WALLY CINEMA FLORA I JOOD SUSS Edg. MISSI AEN De Kortrijksche Onderlinge» Aanstaande Week WINTERHULP IEPER Afdeeling Propaganda Bond der Oudstri iders 1940 ZAKENKABINET Oude Houtmarktstraat, 6, Yper H ANDBOOCSCHIETINCEN Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen OPROEP aan alle Seizoen- en Landbouwarbeiders HET YPERSCHE 9 - 5 - 1941 TB* Het* Propaganda Ccmité Van de plaatselijke afdeeling wol WINTERHULP, dat definitief samengesteld ls, geeft hieronder dé verschillende functies op van zijne leden. Dusdanig kunnen de belanghebbenden, die van zijne diensten gebruik willen maken, zich direct bij den daartoe, aangestelden persoon richten Algemeene leiding en tooneel, M. H. HORREZ, lee- raar M. O., De Montsfraat. Inrichting collecten, feesten, sportwedstrijden e. a., M. jr. BOONE advokaat, Rijselstraat. Persdienst, M. R. BUCKINX, leeraar, M. O. Carton- straat. Publiciteit, verkoop van Brochures e. a., M. A. DE- HEM, advokaat, Diksmuidestraat. Bestnnr van de afdeeling Tooneel Algemeene spelleider, H. Em. Ghisquière, Postonder- overste. Seminariestraat. Regisseurs M. J. Deconlnck, werktoezichter, Pope- ringhesteenweg M. Abd. Desmet, leeraar M. O., Brug- geste enweg. Leden M. Maurice Michiel, bediende, Pennestraat. M. Fellx Verbeke, bediende, St Elisabethstraat. Secretaris M. Freddy Werrebrouck, D'Hondtstraat. B. O. S. '40 De makkers oudstrijders van 14-18 en 1940 worden uitgenoodlgd tot den PLECHTIGEN ROUWDIENST die zal gezongen worden op Zondag 11 Mei, om 10 uur, in de Sint Maartens Kathedraal, ter nagedachtenis van de Ypersche Militairen, gesneuveld op het Veld van Eer, gedurende den veldtocht 1940. Te dier gelegenheid zal er op Zondag aanstaande geen zitting gehouden worden. Nochtans worden alle inlichtingen, betrekking hebbende op de militaire ver goeding, gegeven in het gasthof In de Zon bij Oscar Molein, Statiestraat, te Yper, op Woensdag, van 19 tot 21 uur en de Zondagen van 11 tot 13 uur. De aandacht wordt er op gevestigd dat alle aanvragen voor militlevergoedlngen vóór 15 Mei op het stadsbe stuur moeten aangevraagd worden Dus allen tegenwoordig op Zondag 11 Mei om onze afgestorven makkers te herdenken (op 100 meters van de Groote Markt Albert I) SPREEKURENDinsdag, Donderdag m Zaterdag voormiddag, van 8 tot 11 uren Raadpleging en alle zaken Briefwisseling Schatting en opmaken van oorlogsschade Haren en verhuren Aankoop en verkoop, enz. Verzekeringen op het leven, Tegen brand, Onge vallen, Burgerlijke verantwoordelijkheid, enz... STAANDE PERS ZONDAG 11 MEI 1941 Om 2 u. 30 VLAMERTINGE Oppervogel 70 fr.; Twee zijdvogels, elk 30 fr.; Twee kallen, elk 20 frank Kleine vogels 10 fr. Boven de 50 schutters alle twee tal een vogel van 10 fr. en een van 15 fr. Inleg 13 fr. 50. Zooveel vogels als schutters. van den Z tot den 8 Mei 1941 Geboorten Opsommer Almé, Recollettenpoort, 5, van Voormezeele. Gouwy Marie-Rose, Recollettenpcort, S, van Esplanade, 10. Huweliiken Meyfroodt Robert, fabriekwerker en Logier Slmonne, z. b., beiden te Yper. Parmentier Robert, rekenplichtige, te Brugge en Dambre Paulina, z. b», te Yper. Miohiel .Tulien, vellenbewerker en Le- sage Margareta, z. b-, beiden te Yper. Overlijdens Laenen Frangois, 54 ia ar. metser, echtg. Alleman Felicitas, van Meesen. Geldof Sylvie, 64 j., huishoudster, echtg. Ghesquière Emi'.e, van £onnebeke. Seynhave Maria-Ludovica, 3 jaar, van Passchendale. Roose Adrierne, 43 jaar, hu.:shoudster, echtg. Duflo Camille, van Wijtschate. Delemme Angèle, 65 jaar, z. b., echtg. Bossult Adolf, Poperingesteenweg. 8. Gesquière Maria-Leonia, 70 jaar, z. b., wed. Lemiegre Cyrillus, Meenensteenweg, 84. Deprez Rachel, 41 jaar, z. b„ echgt. Daels Eduard, Poperingesteenweg, 8. Huwelijksbeloften Achille Vandenabeele. autovoer der, te Ztllebeke. en Elodie Monnet, dienstmeid, te Yper. André Beernaert, aardewerker, en Simonne Malfait, beiden te Yper. SSHHESSSSSSCSEESEKLdSEZSiSS» Weet gij dat de Naamlooze Verzekeringsmaatschappij ceeds aan hare verzekerden eene teruggave ge daan heeft van meer dan 2.500.000 frs onder vorm van vrijwillige korting op de premiën. Dat zij U desniettegenstaande de voordeeligste tarieven en klare uitgebreide polisvoorwaarden verleent, en U eene spoedige en zeer billijke op- tossing bij ieder rampgeval verzekert. Waarom dus nog langer verzekeringen afslui ten aan allerlei vreemde Maatschappijen Kapitaal en ReservenMeer dan 16.000.000 frs. Maatschappelijke Zetel KORTRIJK, Lekkerbeetstraat H. R. K. 952. Bijkantoren IEPER OOSTENDE BRUGGE. De Maatschappij stelt belang in elke ernstige unvraag voor agentschap Ziehie.r opnieuw de film in de volle ontplooiing van haar expressieve kracht die ze onder de leidihg van een vakman als Hans Steinhoff weet te bereiken met rhythme, photografie en een uitzonderlijk talent zooals Heidemarie Hatheyer. Er werd zeer veel geschreven over Gierwally en atTé rubriekschrijvers getuigen eensluidend voor de kracht en de diepte van deze film ep den geweldigen indruk dié ze nalaat. Gierwally is vervaardigd naar een roman van Wilhelmine von Hillern en speelt iij hét schilderachtige en grootsche bergland van Tirol. De film hangt ons een pakkend beeld op van het leven der boeren aldaar, hard en onbuigzaam als de bodem zelf waarop zij leven, trotsch als de hooge bergen die hen omgeven, hartstochtelijk en dynamisch als de natuur die zij gansche dagen hebben te dulden en te trotseeren. De film begint met het plunderen van een gieren- nest door Wally (Heidemarie Hatheyer). Dit stoutmoedig stuk wordt als ongehoord beschouwd in gansch de streek. Ook wordt ze aangevallen door den ouden gier en het is Josef, de strooper, die hem neer schiet. Wally kan haar met Heidemarie Hatheyer A Sepp Rist hartewensch vervul len een jonge gier medenemen. Ver liefd-op Josef wil ze hem bedanken, maar hij noemt haar spottend Gier-Wally Van af dit oogenblik heeft hij definitief haar hart ver overd. Ze zweert nooit iemand anders toe te behooren. Doch Fender, haar vader heeft er an ders over beslistze zal met Vincent, de rijkste boerenzoon van de streek, trouwen. Ze komt in openlijk verzet tegen haar vader en in een vlaag van woede steekt ze de hoeve in brand. Daarop wordt ze verbannen naar een afge legen hut, hoog in het ge bergte gelegen. Ze neemt haar jonge getemde gier mede. Tot wanhoop gedreven is ze op het punt in den afgrond te springen als een oude knecht die haar af en toe voedsel brengt haar kan weerhouden. Na deze crisis schept Wally opnieuw moed. Later zien we Wally terug als pachteres op de hoeve van haar vader. Ze heeft Vincent verjaagd die in verstandhouding met Fender de hoeve bestuurde. Er is kermis in het dorp. Wally gaat er heen met haar rijkste sieraden bekleed. Ze houdt nog steeds van Josef, ze danst met hem maar weigert haar liefde te bekennen. Eens te meer begeleidt haar Josef zonder toe te geven. Gek van razernij, meer en meer verliefd, belooft ze haar hand aan Vincent als hij den man wil dooden dien ze aanbidt. Maar de kogel treft de gier. Nu deze ongeluksvogel weg is, zijn er geen oorzaken meer dat Wally en Josef niet eindelijk vereenigd zouden zijn. Dit is kort ver teld, de geschiedenis van Gierwally maar dit verhaal kan bij lang niet een juist gedacht geven van dit machtig drama. Het is een film die moet gezien worden. Spectator. Uitzonderlijk slechts vertooningen op Zaterdag, Maandag, (7,30 u.) en Zondag (2 u., 4,30 en 7.30 uur). uur Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 2 Mei 1941, door M. Dielgat Ri chard, St Jacobstraat. een klein wit en zwart hondje. Zaterdag 3, door Me Camerlynck Maria, Arsenaal straat, een halsdoek. Door M. D'Haene Eugeen, politieagent, een lederen dameshandschoen. Maandag 5, door M. Talon Leo, Vandenpeereboom- plaats, een paar lederen handschoenen. Door Me Laton Maria, Deken Deiaerestraat, een pa ternoster. Dinsdag 6, door M. Erard Paul, Bruggesteenweg, een huisdeursleutel met zakketting. Door M. Verminek Charles, politieagent, een paar dameshandschoenen. Door M. Devos de Molderghem Fernand, Cartonstraat, een sjerp en een paar sajetten handschoenen. Woensdag 7 door Me Dewitte Irène, Lange Thourout- straat, een kieine sleutel. Donderdag 8, door M. Mylle Marcel, Zonnebekesteen- weg een sajetten dameshandschoen. Door M. Martein Roland, Tegelstraat, een honden medaille. Een zekere som geld in den winkel Femina Bo- terstraat, 10, T/S. Verloren. Vrijdag 2 Mei, door M» Derluyn Anna, Meenensteenweg, een blauwe wollen muts. Zaterdag 3, door Me Jenoodt Raymonde, Boterstraat, een vulpen. Door M. Haentjes Edmond, Noordlaan, een armband- uurwerk. Door M. Van Coillie Henri, Tegelstraat, twee rant- soeneeringskaarten met zegels. Zondag 4, door M. Degrauwe André, scholier, van Kemmel, een zwart lederen boekentasch en een paar rubberen slaffers. Maandag 5, door Mevr. Désiré Roegiers-Neyens, Dix- mudestraat, een gouden oorring. Donderdag 8, door Mevr. Achiel Geldhof-Vanhulle, Meenensteenweg, hare melkkaart. Autorijders, wielrijders, zorgt voor de regle mentaire afdemping van uw lichten! Nationale Dienst voor Arbe'«1>=bem'ddeiing en Toezicht ARBEIDSAMBT IEPER Landbouwarbeiders, hoeveknechten, tuiniers, bieten rooiers, dit jaar meer dan ooit wordt U de gelegenheid gegeven om hetzij in uw eigen land hetzij in Frankrijk uwen stiel uit te oefenen. Voor Frankrijk worden tal van seizoenarbeiders ge vraagd. De tijd nadert zeer snel waarop met het bee- tenkappen een aanvang zal gemaakt worden. Na de bee+en is het vlas dat aan de beurt komt vo'et dan verder in het jaar de oogst, het uitdoen der aardappe len. en eindelijk het u ldocn der bieten; kortom ver scheidene maanden werk staan U te wachten, maanden binst dewelke gii door het uitoefenen van uw eigen stiel uwen eigen kost kunt verdienen en in het onder houd van uw huisgez:n kunt voorzien. Immers, over 't algemeen zijn de voorwaarden dezer contracten, al thans voor wat de bieten betreft, 550 Fransche franks per Ha., volle kost en huisvesting, reis heen en terug betaald door den werkgever. Welnu werklooze seizoenarbeiders, wie onder U zou in dergeliike voorwaarden niet tevreden zijn in eigen strel te kunnen arbeiden Laat U niet misleiden door het geklan van een of ander gebuur slaat alle zwaarmoed'gheid van U af en gaat bli'moed g raar den akker in Frankrijk waar de arbeid U wacht. Op die manier zult gij binst verschei dene maanden uwen eigen kost verdiend hebben en met een goeden cent op zak terug in uwen familiekring ver schijnen. Gij gehuwden, gij hebt den plicht te voorzien in het onderhoud van uw hulsgezin, wij, wij geven U werk, en daarom laat U inschrijven op het Arbeids- ambt te lener, Kaaistraat, 12. Ook zij die nooit een campagne mede maakten, doch zich hiervoor geschikt achten, hoeven niet te aarzelen, een contract zal hun toevertrouwd worden. Anderzijds wordt ook de mopelijkhe:d Ingezien an dere werklooze landbouwarbeiders in eigen streek aan het werk te stellen. Immers de verplichting dit jaar meer land te bebouwen zal ook meer arbeiders vergen. Wie dus landbouwarbeider is, doch niet geschikt is om de campagne in Frankrijk mede te maken, late zich insgelijks inschrijven op 't Arbeidsambt te leper, Kaai straat. 12.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5