WIJ DANSEN DE WERELD ROND ONZE FILMKRONIEK CINE FLORA VERTOONT Wij dansen rond de wereld Beloof mij niets Korte Colven Wat waren zij voorheen De bezoldigde figuranten EEN EERSTE RANCS FILM MUZIEK DANS LIEFDE. Hebt U iets te verkoopen te verhuren Vraagt U een gast, een leermeisje, dienstpersoneel Plaatst dan een kleine aankondiging in HET YPERSCHE STAD YPER ZWEMKOM Verbond van Ambachten en Neringen Bevoorrading van Ijzer voor de Bouwnijverheid, Private Werken Burgerstand van Yper Gevonden en Verloren Voorwerpen HET YPERSCHE 27 -6 -1941 Er zijn tooneel-, dans- en zangvereenigingen die we- reldoeroerqd zijn, die door alle landen, alle wereld- deelen hebben gereisd, en overal evenveel werden toe gejuicht. Zoo waren Drie Wiener Sanger Knaben zoo zijn er nog veel andere in al de takken van de too- neelkunst of wat ermede verband houdt Ongetwijfeld moet in zulke groepen een samenhoorigheid bestaan, een eensgezindheid, een samenspanning van krachten, zonder dewelke elk succes zou uitblijven. Zoo'n troep is deze van Jenny Hill. Als girl-troep hebben zij de wereld veroverd, en Jenny heeft een der meisjes de leiding toevertrouwd, namelijk Norma, die_ voor hen een kameraad en een voorbeeld is. Een mooi beeld uit Wij dansen om de Wereld Nochtans ligt de concurrentie op loer, en daar elke eerlijke mededinging het onderspit moet delven, zal zij trachten tweedracht in de groep te brengen. De ge vaarlijke wolf daagt op in den persoon van den jongen Harvey Swington, die het zal beproeven haar bij den neus te leiden. Doch al zijn pogingen loopen op een sis ser uit. Daarom maar den moed niet verloren. Torstone, zijn begeleider, gaat tot een nieuwen aanval over. Het gelukt hem drie meisjes van den troep met een ander engagement aan te lokken. Plots zijn ze verdwenen. De vlug gezochte invallers passen zich niet aan bij de nieuwe gemeenschap een nieuwe, vreemde geest vaart door den troep. Op zekeren avond wordt Norma te Parijs aangehou den. beschuldigd van diefstal. Oogenblikkelijk vindt het gezelschap zijn solidariteit terug zij zullen niet dansen voor hun kapitein weer vrij is. En nu is ook het mirakel gebeurd dat moest komenHarvey is verliefd op Norma en omgekeerd En Harvey komt nu ook tusschen door de zaak, die een gemeen opzet is van zijn compagnon Tor stone, in het klare te trekken. Ondertusschen heeft Norma Harvey's vroegere bedoelin gen vernomen en, met dank voor de vriendelijkheid, neemt ze afscheid. Nochtans komt de vroegere geest van tucht en eensgezind heid niet terug in de dans groep. De geest verslecht nog. als de meisjes in Stockholm Norma en Harvey te zamen zien. Zij eischt van ons gehoorzaamheid en ver zaking, maar ze onderhoudt, zelf betrekkingen met den man die den troep in het grootste gevaar heeft ge bracht morren ze. Radeloos zal Norma er Jenny Hill bij roepen. Alles zal nu natuurlijk zoo uitdraaien dat Harvey een heldendaad voor de meisjes zal kunnen uithalen, en het goede einde zal niet uitblij ven. Uit dat gegeven, dat een voudig is en zelfs wat oor spronkelijkheid mist, heeft Karl Anton echter een (linken band weten te vervaardigen. Het is een film die ons iets zal weergeven van het leven achter de schermen. Lief hebbers van dans en muziek zullen er zeker veel ge noegen aan beleven. Op de rolverdeeling staan Lucie Höflich (Jenny Hill), Herbert Hübner (Jenny Hester), Harold Paulsen (Torstone), Karl Raddatz (Harvey Swington), meestal spelers die weinig bekend zijn bij ons, maar die met talent en fijngevoeligheid de rollen vertolken die hun ten deel vallen. Liefde en kunst zijn niet alles zucht Monika dik wijls. Maar haar man heeft het anders voor hij wil leven naar zijn zin en zijn schilderwerken maken zon der eenige commercieele bekommernis. Als hij zijn doe ken kan verkocpen of niet, het is hem even Hij ziet slechts den roem die hem te wachten staat. Hij voert zijn principes zoo ver door, dat zijn vrouw tenslotte besluit er een middel op te vinden. In een net toilet, dat ze aan haar vriendin ontleende, gaat ze den beroemden kunsthandelaar Felder vinden. Ze doet het werk van haar man voor het hare door gaan. De resultaten zijn onverhooptin weinig tijd zijn de Pratts rijk, en Monika beroemd. Langs een reeks verwikkelingen komt Felder eindelijk aan de waarheid. En de wereld zal zich erin verheugen een nieuw en groot schilder ontdekt te hebben. De meest populaire filmsterren. Een zeker teeken van de populariteit van een filmster is de verkoop op groote schaal van postkaarten met de beel tenis van den speler. Een ge specialiseerd vakblad meldt dat het in den laatsten tijd verscheidene aanvragen van firma's van papierhandel ont ving betreffende de uitgave van postkaarten met portret ten van acteurs als Zafah Leander, Heinz Rühmann, Marika Rökk, Kristina Sö- derbaum, Ilse Werner, W. Fritsch, Paula Wessely. enz... Wat deden de menschen, die roem hebben verworven door hun bedrijvigheid in de studio, voor zij hun loopbaan hebben gevonden Ziedaar een belangwekkende vraag. (Foto Tobis). Voor enkele kunnen we dienaangaande bijzonderheden verstrekken. Paul Mar tin, bij voorbeeld, de regisseur van Modern Huwelijk was apotheker alvorens aan de film te komen. Paul Hartmann, die optrad in F. I. 1 antwoordt nieten in Pour le Mérite en die men ook in Bal Paré bewondert, is doctor in de geneeskunde. Josef Sieber. de vroolijkerd die met Heinz Rühmann optreedt in Het Paradijs der Jonggezellenwas zeeman. Men zietveel wegen leiden naar de studio. Jongens en meisjes die hoopt eens op het witte doek te ver schijnen wanhoopt niet In Duitschland zullen de figuranten voortaan tegen een vast loon worden aangeworven. In ruil zullen zij zich te allen tijde ter beschikking moeten houden van de maatschappijen waaraan zij verbonden zijn, en die maatschappijen zullen onder elkaar figuranten kunnen uitleenen. Nog een tooneel uit «Wij dansen om de Wereld». De figuranten krijgen aldus zekerheid wat betreft hun stoffelijken toestand. Tevens worden zij hierdoor in staat gesteld, zich uit beroepsoogpunt te bekwamen. Aan hun kant zullen de maatschappijen tijd en moeite uitsparen, vermits het vinden van figuranten veel ge makkelijker wordt en de aanwerving en betaling ver eenvoudigd. De figuranten, die thans als dusdanig ge boekt staan, maar geen vaste bezigheid kunnen beko men, zullen ter beschikking van andere bedrijven ge steld worden. Victor NEYTS. Vertooningen Vrijdag, Zaterdag, Maandag, om 7 u. 30 Zondag om 2 u., 4.30 u. en 7.30 uur. De Zwemkom is toegankelijk voor het publiek dagelijks van 7 tot 10 u. van 11 tot 13 u. en van 15 tot 20 u„ uitgenomen den Woensdag tusschen 15 en 16 uur (uitsluitelijk voor de dames) den Dinsdag en Donderdag van 19 tot 20 uur (uitslui telijk voor de Yper Swimming Club) en den Zaterdag van 15 tot 20 uur (uitsluitelijk voor de mannen). Tak SMEDEN, WAGENMAKERS, KUIPERS Secr.Lange Touroutstraat, 13, leper De verdeeling der ijzerbons zal voortaan op de vol gende wijze geschieden te WERVIK, eiken Maandag, van 9 tot 12 ure, in Café Majestic St Maartensplaats te PASSCHENDAELE, eiken Dinsdag, van 8 A tot 1 ure, in Café St Joris Groote Markt te IEPER, op het Secretariaat, eiken Woensdag, van af 9 tot 12 ure, en des namiddags van 2 tot 5 ure te POPERINGE, eiken Vrijdag, in de Groote Zaal van het Stadhuis, van 9 tot 1 ure. Alle andere dagen, buiten den Zaterdag, op het Se cretariaat, vanaf 5.30 tot 7.30 ure. Alle ambachtslieden dienen de namen en adressen der klienten, waar de grondstoffen moeten verwerkt worden, mede te brengen. De verdeelerJos. BOLLINGIER. De noodige formulieren tot aanvraag en de bons wor den afgeleverd in het Secretariaat der Syndikale Ka mer der Aannemers, D'Hondtstraat. 54, Yper, alle werk dagen tusschen 14 en 16 ure. De Gewestelijke afgevaardigde, D. Delhem. van den 20 tot den 26 Juni 1941 GeboortenGhillebaert Rozette, Recollettenpoort. 5, Hoornwerk. 24. Depuydt Freddy, Recollettenpoort. 5, De Haernestraat, 3. Deneulin Guy, Recolletten poort, 5, van Hou tem. Haezebrouck Sonnia, Recollet tenpoort, 5. van Zillebeke. Temperman Leon, Recol lettenpoort, 5r, van Dikkebusch. Indevuyst Noëlla, Recollettenpoort, 5, van Elverdinge. Souvage Hen- riette. Recollettenpoort, 5, Kaaistraat, 7. Blomme Rosa, Recollettenpoort, 5, van Langemark. Mulle Jacques, Poperingesteenweg, 91. HuwelijkenBarbez Lucien. autogeleider, en Peper- straete Agnès, naaister, beiden te Yper, Sinnaeve Cyrille, werkman en Gabriel Gilberta. z. b., beiden te Yper. OverlijdensRaus August, 21 jaar. elektrieker, on gehuwd van Moll. Lahaeye Leonie. 77 jaar, z. b., on gehuwd, Poperingesteenweg, 8. Leenknecht Celina. 53 jaar. z. b., ongehPoperingesteenweg. 8. Mey- froodt Martha, 41 jaar, z. b„ echtg. Dewulf Michel, Poperingesteenweg, 8. Desmytter Camillus, 67 jaar, z. b„ echtg. Bouten Maria, Oude Veurnestraat, 25. Dierynck Miehiel, 18 jaar, landwerker. ongehuwd, van Wervik. Steyaert Maria, 70 jaar, z. b., echtg. De Clercq Carolus, Hoornwerk, 60. Louchaert Cyrillus. 75 jaar. paardengeleider. ongeh.. van Reningelst. Duchatelet Odilon, 61 jaar, gepensionneerde, echtg. De- sloovere Marie, Slachthuisstraat. 24. HuwelijksbeloftenAlbert D'Hondt, landbouwinge nieur, te Yper en Juliana De Puydt, z. b„ te Wondel- ghem. Michel Dewilde, meester-beenhouwer, te Zar- ren, en Leonie Vanoverbeke, z. b., te Yper. Marcel Vandecasteele, werkman, te Yper en Julia Bekaert, huishoudster, te Zillebeke. Joris Gruson, bakkersgast, te Wommelghem en Angela Wybo, dienstmeid, te Voor- mezeele, voorheen te Yper. Alois Vandenbroucke, fabriekwerker, te Langemarck en Elisabeth Minnekeer, huishoudster, te Yper. Jules Margot. ijzerboorder, te Koekelaere en GodelieVe Six, z. b„ te Yper. Gilbert Lacante, aannemer van verwarmings- en gezondheids instellingen, te Yper en Simonna Heughebaert. z. b., te Yper. Werden ten politiebureele aangegeven Gevonden. Vrijdag 20 Juni, door M. Arfeuille Wil- fried, Rijselstraat, een potloodhouder. Door M. Dewyn Emile, Vandenpeereboomplaats, een hondhalsband voorzien van taksmedaille. Door M. Ferfers Arthur, Rijselstraat, een kinderkous. Zaterdag 21, door Me Grimmonprez Genevière. R. Colaertplaats, een rechter dameshandschoen. Door M. Bosch Emile, Kalfvaart, een blad rantsoen zegels. Door M" Laton Marie-José, Delaerestraat, een schotsch mutsje. Zondag 22, door M. Leterme. politieagent, een rech ter kinderschoen. Door Me Vermeersch Antoinette, Basculestraat, een rechter gecrocheerde vrcuwhandschoen. Moor Mei. Vermeersch Marcella. Lindendreef, een lederen geldbeugel. Maandag 23, door M. Mulle Arthur, O. L. Vrouwstraat, een politiemuts. Door M. Louf Auguste. Boterstraat. een huisdeursleu tel. Dinsdag 24, door M® Mourue Ohristiane, Elverdinghe- straat, een armband. Door M. Morel Etienne. van Wytschaete, een lederen geldbeugel. Door M® Verstappen Beatrice, Meenenstraat. een lederen kinderhandzakje. Woensdag 25, door M. Werrebrouck Alfred, D'Hond- straat, een paar vormhouders voor schoenen. Door Mej. Louwier Mariette, Yperleestraat, een kerk- Verloren. Zaterdag 21 Juni. door Mevr. Crepeele- Mahieu. Rijselsteenweg, twee vleeschkaarten. Door M® Craeye Marguerite, Dlckebuschsteenweg, een bruin lederen geldbeugel eenig geld inhoudende alsook papieren op naam van W« Desramault. Door M. Godefroid Guillaume, van Voormezeele. een zwart lederen portemonnaie inhoudende rond de 50 fr. Vrijdag 20, door den Heer Baron Pierre de Vinck. van Zillebeke. een bril. Zondag 22, door M" Clauw Gabrielle. Lindendreef. een rood kinderhoedje. Maandag 23, door Mej. Boudry Marie-Louise. Bukker- straat, een roode kindersacoche inhoudende twee pater nosters, geldbeugeltje met een kleine som geld, zakdoek en eenige bons. Terugbezorgen tegen belooning. Dinsdag 24, door Jvr. Biebuyck, Dixmudestraat, een paar gebreide katoenen handschoenen. Door M. Versaevel Lucien, Tempelstraat, een grijze sajetten baai zonder mouwen. Woensdag 25, door M. Camerlynck Joseph. eemarkt. een schaap.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1941 | | pagina 5