IN XXX. DE FLORA Cinema «Oud Yper» Bloemen uit Nizza Zielmissen ALLERHANDE NIEUWS DUIVENVOEDER Welke regeling werd er getroffen voor de vroege aardappelen Bond der Herbergiers Resfaura'fiehouders 0 Wereidoverzicht U. F. A. Documentfilm HANDSOOGSCHIETINGEN Burgerlijke Stand van. Yper Vlaamsche Toeristenbond - Tak leper Vlaamsche Kruis -Tak leper Gevonden en Verloren Voorwerpen Sint jozefs Kerk der Karmelieten 3 ZONDAGRUST De Apotheek van Mr HOUTEKIER, Meenenstraat is alleen open óp Zondag 25 Mei 1941 HET YPERSCHE 23 - 5-1941 o- YPER. Rijwiel gestolen. Zaterdag Laatst had De- smedt René, beenhouwer, wonende alhier Rijselstraat, rond 11 u. 30 voormiddag zijn rijwiel geplaatst aan den gevel der gewezen bank Crédit Anversois Dixmude- straat, waar de ravitailleeringsdienst thans gevestigd is, doch toen hij na zijn gedane boodschap terug buiten kwam, was zijn fiets spoorloos verdwenen. Klacht werd ingediend. Nog een diefstal. Den laatsten tijd werd verschei dene malen binnengedrongen in het achtergebouw der Gouden Vork gelegen op de Kiekenmarkt. waar thans eenige klassen van de Rijksmiddelbare School tijdelijk zijn ondergebracht. Daar de deuren dezer schoollokalen geopend bleven, hadden de indringers het gemakkelijk om, na de klasuren, in de lokalen te drin gen en er allerhande schoolgerief buit te maken. Na hun eerste bezoek op Dinsdag 6" dezer, hernieuwden zij hun waagstuk den volgenden Zaterdag. Tengevolge echter dezer diefstallen werden de klasdeuren alsdan gesloten, zoodat bij een derde poging om er binnen te dringen de dieven onverrichter zake moesten terugkee- ren. Ten einde echter te toonen dat zij er nogmaals terug gekomen waren, hebben de deugnieten niets be ters gevonden dan den gang op onbetamelijke wijze te bevuilen. Het onderzoek door de politie in die zaak ingesteld werd spoedig met goeden uitslag bekroond. De dieven, die aan hun eerste schelmstuk niet meer zijn. zijn drie jeugdige kerels van 14 tot 18 jaar oud. namelijk de genaamden D. G., P. A. en V. G., allen uit Yper. Bij hen werd een deel van het gestolen schoolgerief terug ge vonden. Proces-verbaal werd tegen hen opgesteld. De duivenliefhebbers worden vrendelijk verzocht hun duivenvoeder voor de maand April te komen afhalen bij JOSEPH BORDEAUX-LACANTE Meenensteenweg, 151 Yper. Tijdens de jongste vergadering van den Nationalen Boerenraad gaf de heer Van den Abeele, rechtskundig adviseur bij het ministerie van landbouw, een uiteen zetting over de voorgenomen reglementeering van den volgenden oogst, die onder zeer veel gunstiger omstan- digheden zal kunnen plaats hebben dan het verleden jagr het geval was. Dit jaar kon het werk degelijk voorbereid worden in samenwerking met het Ministerie en de N. L. V. C. Hierbij is in ruime mate rekening gehouden met de suggesties door den Nationalen Boerenraad gedaan. Wat de aardappelen betreft, moet onderscheid ge- maakt worden tusschen vroege en late. Sommige vleien zicb ipet de hoop dat de late aardappelen zoo overvloe dig gullen zijn dat de handel vrij zal kunnen gelaten worden. Het spreekt vanzelf dat de reglementeering moet voorbereid werden, voor het geval dat die gunstige vooruitzichten niet bewaarheid worden. Voor de vroege aardappelen moet zeker een regle menteering voorzien worden. De grondgedachte van iedere reglementeering is dat de verbruiker nooit rechtstreeks van den voortbrenger koopen mag. Elke handel moet langs een aansprakelijk tusschenpersoon plaats hebben. •;.Het besluit voorziet volgende punten .1) Elke boer die meer dan 3 aren vroege aardappelen heeft is er rekenplichtig voor tegenover den Staat. Wat verstaat men echter onder vroege aardappelen De aardappelcentrale zou als vroege aardappelen be schouwen de eerstelingen over gansch het land, en dan de Bintjes,. Ideaal en Eigenheimers in een gesloten ge- hied Mechelen-Assche, en zoo noodig in nog andere welbepaalde gemeenten die over gunstigen bodem be schikken. Men doet opmerken dat er veel te weinig plantgoed van Eerstelingen toegekomen is, en dat in de streek van Mecbelen de Bintjes te laat aankomen om nog als vroege te kunnen doorgaan. Vroeger werden in Mechelen-Assche 7.000 ton Eerste lingen verkocht en 3.000 ton in de rest van het land. Dit jaar zouden er slechts 2,300 ton verdeeld zijn. waarvan een kleine 2,000 ton in Mechelen-Assche. 2) Ieder boer zou mogen behouden 1.750 kg. per Ha. in 41 aangeplant (en niet per Ha. te planten in 42) plus 750 gram per dag en per lid van het gezin. Voor gemeenschappen als kloosters eriz., zal elke inwonende als lid van het gezin gelden. 3) Vóór een bepaalden datum zal het rooien verbo den zijn. 4) Opkoopers zouden aangeduid worden door de aardappelcentrale. Secretariaat Diksmuidestraat, 21 leper. o- MEDEDEELING AAN DE AANGESLOTENE LEDEN. Er wordt hiermede aan de leden ter kennis gebracht dat, voor wat de Herbergiers betreft, die in aanmerking kunnen komen voor het toepassen van het Hotel- of Pensioentarief, betrekkelijk de vergoeding voor in kwartiering, zij zich onverwijld zouden aanmelden bij den secretaris van, hun afdeeling voorzien van hun .wettig logementboek. Aldus Zal kunnen vastgesteld worden bij welke ge- wallen van de leden het Hotel- of Pensioentarief moet ■toehopast worden. R DE SECRETARIS. Vrijdag om 7,30 uur. Zaterdag om 7,30 uur- Zondag om 2,30 u., 5 uur en 7,30 uur. Maandag om 7,30 uur. met de beroemde zangeres die nog Martha Eggerth overtreft Erna SACK. Een film buitengewoon opgewekt en tevens vol gevoel, maar vooral vol fantazie. Een zeer be langrijk aandeel in het succes, dat voor deze schitterend vertolkte prent is weggelegd, zal zij danken aan de meeslepende muziek en aan de mooie dans en zangtafereelen die er zijn in opge nomen. Toekomende week NARCISSE, met Rellys, sterker dan Fernandel. Komt lachen, gij zult het u niet beklagen. De toeschouwers zullen zelf onze reklaam maken. STAANDE PERS MAANDAG 26 MEI 194X Om 17 1 uur stiptYPER Koninklijke Gilde St Sebas- tiaan COMBATSCHIETING voor de leden der drie Ypersche handboogmaatschappijen. Inleg 5 fr. 50 te verdeelen in vogels van 2 fr. 50 na aftrek van het pijlrapersgeld. van den 16 tot den 21 Mei 1941. Geboorten Hoorelbeke Rosette, Recollettenpoort, 5, Hoornwerk, 21. Carlier Gilbert. Recollettenpoort, 5, van Zillebeke. Vangheluwe Daniel, Recollettenpoort, 5, van Brielen. Decan Dirk. Lange Torhoutstraat, 25, Aalmoezenierstraat. Luyssaert Joseph, Recolletten poort, 5. van Loo. Milleville Georgette, Recolletten poort, 5, van Zillebeke. -r- Waignein Hugo, Recolletten poort, 5, van Dlkkebuseh. Buysse Georgette, Recol lettenpoort, 5. Zónnebekesteenweg. 174. Lavens Rosa. Recollettenpoort. 5, van Komen. Verschaeve Clara. Recollettenpoort, 5, van Zonnebeke. Liva Marco.. Re collettenpoort, 5. van Brielen. Huwelijk Beernaert Andreas, aardewerker en Mal- fait Simonne. huishoudster, beiden te Yper. Overlijdens Peene Jules. 82 jaar. z. b.. wed. Co- laert Lqdovica, J. Capronstraat, 2. Pottier Lucia. 34 jaar, z. b„ echtg. Decock Robert, Studentenstraat, 3. Donze Julia, 55 jaar, landbouwster, echtg. Heughebaert Louis, van Nieuwkerke. Allemon Alicé, 14 jaar, land bouwster. van Bikschote. Vandermeeren Juliaan, 55 jaar. lader aan den ijzerweg, echtg. Vanneste Ju liana, Diksmuidesteenweg,. 34a Lecomte Roger, 17 jaar. landwerker, ongeh.. van Krombeke. Warmoes Martha, 40 jaar, landbouwster, echtg. Verschaeve Gas ton, van Zonnebeke. Verstraete Óbntantijn, 72 jaar, landbouwer, wed. Verbeest Leonial van Hollebeke. Decock Emma. 50 jaar, z. b., echtgenoote Wygaerts Joannes, Poperingesteenweg, 8. D'Haene Martha. 48 jaar. ongeh. z. b., Poperingesteenweg, 8. Huwelijksbeloften Justin Coudyser, z. b., te Marcke en Bertha Bonte, z. b., te Yper. Daniel Laton,- be diende, en Julia Breyne, z. b., beiden te Yper. Ray mond Ossieur, kleermaker, en Simbnna Deltombe, weef ster. belden te Ypep. Walter Van Herreweghe, con troleur bij den rantsoeneeringsdienst. en Rayrrlond'e De Gheselle, z. b.. beiden te Yper. André Keignaert, fo tograaf. en Alice Tranchet, naaister, beiden te Yper. Met het oog op den komenden zomer deelt de vertegenwoordiger van den V. T. B. mede, dat steeds douanekaarten voor Frankrijk worden af geleverd, ten behoeve der fietsers. Alle inlichtingen bij den vertegenwoordiger Cartonstraat, 16. Vergadering van Zondag 18 Mei 1941 De zittingszaal van het Stadhuis was met een uitge lezen publiek bezet wanneer de Voorzitter a/i. R. Hil- lewaere de vergadering opende en de aanwezigen har telijk verwelkomde. Onder de aanwezigen bemerkten wij o. a. Dr Jur. A. Verstraete, Cabinetchef aan het Ministerie van Binnenlahdsche Zaken; Dr Jur. W. Boo- nen, arrondissementscommissaris a/i., Dr Valeer Snick, Voorzitter der Jury, welke het examen afnam aan de 23 geslaagde cursisten; Dr G. Deconinck, leider E. H. B. O. en Dr Ign. Lantsoght, lesgevers, Dr V. Verbeke e. a. Na de plechtige uitreiking der diplomas door Dr V. Snick, verwelkomde de leider E. H. B. O., Dr G. Deconinck, den voordrachtgever Prof. C. Hooft, Be stuurder der Kinderkliniek bij de Gentsche Hooge- school. Deze handelde over Voorbehoedende Kinder geneeskunde. In een pittig betoog wist hij de vergade ring te boeien en menige nuttige wenken aan de jonge moeders mede te geven. Ten hoogste voldaan ging de vergadering uiteen na dc-or den leider E. H. B. O. en den Voorzitter den wensch te zijn uitgedrukt, den ge- achten voordrachtgever in 't kort terug in ons midden te mogen begroeten. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Donderdag 15 Mei, door M. D'haene Eugène, Esplanade, een damesregenscherm. Door M. Andries Pierre, Dixmudestraat, een sajetten sjerp. Vrijdag 16, door M. Maertens, politiecommissaris, een huisdeursleutel. Zaterdag 17, door M. Vansevenant Achiel, Maarschalk Frenchlaan, een kindermuts. Door M. Bardyn Oscar. Tegelstraat, een paar slaffers. Maandag 19, door M. Coppin Jozef. De Haerne- straat, een dameskous. Door M' Vandevyvere Madeleine. Kalfvaart. een paar handschoenen. Door M. Vanacker Albert, Lange Thouroutstraat. een lederen kinderhandschoen. Dinsdag 20, door M. Masschelein Gaston,»Meenen steenweg, een paar sajetten handschoenen. Woensdag 21, door M. Cousein Roland, Minneplein, een huisdeursleutel en een klein sleuteltje. Door M. Vancayseele-Wardenier, 63, Boeschepestraat, Poperinghe, een damesborstspeld, die zij ter beschikking van de eigenaarster houdt. Verloren. Vrijdag 16 Mei, door M1' Werquin Marie - Thérèse, Waterstraat, een geel lederen handschoen, linkerhand. Woensdag 21, door Jvr. Derous Jeanne, de Haerne- straat, hare eenzelvigheidskaart. Broederschap van 't Heilig Kind Jezus van Praag. 4' Zondag 25 Mei. Te 7 J u. COMMUNIEMIS met oefeningen voor de kinderen, tot zielelafenis van Willy CLAUS, overleden lid der Broederschap. Te 3 J uur Maandelijksche Vergadering. Wij verwachten de kinderen met hunne ouders in groot getal. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Mei, om 8 uur, in Sint Jacobskerk» tot zielelafenis van Heer Charles FORREZ slachtoffer van het bombardement van 26 Mei. echtg. van Vrouw Emma Pattyn, (2691) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Mei, om 9 uur, in de kerk der E. Paters Carmelieten- tot zielelafenis van Heer Maurice COFFYN echtgenoot van Vrouw Madeleine Delhem en Vrouw Maria HEUGHEBAERT echtgenoote van Heer Evarist Delhem. (2688) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Mei, om 9 uur, in Sint Ni- klaaskerk, tot zielelafenis van Heer Jérome-Aimé LANDERWYN. (2692) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Mei, om 10 uur, in Sint Pieterskerk, tot zielelafenis van Heer Cyrille DESODT gesneuveld te Watou echtgenoot van Vrouw Irma Versavel. (2693) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 25 Mei, om 10 uur, in de kerk der E- Paters Capucienen, tot zielelafenis van Heer Atadré DE GEYTER gesneuveld voor 't Vaderland. (2694) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 25 Mei, om 11 uur, in Sint Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer en Vrouw Ivo WACKENIER DE RUDDERE en zoon Gérard. (2695) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1 Juni (Sinksen), om 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Heer Henri BEHAEGHEL (2696) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 1 Juni (Sinksen), om 11 uur, in St Maartenskathedraal, tot zielelafenis van Heer Jules DELEU echtgenoot van Mevrouw Yvonne Platevoet Bruggesteenweg, 73. (2697) Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Maandag 2 Juni (2* Sinksendag), om 9 uur; in St Pieterskerk, tot zielelafenis van Vrouw Leonie GOUDEZEUNE echtgenoote van Hr Maurice Dehollander. (2698)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 3