CRIS KAYSSLER OTTO WERNICKE HEINZ WEIZEL HERMAN BRAUN KARL MARTELL in KAASSTREMSEL met UITTREKSEL VAN VONNIS Nieuwbouw als geldbelegging Chocolade in de scholen Maximumprijzen van zeep Let op uwe Vleeschzegels Postverkeer met het buitenland DE DEELZECELS ter Apotheek Albert- DELANOTE te Lange mark HET YPERSCHE 23 4 -1941 Arrondissementscommissariaat Administratieve Rechtsmacht Nr 43 IEPER o Er biijkt Uit een beslissing genomen door den Heer Arrondissementscommissaris van leper, dat de genaamde MULLIE Raymond, Xavier, Leon, Marie, land bouwer, geboren te Ploegsteert, den 16-6-77, wo nende te Wijtschate, Wulvergemstraat, Nr 48, is veroordeeld geworden tot een gezamenlijke geld boete van Negen duizend franken, wegens niet aangifte en niet levering van tarwe en lijnzaad. Waarvan tegenwoordig uittreksel van het von nis ter publikatie zal ingelascht worden in het Dagblad VOLK EN STAAT en in de Week bladen DE POPERINGENAAR en HET YPERSCHE en aangeplakt worden ten Stad- huize van al de gemeenten van het Rechterlijk kanton .der woonplaats van veroordeelde, met veroordeeling tot de kosten dezes van publikatie en aanplakking. Verklaart deze beslissing uitvoerbaar bij voor raad niettegenstaande alle verhaal. Gedaan te leper, den zestien Mei 19 honderd een en veertig. De Arrondissementscommissaris, a. i. Willem BOONEN. Er blijkt uit een beslissing genomen door den Heer Arrondissementscommissaris van leper, dat de genaamde DESPAGNE Jules, Désiré, landbouwer, geboren te Wijtschate, den 25-10-85, en wonende te Wijt schate, Kruisstraat, Nr 23, is veroordeeld gewor den tot eene gezamenlijke geldboete van Hon derd en twee duizend, acht honderd franken, we gens het tekort blijven aan zijn leveringsplicht inzake aardappelen, tarwe en erwten, en het wederrechterlijk afhouden van tarwe en erwten- Waarvan het tegenwoordig uittreksel van het vonnis ter publikatie zal ingelascht worden in het Dagblad VOLK EN STAAT en in de Week bladen DE POPERINGENAAR en HET YPERSCHE en aangeplakt worden ten Stad- huize van al de gemeenten van het Rechterlijk kanton der woonplaats van veroordeelde, met veroordeeling tot de kosten dezes van publikatie en aanplakking. Verklaart deze beslissing uitvoerbaar bij voor raad niettegenstaande alle verhaal. Gedaan te leper, den zestien Mei 19 honderd een en veertig. De Arrondissementscommissaris, a. i. Willem BOONEN. Het Commissariaat-generaal van den Wederopbouw •deelt mede Er werd in de jongste tijden vastgesteld dat talrijke personen het inzicht koesteren om, als geldbelegging, nieuwe woonhuizen of andere gebouwen te laten op richten. Dergelijke initiatieven zouden, in normale omstan- diRieden, stellig verdienen aangemoedigd te worden. Thans echter, meent het Commissariaat-Generaal voor 's Lands Wederopbouw de belanghebbenden te moeten waarschuwen dat de verwezenlijking van dergelijke plannen op aanzienlijke moeilijkheden zou kunnen stui ten. Gezien de heerschende schaarschte aan materiaal, worden de belangrijkste bouwmaterialen uitsluitend voorbehouden voor het herstel van door oorlogsgebeur tenissen vernielde of beschadigde openbare gebouwen en -woonhuizen, alsook voor werken van openbaar nut. Voor nieuwbouw zullen in de eerstkomende tijden geen bouwmaterialen kunnen beschikbaar worden ge steld. Uit een ministerieel rondschrijven Van 6 Juni 1941 af, zullen de kinderen der bewaar scholen en der dagscholen voor lager onderwijs recht hebben, tegen betaling en per tijdperk van dertig dagen, op twee reepen kreemchocolade. De schoolhoofden dienen aan den gemeentedienst een naamlijst der begunstigden over te maken, met ver melding van dezer geboortedatum. Voor de volgende tijdperken zal het volstaan slechts eene naamlijst betreffende de veranderingen in te sturen. De naamlijsten dienen door het schoolhoofd gedag- teekend, echt verklaard en onderteekend. De schoolhoofden zullen worden bevoorraad door de kleinhandelaars en grossiers aangewezen door den sec tor Handel en Distributie van de Nationale Land bouw- en Voedingscorporatie. De schoolhoofden zijn verantwoordelijk voor de uit- deeling van de chocolade aan de bij hunne inrichting ter school gaande kinderen. Het is eenieder verboden navolgende producten aan te bieden, te koopen of te verkoopen tegen hoogere prijzen dan deze vastgesteld bij onderhavig besluit. Voor de harde huishoudzeep en de scheerzeep worden de volgende maximumprijzen voor de verbruikers, tegen afgifte van rantsoeneeringszegels, vastgesteld a) Voor harde huishoudzeep W.N.V. en O.C.G. met 48 vetzuren, 1 stuk van 100 gr. fr. b) Voor scheerzeep W.N.V. en O.C.G.. met 78 veteuren. 1 stuk van 50 gram f' 0.75 2.75 III. 88 Luchtvaart, het domein van de breede horizonten, van de wolken, van de daverende motoren die ergens op een onmetelijk vliegveld hun lied van verlangen naar het vrije bewegen zingen of verrassend in zekeren bocht voorbijstormen, van de mannen met hun hart vol jolijt met hun klaarklinkende stemmen lucht vaart, het domein waar de frissche jeugd in spontane heldhaftigheid zich geeft aan haar volk, waar men den mensch eindelijk eens ontmoet in zijn schoone onge kunstelde heerlijkheid omdat het gevaar hem gelouterd heeft van alle onechtheid die aan zijn hart kleefde. Veel filmers hebben de epische schoonheid in deze milieu's aangevoeld en... zijn aan het filmen gegaan. Of ze er allen even veel succes mede behaald hebben staat in dubio. Het waren eerst de Amerikaansche crashfilms waarin alles aan stukken moest: vliegtuigen die in brand schoten, parachutes die niet opengingen, alles werd vernietigd. Alleen de luchtheld was onkwetsbaar, want spijts alles moest die er heelhuids en met den klassieken cow-boy-glimlach van af komen. Stilaan is al die ongezonde sensatie gaan bezinken en is men de luchtvaart be ginnen uit te beelden op een manier die meer aan de werkelijkheid beantwoordt met luchthelden die het werkelijk zijn in al hun eenvoudige handelingen, hun kor date besluiten en hun verzuchtingen. Het documentaire gedeelte werd veelal bij groote oefeningen opgenomen, wat veel tot de waarheid bijdroeg. Wel kwamen er ongelukken in (dat moest nu eenmaal om het publiek te voldoen), maar ook die werden aannemelijker voorgesteld. Zoo herinneren we ons Nachtvlucht en Zuiderkoerier beide volgens het scenario van den Franschen vlieger-schrijver Antoine-de-Saint-Exupéty, die de voorgestelde gebeurtenissen uit zijn eigen loop baan en die van zijn kameraden putte. Proefplloot Alleen Engelen hebben vleugels Ochtend patroelje en Mannen met Vleugels waren van Ameri- kaanschen oorsprong, de laatste vooral bedoeld zijnde als overzicht van de geschie denis van het vliegwezen. Maar natuurlijk bleef Duitschland ook niet bij de. pakken zitten. Reeds vóór 1937 verscheen onder leiding van Bruno Loerzer. de president van het Deutsche Luftsport Verband, een welgelukte film over het zweefvliegen Rivalen der Luft Wat later kwam Pour le mérite van Dr Karl Ritter, gevolgd door de pas ver schenen Stukas eveneens van Karl Ritter, terwijl Kampfgeschwader Lützow ongeveer af moet zijn met zijn bijna alle oorlogsfilms. In afwachting gaan we naar D. III. 88. zien, waarvan veel goeds verteld wordt. We zullen er de oude toestellen van 14-18 in zien, die voorzien waren van drie boven elkaaT geplaatste vleugels en twee mitrailleuses die reeds door het schroefveld schoten met een synchronisatie systeem dat in 1915 door Fokker werd uitgevonden. Maar ook de moderne vliegtuigen uit dezen oorlog zullen niet ontbreken. Kortom, we zullen voor een paar uurtjes in het vliegersmilieu verplaatst worden en hierin dan nog een vijf en twintig jaar doorloopen. D. III. 88. is een film die belooft. SPECTATOR. CINE FLORA Vertooningen Vrijdag, Zaterdag en Maandag om 7.30 u.; Zondag om 2 u„ 4.30 uur en 7.30 uur. De Hoofdgroepeering houdt er aan de verbruikers te herinneren dat de vleeschzegels voor sommige gekookte vleeschwaren recht geven op meer dan 35 grammen per zegel. De beenhouwer of de spekslager mag voor den verkoop dezer vleeschwaren slechts vleeschzegels eischen in verhouding met het juiste vleesehgehalte dat deze waren bevatten. Hier volgt een lijst dezer waren met aanduiding van den maximumprijs en het noodige aantal zegels Rookworst uit zuiver vleesch zonder zetmeel 35 frank per kilo, 1 zegel voor 35 grammen. Rookworst met zetmeel 22.50 fr. per kilo, 1 zegel voor 35 gr. (binnen de wettelijke voorschriften). Kalfskop 27.50 fr. per kilo 1 zegel voor 140 gr. Versche varkensbraadworst 25 fr. per kilo, 1 zegel voor 35 gr. Versche rund- en varkensbraadworst 24 fr. per kilo, 1 zegel voor 35 gr. Varkensperskop 15 fr. per kilo, 1 zegel voor 140 gr. Leverworst of pastei zonder zetmeel 30 fr. per kilo. 1 zegel voor 70 gr. Leverworst of pastei met zetmeel 15 fr. per kilo. 1 zegel voor 70 gr„ (binnen de wettelijke voorschriften). Bloedworst van slachtafvallen met zetmeel 12,50 fr. per kilo, 1 zegel voor 70 gr. Smeermetworsten 30 fr. per kilo, 1 zegel voor 140 gr. De beenhouwers en spekslagers moeten minstens twee worstsoorten te koop aanbieden aan een prijs minder dan 25 fr. per kilo. O De Nationale Vereeniging der Belgische Hoteliers deelt het publiek mede dat de roode deelzegels nrs 2 en 6 van 1 Juni 1941 af niet meer geldig zullen zijn. Zij zullen ingewisseld worden tegen de deelzegels nrs 2 en 6 blauwe kleur tijdens de maand Mei 1941. De volgende deelzegels zijn van 1 Juni 1941 af geldig nr 1 blauw nr 2 blauw nr 3 blauw nr .4 blauw nr 6 blauw nr 7 rood of blauw nr 20 rood of blauw. Zendingen die niet toegelaten zijn. Het publiek wordt er aan herinnerd dat volgende zendingen niet toegelaten zijn in het postverkeer tus- schen België en het buitenland 1 Afbeeldingen van om het even welken aard (met uitzondèring van personenfoto's van het pasformaat), voor zoover zij niet in boeken, tijdschriften, kranten en prospectussen voorkomen, raadselopgaven worden even eens als afbeeldingen beschouwd 2) drukwerk van om het even welken aard (boeken, kranten, prospectussen krantenuitknipsels, enz.), voor zoover de verzending niet ten behoeve van den handel geschiedt 3) gramofoonplaten en mededeelingen van om het even welken aard, die op mechanische wjze zijn opge nomen 4) zakenpapieren, monsters en gemengde zendingen, voor zoover 'de verzending niet ten behoeve van den handel geschiedt. Beperkingen. Ten aanzien van de schriftelijke mededeelingen die nen onderstaande beperkingen te worden in acht ge nomen 1) Postkaarten en brieven moeten duidelijk en goed leesbaar, zooveel mogelijk met de schrijfmachine wor den geschreven. Zakenbrieven mogen niet anders dan met de schrijfmachine of in blokletters worden geschre ven. Andere dan zakenbrieven mogen ten hoogste vier bladzijden bevatten (maximum-formaat van een blad zijde Din A 4 - 210 x 297 mm.) 2. Kortschrift, blindensehrift of geheimschrift zijn niet toegelaten het is eveneens verboden van onzichtbaren inkt gebruik te maken. 3) Gevoerde briefomslagen mogen niet worden ge bruikt.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5