkleeden uit gobelinweefsels, versieringstof- fen uit kunstzijde, e. d„ stoffen voor traploopers, mat ten, kokosmatten en kokostraploopers, wandbehangsels, paarden- en veedekens, waterdichte paarden- en vee dekens, bedbeschermers, matrassenbeschermers, pelu wen, wagenkleeden (-huiven), afgewerkte versieringen uit zware versieringsstoffen (meer dan 300 gram per m2 wegend), uniformstoffen, gestikte donzen dekens met hoes, zware versieringsstoffen (meer dan 300 gr. per m2 wegend), bv. fluweel, velvetine, dubbelfluweel. kapok, pluche, zware ripsen, met de hand geweven stoffen, meubelstoffen, stoffen voor technische behoef ten, bv. zeildoeken, voor- en meelooperstoffen. filtreer- weefsels, met daaruit vervaardigde afgewerkte pro ducten, tapijten. Vertooningen Vrijdag, Zaterdag, Maandag om 7 u. 30; Zondag, om 2 u. 30, 5 u. en 7 u. 30. VERPLICHTE UITBREIDING VAN DE GROENTETEELT Het besluit van 1 Maart 1941, handelend over het benuttigen van 80 van de oppervlakte der gras- en bloemperken voor de groenteteelt, brengt voor de eige naars de groote moeilijkheid zich de noodige en ge schikte werkkrachten aan te schaffen. De vooruitgang van de land- en tuinbouwwerken be moeilijkt dat nog meer. De Nationale Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Toe zicht beschikt over landbouwarbeiders, tuiniers en groentekweekers, best geschikt tot het uitvoeren van die werken. In volle vertrouwen kunnen de werkgevers, die ar beidskrachten zoeken, zich tot ons bureel wenden. Kaai- straat 12, leper, telefoon nr 501. Het seizoen vangt aan, vertrouwt ons uw opdracht toe, het wordt tijd want de plaatsingsmogelijkheden verminderen. Wij zullen zorgen dat er spoedig aan voldaan wordt. OPROEP TOT DE LANDBOUWARBEIDERS Landbouwarbeiders, hoeveknechten, tuiniers, bieten rooiers, de Nationale Dienst voor Arbeidsbemiddeling en Toezicht bekommert zich over uw lot en ontvangt reeds, gelijk voorgaande jaren, talrijke werkaanbie- dingen uit Wallonië en Frankrijk. De campagnes van Noord-Frankrijk wachten U. Dit jaar wordt een geweldige krachtinspanning gedaan om de opbrengst van den grond te vermeerderen ten einde de voedselvoorziening van het land te verzekeren. Landbouwarbeiders er Is werk voor U. Wacht niet langer, meldt U vandaag nog aan op het G. B„ er wacht U een goed onthaal, een zeker werk, een goed loon. De militaire bevelhebber in België en Noord-Frank rijk heeft bepaald, dat vanaf 30 April 1941 de munten van 10 en 5 Pf. uitgegeven door de Reichskreditkassen. als wettelijk betaalmiddel niet meer zullen geldig zijn. Tegelijkertijd meldt het beheer der Reichskreditkas sen dat deze munten onttrokken worden aan den om loop. De Reichskreditkassen en de Emlssiebank te Brussel, respectievelijk de Nationale Bank van België en haar filialen, zullen slechts tot op einde Mei bedoelde munten in ontvangst nemen of uitwisselen. Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat alleen de munten uitgegeven door de Reichskreditkassen dus de stukken met een gat in en die slechts geldig zijn in de ■bezette gebieden, door dezen maatregel getroffen wor den. De Reichsmunten van 1, 2, 5 en 10 Reichspfennlg vallen dus niet onder de huidige verordening en blijven als betaalmiddel geldig. Het Staatsblad publiceert ook een besluit hou dende reglementeering van het monteeren van gasgene ratoren op motorvoertuigen. Dit besluit vindt toepassing ten aanzien van de met een gasgenerator uit te rusten motorvoertuigen, ge bruikt 1. Voor de exploitatie van openbare autobus- en auto cardiensten 2. Voor andere diensten tot vervoer van personen onder bezwarenden titel dan openbare autobus- en autocaidiensten. 3. Voor vervoer van zaken hetzij voor rekening van derden, hetzij voor eigen rekening van den eigenaar.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5