Kleine Aankondigingen YPERSCHE VOETBALKRONIEK ATHLETIEK Het Verbroeden ngstornooi van Eendracht Boezinge s. s. Bij White Star leper TE HUREN Welgelegen HANDELSHUIS en HUIS met Carage en Werkwinkel TE HUREN IEPER WELCELECEN HANDELSHUIS TE HUREN SCHOONE HERBERG Te Huren SCHOONE SLAAPKAMER GELDPLAATSINGEN UIT TER HAND TE KOOP I. Te leper r V II. Bij Poperinghe UIT TER HAND TE KOOP SCHOON BURGERSHUIS Te koop gevraagd tegen hoogste prijzen STAD IEPER groot aantal BURGERSHUIZEN UIT TER HAND TE KOOP SCHOONE VILLA TE KOOP GËÏT (Tweede lam) TEJKOQP Schoone Bronzen Lusters TE KOOP 7 CÜISINIÈRE Vraagt plaats Eerlijke en goede ra*id 6 C. 8. Yper 4 C. S. Brugge (Res-l 1 De zeshonderd vijftig voetballiefhebbers, die Zondag namiddag bij den eersten wedstrijd van de eindronde tegenwoordig waren, hebben waarschijnlijk dolle vreug de en genot beleefd toen ze onze jongens, zooals des tijds in hun beste dagen, aan den slag zagen tegen het Brugsch elftal, ledereen zal moeten getuigen dat deze zegepraal ten veile verdiend mag genoemd worden, en dat de bezoekers in den persoon van hun doelbewaarder Georges Oner een uitstekend keeper bezitten, die zon der twijfel, een waardige opvolger van onzen nationa- len Braet zal worden. Want het reuzenwerk, dat deze knaap verricht heeft, grenst aan het ongelooflijke. Onze overwinning is er dan ook te schooner om en strekt ter eere van de rood-witte voetbalspelers, die allen onze beste gelukwenschen verdienen. 't Is scheidsrechter Baty die de leiding der partij in uanden heeft. Brugge wint den opgooi en onze jongens zetten dadelijk een geweldig tempo in. Het eerste schot konrt van Beddeleem. die echter nevens zendt. Yper dwingt een eersten hoekschop af. Cherchye geeft ge meten voor doel. Gauquie kopt, maar Georges wendt het gevaar af. niettegenstaande een uiterste poging van Dumalin. Op uitloopen van Vermeire, Brugge's rechter vleugel, moet Sonneville tusschenkomen en ontzetten. Beddeleem trekt er alleen van onder, maar besluit in keepers handen. Een tweede hoekschop wordt ons toege staan. Wederom kopt Gauquie naar doel, en Georges Omer kan enkel in hoekschop redden. Deze derde corner wordt ontzet. Evenwel dringen de rood-witten hun spel verder op. Een kogel van Cherchye vliegt rakelings bo ven. Brugge beproeft het meerendeel zijner aanvallen langs den rechterhoek, doch onze halflijn. die een reu- zenmatch speelt en vandaag een echt gesloten rader werk vormt, doodt alle pogingen in de kiem. met het gevolg dat Yper de bovenhand houdt. De Brugsche kee per moet zich nog dikwijls ongemeten in den strijd werpen om alle doelschending te vermijden. Niettegen staande deze meerderheid zal Crampe, de centervoor, er toch eerst in gelukken den stand te openen aan de 18" minuut, met een mooi schot waartegen Sonneville niets vermocht. Deze tegenslag beïnvloedt niet het minst den wedijver onzer spelers, zij hebben de beste schoenen aangetrokken en blijven aan leidende hand. Op volgenden hoekschop kopt Beddeleem gemeten, maar Georges staat op de geschikte plaats. Een oogenblik later heeft hij echter wat kans. alswanneer de doorge broken Dumalin op hem komt afgeloopen. Een keihard schot van Cherchye wordt nogmaals onschadelijk ge maakt. Op inzenden van Vandamme nochtans ontstond een geharrewar voor doel. Cherchye trekt voorzichtig naar Dumalin. die geen enkel oogenblik aarzelt om Georges voor de eerste maal het nakijken te geven aan de 31- minuut. Na den gelijkmaker ontwaakt Brugge en tracht door te breken, maar ons backpaar is niet te spreken en zendt alles terug. Yper blijft aanvallen en levert een mooie prestatie. Schoten worden langs alle zijden gelost, doch de flinke Brugsche keeper verricht soms wonderen tusschen de palen. Sonneville van zijn kant wordt weinig aan 't werk gesteld, en komt kalm tusschen alswanneer een draaiende bal, die niets goeds voorspelde, hem door Vanhoutte toegezonden wordt Valt verder nog te melden een schot op de bovenlat van Cherchye en een zending van Deplancke, die Georges tot duikelen dwingt. De rust komt met 11 stand, als wanneer Yper ten minste een 21 verdiend had. De indruk gedurende de poos was zco geweldig, dat som mige toeschouwers verklaarden dat zij nu toch zouden tevreden zijn, moest rood-wit gedurende de tweede speelhelft het onderspit delven. Onze spelers hebben beter gedaan en de supporters waar geschonken voor hun geld. Niettegenstaande Brugge geweldig herbegint en Sonneville een weinig aan 't werk stelt, komen de rocd-witten wederom ge vaarlijk opzetten en langs Vandamme. die besloot, ein digt een mooi samenspel. Op inzenden van Beddeleem, breekt Dumalin door. Georges komt uitgeloopen, maar het leder verdwijnt in zijn kooi aan de 9' minuut. De bezoekers laten nu een tijd lang begaan, men zou zeg gen dat dit doel hun eenigszins beïnvloed heeft. Alleen hun keeper blijft kalm. want hij moet schoten van alle zijden onschadelijk maken. Beddeleem, die naar 't doel gaat trekken wordt op 't laatste oogenblik door back Demeyer gehinderd en het schot vliegt nevens. Brugge ziet het gevaar van ons aandringen in, en gaat goed ten aanval over. doch Vermeire kopt boven. Een weinig nadien wordt hun een hoekschop toegestaan, die echter niets oplevert. Na wat middenveldspel, gaat Yper weer al tot den aanval over en dwingt hoekschop af. Goed gegeven door Cherchye. kopt Gauquie naar doel. Een geharrewar ontstaat, waaraan Deplancke een einde stelt met het leder tusschen de beenen in het doel te jagen aan de 32* minuut. Nauwelijks opgezet of 't rood wit aanvalskwintet nestelt wederom in het gevaarlijk gebied. Op kopstoot van Cherchye, weert Georges af. maar Vandamme herneemt op 't onverwachts en Geor ges moet zich voor de vierde maal omdraaien aan de 34p minuut. Brugge schijnt terneer gedrukt en kpmt nu zelden boven onze backlinie, die zich vandaag insge lijks op haar beste getoond heeft. Na nog wat scher mutselingen langs beide zijden en eenige schoten van Cherchye. Vandamme en Dumalin, komt het einde met een wel verdiende zegepraal der rood-witte kleuren. Jongens, nogmaals allen gefeliciteerd. Gij hebt u waar lijk overtroffen, uw wedstrijd zal veel bijdrageh om de voetbalsport in onze gouw te doen bloeien, want de talrijke toeschouwers uit de omliggende gemeenten zijn uiterst tevreden huiswaarts gekeerd en verlangen niets beter dan nog zulke ontmoetingen te mogen bijwonen. En nu naar Brugge. Geen zelfvertrouwen, geen over moed, want de verslagen tegenstrever van Zondag laatst ls belust u met dezelfde munt te betalen. Speelt zooals wij u Zondag zagen doorgeven en de titel kan u niet ontsnappen. Zondag morgen had in het lokaal De Zen een vergadering plaats van de clubs uit het omliggende. Niet min dan 26 vereenigingen lieten zich vertegen woordigen, waaronder wij onder andere aanstippen White Star leper. Red Star leper, Racing leper, Boe- zinge. Prior Langemark. Wijdendrift Langemark, Sint Juliaan Langemark, Dikkebusch, Nieuwkerke, Houtem, Passchendale, Blue Star Popertnge, Jcnckershove, Wou- men, Diksmulde.Renlngelst.Oostvleteren. Zillebeke enz., alsook de drie werkende clubs S. C. Bizet, S. K. Vla- mertinge en C. S. Yper. De Heeren Hubrecht. Barbier en Engels van het Provinciaal Ccmiteit. gaven den ge- wenschten uitleg over al wat in den Belgischen Voet balbond verwezenlijkt wordt en deden de voordeelen uitschijnen van een kampioenschap van beginnende clubs voor het toekomende seizoen. Een nieuwe ver gadering zal op het einde van de maand Juni belegd worden, ten einde de besprekingen en aansluitingen op vasten voet door te voeren. Zooals aangekondigd, trekken morgen een twaalftal leden van den nieuwen athletiekbond naar het sport- feest van Kortrijk Sport. Wij verhopen dat zij zich zul len onderschelden. Ot> Sinxen. om 15 uur. gaat dus op het veld van de Auguriinenstraat een athletiekfeest door. dat veeleer een intiem karakter draagt, omdat de leden van de club zich onder elkander zullen meten. Het publiek zal nochtans dien wedijver willen steunen, met namelijk tegenwoordig te zijn en 1 fr. als Ingang te willen be talen. inkomgeld dat moet dienen om materieel vöOr de nieuw gestichte club aan te koopen. Loooers van Kortrijk Sport hebben beloofd koste HET YPERSCHE 23 - 5-1941 loos hunne medewerking te verleenen. Ziehier het pro gramma Kadetten 60 m. 250 m. Scholieren 80 m. 300 m. 600 m. Gewicht-, schijfwerpen. verspringen. Juniors 100 m. 800 m. Gewicht-, schijfwerpen, verspringen. Seniors 100 m. 400 m. 1500 m. Gewicht-, schijf werpen. verspringen. Hoogspringen voor scholieren, juniors en seniors. Loopers en springers, die geen deel uitmaken van de club, mogen zich insgelijks laten inschrijven bij den secretaris A. Wenes. Diksmuidestraat. 89. Yper. tot Za terdag 31 Mei 1941. Voetbalspelers, sportbeoefenaars van al de clubs van het omliggende, komt deelnemen aan dit sportfeest, gij zijl allen welkom. Uitslagen van Zondag 18 Mei 1941 S. K. Zillebeke P. Langemark 44 P. Poelkapelle W. S. leper (geschorst). KLASSEMENT K. Vlamertinge 10 7 1 2 68 20 16 w. S. leper 7 5 1 1 39 23 11 K, Zillebeke 9 3 4 2 '28 26 8 E. Boezinge 10 3 6 1 29 56 7 P. Langemark 9 3 5 1 21 47 7 P. Poelkapelle 9 2 6 1 20 32 5 Match voor Zondag 25 Mei, om 3 uur W. S. leper P. Langemark (terrein C. S. leper). met het feit dat White Star deze week zijn sterken.back Tresy G. naar Frankrijk zag vertrekken. Dat is «titer geen reden om vooraf den moed op te geven. Integen deel in de reserven kunnen krachten geput, die veel beloven. Speelt uw spel. met geestdrift, en dat de besten winnen. Nota. Wij vernemen dat S. K. Vlamertinge klacht zou ingediend hebben tegen den kamp Prior Lange markS. K. Vlamertinge (uitslag 54), om reden der niet-aangesloten spelers. Indien deze klacht wordt aan vaard en de uitslag 5—0 werdt voor Vlamertiuge. is alle kans van White Star op een eindzege uitgesloten. Wat evenmin een reden is om zonder moed te spelen. Wij doen aan sport, niet om een beker, maar om ge zonde en deftige ontspanning. Een schoone match, zelfs wanneer we verliezen, doet ons,meer genoegen dan een beker. Voor 'n club als Vlamertinge, die zelf schreef dat er geen enkele ploeg opgewassen was tegen haar, is het bedenkelijk deze klacht in te dienen. En hierdoor wordt eens te meer bewezen wat 'n dui venkot sommige voetbalclubs geworden zijn Helaas De sport is ver te zoeken in onze streek We verhopen dat de woorden van heer Hubrecht, op de vergadering van Zondag uitgesproken, hieraan ver andering zullen brengen. Poelkapelle was natuurlijk af wezig Laatste Bericht. Wij vernemen dat de wonde van heer Knockaert reeds aan 't genezen is. Gelukkig is er geen neusbeen gebroken. De behandelende geneesheer vroeg zich af welke mannen te Poelkapelle voetbal spelen Wij wenschen heer Knockaert een spoedig en volledig herstel, hopende hem gauw terug te zien als scheidsrechter van voetballende elftallen. Poelkapelle White Star geschorst. Zondag laatst trok onze A-ploeg met goeden moed naar Poelkapelle, met het gedacht er een flinke partij te spelen ons was immers medegedeeld dat Pcelkring een versterkt elftal zou in lijn stellen. Volgens de ingevulde scheidsrechtersbladen zou Poel kring volgende mannen opstellen Cardoen Albert, Ler- berghe Albert. Descamps Omer. Van Damme Michel, Descamps André, De Tavernier Joseph, Borette Achiel. Van Arcke Charles. Noyez Justin, (kapitein). Tomme- leyn André. Fieuw Arseen. In werkelijkheid speelden drie spelers mede, welke niet waren opgegeven Rou- lez. als doelman, Coussement. als back, en Vansteenkiste als binnenspeler Scheidsrechter Knockaert was aangeduid om den kamp te leiden. White Star wint den toss, en verkiest berg-af en met wind in den rug te spelen. Van 't begin af wordt de match hard ingezet. Aan dé 4' minuut kan Roulez slechts met geluk redden. Onmiddellijk daarop moet Vierstraete in hoekschop redden. Een vrijschop door Alleman prachtig op doel gezonden, wordt even schoon door den doelman gered. Aan de 8C minuut zal De- haerne op inzenden van Vierstraete vooruit loopen, en den keeper verschalken 01 voor leper. Nu volgt meer verdeeld middenveldspel. White Star heeft evenwel moeite om zich aan het kleine terrein te gewennen. Na een kwartier schiet Tresy J. machtig op doel, maar de keeper staat op de goede plaats. Seffens daarop schiet Cnockaert nipt nevens. Op hands van Coussement geeft Alleman den straf schop vlak op den keeper, die kan ontzetten. Aan de 25*' minuut zal Poelkring gelijk stellen, op geharrewar voor het W. S. doel. Tijdens de laatste minuten is leper in gedrukt. Na de rust wordt snel opgezet, en onmiddellijk heeft Poelkapelle de leiding, langs Tommeleyn (21). Aan de 5*' minuut wordt Vansteenkiste op grove fout. naar de kleedkamers verwezen, nadat hij reeds in de eerste helft een strenge vermaning voor brutaal spel had op- geloopen. Geharrewar onder spelers en roering onder het publiek. Toch wordt voortgespeeld. Aan de 8*" mi nuut wordt Noyez Justin, kapitein, eveneens voor bru taal spel van het terrein verwezen. Hij is daarmede niet akkoord, en slaat den scheidsrechter in het gezicht. Daarop wordt de kamp geschorst. De scheidsrechter is gekwetst, en moet verzorgd worden door een genees heer, terwijl de supporters van Poelkapelle het terrein overrompelen. Noch de terreinafgevaardigde van Poel kapelle, noch het plaatselijk bestuur (is er een?) bekommeren zich om het lot van den scheidsrechter, en mengelen zich liever in de onstuimige kritiek der sup porters. Zoo eindigt een kamp, die een mooie wedstrijd had kunnen zijn. We durven geen enkel woord neerpennen om de aan randing van kapitein Noyez te brandmerken geen woorden zijn daarvoor scherp genoeg, geen straffen zijn ook streng genoeg. Tenslotte is het bestuur van Poel kapelle volledig aan zijn plicht tekort gebleven in plaats van tot kalmte aan te manen en te beschermen wie moest beschermd worden, heeft het zich eenvou dig tusschen de rumoermakers gemengd. De verstandige spelers van Poelkring hebben zelf de daad van hun kapitein afgekeurd als onsportief en on rechtvaardig. Wij zullen niet beweren dat White Star dien kamp zou gewonnen hebben, maar er waren op dat oogenblik nog 37 minuten te spelen, toen Poelkapelle leidde met 12. En wie weet wat voetbal is, weet ook hoe een dub beltje rollen kan. Over de leiding van scheidsrechter Knockaert, het was zijn 153"' match, kan slechts dit gezegd hij deed al het mogelijke om ongelukken en brutaliteiten te voorkomen, en liet zich hierin leiden, niet door het pu bliek of de spelers, maar door de reglementen van het voetbalspel. Wij wenschen hem geluk om zijn durvende en kranige leiding. Beschouwingen. Gezien de erge incidenten is het overbodig veel woorden te verspillen aan beschouwin gen. Alleen dit vanwege de White Star-spelers werd geen enkele daad gesteld die aanleiding kon zijn tot brutaliteit cf geweld. Integendeel veel hebben ze te verduren gehad van de geweldige Poelkringers die er onbarmhartig op los gingen, en bal of been speelden. Het eerste feit: namelijk dat een valsche lijst van spe lers werd aangegeven en onderteekend door den ka pitein, is reeds genoeg om de opvattingen van Poelkring inzake sport, te schatten. De houding van de spelers anderzijds die op elke beslissing van den scheidsrech ter iets wisten aan te merken, was van aard om onmid dellijk de zenuwen te spannen. Wat alles ontsierde was de aanranding van den kapitein op den scheidsrechter. Dergelijke spelers moesten steeds en voorgoed alle speelvelden ontzegd worden. Ten andere zijn eigen speelmaten verklaarden dat dezelfde speler (toen hij nog hun tegenstrever was) altijd moeilijkheden heeft veroorzaakt. Als de eigen speelmaten zoo'n oordeel vel len over hun kapitein, wat moeten dan anderen erbij- voegen Ten slotte de sportieve onopgevoedheid van het pu bliek, dat niet aarzelde de gespannen momenten uit te baten, is mede oorzaak van de verregaande incidenten. Wij verhopen dat het Provinciaal Comiteit deze zaak naar waarde zal weten te bestraffen, hiermede toonende dat zijn meening en opvatting inzake sport de juiste en de gezonde is. Vooruitzichten. Zondag a. s. 25 Mei speelt White Star tegen Prior Langemark. die zich eveneens heeft versterkt met spelers van andere ploegen. Deze kainp gaat door op het (terrein van CeniW Sportief Yoer. te 3 uur. Het zal zeker een spannende partij zijn. rekening houdende met de versterking van Langemark, en ook Adres ten bureele. (2623) met inrijpoort en grooten atelier. Inlichtingen bij G. BOURDEAU. lb, St Elisabethstraat, leper. (2638) met acht kamers, in de Aardestraat, hoek der Nieuwstraat, Zich wenden bij der) Heer Van Alleynnes. de Stuersstraat, 55, leper. (2636) met toiletkamer. Adres ten bureele. (2700) Verscheidene HUIZEN (handels- en private),. Garage, Herstellingsatelier met 640 m2 grand, Bouwgronden. Alles langs voorname straten. 4 WERKMANSHUIZEN met hof. BAKKERIJ met al het materiaal, (ultra moderne inrichting). Bestaan onmiddellijk ver zekerd. Sefféns vrij. Inlichtingen bij G. BOURDEAU Makelaar in goederen lb, St Elisabethstraat, IEPER. met 4 aren medegaande erf en hof, omringd van betonnen muur, met fruitboomen, staande en gelegen te MEESSEN, Armentierstraat, 5. On middellijke ingenottreding. Inlichtingen ten bu reele. (28*) Zich wenden tot G. BOURDEAU, makelaar-in goederen, IEPER, lb, St Elisabethstraat. (2637) moderne inrichting, met werkmanswoning, gele gen te Wytschaete, Steenweg naar Meessen, (bij deze laatste gemeente). Nrs 64 en 66. Garage en 45 aren 45 centiaren grond en hof. Voor alle inlichtingen zich wenden ten bureele van 't blad. (2609) bij Ch. Kesteloot. Veurnesteenweg, 105, Yper (2680) voor salon en salle-a-manger. Adres ten bureele. (2699) Adres ten bureelë. (2701) L,r 40 jaar. voor allé werk in huishouden, kunnspmie goed naaien. Adres ten bureele. ,)S(2p76)

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 6